Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED zatrudnia. Na rozkładzie nowa marka i - prawdopodobnie - Wiedźmin 3

24 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2012 o 22:36, Henrar napisał:

> Cóż, tak to Sony inteligentnie pomyślało nad utrudnianiem życia twórcom gier zmieniając

> najlepsze i najprostsze podejście do programowania jakie było w PSX i PS2 na coś,
co
> musiało ich wyróżnić.
Błąd - PSX i PS2 nie należały do łatwych platform, jeżeli chodzi o kodzenie - to była
jeszcze bardziej kosmiczna architektura procesora niż Power od IBMu czy x86 od Intela.\
PS3 kontynuuje po prostu tradycję Sony, wg której konsola ma być czymś więcej niż zwykły
PC w ładnej obudowie z innym systemem (pozdrowienia dla pierwszego Xboksa).

Bardziej kosmiczna, prostsza w programowaniu. Skoro mój wykładowca od programowania niskopoziomowego stwierdził że tak jest to raczej tak jest. PS2 był tego kontynuatorem, a PS3 niestety pod tym względem to kompletny "potworek". Tradycje to sobie może kontynuować, ale trudność programowania do tej tradycji nie należy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:56, chuck29 napisał:

Zamiast kolejnego Wiedźmina mogliby ożywić projekt THEY. Jak można było uśmiercić tak
nieźle zapowiadającego się FPS, świeżą markę z pomysłami na rzecz kolejnego, seryjnego
tasiemca jakim staje się wiedźmin?!


Dokładnie, zawieszenie "Theya" to był błąd, tytuł się świetnie zapowiadał i wielu fanów na niego czekało, wspólne dziłeło Metropolis i CDP RED to mógł być murowany hit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Nagaroth, BlindObserver faktycznie z tym tasiemcem to trochę przesadziłem, ale nie zmienia to faktu, że mogliby wkońcu postawić na jakąś nową markę. Wiedźmin na pewno przynosi spore dochody, ale ile to potrwa? Ile jeszcze historii związanych z tym uniwersum zdołają wymyślić? Wcale się nie boję sequeli, ale często są one gorsze od pierwowzoru, bo twórcom zaczyna brakować pomysłów i zaczynają robić te gry na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 10:13, chuck29 napisał:

@ Nagaroth, BlindObserver faktycznie z tym tasiemcem to trochę przesadziłem, ale nie
zmienia to faktu, że mogliby wkońcu postawić na jakąś nową markę. Wiedźmin na pewno przynosi
spore dochody, ale ile to potrwa? Ile jeszcze historii związanych z tym uniwersum zdołają
wymyślić?


A grałeś w W2? Bo mam wrażenie, że nie. Historia jest prawdopodobnie obliczona jeszcze na jedną, maksymalnie dwie gry. Przerywać ją akurat teraz byłoby totalnym bezsensem.

Dnia 15.05.2012 o 10:13, chuck29 napisał:

Wcale się nie boję sequeli, ale często są one gorsze od pierwowzoru, bo twórcom
zaczyna brakować pomysłów i zaczynają robić te gry na siłę.


Nie ma co się martwić na zapas. :) Najważniejsze, że będzie druga marka, która da też ludziom w CDPR kreatywnie odetchnąć od Wiedźmina. Można kochać uniwersum, ale jeśli zajmujesz się nim przez kilka lat, po 5 dni w tygodniu i 8 godzin dziennie (a nierzadko znacznie dłużej), to może szybko zbrzydnąć. Mnie marzyłoby się jakieś mroczne s-f w kosmosie, ale nie w stylu space opery, tylko bardziej pierwszego Aliena (tyle że bez ksenomorfów). Ten surowy klimat, oszczędność w narracji.. to było IMO rewelacyjne.


@ KrisN1

Szczerze mówiąc zaskakuje mnie, że ludzie tak długo pamiętają o tej grze, bardzo często również obcokrajowcy. :) Mnie tam niespieszno do kolejnego shootera, których na rynku jest zatrzęsienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować