Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będzie nowy Baldur`s Gate?

196 postów w tym temacie

FYI : Dziś w kodzie źródłowym jest takie coś :

<!-- March 5, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->

<!-- "She left me to die. YOU left me to die. But Shar... Shar wanted me to live." -->


<!-- "If you wish me dead, brother, it must be by your hand. No one else." -->

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 21:32, czapol napisał:

Za bardzo sceptyczny jesteś. Ja nie wiem co mogłoby się nie udać w robieniu nowych tekstur
i animacji :)


Kilka rzeczy:

1. Chęć jednoczesnie "przystosowania rozgrywki do dzisiejszych standardów" (czytaj: uproszczenia wszystkiego i zrównania do poziomu intelektualnego ameby, wywalenie fabuły na rzecz hiper-duper-efekciarsko-epickiej rozpierduchy, zmiany systemu dialogów na "bardziej przystępny" - "Tak"/"Nie"/"Nie wiem"/"Idę się wys***ć")

2. Zatracenie klimatu, który w dużym stopniu budowały własnie ręcznie malowane tła, a które odtworzyć w 3D bez powtarzalności i recyclingu byłoby niezmiernie trudno.

3. Zrobienie gry "na szybko", byle była i byle można było powiedzieć, że to coś nowego.

4. Wydanie gry w kawałkach (kupujesz pierwszy rozdział, a każdy kolejny po 20 euro ;])


Wierz mi, baaaardzo wiele rzeczy może się nie udać, nawet przy założeniu, że miałby to być jedynie remake...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powstaje w końcu kontynuacja, jestem za - ale oby nie schrzantolili izometrii i klimatu (w przypadku niektórych gier 3d nie ma racji bytu - min. w BG). Niezapomniany klimat, gra dla myślących, a nie tylko kilkających byle szybciej przejść. Szukam, gdzie nabyć świeżą kopię Sagi. Kiedyś sprzedałem, teraz żałuję - chęć powrotu do świata FR jest nieodparta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronce mamy aktualizecję - timer odliczający niewiele ponad 24h i stanie się coś... cokolwiek by to nie było to się stanie i może wreszcie się dowiemy czegoś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 11:29, Masquamacus napisał:

dzisiaj o 20:00 według moich obliczeń ;) <przebiera nogami>

Ja się skupić na pracy nie mogę :P
Odtwarzam ciągle muzyczkę ze strony :P


Ktoś wie gdzie można kupić soundtrack z sagi BG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 13:11, Beleth napisał:

Ktoś wie gdzie można kupić soundtrack z sagi BG?


Na GoG-u razem z grą dostajesz artworki ,OST i inne bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostało 5 i pół godziny. Roz^&%&% dzień mam przez to. Nawet jak nie będzie to nic wielkiego to oczeikwanie przy tej muzyce i wpatrywanie się w ten licznik... chyba przesadzam, ale jakaś iskra mnie zasiadającego przed kompem w 99 roku mignęła mi przed oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 14:34, HiroshiTakubo napisał:

Pozostało 5 i pół godziny. Roz^&%&% dzień mam przez to. Nawet jak nie będzie to nic wielkiego
to oczeikwanie przy tej muzyce i wpatrywanie się w ten licznik... chyba przesadzam, ale
jakaś iskra mnie zasiadającego przed kompem w 99 roku mignęła mi przed oczami.


Mam podobnie. Od samego rana chodzę podekscytowany, news o Diablo III również zrobił swoje, czekam na tą godzinę (20.00) jak małe dziecko na gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować