Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

State of Decay - temat ogólny

27 postów w tym temacie

Choć zombiaki zawsze były wdzięcznym tematem, odnoszę wrażenie, że ostatnio przeżywają (nomen omen) swój okres świetności na fali popularności serialu (opartego na komiksie, gdyby ktoś nie wiedział) "The Walking Dead".

State of Decay to sandboxowy TPP, w którym musimy przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Budowa i rozwijanie schronienia, wypady po żywność, walka z nieumarłymi (czy może "odumarłymi") to główne elementy tej gry.

Na razie brak informacji o premierze (poza tym, że gra ukaże się na PC i XBoxa), ale zapowiada się ciekawie.

Oficjalna strona -> http://undeadlabs.com/about-state-of-decay/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2012 o 12:47, Ring5 napisał:

Na razie brak informacji o premierze (poza tym, że gra ukaże się na PC i XBoxa), ale
zapowiada się ciekawie.

Gdzieniegdzie krążą plotki że święta 2013. Ale to tylko plotki..

Tak BTW, całkiem dobra jest też gra bazująca na serialu TWD, przygodówka wydawana w epizodach.Dzisiaj chyba 3 odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę dzisiaj odbyła się premiera danej gry na Xbox''a i o ile sam o niej nie wiele wiem, być może ktoś mógłby czymś więcej się z nami podzielić? może ktoś zakupił już grę na swoją konsolę? Jedyne co mogę powiedzieć od siebie, to jest to bardzo interesująca pozycja biorąc pod uwagę moje zafascynowianie tematyką zombie i post apokaliptyką, z niecierpliwości czekam na premierę PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gameplaye wyglądają nadzwyczaj interesująco. Większość gier z zombie w roli głównej sprowadza się to masowej eksterminacji całych fal przeciwników, tymczasem w SoD pole do popisu dostają miłośnicy survivalu. 1600 MSP... Hmm, czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrotem pisalem juz w innym temacie ale tutaj moge sie bardziej rozpisac.

Niestety demo na X360 jest czasowo ograniczone i to mocno dlatego tez wielu aspektow nawet nie mialem mozliwosci dotknac.

Przede wszystkim gra wydaje sie bardzo rozbudowana. Do tego stopnia iz z poczatku troche mnie to przytloczylo.

Podstawowa zasada to poruszanie sie awatarem dowolnie po terenie lesistym i unikanie badz walka z nieumarlymi. Tak jest, gra daje wybor jak chcemy grac. A nawet jesli chcemy walczyc to mozemy to robic w stylu "rambo" albo po cichu. Poruszajac sie cichaczem mozemy ukrywac sie w zaroslach.

Nasz awatar posiada skile takie jak walka wrecz, strzelanie, przeszukiwanie terenu i pare innych. Wszystkie mozna rozwijac. Na przyklad skill Cardio(zasada #1, jesli wiecie co mam na mysli;)) pozwala dluzej postaci dluzej biec, walczyc itd. Ale zeby rozwinac tego skila nalezy wlasnie biegac, walczyc itd. Czesto aby uzyskac jakies ulepszenie do skilla musimy wykonac konkretne czynnosci.

Dalszym celem jest zebranie paczki znajomych i zalozenie bazy. Generalnie przez cale demo poruszalem sie w grupie. Nigdy sam. W dowolnej chwili rowniez mamy mozliwosc zmiany postaci na inna z naszej paczki. Jesli postac ginie to ginie ona PERMANENTNIE.
Po zalozeniu bazy mozemy ja dowolnie rozbudowywac. Mozemy wybudowac ogrod, ktory bedzie dostarczal zywnosci, gabinet lekarski, wiezyczki straznicze itd. Troche tego jest. Do tego potrzebne sa surowce, ktore wyszukujemy w terenie. Zreszta aby utrzymac baze potrzebujemy pozywienia, lekarstw i paru innych rzeczy, ktore codziennie sie zuzywaja. Jesli nie dostrczymy ich to nasza grupa zacznie sie rozpadac.

Wszystkie postacie posiada rowniez pewne cechy charakteru. Sa spokojne, porywcze, niezrownowazone, dzielne, tchorzliwe. Jesli uwielbiaja "Idola" a drudzy placki ziemniaczane. Cechy te okreslaja stopien w jakim bedzie sie dana postac asymilowala z reszta grupy. Niestety ze wzgledu na dlugosc dema nie mialem okazji sprawdzic tego w praniu.

Przeszukiwanie terenu wyglada tak. Znajdujemy jakis wysoki punkt jak wieza, i dokonujemy z niej obserwacji terenu wokolo. Jak juz rozpoznamy obiekty zaznaczaja sie one na mapie. Przeszukiwanie obiektu moze odbywac sie powoli i cicho albo szybko ale mozemy przy tym narobic halasu i zwabic szwedaczy.

Co do loot-u ciezko mi sie wypowiedziec. Za krotko gralem. Znalazem troche pozywienia, painkiller-sy, shotgun-a, troche amunicji, maczete, wiekszy plecak, rozpalke do grila. Wydaje mi sie, ze asortyment bedzie dosyc rozbudowany.

Podoba mi sie system prowadzenia pojazdow. Symualacja to nie jest ale jest bardzo przyjemny i plynny. W trakcie jazdy mozemy na przyklad otworzyc drzwi aby zmasakrowac umarlaka.

Grafika jak na X-a jest przyjemna. Aczkolwiek nie mailem czasu specjalnie sie przygladac:)

To tyle ile udalo sie ogarnac w tak krotkim demie.

Podsumuje to tak. Jestem fanem Zombiakow. Filmow i gier. Widzialem prawie wszystko i gralem prawie we wszystko. State of Decay jawi mi sie jako manna z nieba. Naprawde solidny produkt. Az szkoda, ze nie posiada multi. Czekam z niecierpliwoscia na wersje PC-owa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gra posiadała multi a przynajmniej coop to mógłbym śmiało powiedzieć, że z pogłosek i recenzji na jej temat byłaby to dla czlowieka takiego jak ja - gra marzeń. Nie wiem jak wygląda kwestia rozbudowy bazy, co w każdej grze mi się potwornie podobało, ale z pewnością nie będzie dawała możliwości Wurm Online*, a szkoda. Nie zauważyłem do tej pory gry z uczestnictwem zombiaków połączonej z wysoko, na prawdę wysoko zaawansowanym craftingiem, ta wydaje się pierwsza, a co najmniej pierwsza warta rozgłosu.
Gdyby kiedyś ktoś postanowił stworzyć grę postapokaliptyczną typu DayZ, WarZ, połączoną z możliwościami Wurm Online, byłaby to wręcz 100% gra marzeń dla wielbicieli gatunku.

Mam dwa pytania, z czasem pewno ich przybędzie ale być może ktoś z was jest w stanie udzielić mi na nie odpowiedzi, a mianowicie.

- Gra ma na tyle otwarty świat, iż można przejść z punktu A do punktu B pieszo przez mniej więcej godzinę realnego czasu, czy jest to bardziej forma dużych instancji z których składa się świat gry?
- W trybie udoskonalania kryjówki jest możliwość stawiania może nie cegły po cegle, ale płycie po płycie ogrodzenia?
- W trybie udoskonalania kryjówki jest możliwość stawiania wszystkiego mniej więcej dowolnie jak w simsach, czy jest określone miejsce na którego miejsce możemy wybrać niewielkie pole uprawne bądź szpital polowy?
- Jak najbardziej często bywa iż premiera gier na PC nastepuje niedługo po wydaniu ich na konsole, ale orientuje się ktoś kiedy State of Decay wyjdzie na komputery stacjonarne? A przynajmniej zna ktoś przybliżoną datę?


*Wurm Online - nie będę rozpisywać się na temat tej gry, gdyż to nie ten dział, lecz ujmę to tak. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, kochającą tworzyć, budować w świecie online, uwielbiasz sandboxy, okres średniowiecza a Minecraft to dla Ciebie zdecydowanie za mało, to polecam. Póki co nie poznałem gry która ma bardziej rozwinięty crafting. Za pośrednictwem paru tysięcy przedmiotów można wybudować niezwykle szczegółowy dom, dwór czy też hatkę w świecie online osadzonym na wielukilometwoej przestrzenii z grafiką 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 02:05, DuuDFat napisał:

- Gra ma na tyle otwarty świat, iż można przejść z punktu A do punktu B pieszo przez
mniej więcej godzinę realnego czasu, czy jest to bardziej forma dużych instancji z których
składa się świat gry?


Swiat jest otwarty ale niestety niezbyt rozlegly. Z tego co pamietam to niewiele ponad 4 km2.
Mozna go przejsc w parenascie minut. Ale musze przyznac, ze ladnie upakowany. Obawiam sie jednak, iz na dluzsza mete moze to byc stoper.

Dnia 06.06.2013 o 02:05, DuuDFat napisał:

- W trybie udoskonalania kryjówki jest możliwość stawiania może nie cegły po cegle, ale
płycie po płycie ogrodzenia?


Umocnienia mozemy budowac w dowolnej kolejnosci i tak szybko jak nam sie podoba.

Dnia 06.06.2013 o 02:05, DuuDFat napisał:

- W trybie udoskonalania kryjówki jest możliwość stawiania wszystkiego mniej więcej dowolnie
jak w simsach, czy jest określone miejsce na którego miejsce możemy wybrać niewielkie
pole uprawne bądź szpital polowy?


Plan bazy podzielony jest na sektory. W danym sektorze mozemy postawic jedna strukture. Mozna je pozniej ulepszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, na pewno były pomocne.
Ale 4km2? tuż to strasznie nie wiele, odkrycie całego terenu dość dokładnie, oczywiście bez plądrowania zajmnie z pewnością mniej niż 5 godzin. W tej chwili zastanawiam się dlaczego twórcy gry wprowadzili samochody, w WarZ mimo większej ilości terenu samochodów nie ma i przyznam szczerze, że pasuje to idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 11:40, DuuDFat napisał:

Dzięki za odpowiedzi, na pewno były pomocne.
Ale 4km2? tuż to strasznie nie wiele, odkrycie całego terenu dość dokładnie, oczywiście
bez plądrowania zajmnie z pewnością mniej niż 5 godzin. W tej chwili zastanawiam się
dlaczego twórcy gry wprowadzili samochody, w WarZ mimo większej ilości terenu samochodów
nie ma i przyznam szczerze, że pasuje to idealnie.


Ja odnioslem wrazenie, iz gameplay bardziej nastawiony jest na doznania typu GTA niz WarZ.
Wczesniej juz nazwalem SoD-a GTA Zombie i nadal chyba przy tym obstaje. Z tego punktu widzenia samchodzy maja sens. Sa kolejna bronia do walki z zedami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 12:02, Jester napisał:

Ja odnioslem wrazenie, iz gameplay bardziej nastawiony jest na doznania typu GTA niz
WarZ.
Wczesniej juz nazwalem SoD-a GTA Zombie i nadal chyba przy tym obstaje. Z tego punktu
widzenia samchodzy maja sens. Sa kolejna bronia do walki z zedami;)


Święta racja, o tym samym wczoraj pomyślałem ale bałem się użyć tego porównania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zakończeniu wątku głównego można powrócić do rozgrywki i dalej eksplorować świat?
No i jak działa to naprawianie samochodów? Zbudowałem warsztat, zostawiam rozklekotane wraki na parkingu na noc, ale następnego dnia nadal są w opłakanym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 10:29, Accid napisał:

Jak gra i jej kierunek pc teraz wygląda? Wszędzie data premiery jest nieznana.

Skoro wszędzie nieznana to skąd my mamy wiedzieć ? :p Z tego co wiem to powiedzieli że gra na PC''ty trafi do końca roku ale na pewno w te wakacje jeszcze się nie ukaże. Teraz pracują nad DLC chyba, więc można się spodziewać że dokończą wersję PC''tową później żeby od razu była z tym właśnie DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra się nam drogo :P A tak poważnie, to jedyna przeszkoda, która utwierdziła mnie w przekonaniu, ze na chwile obecną nie ma co bulić 80zł(ponad!)za niedorobioną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, genialne to. Usiadłem na chwilę i po trzech godzinach zobaczyłem że ta chwila minęła. Takiej gry potrzebowałem, otwarty świat, zombie i klimat wylewający się z ekranu. Jedyny minus to słaba optymalizacja, ale mam nadzieję że z kolejnymi poprawkami i to poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest do kupienia rozumiem tylko na steamie w wersji pc ?
Nie ma jej w jakimś pudelkowym wydaniu lub lepszej cenie gdzieś w naszych rodzimych sklepach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować