Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 23:05, Karharot napisał:

Nie,. Również sam wygląd rozgrywki jest zupełnie inny niż w tych grach.

aha, bo myslalem, ze tworcow tych samych to i klimat ten sam:).
Chcialem jeszcze zapytac, czy da sie jakos odlaczyc Jaheire i Tego jej meza, zeby nie ruszali sie z miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na takie okazje trzymam Przeklęty Zwój Petryfikacji - zapisujesz grę każesz go odczytać postaci którą chcesz odłączyć i jeśli nie powiedzie się jej rzut obronny to zostaje zamieniona w kamień. Masz 100% pewności że nigdzie nie odejdzie a jak zechcesz takiego NPC z powrotem przyłączyć to wystarczy go odczarować i zagadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 01:29, Karharot napisał:

Ja na takie okazje trzymam Przeklęty Zwój Petryfikacji - zapisujesz grę każesz go odczytać
postaci którą chcesz odłączyć i jeśli nie powiedzie się jej rzut obronny to zostaje zamieniona
w kamień. Masz 100% pewności że nigdzie nie odejdzie a jak zechcesz takiego NPC z powrotem
przyłączyć to wystarczy go odczarować i zagadać:)

zaraz wyprubuje, zdarzylo sie kiedys wam tak ze za wykonanie questa nie dostaliscie itemu, ja tak po wyjsciu z II aktu poszadlem do marianne dala mi exp ale bez pierscionka, potem poszedlem do Bjonira dal mi exp i respekt ale bez tarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przytrafiło mi się coś takiego ale jedynie wtedy gdy wcześniej okradłem danego NPC z przedmiotu który miał mi dać w nagrodę. Jeśli nie ukradłeś wcześniej pierścienia ani tarczy a mimo tego nie dostałeś ich w nagrodę to jest to bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:32, Karharot napisał:

Owszem, przytrafiło mi się coś takiego ale jedynie wtedy gdy wcześniej okradłem danego
NPC z przedmiotu który miał mi dać w nagrodę. Jeśli nie ukradłeś wcześniej pierścienia
ani tarczy a mimo tego nie dostałeś ich w nagrodę to jest to bug.

i co moge z tym fantem zrobic?

edit: nie okradlem i ch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem dotyczy tylko tych dwóch postaci to można to dość łatwo obejść używając konsoli albo ShadowKeepera aby dodać te przedmioty (pierścień ochrony +1 i średnia tarcza +1, nie będzie to oszustwo bo przecież powinieneś je otrzymać), jeśli jednak dzieje się tak też przy innych questach to jest już gorzej:( Mi nigdy nic takiego się nie przytrafiło więc niestety nie wiem jak można by to naprawić.

EDIT:
Takie pytanie: czy przedmioty te nie znajdują się w ekwipunku innej postaci z drużyny lub nie zostały wyrzucone na ziemię dlatego że masz pełny plecak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:46, Karharot napisał:

Jeśli problem dotyczy tylko tych dwóch postaci to można to dość łatwo obejść używając
konsoli albo ShadowKeepera aby dodać te przedmioty (pierścień ochrony +1 i średnia tarcza
+1, nie będzie to oszustwo bo przecież powinieneś je otrzymać), jeśli jednak dzieje się
tak też przy innych questach to jest już gorzej:( Mi nigdy nic takiego się nie przytrafiło
więc niestety nie wiem jak można by to naprawić.

EDIT:
Takie pytanie: czy przedmioty te nie znajdują się w ekwipunku innej postaci z drużyny
lub nie zostały wyrzucone na ziemię dlatego że masz pełny plecak?

nie moge sprawdzic innytch questow bo nie mam innych takich na szybko w ktorych jest nagroda zeczowa, pierscien na pewno nie upadl anie nie ma go inna postac, nawet nie ma nic napisane ze go dostalem w tych raportach na dole, a nie chce na razie bawic sie w konsole i te rozne szahry mahry, bo w koncu to nie jest zaden wielki item, ale na przyszlosc jak cos bedzie bardzo dobrego to wolalbym to dostac raczej

edit a jak go zabijam to nawet nie ma tego w eq

edit: a jak go okradam to pisze ze nie ma itemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:54, taki jeden napisał:

edit a jak go zabijam to nawet nie ma tego w eq


Czyli na skutek jakiegoś błędu te przedmioty zostały usunięte z ekwipunku tych postaci i dlatego ich nie otrzymałeś. Przy odrobinie szczęścia problem dotyczy tylko Beregostu i wynika z tego że na skutek występującego w tym mieście błędu z sejwami nie przetestowano zbyt dokładnie tego obszaru.
Nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję że w przypadku innych NPC to się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:03, Karharot napisał:

> edit a jak go zabijam to nawet nie ma tego w eq

Czyli na skutek jakiegoś błędu te przedmioty zostały usunięte z ekwipunku tych postaci
i dlatego ich nie otrzymałeś. Przy odrobinie szczęścia problem dotyczy tylko Beregostu
i wynika z tego że na skutek występującego w tym mieście błędu z sejwami nie przetestowano
zbyt dokładnie tego obszaru.
Nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję że w przypadku innych NPC to się nie powtórzy.

mam nadzieje. Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko, co jest takiego w skrzyni w domu pare metrow nad czerwonym bukietem, moje imoen ktora otwiera wszystko majac 80% zdolnosci w otwieraniu zamkow nie moze sobie z tym jednym poradzic?!
I jeszcze jedno gdzie moge kupic zwoj Zamiany w kamien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 14:32, taki jeden napisał:

...


W ktorym domu? W jakiej to lokacji jest? A zwoj mozesz kupic na targu przygody albo u kramarzy na promendzie, ale tu nie mam pewnosci. W trakcie podrozy znajdziesz ze 3 takie, wiec nie masz co sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 14:32, taki jeden napisał:

Siema mam pytanko, co jest takiego w skrzyni w domu pare metrow nad czerwonym bukietem,
moje imoen ktora otwiera wszystko majac 80% zdolnosci w otwieraniu zamkow nie moze sobie
z tym jednym poradzic?!
I jeszcze jedno gdzie moge kupic zwoj Zamiany w kamien


Zapraszam jednak do tematu o pierwszej części BG. Bo robi nam się w wątku miszmasz.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&u=3543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 15:40, walgierz napisał:

> Siema mam pytanko, co jest takiego w skrzyni w domu pare metrow nad czerwonym bukietem,

> moje imoen ktora otwiera wszystko majac 80% zdolnosci w otwieraniu zamkow nie moze
sobie
> z tym jednym poradzic?!
> I jeszcze jedno gdzie moge kupic zwoj Zamiany w kamien

Zapraszam jednak do tematu o pierwszej części BG. Bo robi nam się w wątku miszmasz.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&u=3543

ok tylko jeszcze odpowiem, w Baregoscie w domu na polnoc (kilka metrow) nad Czerwonym bukiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy podczas finałowej walki da się jakoś odpocząć albo coś?Jestem przy drugim zbiorniku z energią ale przeciągnąłem trochę walkę tak że po kilku minutach cała drużyna jest zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:17, Bingolo napisał:

Czy podczas finałowej walki da się jakoś odpocząć albo coś?Jestem przy drugim zbiorniku
z energią ale przeciągnąłem trochę walkę tak że po kilku minutach cała drużyna jest zmęczona.

Z tego co pamiętam to trzeba wybić strażników pilnujących zbiornika, a gdy będą już martwi nie wyłączać go, tylko się przespać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:22, Bingolo napisał:

Ale to się sprawdza tylko z drugim zbiornikiem?Bo próbowałem tak z pierwszym i się nie
dało.


Jeśli dobrze pamiętam, mi się nie udało wypocząć przy żadnym zbiorniku. Użyłem po prostu zaklęcia "Życzenie" przed ostatnią potyczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować