Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Forgotten Realms - książki

353 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2006 o 19:50, Araondoion napisał:

No coz ja przeczytalem 2 trylogie i tetralogie Drizzta i trylogie Awatarow, z perspektywy czasu
uwazam to w sumie za gniota ;] Bardziej to czytalem bo byla gra Baldur''s Gate aczkolwiek prosze
Cie, błagam, nie bierz do ręki tego tytulu! Jak to ktos napisal "niech Athans robi wszystko,
tylko niech nie bierze sie za pisanie ksiazek" ;> Jesli wystarczajaco nie zniechcecilem
to proponuje:
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=8
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=7

A cos podobnego do Tolkiena to hmm... moze Erikson? Ale Erikson go znacznie przescignal :p

No coż, tych dwóch nie przeczytam... :) Ale do E.C, którą polecił Abi zajrzę. Jak nie dam rady to nie skończę. Kiedys kupiłam taką książkę, nie pamiętam tytułu, facet miał wypadek i potem widział przyszłość. Opisane na okładce fajnie, zaintrygowało mnie. Stron jakieś 500. Wytrzymałam chyba jakieś 100-200. Przeczytałam koniec i oddałam koleżance. Mniej wybredna :p
Ale teraz to mnie bardziej interesuje jaka będzie moja reakcja, niż sama fabuła. Niedobrze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 19:51, Puszkin napisał:

Ponoć Athans się zrehabilitował Unicestwieniem :] zobaczymy co mu z tego wyszło bo właśnie
niedawno kupiłem xD

http://biblionetka.pl/ks.asp?id=60553 , jak na Athansa to wysoka ocena ;> ogolnie ja juz nie tkne FR ;p
Taki Drizzt od chwili narodzin:
1. czesc "Drizzt siecze wszystkich mieczami drowów, majac przy tym problemy moralne"
2. "Drizzt siecze wszystkich mieczami barbarzyncow/ czy tam ludzi juz nie pamietam, majac przy tym problemy moralne"
3. "Drizzt siecze wszystkich mieczami orków, majac przy tym problemy moralne"
...
;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 19:57, shelion napisał:

No coż, tych dwóch nie przeczytam... :) Ale do E.C, którą polecił Abi zajrzę.

To ponoc najlepsze w calym FR...

kurde troche zle mi sie wkleilo w poprzednim poscie mialo byc:
""Drizzt siecze mieczami drowów, majac przy tym problemy moralne" itp. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmina mozna podsumowac tak samo + testuje każda kobiete w promieniu paru km.
Mimo wszyskto czyta się to bardzo przyjemnie a chyba w ksiażce o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 15:37, Puszkin napisał:

Jest to cały przewodnik po krainach i zapewno chodzi mu o ten http://isa.pl/sklep/?action=showitem&itemnum=672
sam go mam i nawet go tak poczytać jest bardzo fajnie :]


Aha, rozumiem. Bardzo fajnie, ze te ksiazki wszyscy opisujemy, tylko skad ludzie wezma kase na 20-30 ksiazek FR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 01:39, Icestalker napisał:

Aha, rozumiem. Bardzo fajnie, ze te ksiazki wszyscy opisujemy, tylko skad ludzie wezma kase
na 20-30 ksiazek FR?


Powoli, powoli i się uskłada. Nie trzeba przecież wszystkich na raz kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 10:09, Abi Dalzim napisał:

> Aha, rozumiem. Bardzo fajnie, ze te ksiazki wszyscy opisujemy, tylko skad ludzie wezma
kase
> na 20-30 ksiazek FR?

Powoli, powoli i się uskłada. Nie trzeba przecież wszystkich na raz kupować :)


Tez prawda, mozna cos poczytac "pomiedzy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 12:43, Icestalker napisał:

Tez prawda, mozna cos poczytac "pomiedzy".


Ja bardzo długi okres czasu czytałem książki w Empiku na siedzonkach. Całą trylogię Światła i Cienie tak przeczytałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:24, Abi Dalzim napisał:

> Tez prawda, mozna cos poczytac "pomiedzy".

Ja bardzo długi okres czasu czytałem książki w Empiku na siedzonkach. Całą trylogię Światła
i Cienie tak przeczytałem :)


Tez tak robilem, zawsze sie jakies gwiezdne Wojny dalo przeczytac. :) Ale jak wiadomo, kazdy woli miec wlasna ksiazke. Co wcale nie znaczy, ze ten pomysl jest zly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o Drizzdzie, o wojnie pajeczej królowej a co powiecie na piecioksiąg caderlego..... według mnie nie gorszy od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 15:31, Icestalker napisał:

> Mam najnowszą książkę z serii Forgoten Realms,pt. Zaomniane krainy" super!!!

Eeeee.... nie bardzo rozumiem. Forgotten Realms samo w sobie znaczy Zapomniane Krainy.
A kto jest autorem?

Autorzy:
Ed Greenwood, Sean K. Reynolds, Skip Williams, Rob Heinsoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 15:32, Icestalker napisał:


> Autorzy:
> Ed Greenwood, Sean K. Reynolds, Skip Williams, Rob Heinsoo.
>

Czyli sami najważniejsi.

Ksiązka ma ponad 400 stron, kosztuje 90zł. ale warto zainwestować, jeślli ktoś interesuje się tymi rzeczami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2006 o 15:51, olcia13 napisał:

> Czyli sami najważniejsi.
Ksiązka ma ponad 400 stron, kosztuje 90zł. ale warto zainwestować, jeślli ktoś interesuje się
tymi rzeczami :D



Taaak, chwile poczekam z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 15:51, olcia13 napisał:

Ksiązka ma ponad 400 stron, kosztuje 90zł. ale warto zainwestować, jeślli ktoś interesuje się tymi rzeczami :D


Ale to jest tylko taki opis, czy jest też jakaś akcja i bohaterowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 10:43, Abi Dalzim napisał:

> Ksiązka ma ponad 400 stron, kosztuje 90zł. ale warto zainwestować, jeślli ktoś interesuje
się tymi rzeczami :D

Ale to jest tylko taki opis, czy jest też jakaś akcja i bohaterowie?

To po prostu przewodnik po Swiecie Forgotten Realms. Szczegółowo są tu opisane krainy, istoty w nich żyjące, jest dużo szkiców, obrazków. Jesli graleś w BG, NWN czy ID to właśnie tam znajdziesz historie z nimi związane, mapy miast, opisy krain znanych z tych właśnie gier. Fabuły tam nie ma, to po prostu podręcznik źródłowy o Zapomnianych Krainach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 11:04, TwoSwords napisał:

Mówimy tutaj o Drizzdzie, o wojnie pajeczej królowej a co powiecie na piecioksiąg caderlego.....
według mnie nie gorszy od reszty.



Też jest świetny, tylko troche ciężko się przez początek pierwszego tomu, ale potem już się tylko czyta i czyta

A co do WPK(wojny pajęczej królowej) to terz trzeba czekać na szóstą część :((( a tak perfidnie jeś piąta skończyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 19:04, olcia13 napisał:

> > Ksiązka ma ponad 400 stron, kosztuje 90zł. ale warto zainwestować, jeślli ktoś interesuje

> się tymi rzeczami :D
>
> Ale to jest tylko taki opis, czy jest też jakaś akcja i bohaterowie?
>
To po prostu przewodnik po Swiecie Forgotten Realms. Szczegółowo są tu opisane krainy, istoty
w nich żyjące, jest dużo szkiców, obrazków. Jesli graleś w BG, NWN czy ID to właśnie tam znajdziesz
historie z nimi związane, mapy miast, opisy krain znanych z tych właśnie gier. Fabuły tam nie
ma, to po prostu podręcznik źródłowy o Zapomnianych Krainach.



Warto jeszcze dodać , że jeśli pragniesz grać fabularnie w świecie Zapomnianych Krain to ten Podręcznik jest dla Ciebie musem, choćby po to aby orientować sie w realiach świata. Rzeczywiście całkiem ciekawa pozycja, dużo lepsza niz większość literackich odpadków, jak można nazwać wiele pozycji , których akcja toczy się w świecie Forgotten Realms.

A tak przy okazji , jakie jeszcze ciekawe podręczniki weszły do obiegu , takie , które można polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 23:16, Puszkin napisał:

Ja kupiłem za 80zł i nie żałuję pięknie wszystko jest tam opisane :]


Ale czy dla kogoś, kto nie gra w papierowe RPG i nie interesuje się takimi rzeczami, ta książka w ogóle do czegoś się przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować