Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft dementuje: Halo 3 nie trafi na PC. Będzie za to komputerowy Dyad

31 postów w tym temacie

Wcale bym się nie zdziwił, jakby z końcem generacji i trójka i czwórka Halo wylądowały na PC. To niemal darmowe pieniądze dla koncernu, który nie słynie z wspierania swoich platform po premierze nowej generacji. Poza tym Microsoft ma też biznes w wspieraniu gamingu na PC. Jako posiadać Xboxa 360 wcale się nie obrażę za wypuszczenie nawet wszystkich exów na klony, niech się inni też nimi pocieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wykazie znajdują się też wcześniejsze (wydane na PC) części Halo. Ja bym chętnie zobaczył, o co w tej serii chodzi i zagrał w "jedynkę". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Halo to exsclusive X360 i powinien być tylko na tej platformie. I tak mało exów ostatnio wydają na X-a. Seria Halo to system seller i musi być tylko na Xboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I bardzo dobrze. Halo to exsclusive X360 i powinien być tylko na tej platformie. I tak
> mało exów ostatnio wydają na X-a. Seria Halo to system seller i musi być tylko na Xboxie.

Gralem kiedys w "jedynke" na PC - sredniasty szoter z pokemonami. "Dwojka" byla jedna wielka wpadka techniczna MS na PC. Potem mialem do czynienia przez jakis czas z Reach na X360 - i do dzisiaj nie wiem czemu ta seria w niektorych kregach jest kultowa.

Fakt, faktem - ta seria trzyma "kroplowke" razem z Gearsami dla X360 juz od jakiegos czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 13:06, maAtis9988 napisał:

I bardzo dobrze. Halo to exsclusive X360 i powinien być tylko na tej platformie. I tak
mało exów ostatnio wydają na X-a. Seria Halo to system seller i musi być tylko na Xboxie.


Ale bełkot. Microsoft produkował oprogramowanie dla komputerów osobistych w takim razie Xbox nie powinien w ogóle powstać. I tak na rynku jest dużo innych konsoli. Czysta analogia.

>Gralem kiedys w "jedynke" na PC - sredniasty szoter z pokemonami. "Dwojka" byla jedna wielka wpadka techniczna >MS na PC. Potem mialem do czynienia przez jakis czas z Reach na X360 - i do dzisiaj nie wiem czemu ta seria w >niektorych kregach jest kultowa.

Średniasty? Dobra sztuczna inteligencja, wykorzystanie pojazdów, instant grenade (chociaż to nie jest jakieś fajne), tylko dwie sztuki uzbrojenia jednocześnie. Halo było pionierem w pewnych dziedzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie ma związku z drugim. I nie napisałem, że na PC jest już dużo gier, więc Halo tam nie potrzebne. Napisałem, że Halo powinno zostać na Xboxie, bo to jeden z nielicznych exów na tej konsoli, którego następne części jeszcze powstają.


Co do serii Halo: mówienie, że to średni FPS z pokemonami to ośmieszanie samego siebie. To jest 2500 rok. Czego tam się spodziewać jak nie kosmitów? Rycerzy z średniowiecza? Halo to seria, która wprowadziła FPS''y na konsole, zapoczątkowała matchmaking, tworzenie filmów na bazie scen z gier (machinima), theater mode - nagrywanie i udostępnianie filmów oraz tryb Forge. Najśmieszniejsze, że większość tych krytyków Halo nigdy nie grała w tą grę, a widziała ją tylko na Youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 14:21, maAtis9988 napisał:

Halo to seria, która wprowadziła FPS''y na konsole

Tu bym się kłócił, bo jednak Goldeneye i Medal of Honor były wcześniej. Co do pozostałych, to w sumie mogę się zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 14:08, Malitor napisał:

Średniasty? Dobra sztuczna inteligencja,


Nic nowego, dobrą AI miał choćby Half-life.

Dnia 05.02.2013 o 14:08, Malitor napisał:

wykorzystanie pojazdów,


Nic nowego, lata wcześniej zrobiono to choćby w Starsiege: Tribes.

Dnia 05.02.2013 o 14:08, Malitor napisał:

instant grenade (chociaż
to nie jest jakieś fajne), tylko dwie sztuki uzbrojenia jednocześnie.


To akurat żadna zaleta, a jedynie wynik ograniczeń i chęć zaprojektowania sterowania stricte pod pada.

Dnia 05.02.2013 o 14:08, Malitor napisał:

Halo było pionierem
w pewnych dziedzinach.


Właśnie udowodniliśmy, że nie było. :)
Powiedzmy sobie szczerze - nie była to gra zła, ale swój sukces zawdzięczała przede wszystkim sztuce marketingu (MS potrzebował FPS do wypromowania swojej konsoli, padło na Halo - seria do dziś sprzedaje większość "nakładu" w USA, o czymś to świadczy). Osobiście nigdy nie przekonałem się do żadnej z części - wszystkie wydawały mi się wyprane z klimatu, plastikowe/sztuczne ze stylistyką rodem z Power Rangers. Pod tym względem Reach uczynił znaczący krok naprzód i bardzo dobrze, szkoda, że gameplay pozostał nudny jak flaki z olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 14:40, maAtis9988 napisał:

Wiedziałem, że ktoś to napisze. Były wcześniej, ale nie grało się w nie tak wygodnie
jak w Halo na pdzie.

A to już kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GoldenEye 007 na pewno nie grało się tak dobrze jak w Halo. To ten tytuł przeniósł gatunek na konsole.


BTW. Napiszcie coś jeszcze jakie to Halo sztuczne, że głupie "laserki-blasterki" to się pośmieję jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan tego uniwersum powiem wam ,że nigdy się nie zastanawiałem dlaczego tak uwielbiam tą serię. Dla innych infantylna i ogólnie laserki blasterki a dla mnie świetny FPS który w moim prywatnym rankingu stawiam obok Half-Life 2. Klimat mnie urzeka, żaden FPS nie ma tak dopracowanego uniwersum. Wydanie pierwszej części Halo na PC zrobiło ze mnie konsolowca i przez to w tamtych czasach kupiłem Dreamcasta i Xboxa pierwszego. Od tamtej pory gracz z padem w ręku uwielbiający granie konsolowe czasem odpalający w stare RPGi, RTSy i Diablo na PC;)

Co do tematu jestem na nie, nich będzie to flagowa seria Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 11:51, AlePoCoTo napisał:

Poza tym Microsoft ma też biznes w wspieraniu gamingu na PC.

Gdzie niby ma w tym interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 20:09, Nalfein napisał:

Sprzęt chociażby.

Od kiedy MS ma interes w sprzedaży PCtów do grania? Nic na tym nie zarabiają. Rozumiem Surface, ale nie PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować