• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ichvander

"Falowanie" ekranu

Pytanie

Witam,

jakis czas temu pisalem, ze obraz z mojego monitora "faluje". Ciezko mi to inaczej okreslic... wyobrazcie sobie cos takiego: nagrywacie kamera obraz z telewizora. I widzicie takie eee paski na ekranie tv. U mnie jest to samo tylko, ze tak jaby.. lagodniejsze. Podczas surfowania po sieci tego nie widac, jednak gdy zaczynam grac to jest to juz wyraznie widoczne. Pomyslalem, ze moze to miec zwiazek z temperatura (czy to karty graf, czy ogolnie "w budzie") i dzis przeprowadzilem maly eksperyment. Otworzylem okna w pokoju na 4 godziny i po tym czasie zaczalem grac. Temp w pokoju wynosila 4 stopnie, temp karty 25 stopni, procesora 19 stopni. I "falowania" nie bylo. I moje pytanie... jak obnizyc temperature w budzie, zeby tego efektu nie bylo?? Bo to chyba od temp zalezy? Mam lacznie dwa wiatraki (jeden wdmuchujacy, drugi wydmuchujacy). Na wiecej nie mam miejsca w budzie niestety. Chlodzenie na procu to Scythe Mine ver. B. specyfikacja kompa ponizej:

Core 2 Quad Q8300 bez O/C z w/w chlodzeniem
Gainward GS GeForce GTS 450
4 GB ram DDR3
Chieftec 560W
Asus P5KC

WSZELKIE sugestie przyjme z otwartymi ramionami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.02.2012 o 00:46, Ichvander napisał:

/ciach/


Najpierw ściągnij HW Monitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html i powiedz jakie masz normalnie temperatury. Bez wietrzenia pokoju.
Poza tym upewnij się, że buda nie jest zakurzona. Jeśli nazbierało Ci się kurzu w radiatorach to wszystko będzie się grzało mimo dorzucenia nowych wentyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temperatury takie jak na zalaczonym obrazku

EDIT: przed wietrzeniem wyczyscilem bude. Tzn. przedmuchalem odkurzaczem (nie eee wciagajac powietrze a wydmuchujac).

20120210115039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2012 o 11:50, Ichvander napisał:

Temperatury takie jak na zalaczonym obrazku

EDIT: przed wietrzeniem wyczyscilem bude. Tzn. przedmuchalem odkurzaczem (nie eee wciagajac
powietrze a wydmuchujac).


Domyślam się, że to są temperatury w Idlu. Wygląda na to, że wszytko jest ok.
Włącz HWM i pograj trochę nie wyłączając go. Zobaczymy jakie były maksymalne temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kilka partyjek w World of Tanks:


EDIT: Do kontrolowania obrotow coolera od grafy uzywam MSI Afterburner. Nie wiem czy to ma znaczenie ale w razie co podaje nazwe ;)

20120210123342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2012 o 12:33, Ichvander napisał:

Kilka partyjek w World of Tanks:

EDIT: Do kontrolowania obrotow coolera od grafy uzywam MSI Afterburner. Nie wiem czy
to ma znaczenie ale w razie co podaje nazwe ;)


Temperatury są w porządku. Ani grafa ani procesor się nie grzeją.
Czy masz możliwość podłączenia innego monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nie. Zadnego w domu nie mam. Chyba ze da sie podlaczyc lapka i uzywac go jako monitora ;) poszukam jeszcze czy mam inny kabel niz obecny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować