Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Valve chce wydać grę DotA 2 na tablety

14 postów w tym temacie

> WHO''S CASUAL NOW?!
<prowokacja> DOTA na tablety będzie mniej casualowa od LoL-a na PC. </prowokacja>
A tak szczerze to te urządzonka są dobre do takich gier jak osu! Angry Birds, itp. itd. Na tak złożone gry jak MOBA, czy RTS to jeszcze przyjdzie im długo poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby na całego korzystała z dotykowości tabletów to może to miałoby jakiś tam sens... Ale nie jestem specjalnie przekonany, grając myszką mam cały czas kontrolę nad postacią i grą, dotykowo - niespecjalnie, odrywanie palca od ekranu to naturalny odruch.

Poza tym po kolejnym wkurzającym matchmakingu łatwo byłoby o zniszczenie tabletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by kontrola umiejętności była np po prawej albo lewej stronie ekranu(ustawione automatycznie do sposobu w jaki użytkownik trzyma tablet) to wydaje mi się że mogło by to nawet dobrze działać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś z własnego doświadczenia. Gram w LoL''a od dobrych kilku lat. Kilka dni temu swoją premierę miała pierwsza gra typu MOBA na tablety - Heroes of Order and Chaos (nie płacą mi za reklamę). Zagrałem w nią i cóż mogę powiedzieć - sterowanie jest bardzo trudne. Ciężko wybrać cel i szybko użyć umiejętności. Łatwość, szybkość i precyzja gry myszką zdecydowanie jest najważniejszą sprawą w tego typu grach. Jednak uważam, że DOTA 2 na tabletach miałaby sens, gdyby serwery były podzielone. Nie wyobrażam sobie rywalizować z kimś kto gra za pomocą myszki samemu grając na tablecie. Akurat w tym gatunku precyzja i szybkość są na wagę złota. Także nie mam nic przeciwko docie na tabletach - jednak powinny być równe szanse dla każdego, czyt. osobne serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste :D Na tabletach większość gier ma słabsze sterowanie niż na pecetach lub konsolach, w związku z czym gra się znacznie trudniej. Obecnie gram w Vice City na tablecie i jest dużo trudniej już jak jeździsz samochodem, o walce wręcz lub strzelaniu nie wspominając :D
Tak samo jak się nie łączy w FPS-ach pecetowców i konsolowców (myszka jest dużo celniejsza), tak samo nie powinno się łączyć "tabletowców" z grającymi na innych platformach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tablety pojawi się coraz większa liczba ciekawych tytułów gier. Faktem jest, że tablet to nie laptop, czy komputer stacjonarny i niektóre gry z racji sterowania nie dają frajdy z grania.
___________________________
[reklama]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję w jakąś właśnie MOBę na tablecie grać i średnie to było. Nie wydaje mi się żeby możliwe było stworzenie interfejsu dorównującemu temu na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować