Zaloguj się, aby obserwować  
SLS

Settlers III - problem z handlem morskim

2 posty w tym temacie

teorie znam z elektronicznej instrukcji dolaczonej do zlotej edycji, ale w praktyce ani nie moge zaladowac towarow na statek, ani nie moge wyznaczyc szlaku, ktorym ma przebiegac handel.

mam postawione stocznie, przystan, sa tez doki. przy dokach stoi statek handlowy gotowy do zaladunku, a w magazynie mam odpowiednia ilosc towarow. zaznaczam towar do transportu, jego ilosc - nic, wyznaczam trase - nic. moze macie jakies rady, moze cos trzeba zrobic inaczej, na cos zwrocic uwage? dodam, ze z handlem ladowym nie mam najmniejszych problemow.

bede wdzieczny za wszelka pomoc i wskazowki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś pomost przy przystani? Jeśli tak, to po zaznaczeniu statku handlowego i kliknięciu na pomoście statek powinien się udać do tego pomostu i zabrać materiały, pod warunkiem, że przystań ma wytyczony szlak, znajdują się na niej towary i w pobliżu nie ma innej przystani z wytyczonym szlakiem - wtedy statek może się udać nie do tej przystani, co trzeba (ta część gry jest "nieco" skopana, nie da się na stałe przypisać statku do konkretnej przystani, przez co często trzeba się użerać ze statkami, które samowolnie zmieniły przystań, z której zabierają towary).

Wskazówka ;) - następnym razem najlepiej dopisz się do tego tematu:
Settlers III - porady http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=115&u=43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować