Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pecetowy Minecraft sprzedany 7 milionom ludzi

27 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 15:26, Hubi_Koshi napisał:

I na całe szczęście, wybacz jeśli brzmiałem ciut agresywnie ale jestem uczulony na "Chcemy
lepszej grafy". Dla mnie w grach liczyło się zawsze tak grywalność->fabuła->muzyka->grafika,
w rpgach pierwsze dwie mogły się zamienić lub być na równi ale grafika nigdy poza Góra
trzecie miejsce nie wychodziła.


Dla mnie też grafika nie ma znaczenia w grach RPG. Jednak do minecrafta raczej nie usiądę, ze względu na własnie oprawę graficzną. Pamiętam jak wyszła i zaczęło się o niej robić głośno. Sam pomysł ciekawy, ale reszta uh.. Choć wychowałem się na "starych" grach z grafiką prawdopodobnie gorszą niż w Minecrafcie, to do tego nie mogę się przekonać. Może dlatego, że jak nie grałem na początku to teraz mnie odrzuca. Tak samo Baldur''s Gate czy Fallout. Pewnie są miodne, ale skoro nie grałem w czasach, kiedy wyszło to teraz już nie mam szans do niej wejść.


@Hellmut Rozumiem cię, doskonale. Wynik jaki osiągnęła gra jest olbrzymi. Nawet większy niż typowe gry AAA znanych gigantów. Ale skoro zdobyła już tyle fanów, to czemu nie zdobyć jeszcze więcej ? Czemu nie powiększać tego świata o nowe możliwości ? Nie mam nic przeciwko temu jak Minecraft wygląda. Ale można wydać stosowną aktualizację, która poprawiała by wygląd zewnętrzny gry. Chociaż by, dla osób, które preferują lepszą oprawę wizualną. Zawsze można by było ją włączyć lub wyłączyć. Taki sam tryb został zastosowany w Halo 1, które zostało wydane na xboxa. Nie podważam wizji artystycznej autora, ale można dzięki temu zachęcić innych do gry w Minecrafta. To nie zmieniło by gry, ale ulepszyło. Warto taki pomysł rozważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 14:01, ZubenPL napisał:

Przynajmniej w gry z lepszą grafiką gra mniej autystycznych dzieci.


Pominę milczeniem debilny tekst o autystycznych dzieciach, bo swój poziom już wielokrotnie udowadniałeś.

Co do mniejszej liczby "dzieci Neo"... Ciekawe. Bo jakoś na serwerach większości FPSów (które akurat mają grafikę lepszą od Minecrafta) można spotkać całkiem sporo. O ile w takim Bad Company 2 wystarczy trzymać się serwerów moderowanych, gdzie jeszcze jakiś poziom graczy jest (mowa, naturalnie, o zachowaniu), o tyle w takim np. Battlefield Heroes, gdzie dołącza się do losowych serwerów, co chwilę lecą bluzgi, obelgi a poziom gry często leży i kwiczy, bo wszyscy nastawiają się na fragi, zamiast na zwycięstwo drużyny (a te dwie rzeczy często nie mają ze sobą nic wspólnego).

Dnia 13.08.2012 o 14:01, ZubenPL napisał:

Ta poprzednia wypowiedź to była taka metafora.


Metafora? Serio? To bardzo mocno chybiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 16:43, Hellmut napisał:

Przypomina mi się też przykład klocków LEGO, które z każdym kolejnym rokiem coraz częściej
skupiają się na gotowych elementach o wymyślnych kształtach. Może i zestaw, do którego
zostały stworzone wygląda przez to lepiej, ale stworzenie z nich czegoś nowego daje mierne
efekty


To prawda, ale też i takie zestawy są tworzone przede wszystkim z myślą o odbiorcach, dla których pudełko z klockami jest tylko kolejną zabawką. One są dla dzieciaków przyzwyczajonych do zabawek gotowych (np. figurek, samochodów, samolotów), a nie systemowych. Na tym m.in. opiera się cała koncepcja starszego Bionicle czy nowszego Hero Factory. Tych zestawów nie jest wcale dużo. Myślę, że w czasach, gdy zabawki tradycyjne idą w odstawkę na rzecz wirtualnych rzeczywistości, warto każdej z grup coś zaproponować. Nikogo nie można lekceważyć. Nie jest to w żadnej mierze powód do niepokoju, bo wciąż jest w katalogach mnóstwo zestawów opartych o klasyczną koncepcję systemową. Powiem więcej: dzięki tym dużym segmentom powstało przy okazji dużo małych elementów o kształtach pozwalających tworzyć ciekawsze budowle czy wehikuły. Np. obłe i zaokrąglone klocki dały zupełnie nowe możliwości budowniczym samochodów.

Dnia 13.08.2012 o 16:43, Hellmut napisał:

i pasjonaci preferują stare, dobre cegiełki i płytki o najprostszych kształtach
- większy potencjał i więcej swobody dla kreatywnych.


Pasjonaci mają i dużo starych, i dużo nowych zestawów - tych ostatnich jest taka różnorodność, że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego, czy jest zwolennikiem koncepcji systemowej, czy gotowych rozwiązań. Grunt, że są zachowane rozsądne proporcje i nikt nie czuje się pokrzywdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 21:33, Vojtas napisał:

Grunt, że są zachowane rozsądne proporcje i nikt
nie czuje się pokrzywdzony.

A mi brakuje klasycznych piratów. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 23:03, Kadaj napisał:

A mi brakuje klasycznych piratów. : <


To trochę przespałeś Waść, bo 2-3 lata temu wznawiano serie piracką o zupełnie nowe zestawy:
http://www.brickset.com/browse/themes/default.aspx?theme=Pirates&year=2009
http://www.brickset.com/browse/themes/default.aspx?theme=Pirates&year=2010

A rok temu byli jeszcze licencyjni Piraci z Karaibów:
http://www.brickset.com/browse/themes/?theme=Pirates%20of%20the%20Caribbean

Trzeba było uważać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzanicie, że lepsza grafika zniszczyła by tą grę, jak patrzę na youtube wszyscy używają podrasowanych texture packów więc jednak grafika przeszkadza. Ale co zrobić skoro to jedyna taka gra na rynku.

A jeszcze jedno facet pokradł pomysł na grę komuś innemu więc nie piejcie już tak jaki on miał fajny pomysł.

Nie rozumiem tylko dlaczego żadna firma jeszcze nie zrobiła minecraftowi konkurencji przecież pobicie go nie było by trudne z jego grafiką i silnikiem.

Naprawdę ludzie wierzą, że minecraft to fenomen a nie przykład, że ludzie chcą kreatywności i swobody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować