Zaloguj się, aby obserwować  
Torquemada_Varenkorn

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

94 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2013 o 22:22, Carter napisał:

Poszperałem w plikach lokalizacyjnych i język Polski końcy się na paczu 1.9 a wersja
jest 1.11 więc trzeba czekać aż dotłumaczą

... a jest szansa, że to zrobią? Nie wiem kiedy wyszedł patch 1.11, ale coś nie chce mi się wierzyć, że coś z tym fantem dotyczącym wersji polskiej zrobią, skoro i tak wielu ludzi gra w to po angielsku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 23:15, LubieWafle napisał:

... a jest szansa, że to zrobią? Nie wiem kiedy wyszedł patch 1.11, ale coś nie chce
mi się wierzyć, że coś z tym fantem dotyczącym wersji polskiej zrobią, skoro i tak wielu
ludzi gra w to po angielsku. :P

Wyszedł tak jakoś w Maju zakładam , że pacz był zarazem tym ostatnim dodatkiem.
Napisałem do nich w tej sprawie jak odpiszą to podziele się odpowiedzią
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 07:42, Carter napisał:

Wyszedł tak jakoś w Maju zakładam , że pacz był zarazem tym ostatnim dodatkiem.
Napisałem do nich w tej sprawie jak odpiszą to podziele się odpowiedzią
Pozdrawiam

O, dobry pomysł. Też chciałem do nich napisać rejestrując się na forum Paradoxu, ale nie wiem, czy oni od takich problemów są. Widzę jednak, że przejąłeś inicjatywę, za co dziękuję. Miejmy nadzieję, że odpowiedź będzie owocna i gra w końcu będzie po polsku realnie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muve odpisało,że to pytanie do Cenegi więc teraz napisałem do cenegi.
Swoją drogą na stronie cenegi jest pacz,który zamienia te wszystkie dziwne krzaki na język Angielski
Jest to jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 15:35, Carter napisał:

Muve odpisało,że to pytanie do Cenegi więc teraz napisałem do cenegi.

Ja czytałem, że to nie Cenega robiła spolszczenie... że tylko tę grę wydaje. o_O Ciekawe, co odpiszą.

Dnia 09.09.2013 o 15:35, Carter napisał:

Swoją drogą na stronie cenegi jest pacz,który zamienia te wszystkie dziwne krzaki na
język Angielski
Jest to jakieś rozwiązanie.

Tylko, że te krzaczki to dość dużo tekstu i to nawet ważnego. :P W wersji angielskiej też są błędy: koło Chorwacji elementy Morza Śródziemnego to też PROVI(jakieśnumerki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzili zainstalować tego pacza.
Odpisałem ,że pacz zamienia krzaki na angielski a oni,że dodaków nie wydają i dlatego są nietłumaczne.
Może ktoś przetłumaczy(amatorsko) albo za nauke(angielskiego) muszę się wziąc wkońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 21:48, Carter napisał:

Poradzili zainstalować tego pacza.
Odpisałem ,że pacz zamienia krzaki na angielski a oni,że dodaków nie wydają i dlatego
są nietłumaczne.

I właśnie z powodu takiego partactwa jakie uprawiają, od dawna nie kupuję wydawanych przez tą, pożal sie Boże, firmę gier. Wolę sprowadzić z zachodnich sklepów lub kupić cyfrowo - przynajmniej tam kasa idzie do ludzi, którzy dostarczają mi produkt taki jakim powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 22:35, Llordus napisał:

I właśnie z powodu takiego partactwa jakie uprawiają, od dawna nie kupuję wydawanych
przez tą, pożal sie Boże, firmę gier. Wolę sprowadzić z zachodnich sklepów lub kupić
cyfrowo - przynajmniej tam kasa idzie do ludzi, którzy dostarczają mi produkt taki jakim
powinien być.


Kolega to trochę ma racje,ale też i nie oni wydali grę (podstawkę) i tu jest ładnie pięknie po Polsku,niestety dodatków nie wydali to i nie przetłumaczyli.Szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 23:26, Carter napisał:

Kolega to trochę ma racje,ale też i nie oni wydali grę (podstawkę) i tu jest ładnie pięknie
po Polsku,niestety dodatków nie wydali to i nie przetłumaczyli.Szkoda

Jak się mówi A to się mówi i B. Szczególnie, że w przypadku gier Paradoxu, to brak DLC znaczy tyle co niekompletna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oraz odpowiedź do Carter:
Skandal to jest i tyle. Rozumiem, że Paradox wydaje dodatki w formie DLC, które tak naprawdę są dodaniem tego, co miało być w podstawce od początku (bo tak te elementy wyglądają, typu nowe mundury, możliwość grania jakąś grupą religijną czy przedłużenie roku gry!), ale bez przesady.

Jeśli ktoś wydaje grę w Polsce, to ma być ona po polsku. Jeśli nie tłumaczy, to miłym gestem byłoby wydanie jakiegoś moda, który to poprawia. Angielski umiem, ale po polsku gra mi się przyjemniej i o wiele wygodniej. Ach, zapomniałem - nie umiem się domyślić, jaki tekst kryje się za THE_OLD_GODS czy jakieś PROVI1104 ...

Czyli co, jak kupię jakiekolwiek DLC to problem zniknie, czy muszę wyskoczyć z kasy i kupić ślepo wszystkie, żeby w ogóle jakoś normalnie po polsku pograć w tę grę, której mechaniki jeszcze nie ogarnąłem w pełni (skomplikowana + problemy z tekstem nawet w wersji angielskiem) i nie wiem na dobrą sprawę, czy mi się podoba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 00:03, LubieWafle napisał:

Czyli co, jak kupię jakiekolwiek DLC to problem zniknie, czy muszę wyskoczyć z kasy i
kupić ślepo wszystkie, żeby w ogóle jakoś normalnie po polsku pograć w tę grę, której
mechaniki jeszcze nie ogarnąłem w pełni (skomplikowana + problemy z tekstem nawet w wersji
angielskiem) i nie wiem na dobrą sprawę, czy mi się podoba??

Z tego co widzę (w wyrywkowo sprawdzonym The Republic), to DLC do CK2 na Steam nie mają w ogóle wersji pl.
W związku z tym po polsku raczej nie pograsz, o ile pewna firma wydająca grę w naszym kraju nie udostępnia jakiegoś patcha lub jeśli fani nie dorzucili swojego spolszczenia. Tutaj polecam popytać na forum wayofwar.org. To polskie forum społeczności miłośników gier paradoxu. Może tam ktoś będzie w stanie Ci pomóc.

Co do kupowania DLC. W zasadzie - jeśli nie potrzebujesz upiększaczy AV (portrety/muzyka etc) to zostają do kupienia tylko duże DLC. Z nich imho obowiązkowe to "The Old Gods" - bo dodaję wczesną datę startu oraz daje szereg ciekawych możliwości, których w podstawce nie uświadczysz.
Do tego niestety wypada dokupić "Legacy of Rome" - bo bez tego nie będziesz w stanie rekrutować jednostek retinues, co ma bardzo duży wpływ na przebieg rozgrywki - o ile skupiasz się na wojowaniu, zamiast dyplomacji.
Pozostałe to już wg uznania. Mechanika wszystkich DLC jest zawarta w patchu do podstawki, natomiast bez ich kupna nie pograsz sobie republikami kupieckimi lub państwami islamskimi.

Btw - polecam mimo wszystko przesiąść się na angielski w tych grach. Od ręki i bezproblemowo masz wtedy natychmiastowy dostęp do patchy, które możesz aplikować w dniu ich wydania.
W przypadku oczekiwania na polonizację - możesz miesiącami czekać, aż "wydawca" w końcu sobie przypomni, jakie są jego obowiązki. To tak z praktyki i obserwacji tego, co pewna firma na c robi w naszym kraju z grami paradoxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jakiś mod spolszczający błędy w tej grze istnieje, tak samo jak spolszczenie do DLC. Szkoda tylko, że wayofwar.org nie działa: teraz to jest jakieś http://eufigames.com/ i nie ma tam działającego forum... :( Z dodatków to mnie póki co interesowałby tylko The Old Gods, ale tak jak mówię: chcę mieć spolszczenie, nie ważne czy oficjalne, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 14:23, LubieWafle napisał:

Szkoda tylko, że wayofwar.org nie działa: teraz to jest jakieś http://eufigames.com/
i nie ma tam działającego forum... :(

Hmm, może coś się zmienia w serwisie. Zanim stało się to wayofwar.org, to było właśnie eufi.com :)
Trzeba poczekać parę dni i sprawdzić wtedy jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ma ktoś pomysł dlaczego nie działąją acziki steamowe w tej grze? Nie gram w trybie Ironmode, zacząłem nową grę używając kreatora. Wersja angielskojęzyczna, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 01:01, walgierz napisał:

Hej. Ma ktoś pomysł dlaczego nie działąją acziki steamowe w tej grze? Nie gram w trybie
Ironmode, zacząłem nową grę używając kreatora. Wersja angielskojęzyczna, jeśli to ma
jakieś znaczenie.


Achievmenty w grach Paradoxu generalnie wymagają ironmana. Inaczej za łatwo by było je nabić zmieniając kim się gra przy wczytywaniu zapisanych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To gra ma w ogóle osiągnięcia? :O

Powiedziałbym, że pewnie dlatego nie działają, gdyż ich gra nie posiada (tj. może mieć wbudowany system, ale nie jest on połączony ze Steamem, tylko są to osiągnięcia w grze).

Alee... "There''s a bug where, if you load an Ironman game while offline (unable to contact Steam) achievements no longer work in that game, even though it still displays as ironman. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 01:34, Mirth napisał:

Achievmenty w grach Paradoxu generalnie wymagają ironmana. Inaczej za łatwo by było je nabić zmieniając kim się gra przy wczytywaniu zapisanych gier.


Próbowałem zagrać na Ironmanie, bez kreowania postaci. Też nie nabijało.

<edit> Za drugim podejście zadziałało ;) Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować