Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2006 o 20:57, filipchudy napisał:

czy możecie mi powiedzieć skutki wojen XVII

ale kogo z kim bo duzo tych wojen bylo a ja sie o tym nie dawno sie uczylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

I połowa XVII wieku :
1. Wojny ze Szwecją:
1.1 1629 rozejm w Altmarku
- Prawie wszystkie porty nad Bałtykiem przechodzą na stronę Szwecji
- Szwedzi otrzymują znaczna część Inflant
1.3 1635 rozejm w Sztumskiej Wsi
- Polska odzyskuje to co utraciła na mocy rozejmu w Altmarku

2. Wojny z Rosją
2.1 1618 Rozejm w Dywilinie
- Polska uzyskuje ziemie : siewierską, smolenską i czernihowską
2.2 1634 Pokój w Polanowie
- Ostatecznie przyłączono do Polskie owe ziemie
- Władysław IV zrzeka się pretensji do tronu w Rosji

3. Wojny z Turcją
- Obie strony ( Polska i Rosja ) zobowiązują się do powstrzymywania najazdów swych poddanych

4. Powstanie Chmielnickiego
4.1 1667 Rozejm w Andruszowie
- Polska traci ziemie: siewierską, smolenską i czernihowską na rzecz Rosji
- Ukrainę podzielono pomiędzy Rosję a Polskę
4.2 1686 Pokój wieczysty Grzymałtowskiego- Potwierdzone zostają postanowienia z Andruszowa

II połowa XVII
1. Wojny ze Szwecją
1.1 1660 Pokój w Oliwie
- Jan Kazimierz zrzeka się pretensji do tronu w Szwecji
- Inflanty zostają przy Szwecji a Polsce przypada tylko ich połudnowo wschodnia część
- Szwedzi oddają zagarnięte nam łupy wojenne

2. Wojny z Turcją:
2.1 1699 Pokój w Karłowicach
- Polacy odzyskują ziemie utracone w Buczaczu
- Utworzona zostaje Liga Chrystianizacyjna, która walczyła w obronie wiary chrześcijanskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Dzisiaj na ang. mieliśmy świąteczną lekcję i gościówa powiedziała, że jak się jej powie jak po ang. jest rozwiązanie tego hasła do krzyżówki(bo ona sama nie wie): A picture or model of the baby Jesus Christ and his parents in the place where he was born.to ona to sowicie wynagrodzi. A mi przydałaby się jakaś zapomoga...

Hasło ma 8 liter, druga litera to "A" no i oczywiście jest po angielsku.


Jeżeli, ktoś by wiedział to proszę o pomoc! Z góry wiekie dzienx!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 11:17, choper napisał:

czy wie ktoś jak po niemiecku jest: irak, irakijczyk???


Irak to po prostu Der Irak

Irakijczyka nigdzie nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 11:17, choper napisał:

czy wie ktoś jak po niemiecku jest: irak, irakijczyk???

Wg. mojego słownika Irak - der Irak, Irakijczyk - der Iraker
:D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja mam po świętach tyle sprawdzianów... miałem robić przez przerwę świąteczną plakat o wybranym państwie (zamyśliłem sobie Brazylię), wiecie, ludność, stolica, waluta, język urzędowy, kilka fotek, jakieś ciekawostki... Ale jednak nic nie rozwala mnie aż tak, jak te sprawdziany. Trzeba trochę się pouczyć. ALE CO ZA BARANY KAŻĄ SIĘ UCZYĆ W TAKIM CZASIE?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na zadanie dopisać dalszą część następującej historii: Ajakos był synem Zeusa i córki Boga rzeki Ajsops- Eginy. Urodził się na bezludnej wyspie i rósł w lata swoje z niejasnym przekonaniem, że jest władcą tego pustego kawałka ziemi pośród bezmiaru wód - władcą i zarazem wygnańcem. Jak większość podrzutków nie domyślał się nawet kto jest jego ojcem. Zachował natomiast mglistą pamięć o matce i jej imieniem ochrzcił wyspę. Tak więc na początku było imię, jałowa ziemia i król. Jedynym zajęciem Ajakosa była solenna bezczynnosć.
Jeśli macie jakiś pomysł na dalszą część tej historii to smiało piszcie. Może być choćby ramowe ujęcie dalszych wydarzeń. U mnie ostatnio kiepsko z twórczą ispiracją. Tekst ma mieć formę opowiadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam słuchajcie koledzy mam prosbe mam ułozyc jadłospis dla chłopaka i wartos kaloryczna z całego dnia ma wyniesc od 3200-3400kcal prosze odpiszcie bo potrzebuje to na jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.varia.webd.pl/modules.php?name=Jadlospis moze sprobuj tu, nie moge znalezc loginu, a nie che tworzyc nowego konta, ale jak kiedys przegladalem, to cos podobnego widzialem chyba na tej stronie

paweusz
Ja poszukalem w notaktach, ale akurat przypada to na okres keidy si epolamalem i nie chodzilem za bardzo na zajecia, ale mialem cos takiego, bo pamietam ze chyba na zaliczeniu nie odpowiedzialem za iele na to:) ale moze na dysku mnie sie cos uda znalezc, ale watpie, bo u mnie raczej przewazaja mat, o zywnosci i analizach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym przygotować prezentacje na temat książki "Hobbit czyli tam i..". Ma to być film ( dziwne, ale mam już pare pomysłów^^) chodzi mi głwnie aby ktoś mi pomógł z teksktem. Wyglądało by to mniej więcej ~ jest mapa śródziemia i zbliżenie na Shire / i pojawia się tekst typu-mieszka tu...gandalf..i krasnoludy../ oczywiście bardzo treściwe i krutkie ->i tak do innych ważnych lokacji.
Wszystko w max 20 minut ale i tak pewnie będzie 15^^. Na koniec planuje własnoręcznie zrobionego gifa i..napisy^^(oczywiście w tle będzie leciała muzyka z filmu;).
Ehh liczę na pomoc (obym się nie zniechęcił/mam do 4 tygodni/) [ ide(gdie?!) szukać BARDZO dużej mapy śródziemia {jak macie namiar to preszę^^ tu albo GG}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.bjornetjenesten.dk/teksterdk/Tolkien/middle-earth-film.jpg

calkiem ladna mapka, podobna tylko wyrazniejsza byla w magi ii mieczu, w domu powinienem miec mape do planszowki WP, ale jest raczej za duza bym mogl ci ja zeskanowac, zreszta jak wpiszesz meddle earth na google to ci kilka innych wyskoczy to sobie mozesz wybrac, z ego co pamietam w hobicie na wstepie byl w miare bogaty opis miesciny, moze przepisac p oprostu fragment, zmieniajac jakies drobiazgi, tak aby ci lbardziej pasowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować