Zaloguj się, aby obserwować  
KonradZero

Badanie o grach komputerowych

7 postów w tym temacie

Cześć, nazywam się Konrad. W ramach pracy magisterskiej postanowiłem zbadać jak bardzo wciągające są gry komputerowe i chciałbym was poprosić o udział w krótkiej ankiecie, dotyczącej tego jak często gracie. Wszelkie zebrane przeze mnie dane są na potrzeby akademickie, dlatego prosiłbym o szczerość. Jeżeli macie kilka minut wolnego to zapraszam pod ten adres: http://tinyurl.com/7hbohrd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7. Co Cię pociąga w grach on-line? - obowiązkowa odpowiedź, natomiast brak opcji "nic/nie gram online". W związku z tym albo muszę przerwać wypełnianie, albo zaznaczyć cokolwiek na pałę, przez co ankieta przestanie być miarodajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 12:54, Fimbulvinter napisał:

Ja widzę kolejny błąd. Zakres wieku jest od 18 lat.


Polemizował bym czy to błąd, może interesuje go zdanie tylko ludzi już bardziej "dojrzałych" [choć to pojęcie względne] tudzież statystyka opatrzona tylko opinią "pełnoletnich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania 7. to możesz je potraktować w ten sposób, co mogłoby cię skłonić do grania w gry online. Dzięki za feedback.
W kwestii wieku to moje niedopatrzenie, większość badań robiłem do tej pory na studentach i założyłem, że grupa docelowa będzie 18-26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 14:11, Pietro87 napisał:

> Ja widzę kolejny błąd. Zakres wieku jest od 18 lat.

Polemizował bym czy to błąd, może interesuje go zdanie tylko ludzi już bardziej "dojrzałych"
[choć to pojęcie względne] tudzież statystyka opatrzona tylko opinią "pełnoletnich".


Może i tak, ale jeśli jest tak jak mówisz to raczej zły temat wybrał. Nie oszukujmy się, w naszym kraju gry są nadal traktowane jako zabawka dla dzieci w przedszkolu (choć ostatnio słyszałem, że średnia wieku polskich graczy to 30 lat) i większość ludzi grających jest w moim wieku lub jeszcze młodsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2012 o 15:27, Fimbulvinter napisał:

Może i tak, ale jeśli jest tak jak mówisz to raczej zły temat wybrał. Nie oszukujmy się,
w naszym kraju gry są nadal traktowane jako zabawka dla dzieci w przedszkolu (choć ostatnio
słyszałem, że średnia wieku polskich graczy to 30 lat) i większość ludzi grających jest
w moim wieku lub jeszcze młodsza.



Generalnie target 18+ jest imho o tyle lepszy do takiego badania, bo tacy ludzie : grają w gry 18-21+ [ok małolaty tez grają w gry w które grac nie powinny, ale ja tu podaje przykład taki czysto "formalny"] i grają też w gry stricte dla dzieci często właśnie ze swoimi dziećmi więc mają jeden z najszerszych przedziałów jeśli chodzi o pogląd na gry.
Ja sam gram często ze swoimi siostrzeńcami w jakieś gierki stricte dla maluchów, bo to brzdące jeszcze 5, 7 i 11 lat, z najmłodszymi np w różne legosy [SW, POTC] a ze starszym np w gry pokroju np sportowe jak Fifa, czy w platformówki [tu niestety na PC posucha ale na konsoli jest w czym wybierać].

A i sam wiek graczy u nas idzie w te górne granice, osobiście grając po sieci dosyć dużo [bo jak już mam czas na granie po pracy to jednak wole pograć w większości przypadków po necie z żywymi graczami] spotykam zdecydowanie więcej ludzi z przedziału 18-50 niż np 10-18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować