Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam zadaną rozprawę na polski na podstawie książki "Zemsta" A. Fredry na temat "jeśli nie zemsta to co, podaj inne wyjście" i mają być też przykłady z literatury. Rozprawkę wiem jak napisać ale na ten temat nie wiem co wymyśleć. Proszę o pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 14:15, Ratefi napisał:

Mam zadaną rozprawę na polski na podstawie książki "Zemsta" A. Fredry na temat "jeśli nie zemsta
to co, podaj inne wyjście" i mają być też przykłady z literatury. Rozprawkę wiem jak napisać
ale na ten temat nie wiem co wymyśleć. Proszę o pomoc :P


- Jacek Soplica postanowił się nie mścic i nie zapadac się głębiej w błędnym kole zemsty. Zamiast tego postanowił się zresocjalizować jako Ksiądz Robak.

- Hrabia Monte Christo się mścił... ale czekał długo na dogodny moment.

- Postawy Świętych żyjących w ascezie. Wyszydzeni, upokorzeni oddali się całkowicie bogu. Innymi słowy - znaleźć w życiu cel.

Trochę chaotycznie, ale wierzę, że zrozumiesz o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 14:15, Ratefi napisał:

Mam zadaną rozprawę na polski na podstawie książki "Zemsta" A. Fredry na temat "jeśli nie zemsta
to co, podaj inne wyjście" i mają być też przykłady z literatury. Rozprawkę wiem jak napisać
ale na ten temat nie wiem co wymyśleć. Proszę o pomoc :P


Dobrym przykładem jest Ernest Nemeczek z "Chłopców z Placu Broni" F. Molnára, który - mimo "zatopienia" go w basenie, co przyczyniło się do jego choroby (z jej powodu zmarł), nie chciał ukarać Boki, choć miał okazję.

@seraphe

Jacek Soplica dokonał zemsty na Horeszce za to, że odmówił mu ręki jego (Horeszki) córki. Dopiero po zrozumieniu tego i wielu innych błędów, które popełnił, został księdzem Robakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minister zdrowia został w środku nocy wezwany przez premiera na pilne spotkanie. Jego tematem miało być omówienie stanowiska rządowego, które minister miał następnego dnia zaprezentować na zjeździe Naczelnej Izby Lekarskiej. Uice były puste, więc minister prowadząc swój prywatny samochód jechał z prędkością 110 km/h. Zamyślony wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle uderzając w nadjeżdzający z naprzeciwka policyjny radiowóz. Jeden z policjantów zmarł. Grupa posłów z opozycyjnej parti postanowiła postawić ministra przed trybunałem stanu. Udało się im zebrać poparcie 121 posłów. Natomiast w sejmie wniosek poparło 300 parlamentarzystów.

1. Oceń poprawność przedstawionego ministrowi zarzutu.
2. Czy trybunał stanu może orzekać o odpowiedzialności karnej ministra?
Odpowiedzi uzasadnij!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 15:19, ostry3000 napisał:

1. Oceń poprawność przedstawionego ministrowi zarzutu.
2. Czy trybunał stanu może orzekać o odpowiedzialności karnej ministra?
Odpowiedzi uzasadnij!


pyt. 2. odp. nie, nie może. Cytując moją nową (nówka funkiel :) książkę z prawa administracyjnego:
"Trybunał stanu jest organem egzekwującym odpowiedzialność konstytucyjną (a więc nie karną), czyli odpowiedzialność o charakterze prawnym, wyłącznie za czyny nie stanowiące przestępstw, a polegające na naruszeniu Konstytucji lub ustaw przez podmioty wskazane w Konstytucji w związku z wykonywaniem swych funkcji. (w tym przypadku minister)

Co do samego tekstu. Dziwnie zabrzmiało zdanie, w którym minister wpadł na skrzyżowanie i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód (a nie z boku). Ale dobra, załóżmy, że zmienił pas. Wracając do tych głosów zebranych przez opozycję:
W przypadku Ministra, a więc członka Rady Ministrów: "Postępowanie rozpoczyna się wniesieniem wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przez uprawnione podmioty. Podmiotami tymi są:
- ...
- w przypadku członka Rady Ministrów - Prezydent RP lub posłowie w liczbie co najmniej 115" (w naszym przypadku 121 więc teoretycznie ok)
dalej,
"Postawienie w stan oskarżenia następuje w postaci uchwały podjętej (w przypadku Ministra) przez Sejm, większością 3/5 ustawowej liczby głosów." Przy założeniu, że w sejmie zasiada 460 posłów, 3/5 tej liczby daje nam 276, a więc i ten warunek byłby spełniony. Byłby, ponieważ odpowiedź na punkt 2. wyklucza taką możliwość. Świadczyłoby to o nie znajomości prawa przez posłów (co chyba nie jest dla nikogo niespodzianką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zadaniem...:[ z anglika trzeba napisać o jakiejś klęsce żywiołowej np. powódź w Polsce w którymś tam roku ... ile zniszczonych domów.... ile strat itp.
Nie ma być autetyczne tylko wymyslone. Na około strone. Prosze o pomoc
Z góry dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście poprawić mi błędy? Jeśli będzie trzeba coś całkowicie zmienić, napiszcie co to znaczy po polsku ;)

Czy komputery mogą zastąpić książki?
Tak, z pewnością. Choć jeszcze nie teraz. Na razie zbyt wielu ludzi boi się komputerów. Są to przeważnie ludzie starsi. Kiedy czytamy książkę, musimy sobie wyobrażać postacie i wydarzenia. W grach komputerowych nie ma tego problemu. Podobnie jest z filmami- nie musimy wysilać umysłu- choć czy to na pewno zaleta?
Gry komputerowe także dostarczają rozrywki. Oferują rozbudowane fabuły, coraz ładniejszy obraz (większa iluzja realności świata gry). Książka może szczegółowo opisywać świat, ale obrazu nie "przeskoczy", poza tym będzie nudna.

Konkludując- komputer będzie zyskiwał kosztem książek.

===================================

Können die Computer die Bücher ersetzen?
Ja, mit Sicherheit. Obwohl noch nicht jetzt. na razie zu viel Leute fürchten Computers sich. Meistens sind die ältere Leute. Wann lesen wir das Buch müssen wir die Ereignisse und die Figuren vorstellen. In den Computerspielen dieser problem besteht nicht. In dem Film es ist ähnlich- wir nicht müssen umysłu anstrengen- aber na sicher ist das ein Vorteil?
Computerspielen auch die Unterhaltung zustellen. Sie anbieten rozbudowane fabuły immer besser Gemälde Qualitat (großere Illusion realności die Spiels Welte). Das Buch kann die Welt ausführlich darstellen, aber Gemälde wird besser sein, und das Buch wird langweilig sein
Konkludując- komputer będzie zyskiwał kosztem książek

Tego, co podkreślone, nie mam w ogóle.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:59, Rechh napisał:

Witam. Mam problem z zadaniem...:[ z anglika trzeba napisać o jakiejś klęsce żywiołowej np.
powódź w Polsce w którymś tam roku ... ile zniszczonych domów.... ile strat itp.
Nie ma być autetyczne tylko wymyslone. Na około strone. Prosze o pomoc
Z góry dzieki .

serio myslisz ze ktos ci napisze wypracowanie na strone z anglika ? :> hehehe dobre .Sam se napisz to przynajmniej sie nauczysz jezyka bo to podstawa biorac pod uwage to ze Tusk chce zrobic z Polski druga Irlandie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobic krotki projekt na fizyke(Opis zjawiska + fotka) - "Fizyka wokól nas", macie jakies propozycje o czym mógłbym napisac ? Poczatkowo miała byc tęcza i odbicie swiatla, niestety te pomysly juz zostaly zarezerwowane przez kolegów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 13:11, GoldOx napisał:

Mam zrobic krotki projekt na fizyke(Opis zjawiska + fotka) - "Fizyka wokól nas", macie jakies
propozycje o czym mógłbym napisac ? Poczatkowo miała byc tęcza i odbicie swiatla, niestety
te pomysly juz zostaly zarezerwowane przez kolegów :).

moze parowanie/skraplanie albo elektrostatyka ktora jest fajnym zjawiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 13:11, GoldOx napisał:

Mam zrobic krotki projekt na fizyke(Opis zjawiska + fotka) - "Fizyka wokól nas", macie jakies
propozycje o czym mógłbym napisac ? Poczatkowo miała byc tęcza i odbicie swiatla, niestety
te pomysly juz zostaly zarezerwowane przez kolegów :).


Linijka i kawałki papieru, czyli elektrostatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! Oto moja praca domowa z matmy:
1. Pole y prostokąta o długości 6 i szerokości x jest funkcją x. Napisz wzór tej funkcji i określ jej dziedzinę.
Proszę pomóżcie !! please :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 19:39, plmko napisał:

witam! Oto moja praca domowa z matmy:
1. Pole y prostokąta o długości 6 i szerokości x jest funkcją x. Napisz wzór tej funkcji i
określ jej dziedzinę.
Proszę pomóżcie !! please :P

y = 6 *x
Dziedzina: x należy do R dodatnich (bo szerokość nie może być mniejsza lub równa zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) Mam jeszcze jedno zadanie :P :
Iloczyn liczb x i 0,44 jest funkcją liczby x. Za pomocą jakiego wzoru i dla jakich wartości x funkcja ta jest określona? Obierz kilka wartości x i oblicz odpowiadające im wartości y. Please pomóżcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:21, plmko napisał:

Wielkie dzięki :) Mam jeszcze jedno zadanie :P :
Iloczyn liczb x i 0,44 jest funkcją liczby x. Za pomocą jakiego wzoru i dla jakich wartości
x funkcja ta jest określona? Obierz kilka wartości x i oblicz odpowiadające im wartości y.
Please pomóżcie :P

Trochę zamotanie żeś to napisał. Nie bardzo rozumiem treść. chodzi o to, że F(x) = 0.44*x?? Jeśli tak to nie rozumiem drugiego zdania. Wzór jest właśnie 0.44*x. A co znaczy dla jakich wartości jest określona, to już zupełnie nie wiem. Jakbyś napisał co znaczy funkcja jest określona, bo chyba czegoś zapomniałem z gimnazjum.
Kilka wartości x: no to F(1) = 0.44*1 = 0.44, F(2) = 0.44 *2 = 0.88, można zrobić ultraśmiesznego dżołkasa i wziąć F(100/44) = 0.44 * (100/44) = 100.
Jeśli to nie o to chodzi, to wytłumacz jaśniej, bo mój mozg jest otępiały od wszystkich przemian izochorycznych, ciepła molowego itp, a tym zajmowałem się przez ostatnie 7 godzin


P.S. 0o, czyżby nowy status??? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w zadaniu z fizyki. Chodzi mi tylko o podanie wzorów jakich mam użyć, resztę sobie bez problemu zrobię sam :)
Silnik elektryczny włączony do źródła prądu o napięciu U= 220V, podniósł ciało o masie m=20kg na wysokość h=10m w czasie t=10s. Oblicz pracę silnika, jego moc i natężenie prądu w uzwojeniu silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować