Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Forgotten Realms - książki

353 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2006 o 19:02, deih napisał:

No więc co teraz czytacie i czy warto kupić "Dwa Miecze"?

Hmmm.... Jeszcze nie wiem, bo co prawda książkę mam kupioną, ale musi odczekać swoje w kolejce, bo zostało mi jeszcze kilka: Morze Mieczy, Samotny Drow i Tysiąc Orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest według Ciebie "Kryształowy Reikt" bo przeczytałem "Bezgłośną Klingę" i "Grzbiet Świata". Nie kupywałem 3 częsci bo te dwie były takie sobie. Wiem ,że ta książka jest to przgodach Jarlaxle i Artremisie Entrerim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest lepsza od tych dwóch pierwszych. Jest o wiele więcej akcji i czyta się przyjemniej. bardzo ciekawie zarysowane postaci Artemisa i Jarlaxe. No i nie występuje Drizzt ;)
(Żart!)

Jeżeli jesteś fanem FR, to polecam z czystym sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 19:28, deih napisał:

No to dzięki za pomoc może za niedługo zakupię.

Ja stwierdziłem, że już Po Trylogii Klingi Łowcy kończę z Drizztem, bo Salvatore jakoś nic porywającego i nowego nie może wymyślić i jedzie cały czas na schematach.
Dziś dostałem na urodziny od żony dwie pierwsze części trylogii Eleine Cunningham: Ogar Magów i Brama Wody. czytał ktoś te książki? Fajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 21:29, deih napisał:

Wszystkiego najlepszego:)).

Dzięki!

Dnia 18.09.2006 o 21:29, deih napisał:

TKŁ to ostatnia trylogia o Drizzcie.

Ja też tak myślałem czytająć opis książki na stronie ISA, ale kolega, który czytał mówi, że zakończenie wskazuje, że będą dalsze części.
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=7444&pid=153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tym zakończeniu jaki zaserwował nam Salvatore w Dwóch Mieczach musi napisać koleja trylogie, pozostało za duzo niedokończonych spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 13:43, Agrah napisał:

po tym zakończeniu jaki zaserwował nam Salvatore w Dwóch Mieczach musi napisać koleja trylogie,
pozostało za duzo niedokończonych spraw

No cóż, pewnie tak zrobi... W końcu jego książki sprzedają się dobrze, więc nie będzie sobie odcinał źródeł zarobków :)
Szkoda tylko, że nie wymyśli jakiejś nowej serii, bo Drizzt się już trochę zużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh... własnie skonczylem czytac Dwa Miecze... ostatnia z ksiazek o Drizzt''cie i musze powiedziec, ze juz mnie strasznie zaczelo to nudzic...

Gdyby nie Gnom z Mirabaru i Pikiel, to bym normalnie nie skonczyl tej ksiazki.

W poprzednich seriach byla ksiazka, ktora opowiadala prawie i wylacznie o Artemisie i Jarlaxe [czy jak to sie pisze] i powiem wam, ze mam nadzieje, ze napisze wiecej takich ksiazek... i z Pikielem. Pikiel to jedyny krasnolud, ktory mi sie podoba, a w dodatku Du-id.

Powiem wam, ze zakonczenie Dwoch Mieczy jest takie, ze jeszcze z 6 ksiazek o Drizzt''cie bedzie... a ja chce Artemisa, Jarlaxa i Du-ida ;\


Btw. Polecam ksiazki z cyklu Sembia ... niestety w Polsce sa narazie tylko 2 tomy z 6.

Dzis zaczne czytac Alabastrowa Laske ... zapowiada sie swietnie, bo jest w klimatach jakich lubie... jak nie bedzie mi nic przeszkadzac, to moze dzisiaj, albo rano skoncze [nie jest jakas taka gruba].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 18:22, Night Elf napisał:

W poprzednich seriach byla ksiazka, ktora opowiadala prawie i wylacznie o Artemisie i Jarlaxe

To był Kryształowy Relikt - fakt jedna z lepszych z tej serii o przygodach Drizzta (może dlatego, że bez Drizzta ;)). Fajny też był Grzbiet Świata - cały o Wulfgarze na dnie alkoholizmu :D

Dnia 21.09.2006 o 18:22, Night Elf napisał:

Powiem wam, ze zakonczenie Dwoch Mieczy jest takie, ze jeszcze z 6 ksiazek o Drizzt''cie bedzie...

Dlatego ja po przeczytaniu tej ostatniej serii Drizztowi dziękuję.

Dnia 21.09.2006 o 18:22, Night Elf napisał:

Btw. Polecam ksiazki z cyklu Sembia ... niestety w Polsce sa narazie tylko 2 tomy z 6.
Dzis zaczne czytac Alabastrowa Laske ... zapowiada sie swietnie, bo jest w klimatach jakich lubie...

Tzn. jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sembia - Tajemnice Sztormowego Dworu
Sembia - Swiadek Cienia

Tajemnice Sztormowego Dworu to teoretycznie wstep... opowiada o członkach szlacheckiej rodziny Unskervenow [jakos tak] z miasta Selgaunt w Sembii. Jest to ala zbior opowiesci o [imion niepamietam] Glownym czlonku rodziny Unskervenow. Jednym z synow, ktory jest jego nastepca, ale zarazem nie ma glowy do interesow. Drugim z synow, ktory jest awanturnikiem. Corce, ktora prowadzi drugie zycie w tajemnicy przed rodzina i Lokaju, ktory pochodzi z Wrot Zachodu, gdzie zostal wyszkolony na zabojce i mowia na niego Cale. Nie pamietam, czy zona Unskervena miała osobna historie... no, ale kazdy z czlonkow rodziny ma swoja historie, ktora rozwija sie w roznych kierunkach i czesto mniej lub bardziej wplywaja na siebie nawzajem. Jak juz pisałem jest to wstep do dalszych ksiazek, ktore opowiadaja juz bezposrednio o konkretnym czlonku rodziny.

Sembia - Swiadek Cienia to jest ksiazka o Lokaju Cale. Ta ksiazka, tak jakby rozwija to, co sie dzialo w czesci pierwszej. Opowiada o tym, co robi Cale... kiedy nie jest lokajem.

Niebede tu zdradzał watków, ale ksiazki mi sie naprawde spodobały, choc narazie tylko sa 2... Osobiscie nie moge sie doczekac na kontynuacje przygod córki Unskervenow i młodszego syna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:07, Abi Dalzim napisał:

Ale chodziło mi o tę Alabastrową Laskę :)



Aaaaaaaa.... AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa A...

Trzeba było tak odrazu.

Z tego, co pisza na "ulotce"... Będzie to seria "Łotrzykowie" i będzie to seria książek o ludziach z połswiadka Faerun''u. A ja lubie sobie poczytac własnie o takich łotrzykach. Jeszcze nie zaczelem czytac, bo troche mam na glowie, a tez Lost ogladam poraz drugi :P.

Można sobie poczytac na www.isa.pl choc ostatnie zmiany na stronie spowodowaly moim zdaniem, ze ciezko cos tam znalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy trzecia i dalsze części Wojny Pajęczej Królowej są tak fajne jak pierwsza i druga? Jakie książki moglibyście mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:27, azur64 napisał:

Mam pytanie: Czy trzecia i dalsze części Wojny Pajęczej Królowej są tak fajne jak pierwsza
i druga? Jakie książki moglibyście mi polecić?



Sa w porzadku... poza tym, nawet jakby nie byly tak fajne, to i tak warto znac zakonczenie...


Jak nie czytałes to Swiatło i Cienie... Córka Mrocznego Elfa, Splatane Sieci i Torujacy Drogi...

Sembia, to co mowilem wczesniej, tez jest fajne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:35, Night Elf napisał:

> Mam pytanie: Czy trzecia i dalsze części Wojny Pajęczej Królowej są tak fajne jak pierwsza

> i druga? Jakie książki moglibyście mi polecić?


Sa w porzadku... poza tym, nawet jakby nie byly tak fajne, to i tak warto znac zakonczenie...



Jak nie czytałes to Swiatło i Cienie... Córka Mrocznego Elfa, Splatane Sieci i Torujacy Drogi...


Sembia, to co mowilem wczesniej, tez jest fajne..

A czyta łeś książki z serii diablo i Greyhawk? Jeśli nie, żałuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:37, Night Elf napisał:

Jakos do Diablo mnie nie pali... Greyhawk czytalem tylko Swiątynie Złych Zywiołow, bo była
w grze ToEE...

Z Geyhawka ja też to, a Diablo jest fajne, szczególnie Królestwo Cienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować