Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Branża Gier

24 postów w tym temacie

Mamo chce tworzyć gry... ta ale najpierw trzeba zdobyć jakies doswiadczenie, wykształcenie. Właśnie w tym temacie chciałbym się dowiedzieć do jakich szkół pogimnazjalnych i policealnych warto się dostać. Może znacie też jakieś ciekawe programy, silniki do tworzenia prostych gier ,aby móc zacząć się tym troche "bawić". Słyszałem że odbywają się też akademie tworzenia gier (np. ta od Techland ) i może znacie jakieś w których można się wiele nauczyć. Niestety w Polsce nie ma takich szkól jak np. "Wstąp do nas a zrobimy z ciebie dobrego programiste". Zapraszam do tematu :)
I prosze o wyrozumiałość się rozumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 09:11, kerkas napisał:

skan następny

W przyszłości podawaj adres email nie będę musiał wklejać obrazków na gram.pl


Dzięki za skany czegoś takiego właśnie szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 08:22, seroero napisał:

Niestety w Polsce nie ma takich szkól jak np. "Wstąp do nas a zrobimy z ciebie dobrego programiste".


Zapewne dlatego polscy programiści bardzo często wygrywają najbardziej prestiżowe turnieje programowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 14:23, Volvox napisał:

> Niestety w Polsce nie ma takich szkól jak np. "Wstąp do nas a zrobimy z ciebie dobrego
programiste".

Zapewne dlatego polscy programiści bardzo często wygrywają najbardziej prestiżowe turnieje
programowania?


Być może jest to jakiś głupi stereotyp o którym czytałem w internecie, jeśli to co napisałem jest nie prawdą to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodził ktoś do któreś ze szkół ze skanów kerkasa? jakieś opinie? A co do tematu przydatną stroną jest http://www.skillshot.pl . Na kanale hyper+ był wczoraj emitowany program właśnie w tym temacie, może uda się komuś znalęźć film a jak już znajdzie ktoś niech zamieści na tym forum link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że żadno polskie Studio nie ma na tyle pięniędzy by zainwestować w grę która będzie hitem na miarę np. Battlefileda 3. Zebyśmy wskoczyli na rynek gier potrzebujemy coś świeżego w swiecie gier. Dead Island studia Techland zapowiadał się fajnie ale po 60 godzinach gra się staje nudna. Potrzebujemy na rynku gier świeżej krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 14:48, astradamus napisał:

Tylko że żadno polskie Studio nie ma na tyle pięniędzy by zainwestować w grę która będzie
hitem na miarę np. Battlefileda 3.


Bez przesady. Wiedźmin, Painkiller, Call of Juarez.
Przypomnę, że Battlefield 3 to już jakoś 7-8 gra z serii, więc miały więcej czasu na zdobycie serc graczy.

Dnia 23.09.2012 o 14:48, astradamus napisał:

Dead Island studia Techland zapowiadał się fajnie ale po 60 godzinach gra się staje nudna.


Myślę, że wieeeeeelu producentów gier życzyło by sobie żeby ich gra nudziła się dopiero po 60 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 14:47, krzysztofix_b napisał:

Chodził ktoś do któreś ze szkół ze skanów kerkasa? jakieś opinie? A co do tematu przydatną
stroną jest http://www.skillshot.pl . Na kanale hyper+ był wczoraj emitowany program
właśnie w tym temacie, może uda się komuś znalęźć film a jak już znajdzie ktoś niech
zamieści na tym forum link.

ja chodzę na ETI z gdańska, jestem co prawda na Elektronice, ale po pierwsze uczysz się programować, dużo programować na infie z wielu różnych języków, ma się zajęcia z edytorami np jest kilka ćwiczeń laboratoryjnych w UDK, są zajęcia z OpenGL/DX, obecnie nowi będą mieć już w programie IOS/MacOS, tak na prawdę, to nauczysz się tak że będziesz miał pojęcie jak się rozwijać, a dopiero na pracy inżynierskiej będziesz mógł wypłynąć, bo w Katedrze Inżynierii Wiedzy jest kilka gier do zrobienia jako projekty, RPG/FPS/strategia, oraz cała masa kół naukowych, specjalizujących się w pewnych dziedzinach gdzie faktycznie możesz już zacząć coś robić, a aby robić gry trzeba umieć programować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kindziukxxx twierdzisz że jest to dobra szkoła dla ludzi którzy chcą żyć z tworzenia gier komputerowych? Bo mieszkam niedaleko Koszalina i do Gdańska mam napewno bliżej niż do Krakowa, Warszawy czy Lublina. Po technikum pewnie się tam wybiore. A właśnie czy któs na forum jest/był w Technikum informatycznym w Kaliszu Pomorskim w Zachodniopomorskim, a jeśli nie to czy jest jakieś dobre liceum badz technikum informatyczne w Koszalinie lub niedaleko Koszalina ?
A no i nikt mi jeszcze nie odpowiedział czy zna jakieś proste programy, silniki do tworzenia nieskomplikowanych gier :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 17:48, seroero napisał:

A no i nikt mi jeszcze nie odpowiedział czy zna jakieś proste programy, silniki do tworzenia
nieskomplikowanych gier :(


Galaxy Editor ze StarCrafta 2. Można stworzyć sporo i dość łatwo. Można też się rzucić na głęboką wodę i zacząć przygodę z Ubreal Development Kit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że polecam :)
tak naprawdę to co robiłeś wcześniej nie ma wielkiego znaczenia, czasami nawet lepiej chyba byłoby wybrać liceum, bo matematyka jest potrzeba aby się dostać, co prawda nie jest to jakiś wielki próg , ale coś trzeba wynieść a w technikach nie zawsze idealnie kończy się matury.
co do silników, aurora z NWN, silnik z wiedźmina 1, wspomniany UDK do którego jest bardzo wiele tutoriali na youtube. Jednak jak chcesz robić naprawdę proste rzeczy to zwykły C++/C#, M$ Visual i można jechać, tylko nie używaj Basica co z czasem jest za ograniczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem w 3 gm i mam jeszcze czas na zastanowienie, ale mam pytanie związane z pracą w branży gier:
- bardziej opłaca się iść do liceum czy do technikum ?
Mi wydaje się że lepiej iść do technikum - miałbym już po technikum zawód informatyka a potem jeszcze na studia ,ale dalej nie jestem pewien i mam totalny metlik w głowie więc prosze o waszą pomoc.
O co do pytan GrandmasterFlex i Janek_Izdebski niestety nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 14:47, krzysztofix_b napisał:

Chodził ktoś do któreś ze szkół ze skanów kerkasa? jakieś opinie? A co do tematu przydatną
stroną jest http://www.skillshot.pl . Na kanale hyper+ był wczoraj emitowany program
właśnie w tym temacie, może uda się komuś znalęźć film a jak już znajdzie ktoś niech
zamieści na tym forum link.


Znalazłem ten film na hyperplus.pl jest na głównej stronie a jak nie to w najnowszych wideo znalezc trzeba wpisać
"On the Road - Szkoły tworzenia gier wideo". Naprawde bardzo ciekawy film dla zainteresowanych tym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli technikum to tylko dobre. Ale z mojego doświadczenia wynika ( a kończę właśnie technikum) , że lepiej jest pójść do Liceum na mat-inf niż technik informatyk w Technikum. Czasem liczą się bardziej nabyte umiejętności niż dokument potwierdzający zawód. Maturę zdasz i tu i tam.

Jeżeli chodzi o pracę w branży gier komputerowych to jestem zdania, że jeśli decydujemy się na taki wybór, powinniśmy już sami zadbać o nabranie pewnych umiejętności. Większość grafików, którzy są zatrudnieni do produkcji gier to samouki, mało kto przychodzi na tego rodzaju studia z zerowym doświadczeniem. Tak jak Państwo wyżej polecam już zacząć przygodę z projektowaniem gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować