Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2007 o 19:15, Vasilli napisał:

Wiem żem leń ale muszę sie zapytać. Ile wynosi temperatura wrzenia wody i topnienia lodu w
temperaturze(skali) Celsjusza, Fahrenheita, Klevina ;) Na gegre potrzebuje;)


Faktycznie, leń z Ciebie straszny ;)
Temperatura wrzenia: 100°C, 212°F, 373,15K.
Temperatura topnienia: 0°C, 32°F, 273,15K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podać tekst piosenki niemieckiej na urodziny ? Na jutro potrzebuję i nie pamiętam jak ona szła a to było jeszcze 2 tygodnie temu a ja leń nie zapisałem :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 20:10, Silveren napisał:

Może ktoś mi podać tekst piosenki niemieckiej na urodziny ? Na jutro potrzebuję i nie pamiętam
jak ona szła a to było jeszcze 2 tygodnie temu a ja leń nie zapisałem :\


Może o to chodzi?

Alles Gute zum Geburtstag,
Alles Gute zum Geburtstag,
Alles Gute zum Geburtstag liebe(r)… [i tutaj imię],
Alles Gute zum Geburtstag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 20:22, edeń napisał:

> Może ktoś mi podać tekst piosenki niemieckiej na urodziny ? Na jutro potrzebuję i nie
pamiętam
> jak ona szła a to było jeszcze 2 tygodnie temu a ja leń nie zapisałem :\

Może o to chodzi?

Alles Gute zum Geburtstag,
Alles Gute zum Geburtstag,
Alles Gute zum Geburtstag liebe(r)… [i tutaj imię],
Alles Gute zum Geburtstag


Podobne ale dzieki, wielkie dzięki. Dzieki tobie sobie przypomniałem.

:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Mam problem z pracą domową na jutro z fizyki... nie przejmowałbym się nią tak bardzo, ale babka chce zrobić z tej pracy domowej kartkówkę, a ja nie potrafię poprostu jej zrobić... bardzo bym prosił o pomoc... będę bardzo wdzięczny!
Energia potencjalna grawitacji w polu jednorodnym

1. Oblicz pracę, jaka wykonuje siła zewnętrzna i siła grawitacyjna, przesuwając ciało po dzrodze zamkniętej w kształcie prostokata ---> (nie wiem czy to tak bardzo ważne, ale jest na rysunku poprostu jakiś prostokąt oznaczony ABCD i zaznaczone jest jeszcze że obieg jest zgodny z ruchem wskazuwek zegara, a obok jest strzałka w dół podpisana literą "g"

2. Podaj przykład zjawisk, w których energia potencjalna grawitacji zmienia się w energię kinetyczną.

3. Jaka jest wartość pracy wykonanej przez siłę dośrodkową, gdy przemieszczenie równe jest polowie okręgu? Zwróć uwagę na kąt pomiedzy kierunkiem siły a przemieszczeniem

Energia potencjalna grawitacji w polu centralnym
1. Oblicz pracę, którą trzeba wykonać, aby przenieść satelitę o masie "m" z orbity okołoziemskiej o promieniu "R" na orbitę o promieniu "2R", licząc odległość od środka Ziemi. Dane: Promień Ziemi R, jej masa M, stała grawitacyjna G.

2. Oblicz prędkość ucieczki dla Słońca. Masa Słońca M=1,9 x 10(do trzydziestej) kg, promień r=696000Km.

Bardzo jeszcze raz proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć to:
Hierfür brauchst du Nitro. Nein, besser 2 Flaschen ... 2 von den großen!

Próbuję i próbuję, ale nic sensownego mi nie wychodzi...

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę, mianowicie muszę na historię napisać 20zdaniową ocenę panowania Kazimierza Wielkiego ale nic mi nie wychodzi ;/ Czy mógłby ktoś to napisać (oczywiście nie 20 zdań, ale chociaż kilka) proszę :) Potrzebuję tego na wtorek =) Bardzo dziękuję za wszelką pomoc na ten temat, i wierzę że komuś się uda mi pomóc :)

Pozdrawiam serdecznie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem, ze potrzebuję danych statystycznych o mocach procesorów z ostatnich lat. Robię prezentację o Prawie Moore''a i muszę wkleić jakiś sensowny wykres z porównaniem takich danych. Proszę, to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was wielką prośbę! Cy moglibyście mi pomóc dokończyć/ porawić wiersz, który w szkole kazali mi napisać?? Polonistka powiedziała, że mam poprawić zakończenie, ale nie mam pomysłu jak. Z góry dzięki!!!
A oto mój wierszyk:
Dziś w nocy nad Krakowem,
przeleciała wielka bestia zwana Gogiem.
Gog był wielki i łagodny,
lecz niestety bardzo głodny.
Smok był głodny kultury,
więc poleciał na mury.
Stanął na ich szczycie,
pewnie mi nie uwieżycie.
Wyjął księgę wielką,
i trzasnął ją belką.
Belka się złamała
i skończyła się zabawa.
;]
BTW: wierszyk ma być związany z Krakowem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby ktoś tak miły i pomógł, a raczej przetłumaczył poniższy tekst to byłbym bardzo wdzięczny.

Another monster song from Metal Axes. This is hard rock with BIG guitars from Roy and Joe, the Jones brothers. I predict that this will be a massive hit, but your mum and ad won''t like it! Metal Axes are goint to go on tour in December - don''t miss them!

Z góry dziękuje za przetłumaczenie i odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 16:46, Doktor14 napisał:

Jeżeli byłby ktoś tak miły i pomógł, a raczej przetłumaczył poniższy tekst to byłbym bardzo
wdzięczny.

Another monster song from Metal Axes. This is hard rock with BIG guitars from Roy and Joe,
the Jones brothers. I predict that this will be a massive hit, but your mum and ad won''t like
it! Metal Axes are goint to go on tour in December - don''t miss them!


Z góry dziękuje za przetłumaczenie i odpowiedź...

>Kolejna potężnista pieśń od Metal Axes. Jest to hard rock z MOCNYMI gitarami od braci Jones, Roya i Joego. Przepowiadam, że będzie to ogromny hicior, ale twoim mamie i tacie się on nie spodoba! Metal Axes wyruszają w trasę w grudniu - nie przegap ich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 17:47, Adamzzz napisał:

Może ktoś mi wytłumaczyć kim jest/był trybutariusz? [Praca domowa z historii]


Znalazłem tylko krótką notkę w encyklopedii:
"Władca lub państwo płacące trybut"

~Silveren

Parę linków:

http://www.sciaga.pl/tekst/26572-27-ii_wojna_swiatowa_przebieg_wydarzen
http://www.konflikty.pl/artykul-iiwojnaswiatowa-1.html
http://www.konflikty.pl/artykul-iiwojnaswiatowa-11.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 17:27, Belmundo napisał:

dajcie mi synonim do słowa soczewkowaty


:D
swietne! znajdz synonim do soczewki i przekrec odpowiednio. moze cos wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to głupie bo jest przy tym pełno roboty i jest długie,jednak gdyby był ktoś kto pomoże mi z zadaniem z angielskiego będę bardzo wdzięczny...
Mamy napisać wypracowanie pt."Jim Baxen typical day".Ja napisałem i prosiłbym o sprawdzenie.Szegolną uwagę facetka zwraca teraz na czasy-present continous i simple present,co nie znaczy że reszta może być źle.
Oto wypracowanie:


Jim Baxen has a very unusual job.It''s a very intresting one.He is an magician.Jim gets up at seven o''clock every day.He goes jogging on the beach,then he has a healthy breakfast.Later he checks with the agency for afternoon appointments.Next he practises new tricks.
In the afternoon he prepares his equipment and clothes and drives to work.He finishes work at 8 o''clock.At 9 o''clock he meets friends for dinner.
He goes to bed at 12 o''clock.
In his free time Jim likes eats outside,reads book and surfs the net.
His job can be very difficult,but Jim Baxen loves it."It''s a great job.It''s a pleasure and delight my show gives to children that makes it rewarding" he says.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:15, Ashakel napisał:


Jim Baxen has a very unusual job.It''s a very intresting one.He is an magician.Jim gets
up at seven o''clock every day.He goes jogging on the beach,then he has a healthy breakfast.Later
he checks with the agency for afternoon appointments.Next he practises new tricks.
In the afternoon he prepares his equipment and clothes and drives to work.He finishes work
at 8 o''clock.At 9 o''clock he meets friends for dinner.
He goes to bed at 12 o''clock.
In his free time Jim likes eats outside,reads book and surfs the net.
His job can be very difficult,but Jim Baxen loves it."It''s a great job.It''s a pleasure
and delight my show gives to children that makes it rewarding" he says.



Hmm na oko jest w miare dobrze. Niezłe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:15, Ashakel napisał:

Wiem że to głupie bo jest przy tym pełno roboty i jest długie,jednak gdyby był ktoś kto pomoże
mi z zadaniem z angielskiego będę bardzo wdzięczny...
Mamy napisać wypracowanie pt."Jim Baxen typical day".Ja napisałem i prosiłbym o sprawdzenie.Szegolną
uwagę facetka zwraca teraz na czasy-present continous i simple present,co nie znaczy że reszta
może być źle.
Oto wypracowanie:


Jim Baxen has a very unusual job.It''s a very intresting one.He is an magician.Jim gets
up at seven o''clock every day.He goes jogging on the beach,then he has a healthy breakfast.Later
he checks with the agency for afternoon appointments.Next he practises new tricks.
In the afternoon he prepares his equipment and clothes and drives to work.He finishes work
at 8 o''clock.At 9 o''clock he meets friends for dinner.
He goes to bed at 12 o''clock.
In his free time Jim likes eats outside,reads book and surfs the net.
His job can be very difficult,but Jim Baxen loves it."It''s a great job.It''s a pleasure
and delight my show gives to children that makes it rewarding" he says.

chyba dobrze bo dałem siostrze ciotecznej do sprawdzenia a ona 3 lata była w WB to chyba powinna znać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować