Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Max Payne 3 po polsku na wszystkich platformach!

72 postów w tym temacie

Czyli jednak będą problemy - wynika z tego, że nasza wersja jest traktowana przez systemy konsol jako osobna. Brawa, po prostu brawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - troche to dziwaczne - przeciez sciagniecie latki nigdy nie jest wymuszane na graczu, a tu sie okazuje, ze jezeli chcemy pograc z polskimi napisami, to po pierwsze musimy zaplacic wiecej chociaz tak naprawde tych napisow nie ma (!!!!! - czyli kot w worku), a po drugie nikt nie wie kiedy ta latka bedzie dostepna i czy to spolszczenie bedzie naprawde fajnej jakosci. Ja osobiscie wybieram wersje angielska (tansza), bez mozliwosci sciagniecia napisow - stawiam, ze zanim napisy sie pojawia zdaze przejsc gre przynajmniej dwa razy i mi wystarczy. Czy odpalilbym te gre jeszcze raz, zeby ja przejsc spolszczona ? nie wiem, ale wiem na pewno ze jak tylko ja kupie zagram od razu czyli po angielsku.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie brzmi - czy DLC będą działać z obiema wersjami? Czy będzie tak, że posiadacze polskiej dostaną DLC dla siebie a posiadacze wersji angielskiej (mówię tu o sprowadzanej kopii) zostaną na lodzie? Czy może wzorem Fallouta 3 i Mass Effecta 2 na lodzie zostaną wszyscy, bo DLC u nas nie będzie, bo oficjalna wersja sprzedawana w kraju jest niekompatybilna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:10, Henrar napisał:

Najważniejsze pytanie brzmi - czy DLC będą działać z obiema wersjami? Czy
będzie tak, że posiadacze polskiej dostaną DLC dla siebie a posiadacze wersji angielskiej
(mówię tu o sprowadzanej kopii) zostaną na lodzie? Czy może wzorem Fallouta 3 i
Mass Effecta 2 na lodzie zostaną wszyscy, bo DLC u nas nie będzie, bo oficjalna wersja
sprzedawana w kraju jest niekompatybilna?

Jeśli chodzi o PC, to wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że będzie Steam. A Cenega pomna swoich wpadek z "Falloutami" nie pozwoli by był jakikolwiek konflikt między przyszłymi DLC a wersją z polskimi napisami (Global Steam ID może?). Oczywiście Pan Konrad Rawiński z Cenegi powinien wypuścić stosowny komunikat prasowy. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:44, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli chodzi o PC, to wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że będzie Steam. A Cenega
pomna swoich wpadek z "Falloutami" nie pozwoli by był jakikolwiek konflikt między
przyszłymi DLC a wersją z polskimi napisami (Global Steam ID może?).

Steam ID nie ma nic do rzeczy, bo w przypadku RAGE''a czy Skyrima (a także F.E.A.R.-a 2) id jest to samo co na Zachodzie a gier wciąż tam się nie da kupić.

Maksa jeszcze na Steamie nie zablokowali co oznacza, że gra albo nie jest objęta blokadą albo nie wymaga Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 13:29, Henrar napisał:

Maksa jeszcze na Steamie nie zablokowali co oznacza, że gra albo nie jest objęta
blokadą albo nie wymaga Steama.

Na pewno nie będzie wymagać GfWL. Ogłaszał to sam Rockstar. Zakładam, że będzie wymagać Steam. Przecież sam "Rockstar Social Club" nie rozwiąże problemu, to nie jest poważny DRM, a raczej taki hub społecznościowy. Mimo wszystko, czekam na oficjalny komunikat prasowy Cenegi w sprawie kompatybilności DLC z polską wersją "Max''a". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, lokalizacja powstaje przy pełnej współpracy z Rockstarem, a nie pod stołem "po cichaczu", więc wszyscy zdają sobie sprawę z DLC i konieczności uniknięcia takich wpadek jak w przeszłości, więc będą dołożone wszelkie starania, aby tak właśnie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 13:37, Kenshin_Cenega napisał:

Tak jak pisałem wcześniej, lokalizacja powstaje przy pełnej współpracy z Rockstarem,
a nie pod stołem "po cichaczu", więc wszyscy zdają sobie sprawę z DLC i konieczności
uniknięcia takich wpadek jak w przeszłości, więc będą dołożone wszelkie starania, aby
tak właśnie było.

No i proszę. Mamy oficjalny "message" od Cenegi. Chwali się. :) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 13:38, Henrar napisał:

LA Noire Steama nie wymagało a była to gra Rockstara (tak, wiem, kto grę
tworzył, itp.).

Ale z tego co pamiętam, była też wersja Steam, prawda? Dobra, jeszcze niecałe dwa tygodnie i wszyscy się przekonamy jakie DRM zasotsuje Rockstar. A może Pan Kenshin z Cenegi rozwieje nasze wątpliwości? Z góry dziękuję za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 13:40, Janek_Izdebski napisał:

Ale z tego co pamiętam, była też wersja Steam, prawda?

Oczywiście że była i wykorzystywała Steamworks. Jest mnóstwo takich pozycji, których pudełkowe wersje nie miały ze Steamem nic wspólnego a ich wersje na platformę Valve miały parę nowych funkcjonalności:
Assassin''s Creed od dwójki
Wiedźmin 2
UT3
Borderlands, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 13:45, Henrar napisał:

Oczywiście że była i wykorzystywała Steamworks. Jest mnóstwo takich pozycji,
których pudełkowe wersje nie miały ze Steamem nic wspólnego a ich wersje na platformę
Valve miały parę nowych funkcjonalności:
Assassin''s Creed od dwójki
Wiedźmin 2
UT3
Borderlands, itp.

Nie zmienia to także faktu, że na rynku dominują pudełkowe wersje na PC, które wymagają aktywacji klucza na Steam. Ostatnio chociażby "Sniper Elite v2". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować