Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny rekordowy rok platformy Steam

57 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2012 o 13:17, Radielek napisał:

Starcraft 2 1/3 gry za 200 zł). Smieszne jest to ze takie warunki akceptujecie ale jak
widać rynek was juz urobil. Ja jestem ze starszego pokolenia i inaczej troche wszystko
na to patrze i mówię, że dobrze to nie jest.


Skoro 1/3 SC2 zapewnia mi już ponad 1000godzin zabawy i mi się nie nudzi to już się boje co będzie za 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:06, Witka1995 napisał:

Jesteś jak to mówisz graczem starej daty a pleciesz straszne głupoty. Zwiastowanie śmierci
peceta trwa już od kilku ładnych lat i jak widać wciąż większość gier na niego wychodzi
- Alan Wake z X360, podobno maja przenieść też Dark Souls nie mówiąc o multiplatformach.
O.O A czy ten zabawny dodatek nie wyszedł też na konsole (Bf3)? Więc gdzie tu różnica.
W tym, że na kompie gra się w 64 osoby i grafika jest o wiele ładniejsza? Śmieszne jest
to, że ty akceptujesz sobie abonament XBL albo to, że deweloperzy nie mogą wydawać DLC
za darmo bo Microsoft im zabrania to dopiero coś.


Zwiastowanie śmierci PC trwa już od jakiś 20 lat a wciąż się nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest wzorową platformą dla graczy. Świetny, przejrzysty i wygodny interfejs i rewelacyjne przeceny (w momencie wyprzedaży chyba nigdzie nie kupimy taniej takich gier) sprawiły, że z początkowego przeciwnika stałem się wielbicielem Steama. Jego używanie naprawdę jest przyjemnością, a nie udręką <puszcza oczko do Origina>. Brawo Valve! Naprawdę dbacie o graczy i za to was szanuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:24, Hartus napisał:

Steam jest wzorową platformą dla graczy. Świetny, przejrzysty i wygodny interfejs i rewelacyjne
przeceny (w momencie wyprzedaży chyba nigdzie nie kupimy taniej takich gier) sprawiły,
że z początkowego przeciwnika stałem się wielbicielem Steama. Jego używanie naprawdę
jest przyjemnością, a nie udręką <puszcza oczko do Origina>. Brawo Valve! Naprawdę
dbacie o graczy i za to was szanuję.


Ale Valve powinno zainwestować w serwery bo steam nie radzi sobie z obecnym obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żaden, nawet największy gigant nie wytrzymałby takiego obciążenia jakie towarzyszy Valve przy ogłoszeniu nowej porcji tytułów w promocji. Gdy 5 milionów ludzi zwala się w jednym momencie i zaczyna przeglądać, kupować i pobierać gry to problemy techniczne są nieuniknione.
Dlatego bawią mnie niektóre wypowiedzi haterów. Nikt nie jest idealny, a Valve to jedna z nielicznych firm, które moim zdaniem naprawdę bardzo dbają o swoich klientów. Myślę, że należy im się szacunek. Wystarczy porównać ich do EA i Origina. Dwa światy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:17, Radielek napisał:

Gadacie głupoty. Konsole zawsze były do grania więc ten rynek na bank nie upadnie bo
jest silnie wspierany przez rynki azjatyckie. To raz, a dwa - rynek pc umiera, co z tego
ze na steam wzrasta sprzedaz. Najlepiej policzcie ile dobrych gier wyszło w ciągu ostatniego
roku bo ja mogę policzyć ich na palcach jednej ręki w porywach dwóch rąk. Pc moze kiedys
i był dobrą platformą do grania i przynosił wiele frajdy, ale teraz stał się głównie
miejscem do nabijania kasy przez molochy takie jak np EA, które wypuszczają niedopracowane
produkty i do tego niekompletne (Czytaj battlefield 3 i ten nowy zabawny dodatek, albo
Starcraft 2 1/3 gry za 200 zł). Smieszne jest to ze takie warunki akceptujecie ale jak
widać rynek was juz urobil. Ja jestem ze starszego pokolenia i inaczej troche wszystko
na to patrze i mówię, że dobrze to nie jest.

Jak ty jesteś starej daty, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jest masa świetnych i dopracowanych gier na PC. PC będzie żył i to jest oczywiste dla każdego, a tekst o platformie do trzepania kasy mnie położył na łopatki, wszak to za Xbox Live trzeba płacić abonament i to na konsolach wymyślone takie cudowne dzieło jak DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:17, Radielek napisał:

Najlepiej policzcie ile dobrych gier wyszło w ciągu ostatniego
roku bo ja mogę policzyć ich na palcach jednej ręki w porywach dwóch rąk.

Pojęcie "dobrej gry" jest bardzo subiektywne. Dla jednych dobra gra będzie totalnym shitem i odwrotnie. Jedno jest pewne. Na PC codziennie wychodzą minimum 2-3 nowe gry. Powtórzę: CODZIENNIE.

90% z tych gier to badziewia, ale wśród nich jest te 10% tego co zapewne uważasz za "dobre gry". Na konsole nie wychodzi tyle gier bo wychodzi mniej badziewia i te które już są wydane mają sporo większe budżety (zrobienie gry na konsolę przez chłopaczka z ulicy nie wchodzi praktycznie w grę). Dlatego masz wrażenie, że na PC wychodzi tak mało "dobrych gier". Na pewno licząc globalne przychody z gier, to PC jako platforma jest niezwykła ponieważ dziwnym trafem przebiła przychodami rynek konsolowy, który z definicji jest przeznaczony wyłącznie do gier.
Wytłumaczenie jest bardzo proste - na PC jest prawdziwy wolny rynek gier, oprogramowania użytkowego i sprzętu. Na konsolach jest to "rynek" porównywalny do tego na Białorusi.

Dnia 07.01.2012 o 13:17, Radielek napisał:

Pc moze kiedys i był dobrą platformą do grania i przynosił wiele frajdy, ale teraz stał się głównie
miejscem do nabijania kasy przez molochy takie jak np EA

Żeby ktoś kupił grę, to gra musi mu dawać coś w zamian. Twoja teza trochę rozmija się z rzeczywistością. Jeżeli mnóstwo ludzi chce bezmyślnie młócić w FPSy, to najwidoczniej sprawia im to przyjemność - a więc gry takie całkowicie spełniły swoje jedyne zadanie.

A co do niedopracowanych produktów - skoro są kupujący, to ich niedopracowanie nie jest widocznie aż tak ważne.
W przypadku Starcrafta zysk na grze dla graczy okazał się nieporównywalny do jego ceny. Ktoś kto kupił w tamtym wieku Starcrafta za głupie $30 miał 10 lat z hakiem dobrej zabawy. Ktoś kto jednorazowo kupił za podobną cenę Guild Wars też grał w tej cenie przez kolejne 6 lat. Stosunek ceny do ilości grania na wielu grach PC przebija wszystko co było kiedykolwiek dostępne na konsolach czy innych platformach. Gdyby nie PC, to dzisiaj gry na dowolną konsolę kosztowałyby prawdopodobnie 400 zł w premierze i miałyby obowiązkowy DRM, a więc i wykluczony rynek wtórny.
Warto pamiętać: Chciwość zabija. Dosłownie i w przenośni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:17, Radielek napisał:

Gadacie głupoty. Konsole zawsze były do grania więc ten rynek na bank nie upadnie bo
jest silnie wspierany przez rynki azjatyckie. To raz, a dwa - rynek pc umiera, co z tego
ze na steam wzrasta sprzedaz. Najlepiej policzcie ile dobrych gier wyszło w ciągu ostatniego
roku bo ja mogę policzyć ich na palcach jednej ręki w porywach dwóch rąk. Pc moze kiedys
i był dobrą platformą do grania i przynosił wiele frajdy, ale teraz stał się głównie
miejscem do nabijania kasy przez molochy takie jak np EA, które wypuszczają niedopracowane
produkty i do tego niekompletne (Czytaj battlefield 3 i ten nowy zabawny dodatek, albo
Starcraft 2 1/3 gry za 200 zł). Smieszne jest to ze takie warunki akceptujecie ale jak
widać rynek was juz urobil. Ja jestem ze starszego pokolenia i inaczej troche wszystko
na to patrze i mówię, że dobrze to nie jest.


Tera to ty gadasz bzdury.Co do BF3 to kwestia gustu.Dla mnie jest świetny.Co do SCII to lepszego żartu i o umierającym rynku pc, to nie słyszałem.SCII właśnie ostatnio se kupiłem i tera pogrywam.Zgodzę, że jak na nasze realia cena jest wysoka, ale SCII jest dopracowany w najmniejszych szczegółach i starcza na lata.Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale to tera konsole są do nabijania kasy, a nie pc-ty.To dzięki pc-tom zawsze technologia idzie w przód.Dlaczego tak kiedyś było jak głównie grało się na pc, to gry trzymały poziom i były naprawdę trudne, a tera robi się głównie gry dla casauali.Nie ma co ukrywać, ale najczęściej są to konsolowcy.Ile gier już uproszczono pod nich, albo gry się cofają technologicznie.Kiedyś twórcy robili gry z zaangażowaniem, a tera?Właśnie widać ile wiesz o rynku pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:11, ZubenPL napisał:

Zwiastowanie śmierci PC trwa już od jakiś 20 lat a wciąż się nie sprawdziło.


To tak jak z tym końcem świata.Te wróżki i inne osobniki przewidywały dużo końców świata, a żaden się nie sprawdził;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

Nie wiem w jakim świecie żyjesz,
ale to tera konsole są do nabijania kasy, a nie pc-ty.

A to dobre, bo patrząc na to, ile wychodzi tytułów z mikropłatnościami czy Facebookowych popierdółek i ich wyników finansowych, to jednak PCty są od nabijania kasy. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że produkcja gry na PC jest tańsza niż na konsolę.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

Dlaczego tak kiedyś było jak głównie grało się na pc, to gry trzymały poziom
i były naprawdę trudne, a tera robi się głównie gry dla casauali.

Dobry żart. W tamtych czasach gry na konsole również były trudne. To nie wina konsol, że gry zrobiły się łatwiejsze a samych graczy i wydawców, którzy chcą zarobić jak najwięcej. Ale żyj dalej w swoim świecie i zwalaj wszystko na konsole. Na pewno bardzo ci to pomoże.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

Nie ma co ukrywać, ale najczęściej są to konsolowcy.

Nie ma co ukrywać, ale bredzisz. No, ale trudno się dziwić, skoro konsoli nie posiadasz.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

Ile gier już uproszczono pod nich

A pod PCtowców to niby nie? Gry były uproszczane od zawsze, niezależnie od platformy. Bez tych uproszczeń nigdy by nie trafiły do mainstreamu i byłyby rozrywką dla garstki nerdów. Deal with it.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

albo gry się cofają technologicznie.

No bo przecież gracze PCtowi nie ograniczają swojej platformy. Nie, wcale. Dev musi robić grę pod najpopularniejszą w danej chwili konfigurację sprzętową, by mogli sprzedać jak najwięcej. Nie każdego stać na sprzęcior za 6k. Bo gdyby każdy mógł sobie na takie coś pozwolić, to gry wyglądałyby znacznie lepiej niż sobie wyobrażasz.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

Kiedyś twórcy robili gry z zaangażowaniem,

I robią. Tylko trzeba wiedzieć którzy - indie. Jak chcesz wysokobudżetowej rozrywki to nie oczekuj, że będzie ambitna. To ma na siebie zarobić.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

a tera?

Wtedy było dokładnie tak samo, ale czas sprawił, że ludzie idealizują stare gry. Różnica polega na tym, że zmienili się gracze i twórcy wraz z wydawcami musieli się dostosować.

Dnia 07.01.2012 o 16:19, Kajmal napisał:

Właśnie widać ile wiesz o rynku pc.

Napisała osoba, która nie ma konsoli i udaje eksperta w tej dziedzinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:30, Henrar napisał:

Wtedy było dokładnie tak samo, ale czas sprawił, że ludzie idealizują stare gry. Różnica
polega na tym, że zmienili się gracze i twórcy wraz z wydawcami musieli się dostosować.
> Właśnie widać ile wiesz o rynku pc.
Napisała osoba, która nie ma konsoli i udaje eksperta w tej dziedzinie...


OOO.Odezwał się wielki ekspert.Jeszcze raz to napiszę.Do nowej generacji konsol, na rynku głównie były pc-ty i jak pamiętam gry naprawdę trzymały poziom od tych największych wydawców, ale raptem wkroczyła 2005-2006r nowa generacja i czar prysł.I tera ty ładnie bredzisz.Widać ile ty wiesz.Sprzęt za 6k.Ciekawa teoria.Wystarczy zrobić upgrade za 1,5k-2,5k co 2,5-4 lata i wszystko będzie pięknie śmigało, a porównując ceny gier konsolowych to wszystko wychodzi na równi.Inie, a ile jest tych produkcji Indie?Mówimy o wszystkich gatunkach a nie o o tylko twórcach niezależnych, a to oni własnie narazie najwięcej nowości nam dostarczają.Tych gówienek Facebookowych nie bierze, się tak pod uwagę jeśli chodzi o rynek gier.O ile się nie mylę to na PS3 najtrudniej robi się gry, bo architektura tej konsolki jest skomplikowana.Wymień mi ostatnio jakieś tytuły multiplatformowe które straciły przez pc, a potem mi wymien te które straciły przez konsole.Zobaczmy jaka platforma wygra.Odezwała się osoba która wie wszystko o rynku pc-towym.Najbardziej mnie rozśmieszyłeś z tymi 6k.I kto tu ma swój świat;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apel do wszystkich pecetowców - nie gadajcie już z tymi trollami-konsolowcami. Zawsze będą wieszczyć upadek PC. Koniec dyskusji, ktoś musi się okazać mądrzejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnij cytaty, bo bo scrollowanie na koniec trwa lata.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

Do nowej generacji konsol, na rynku głównie były pc-ty

Dobry żart. Tak było w Polsce, na świecie sytuacja wyglądała z goła inaczej.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

i jak pamiętam gry naprawdę trzymały poziom od tych największych wydawców,

Co ciekawe, na konsolach było dokładnie to samo, co burzy teorię, że gry zostały uproszczone przez konsole.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

ale raptem wkroczyła 2005-2006r nowa generacja i czar prysł.

Bo w momencie, gdy budżet produkcji zaczął rosnąć, to wydawcy wpadli na pomysł, że można je obniżyć, tworząc grę na jedną konfigurację sprzętową? To nie ma nic wspólnego z uproszczeniami. Konsole nie są tu niczemu winne.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

Sprzęt za 6k.Ciekawa teoria.

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie kuleje. Przeczytaj ten fragment o kompie za 6 tysięcy jeszcze raz. A potem drugi. I trzeci, dla pewności. Jak zrozumiesz, to napisz.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

Wystarczy zrobić upgrade za 1,5k-2,5k co 2,5-4 lata i wszystko będzie pięknie śmigało

I teraz powstaje pytanie: dzięki czemu? Dzięki temu, że gry są tworzone głównie na konsole a sami gracze PCtowi też nie mają zamiaru zmieniać co chwila sprzętu.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

a porównując ceny gier konsolowych to wszystko
wychodzi na równi.

I znowu - tylko w Polsce, bo na Zachodzie różnica w cenie jest minimalna lub jej w ogóle nie ma.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

Inie, a ile jest tych produkcji Indie?

W cholerę. Ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać i nie narzekać, że są niskobudżetowe. Tylko wtedy będziesz miał do czynienia z czymś ambitnym.
>.Tych gówienek Facebookowych nie bierze, się tak pod uwagę jeśli chodzi o

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

rynek gier.

Dobry żart. Oczywiście, że są brane pod uwagę. Zwłaszcza przez dużych wydawców (EA), bo na tym zarabiają niemałe pieniądze. I nie bez powodu Zynga jest warta więcej od EA.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

Odezwała się osoba która wie wszystko o rynku pc-towym.

W przeciwieństwie do Ciebie mam wgląd w oba rynki a nie tylko w jeden.

Dnia 07.01.2012 o 16:48, Kajmal napisał:

Najbardziej mnie rozśmieszyłeś z tymi 6k.I kto tu ma swój świat;]

Lol, już Ci pisałem - przeczytaj ten fragment jeszcze raz, bo widać, że go nie zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na litość boską, tnij cytaty!

A co do tematu - hasło "PC umiera" jeśli dobrze pamiętam, pierwszy raz pojawiło się w czasie wojny z Amigą... Czyli mniej więcej koniec lat 80. Heh, i pomyśleć, że to Pachter jest na cenzurowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 17:03, Vojtas napisał:

Czyli mniej więcej koniec lat 80. Heh, i pomyśleć, że to Pachter
jest na cenzurowanym.

20120107171139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Czyli mniej więcej koniec lat 80. Heh, i pomyśleć, że to Pachter
>> jest na cenzurowanym.

Nie ma Amigi, pfff! Autor obrazka za bardzo się skupił na konsolach - nie sądzę, by od czasów NES-a to się zaczęło (a już szczególnie nie w Europie), bo PC długo raczkował jako platforma do gier. Długo trwało zanim tak naprawdę mógł stanąć do jakiejś sensownej rywalizacji, zanim ktokolwiek zaczął go poważnie traktować. Pecetowy North vs. South wyglądał dużo gorzej niż na Amidze. Zazdrościłem kuzynowi, nie da się ukryć. ;) Ech, piękne to były czasy, gdy do "Gamblera" przychodziły tony hate-listów od amigowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze poprawili transfery, bo te są, jak dla mnie, cieniutkie. Mam szybkie łącze, ale Steam ledwo wyciąga połowę jego możliwości. Podobnie u kilku moich znajomych. Dlatego chory jestem, jak coś muszę ściągnąć przez Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ZubenPL
Święte słowa chłopie ;D. Jeżeli film w kinie kosztuje 15-20zł + ew. popcorn/cola za srednio 2/3 godziny to 200zł(a raczej w moim wypadku 150zł za boxa 3 dni po premierze) za SC2, w którego ja mam jakieś 600h przegrane to nie tak dużo :p.

A co do Steama to ja im życzę jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:48, p666avel napisał:

Apel do wszystkich pecetowców - nie gadajcie już z tymi trollami-konsolowcami. Zawsze
będą wieszczyć upadek PC. Koniec dyskusji, ktoś musi się okazać mądrzejszy :)


Musze, się z tobą zgodzić.Bez sensu z nimi dyskutować, jak gadają głupoty i od razu lecą obelgi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę dyskusje, bo widzę, że z tobą nie ma co dyskutować.To ty lepiej myśl co piszesz, bo ja akurat świetnie czytam ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować