Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2009 o 14:41, PsyhoSpider napisał:

/..../


może i wiele nie napisał, ale z wątku opisz poprzednika można zobaczyć że on nie należy do grupy spamerów, a ilość postów nie musi wcale być warunkiem przyjęcia na modka. wyobraź sobie karakotto (huntiego) w roli moderatora, on byłby dużo gorszy ( dla forumowiczów) nawet od Wojmana , no ale to byłby swój wróg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ekipa już się raz sparzyła na Budo i teraz wolą brać mniej aktywnych użytkowników na modów, takie "ciche wody", z którymi nie mieliby problemów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 19:13, Rozrobiony napisał:

> A co byś chciał, żeby opowiedział jakiś kawał, sypał kwiaty i zaśpiewał? :)
To by było coś, hm, nowego. Moderator-Bard.

W sumie tu na forum jest taka jedna osoba która potrafiłaby każdy post napisać wierszykiem, ale nie wiem czy nadawałby sie na moderatora, bo on od zawsze chciał mieć władze a gdyby ją dostał to by jej nadużywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 09:57, Ostrowiak napisał:

...a nie prościej pobanować ważnych członków gramowej społeczności, poczekać az lud zbojkotuje
mordki i same odejdą, po czym je też zbanować?


A jak i mnie na taczce wyniosą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 19:57, Volvox napisał:

> ...a nie prościej pobanować ważnych członków gramowej społeczności, poczekać az
lud zbojkotuje
> mordki i same odejdą, po czym je też zbanować?

A jak i mnie na taczce wyniosą? :P


Volvo jak już jesteś - można prosić o porządek ? Wejdź na irc jak możesz, dogadamy szczegóły ;) Ktoś nas obraża i trzeba porządki zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:49, confident napisał:

to jednak faktu, że zaraz wejdzie jakiś modek i napisze: "takie sprawy rzeczy formularz".


Zgadza sie. Oraz, ze to sprawa pomiedzy uzytkownikiem a Moderatorami. A takze powie, ze to nie jest watek do zalatwiania takich spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 19:10, rob006 napisał:

Ja myślę że ekipa już się raz sparzyła na Budo i teraz wolą brać mniej aktywnych użytkowników
na modów, takie "ciche wody", z którymi nie mieliby problemów :P


Dla mnie teoria o kant czegoś potłuc.
Jaki sens wybierania moderatora według klucza niskiej aktywności? Żaden. Bardziej liczy się chyba poziom wypowiedzi danego Usera. O tym, że nowy modek kulturę posiada świadczy fakt, że luźno poszedł do mocno zniechęcającego przyjęcia w wykonaniu grupy zblazowanych Użytkowników.
A czy ma drugą cechę dobrego moderatora - wyczucie przy egzekwowaniu regulaminu, to się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 18:05, walgierz napisał:

Jaki sens wybierania moderatora według klucza niskiej aktywności?


A choćby taki, że taki spokojny i niepozorny użytkownik ma o wiele mniejsze szanse że pokaże pazur i np powie coś co może się nie spodobać ekipie. ;] A ci spokojni i aktywni raczej nie mają chęci na moderowanie tego forum...
A co do niechętnego przyjęcia - niech się przyzwyczaja, teraz będzie już tylko gorzej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 18:14, rob006 napisał:

A choćby taki, że taki spokojny i niepozorny użytkownik ma o wiele mniejsze szanse że pokaże pazur i np powie coś co może się nie spodobać ekipie. ;] A ci spokojni i aktywni raczej nie mają chęci na moderowanie tego forum...


Ni w ząb nie widzę w tym logiki. Nie czepiam się, ale naprawdę bez sensu to co mówisz.
Zamiast szukać na siłę teorii spiskowych może czas przyznać, że spośród aktywniejszych użytkowników nikt nie chciał się podjąć, albo się nie nadawał (w opinii Ekipy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:13, walgierz napisał:

Zamiast szukać na siłę teorii spiskowych może czas przyznać, że spośród aktywniejszych
użytkowników nikt nie chciał się podjąć, albo się nie nadawał (w opinii Ekipy).


Toż moja "teoria spiskowa" właśnie to uzasadnia - ona po prostu uściśla czemu opinia ekipy jest taka a nie inna. Ekipa już miała kilka spięć z modami, teraz najwyraźniej preferują tych potulniejszych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:18, rob006 napisał:

Toż moja "teoria spiskowa" właśnie to uzasadnia - ona po prostu uściśla czemu opinia ekipy jest taka a nie inna. Ekipa już miała kilka spięć z modami, teraz najwyraźniej preferują tych potulniejszych ;]


Widać wiesz więcej o relacjach na linii moderatorzy - ekipa niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:52, walgierz napisał:

Widać wiesz więcej o relacjach na linii moderatorzy - ekipa niż ja.


Toż nie narzucam ci mojej teorii spiskowej, jak wiesz lepiej, to twoja sprawa, każdy sobie sam oceni czy jest w tym sens czy nie, ale byli aktywni modzi z którymi nie było problemów na linii mod-user, a jakoś modami już nie są i to nie do końca ze swojej woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc skoro powołujesz się na logikę, to chciałbym grzecznie zauważyć iż równanie "mało pisze = nie jest zainteresowany forum" (a do tego można zredukować Twe dywagacje) jest funta kłaków warte. Bowiem z tego wniosek, że użytkownicy pokroju ...no dobra, może bez nazwisk... co stukają dziennie 50 postów minimum to Herosi Walki o Lepsze Jutro (ze specjalnym medalem pierwszej klasy), a userzy ze średnią wypowiedzi post/dzień równą jeden to bezpłciowe lamy, które nawet jedną rzęsą nie kiwną, obojętnie co na tym forum się wydarzy.

Tak, wiem że hiperbolizuję; tak, wiem że nie to miałeś na myśli ^^'' Ale troszkę o taką antylogikę się otarłeś, a ja jako taka "bezpłciowa lama ze średnią wypowiedzi post/dzień równą jeden" się poczułem obruszony ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 22:09, Dexter_McAaron napisał:

Szczerze mówiąc skoro powołujesz się na logikę, to chciałbym grzecznie zauważyć iż równanie
"mało pisze = nie jest zainteresowany forum" (a do tego można zredukować Twe dywagacje)


Bullshit, bo ja nic takiego nie napisałem. ;] Pisząc o aktywności chodziło mi o ilość postów czyli częstość z jaką jakaś osoba chce wtrącić gdzieś swoje zdanie i wdać się w dyskusję. Osoby które rzadziej to robią i częściej ograniczają się tylko do czytania są bardziej "potulne" (albo leniwe, choć ja też jestem leniwy a spamuje bez opamiętania :D) i jest mniejsza szansa że będą sprawiać jakieś problemy ekipie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byczek-i-Jego-Guano jak byczek-i-jego-guano: póki co to lejesz wodę na mój młyn :> Proszę bardzo, takową osobą, która niespecjalnie często wkracza do dyskusji jestem ja. A kusi mnie często.

I powodem nie jest tu tylko kwestia tego, że coraz więcej wartościowych osób zwija swe zabawki i idzie do innej piaskownicy, ni fakt wkraczania do interesujących mnie tematów osób a) chamskich b) głupich c) oba epitety naraz, czyli ogólnego morfowania się przyjemnej burzy mózgów w prymitywny flejmłor (co widać po regularnie skracającej się liście tematów przeze mnie śledzonych).

Dlaczego więc tego nie robię? Po pierwsze, czasami nie ma sensu dorzucać swoich trzech groszy, jeśli Twe przemyślenia w znacznej mierze zostały już powiedziane. A tak bywa. Po drugie, maleje liczba nowych tematów, które mogłyby mnie jakoś zainteresować i zastąpić te już martwe tudzież odrzucane: najnowsze gry albo są dla mnie całkowitą porażką (tak, ja z tych starych marudnych dinozaurów co życie spędzają na GOGu miast między półkami sĘmpika), albo w takowych tematach mało kto się wypowiada, zaś ile można mnożyć topiców "o życiu i Ważnych Sprawach, koniecznie z dużej litery". Po trzecie, nie wypowiadam się już w ogłoszeniach/newsach, bo te to w większości spam radosny, czasami żenujące wojenki o to czy "BioWare się skończyło na Kill''em All", czy "Failout 3 jest fajny i uzasadnij dlaczego nie". Po czwarte wreszcie... cóż, starość nie radość, czasu coraz mniej zostaje na radosny spam na gramie, ja zaś (jak widać na załączonym obrazku) nie umiem się zwięźle i krótko wypowiadać. Więc wejście np. w temat o Polsce to wybór między spędzeniem kolejnej godziny nad klawiaturą albo... zamknięciem buzi.

Tak mój drogi panie psychoanalityku zostałem voyerystą ;)

Czy to znaczy zatem, że nie interesuje mnie to, co się tu na forum wyprawia?

Odpowiadając Twym słowem: byczek-i-jego-guano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 22:45, Dexter_McAaron napisał:

Czy to znaczy zatem, że nie interesuje mnie to, co się tu na forum wyprawia?


Oznacza to że masz zadatki na "potulnego", a cały twój wywód, że nie potrafisz czytać, bo nie dotyczy on mojego posta - nic w nim nie pisałem o zainteresowaniu forum ani nawet ilości czasu na nim spędzanym, tylko o częstości wypowiedzi. Jest pewna "drobna" różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 22:57, rob006 napisał:

Oznacza to że masz zadatki na "potulnego"


Zechciej wyjaśnić mi Twe stwierdzenie, bo chyba nie nadążam.

Dnia 13.09.2009 o 22:57, rob006 napisał:

a cały twój wywód, że nie potrafisz czytać, bo nie dotyczy on mojego posta - nic w nim nie pisałem
o zainteresowaniu forum ani nawet ilości czasu na nim spędzanym, tylko o częstości wypowiedzi. Jest pewna "drobna" różnica ;)


Cytuję:
A choćby taki, że taki spokojny i niepozorny użytkownik ma o wiele mniejsze szanse że pokaże pazur i np powie coś co może się nie spodobać ekipie. ;] A ci spokojni i aktywni raczej nie mają chęci na moderowanie tego forum...

To albo faktycznie mam kłopoty z rozumieniem tekstu, sugeruję więc byś napisał do moich profesorów iż czas mnie wywalić, albo ktoś tu nie pamięta swych wcześniejszych postów ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 23:04, Dexter_McAaron napisał:

Zechciej wyjaśnić mi Twe stwierdzenie, bo chyba nie nadążam.

Sam niżej pogrubiłeś to, co rozumiem przez to stwierdzenie.

Dnia 13.09.2009 o 23:04, Dexter_McAaron napisał:

To albo faktycznie mam kłopoty z rozumieniem tekstu, sugeruję więc byś napisał do moich
profesorów iż czas mnie wywalić, albo ktoś tu nie pamięta swych wcześniejszych postów
;>

To powiedz mi jak ty to rozumiesz, bo ja z kolei nie wiem jak inaczej można to zrozumieć i co ma piernik do wiatraka? Jak moderator powie że "ekipa jest taka siaka, tu się myli, a tam kłamie" (przejaskrawione, wiem, ale chcę mieć pewność że dotrze) to chyba zieloni nie chcieliby mieć takiego moda, i woleliby kogoś spokojniejszego i bardziej pewnego, bez względu czy w kwestii moderacji ten pierwszy były lepszy bądź nie. Jaki to ma związek z zainteresowaniem forum, to już ty mi wytłumacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się