Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: WWE 12 - recenzja

21 postów w tym temacie

Dopytam tylko o stopień trudności. Czy w porównaniu z jedenastką ta część jest naprawdę o wiele trudniejsza? W 11 grałem zawsze na najwyższym poziomie trudności i jak dla mnie był on trochę za niski jak na najwyższy. W najbliższym czasie raczej nie kupię tej gry, a chciałbym wiedzieć czy warto potem rozważyć jej zakup :) . Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja i utwierdziła mnie w opinii żeby jak najszybciej dostać tytuł WWE ''12 zamiast oglądać się za pozostałymi grami. Fanem jestem od spooorego czasu, w latach liczone. Więc na grze zawieść się nie mogę, zwłaszcza, że w recenzji ujęto najważniejsze aspekty które z tego co wynika wyszły nadzwyczaj dobrze. A o nich było najgłośniej. Dobra robota, pora kupić i zmienić bieg historii World Wrestling Entertainment :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze to recenzja tylko dla tych co grali w poprzednie czesci serii :/
jak ta gra ma sie np do ufc ? mozna to wogole porownac? grałem w demo ufc2010 i zamierzałem kupic pelna wersje ale teraz trafilem na te wwe i moze na to bym sie skusil ale z tej recenzjo niewiele wiem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WWE 12 nie jest najlepsza czescia serii. Dla mnie fun plynacy z zabawy jest duzo mniejsz yniz chocby z SvR 2k10. Droga w WMki tez jest skaszaniona w tym roku. Slowem - kto ma stare czesci i nie zalezy mu na rosterze - radze nie kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 01:05, Kamiloos napisał:

szkoda ze to recenzja tylko dla tych co grali w poprzednie czesci serii :/
jak ta gra ma sie np do ufc ? mozna to wogole porownac? grałem w demo ufc2010 i zamierzałem
kupic pelna wersje ale teraz trafilem na te wwe i moze na to bym sie skusil ale z tej
recenzjo niewiele wiem;p


Powiem wprost. Wrestling jest serialem, arena sceną, zawodnicy aktorami. Ten sport nie jest na serio, ale są też tego wyjątki w zależności od toczonych pojedynków. Niemniej jest to po prostu historia, którą możesz tworzyć samemu i wgłębiać się w nią bardziej niż zwykle, czyli gra wymarzona dla fana wrestlingu (nie bierz to za symulację managera, bijatyka jak każda inna oparta na zasadach takich jak w organizacji WWE). Niewiele ma się to do takiego UFC, czyli Mixed Martial Arts. W rzeczywistości walczą naprawdę w przeciwieństwie do takich amerykańskich organizacji wrestlingu, ale to również gra. Zanim spojrzałbyś na grę WWE radzę ci pooglądać trochę materiały z rzeczywistych walk. To wygląda inaczej niż się wydaje. Z kolei w UFC mieszane sztuki walki. Trudno mi jest wszystko wypisać od razu, wątpię że w ogóle się da - najlepiej sam poszukaj ważniejszych informacji chociażby na wwe.com albo gdziekolwiek indziej. Kupno gry ze względu na samo bicie się to byłby błąd, bliżej musisz poznać tą dyscyplinę. Przynajmniej w tym przypadku.

Dnia 23.12.2011 o 01:05, Kamiloos napisał:

WWE 12 nie jest najlepsza czescia serii. Dla mnie fun plynacy z zabawy jest duzo mniejsz
yniz chocby z SvR 2k10. Droga w WMki tez jest skaszaniona w tym roku. Slowem - kto ma
stare czesci i nie zalezy mu na rosterze - radze nie kupowac.


Bzdura. Powinieneś dodać - jeśli nie zależy mu na tym by zawodnicy zachowywali się realniej na ringu, jeśli nie zależy mu na WWE Universe (co jest mega frajdą odkąd w WWE 12 znalazło się 2.0) i na wielu innych nowych aspektach co są wyżej wymienione to faktycznie nie powinien kupować. Każdy szanujący się fan wrestlingu wie, że ominięcie tego tytułu szerokim łukiem z takich głupich powodów jakie ty wymieniłeś to głupota sama w sobie.

Co do RTWM, pod kilkoma względami wyszło lepiej niż wcześniej. Następnym razem proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i nie żałuję :D Chociaż nie powiem na easy mam problemy, a na hardzie to już magia świąt co się dzieje :) Jedyne co mnie razi to włosy i fail z entrancem ADR jak auto wyjeżdża nie wiadomo skąd na platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie jak w SvR11 w ciągu kilku sekund na najwyższym poziomie dało się bezproblemowo wygrać. Tutaj to dopiero zabawa, bo zapowiedzi o tym że poziom bardzo wzrośnie okazały się prawdą :). Faktycznie, odczuć można drastyczne zmiany w tym kierunku, wyszło im na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Bzdura. Powinieneś dodać - jeśli nie zależy mu na tym by zawodnicy zachowywali się realniej

Dnia 23.12.2011 o 08:21, Murda napisał:

na ringu, jeśli nie zależy mu na WWE Universe (co jest mega frajdą odkąd w WWE 12 znalazło
się 2.0) i na wielu innych nowych aspektach co są wyżej wymienione to faktycznie nie
powinien kupować. Każdy szanujący się fan wrestlingu wie, że ominięcie tego tytułu szerokim
łukiem z takich głupich powodów jakie ty wymieniłeś to głupota sama w sobie.

Co do RTWM, pod kilkoma względami wyszło lepiej niż wcześniej. Następnym razem proszę
nie wprowadzaj ludzi w błąd :).


A co jest takiego realnego w 12 czego nie bylo w 11? WWE Universe wyglada w 95% tak samo jak w 11. I jakie nowe aspekty maja przekonac do zakupu? System celowania w czesci ciala? Ani razu nie uzyte w trakcie gry. Jesli ktos ma SvR 11 to w 12 nie odkryje nic nowego.

Co do RtWM - CO wyszlo lepiej? To, ze wg scenariusza musisz przegrac? Klepiesz przeciwnika, on nie ma zadnej akcji, konczysz go finisherem, naciskasz trojkat i widzisz jak dostajesz finisher i zostajesz odliczony. Mnie to odrzucilo od trybu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 19:46, Kamiloos napisał:

>> Bzdura. Powinieneś dodać - jeśli nie zależy mu na tym by zawodnicy zachowywali
się realniej
> na ringu, jeśli nie zależy mu na WWE Universe (co jest mega frajdą odkąd w WWE 12
znalazło
> się 2.0) i na wielu innych nowych aspektach co są wyżej wymienione to faktycznie
nie
> powinien kupować. Każdy szanujący się fan wrestlingu wie, że ominięcie tego tytułu
szerokim
> łukiem z takich głupich powodów jakie ty wymieniłeś to głupota sama w sobie.
>
> Co do RTWM, pod kilkoma względami wyszło lepiej niż wcześniej. Następnym razem proszę

> nie wprowadzaj ludzi w błąd :).
>

A co jest takiego realnego w 12 czego nie bylo w 11? WWE Universe wyglada w 95% tak samo
jak w 11. I jakie nowe aspekty maja przekonac do zakupu? System celowania w czesci ciala?
Ani razu nie uzyte w trakcie gry. Jesli ktos ma SvR 11 to w 12 nie odkryje nic nowego.

Co do RtWM - CO wyszlo lepiej? To, ze wg scenariusza musisz przegrac? Klepiesz przeciwnika,
on nie ma zadnej akcji, konczysz go finisherem, naciskasz trojkat i widzisz jak dostajesz
finisher i zostajesz odliczony. Mnie to odrzucilo od trybu.


95%? Bzdura chłopie, naprawdę weź się za tą część konkretnie o ile ją masz i nie rzucasz słów na wiatr, bo niczego mądrego jeszcze z twoich postów tutaj nie wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 21:06, Murda napisał:

95%? Bzdura chłopie, naprawdę weź się za tą część konkretnie o ile ją masz i nie rzucasz
słów na wiatr, bo niczego mądrego jeszcze z twoich postów tutaj nie wyczytałem.


Czy moglbym prosic o konkretne odpowiedzi na moje pytania a nie takie odpowiedzi?

Btw - tnij cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 21:08, Kamiloos napisał:

> 95%? Bzdura chłopie, naprawdę weź się za tą część konkretnie o ile ją masz i nie
rzucasz
> słów na wiatr, bo niczego mądrego jeszcze z twoich postów tutaj nie wyczytałem.

>

Czy moglbym prosic o konkretne odpowiedzi na moje pytania a nie takie odpowiedzi?

Btw - tnij cytaty.


Nie będę podawać ci wszystko na tacy, bo ty tak chcesz. Napisałem dokładnie żebyś wgłębił się w tryby o których piszesz a nie masz zielonego pojęcia. WWE Universe 2.0 to nie to samo co w Smackdown vs Raw 2011, nawet w 95% jak to ty napisałeś. Nadal nic mądrego nie widzę, a ludzi wprowadzasz w błąd. Ja tylko starałem zwrócić ci uwagę, że to co piszesz nie do końca jest prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za szkoda że nie mogę już edytować swojego posta. Chciałem tylko dopisać że nie ma co się spierać, twój gust, mój - ja tylko uświadomię ci co się tak naprawdę zmieniło, bo wychodzi na to że nie bardzo wiesz. Najfajniejszym od SvR11 trybem było właśnie WWE Universe, i w WWE 12 trafiła do nas wersja 2.0. Wprowadzono między innymi otwarcie gal. Zmieniono ustawianie pojedynków na tygodniówkach, nie tak jak było to że tygodniówka była pod względem bogatych meczy lepsza od samego PPV. Teraz na tygodniówkach głównie trafiają się normal matche, a na PPV ważniejsze pojedynki - tak jak powinno być. Wprowadzono opcję interwencji i kontuzje, co jest całkiem fajną sprawą i na to czekałem. Wracając do pojedynków nie są już tak przewidywalne jak się wydaje. No i jakby nie zapomnieć to mamy jeszcze w Universe - DRAFT. I z tego co wiem jest jeszcze tego trochę ale w stosunku do poprzedniej wersji WWE Universe na pewno podobne w 95% nie jest. RTWM to już osobna kwestia, bo każdy ma swoje gusta ale w moim przypadku bardzo mi się podobało, i było lepsze.

Dlatego sądzę, że ominięcie tego tytułu z błahych powodów jakie wcześniej podałeś, bo nic poza świeżym rosterem nie ma to totalny błąd. Nowa technologia i tym podobne, to kolejny z powodów dlaczego każdy szanujący się fan wrestlingu w posiadaniu konsoli nie powinien ominąć tego tytułu.

No i życzę wesołych świąt, prawdę mówiąc nie mam ochoty wymieniać się poglądami ale przedstawiłem nieco sytuację. Po prostu dzieli nas gust w kilku kwestiach. Tylko wierz mi że pisanie żeby nie kupować tej części bo WMka jest dla ciebie nie najlepsza to błąd, błąd w który wprowadzasz też innych, to było niemądre zwłaszcza pisanie że nie radzisz kupować tym którym nie zależy na rosterze. Poza rosterem jest o wiele więcej zmian. Cokolwiek byś nie napisał i tak WWE ''12 jest okrzyknięta najlepszą częścią tej serii przez większość ludzi na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 01:05, Kamiloos napisał:

WWE 12 nie jest najlepsza czescia serii. Dla mnie fun plynacy z zabawy jest duzo mniejsz
yniz chocby z SvR 2k10. Droga w WMki tez jest skaszaniona w tym roku. Slowem - kto ma
stare czesci i nie zalezy mu na rosterze - radze nie kupowac.


Powiedz mi, a Ty ciągle grasz w WtRM ? Cały czas przechodzisz od nowa.. to jest po to, żeby przejeść i tyle. Story mi przypadło do gusty. Niczym jak w WWE nieprzewidywalne.
Co do minusu to na początku był brak J2Y''a no, ale już to skorygowałem i zrobiłem go sobie ;)
Jeszcze jedno Ty kupiłeś wogóle 12 ? Czy tylko krytykujesz.

Co do celowania w części ciała przydatne online bo z cpu jest to bez sensu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 10:30, Kain1989 napisał:

Jeszcze jedno Ty kupiłeś wogóle 12 ? Czy tylko krytykujesz.


Kamiloos miał Dwunastkę zaraz po jej światowej premierze. Od lat interesuje się wrestlingiem i gra w kolejne produkcje opatrzone logiem WWE. Nie ma to jak a priori zakładać, że krytykuje, choć produktu na oczy nie widział. Gash, co za ludzie.

Ja powiem tylko tyle: system walki (czyli esencja tego typu gier) jest przekombinowany. Moim zdaniem najlepszy (rozbudowany, intuicyjny i po prostu udany) był w SD vs. RAW 2010. To tak w wielkim skrócie. A zmiany w WWE Universe to rzeczywiście czysta kosmetyka - dorzucenie kilku opcji scenariuszowych i paru innych pierdół to naprawdę żadna rewolucja. Co by nią było? Przeniesienie tego trybu w sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się jeszcze bardziej Predator Technology: http://www.youtube.com/watch?v=Ez19wfUX3tY&feature=relmfu

Wielu rzeczy nie było w poprzednich częściach, mowa tu przykładowo o poruszaniu się podczas submissionów i przerywaniu wielu akcji, których w poprzedniej zamiast to zrobić biliśmy powietrze :). Poza tym są też takie zmiany jak zmiany w przypięciu oraz finisherów. Nic więcej od siebie nie dodam, wystarczy odrobinę poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

Najfajniejszym od SvR11 trybem było właśnie WWE
Universe


Nie, najfaniejszym trybem bylo RtWM. Lepiej sie gra jesli ma sie fabule i gra sie w jakims celu. Oczywiscie IMO.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

Wprowadzono między innymi otwarcie gal.


Przewijam.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

Zmieniono ustawianie pojedynków na tygodniówkach, nie tak jak było to że tygodniówka
była pod względem bogatych meczy lepsza od samego PPV. Teraz na tygodniówkach głównie
trafiają się normal matche, a na PPV ważniejsze pojedynki - tak jak powinno być.


Nie zwrocilem na to uwagi, poza tym - kazdy mecz mozna kreowac wedle uznania.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

Wprowadzono opcję interwencji


Bylo w 2k11 przeciez.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

i kontuzje, co jest całkiem fajną sprawą i na to czekałem.


Tego nie wiedzialem, nie zdarzylo mi sie.

>Wracając do pojedynków nie są już tak przewidywalne jak się wydaje.

A mnie sie wydaje, ze sa rownie przewidywalne jak wczesniej.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

No i jakby nie zapomnieć to mamy jeszcze w Universe - DRAFT.


I to jest wlasnie to 5% zmian :P

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

RTWM to już osobna kwestia, bo każdy ma swoje gusta ale w moim przypadku bardzo mi się podobało, i było lepsze.


Srsly? Jak moze Ci sie podobac to, ze nie masz wpluwi na wynik pojedynku. Oczywiscie takie przypadki sa sporadyczne ale denerwuja strasznie.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

Dlatego sądzę, że ominięcie tego tytułu z błahych powodów jakie wcześniej podałeś, bo
nic poza świeżym rosterem nie ma to totalny błąd. Nowa technologia i tym podobne, to
kolejny z powodów dlaczego każdy szanujący się fan wrestlingu w posiadaniu konsoli nie
powinien ominąć tego tytułu.


O ile chce wydac ~180 zl na powtorke z rozrywki.

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:


No i życzę wesołych świąt,


Nawzajem :)

Dnia 24.12.2011 o 09:51, Murda napisał:

Cokolwiek byś nie napisał i tak WWE ''12 jest okrzyknięta najlepszą częścią tej serii przez większość ludzi na świecie.


A to ciekawe, bo wg metacritic ma najgorsza srednia z wszystich gier wydawanych w serii WWE SvR :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 10:30, Kain1989 napisał:

Powiedz mi, a Ty ciągle grasz w WtRM ? Cały czas przechodzisz od nowa.. to jest po to,
żeby przejeść i tyle.


Tak, bardzo lubie wracac do RtWM nawet po ich przejsciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 15:15, Kamiloos napisał:


Nie wierz we wszystko co piszą. Pierwszy filmik, okej - jest prawdziwy ale nie ma takiego systemu co błędów nie ma. Podobne błędy były w poprzednich częściach niemniej z tego powodu nie ma co omijać kwestii że gra jest płynniejsza itd. Co do drugiego filmiku, to jest Smackdown vs Raw 2011 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować