Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polski wątek w Assassin`s Creed III - co przeskrobał u nas pewien kapitan, że za karę zesłano go do opuszczonego fortu?

26 postów w tym temacie

Może ja rzucę nieco światła na tę sprawę:

Otóż w 1772 roku Prusy próbowały zająć również Gdańsk. Nie udało im się to (a raczej zajęli tylko Nowy Port i kilka pomniejszych osad wkoło miasta), częściowo dzięki postawie samych Gdańszczan, częściowo dzięki sprzeciwowi kilku europejskich krajów: Rosji oraz Austrii, które nie chciały by Prusy za mocno zyskały kosztem Polski, ale także Holandii i Anglii, które miały w Gdańsku swoje interesy handlowe i nie bardzo im się uśmiechała ich utrata (nawet częściowa) na rzecz nowych, silniejszych Prus.

Nie jestem pewien, jak dokładnie Anglia zaprotestowała, kiedyś przeczytałem że podobno wysłała kilka okrętów z wizytą do Gdańska, ale szczegółów nie znalazłem, więc trudno mi coś konkretnie powiedzieć. Być może jednak twórcy ACIII nawiązują do jakiejś demonstracji siły, przeprowadzonej przez Anglię w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitanem od 1769 do 1774 bł Thomas George. Nie mam czasu nad tym dłużej siedzieć, może ktoś inny znajdzie coś więcej na jego temat. Ale mało prawdopodobne, bo internety, które znalazłem powołują się na spisy ludności, a te wiele nie powiedzą, więc obstawiam, że to historyjka z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał, ale w ACIII jest jeszcze inny polski wątek, mianowicie w pierwszej misji w 9-tej sekwencji w obozie patriotów na Pograniczu. Gdy zagada się do Waszyngtona po raz drugi po otrzymaniu misji, jest wtedy interaktywna sekwencja, gdzie wspomina on o Kazimierzu Pułaskim, mówi o tym, że jest z Polski i znany jest z nietypowego, przynajmniej dla niego stylu walki konnej oraz zamierza wcielić go do swojej armii :)

Ot, taka ciekawostka, choć dziwi mnie trochę, że nie wspomniano o tym w tym newsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 17:55, Aule napisał:

Jak widać niektórzy mają straszne kompleksy na temat swojej narodowości. Wystarczy wzmianka
o easter eggu a dostają alergicznej wysypki.

Z drugiej strony, inni dostają patriotycznego wzwodu od tej samej drobnej wzmianki. To dopiero kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi to o Kazimierza Pułaskiego i o samo porwanie króla za które został wygnany z kraju i uciekł do ameryki :D
a propo innych komentarzy. jak wam się news nie podoba to po co wchodzicie i piszecie takie pierdoły. Ludzie ogarnijcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować