Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2006 o 20:11, patryk1605 napisał:

a jaka waszym zdaniem jest najlepsza klasa??

To zalezy od taktyki. Ponieważ moją ulubioną był motyw wyznawców Khorne''a (WH 40k) grałem Barbarzyńcą, Berserkerem, Wojownikiem. Ale magiem gra tez jest ciekawa. Pamietam, że polubiłem również Bard Fechtmistrza - za quest klasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 20:21, Abi Dalzim napisał:

> Bard Fechtmistrza - za quest klasowy.
A jaki to quest? Bo nigdy nim nie grałem.


Quest napisałem... chodzi mi o tzw. ''twierdzę'' czyli teatr barda (grałem dawno, więc pamiętam tylko, że jest w karczmie w Dzielnicy Mostów po questach z Haer''Dalisem). Fajne zadanka... a ostatnie :) I 1.400 tyodniowo (ok. 3 razy więcje niż D''Arnise).
Polecam Barda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 20:23, misioo napisał:

ja gram Janem Jansenem, Minsciem, Anomenem, Valygarem, sobą czyli kawalerem i Keldornem

Czyli żadnego porządnego maga nie miałeś? Polecam Edwina (najlepszy mag w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 21:11, misioo napisał:

Jana miałem. Mi jego magiczne umiejętności wystarczają

Jan jest dość nieciekawy, jeżeli chodzi o czarowanie, ale skoro Tobie to wystarcza, to super :)
Nikt nie mówił, że musisz mieć Edwina, każdy gra jak lubi. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 22:10, Abi Dalzim napisał:

Jan jest dość nieciekawy, jeżeli chodzi o czarowanie, ale skoro Tobie to wystarcza, to super
:)
Nikt nie mówił, że musisz mieć Edwina, każdy gra jak lubi. Pozdro!


Hehe, ja grając Bardem też miałem z magów tylko Jana :D Ale dwójkę kapłanów.
Edwina średnio lubię. Dlatego go nie brałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze poranny ze mnie ptaszek
mam nadzieje ze sie z kims skontaktuje zanim wyrusze przez pola i lasy do pracy niestety nie ost raz
mam pewien problemik dobiero przedwczoraj zalorzylem neta i nie moge grac w multi bg2 z powodu zlej wersji sciagam patch ale ukazuje mi sie blad prosze pomocy zrobie wszystko....no prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie czat, więc nie pisz, proszę, kilku postów pod rząd, bo to zupełnie niepotrzebne.

A teraz do rzeczy: jaką wersję gry masz? Chodzi mi o to czy kupiona np. w extra klasyce czy jakoś wcześniej (bo od tego może zależeć jakie łatki masz wgrane "firmowo"). Skąd ściągasz patch? Jaki błąd się ukazuje?
Możliwe, że grę masz już załataną i wcale nie potrzebujesz patcha, a problem leży zupełnie gdzie indziej - czy przy próbie dołączenia do multi dostajesz jakiś komunikat?

BTW: z deklaracjami typu zrobie wszystko to uważaj, bo potrafimy być złośliwi... :->
Żartuję oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze jak mialem firmowke to mialem blad ze cytuje "postac nie moze rospoczac z toba rozmowy robi cos innego" i tak wszyscy w krainie
dopiero ta wersja z extra klasyki dziala u mnie poprawnie i bogu za to dziekuje
a jeszcze jedno udalo raz mi sie poloczyc w multi ale gosciu podobno byl z taiwanu i jeszcze te dziwne znaczki zamiast liter frustrujace wiec zabijalem gosci z kturymi chcial gadac, wredny jestem:-) ale nie protestowal i jeszcze korowa skore mi zarzucal chuba mu sie nawet podobalo hiehie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 10:38, mariostar napisał:

1)extra klasyka

O ile się orientuję wersja z extra klasyki jest już załatana więc nie potrzebujesz patcha. Niemniej jednak zadam jeszcze jedno pytanie: na pewno ściągnąłeś odpowiedni? Zakładam, że masz zainstalowany Tron Bhaala, a na bg2.cdprojekt.com są dostępne patche zarówno dla Tronu Bhaala jak i dla samych Cieni Amn. Wiem, że to dosyć oczywiste, ale czasem można przeoczyć.

Dnia 23.07.2006 o 10:38, mariostar napisał:

3)nieznana wersja pliku C:/PROGRAM FILES/BIOWARE/BALDUR''S GATE II/Dialog.tlk.

To może mieć różne przyczyny, np. wymieniony przeze mnie wyżej (obecność/brak Tronu Bhaala i patch akurat nieodpowiedni do zainstalowanej wersji). Instalowałeś może jakieś mody? Wiele z nich (jeśli nie wszystkie) modyfikuje plik Dialog.tlk, co powoduje, że nie da się zainstalować łatki. Z tego też powodu zawsze patche instaluje się przed modami.

Dnia 23.07.2006 o 10:38, mariostar napisał:

4)nie mozna poloczyc nie zgodna wersja gry

Możliwe też, że ktoś, z kim próbujesz się połączyć ma inną wersję gry - niekoniecznie problem leży po Twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 11:23, mariostar napisał:

zapomnialem dodac ze jak mialem firmowke to mialem blad ze cytuje "postac nie moze rospoczac
z toba rozmowy robi cos innego" i tak wszyscy w krainie

A to dziwne. Czasem mi się tak zdarzało, ale raczej z jednym NPC, a nie całą bandą. Wtedy robiłem tak: zapisywałem grę, atakowałem delikwenta (zazwyczaj dając drużynie się wyżyć, czyt. zabijając go na śmierć ;-)), a potem odczytywałem i zazwyczaj pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawy sposob ja musialem wlanczac zgodnosc z windows 98 ale wowczas gra zwlniala o jakies 20000000% i to dopiero bylo wyzwanie nie mam zadnego moda mialem darkest day ale zangielszczal mi wersje a ja wole grac po polsku rozumiem
patch sciagnolem do trona bo wlasnie jego mam
i wszyscy z kturymi sie lacze maja inna wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak podmienić głos dla bohatera głownego z części drugiej do 1? Chodzi mi tylko o te odzywki np: "Tak", "Już tam jestem" itd. Da się to jakoś zrobić? Może ktoś wie jak się nazywaja te pliki z tymi głosami i gdzie sie znajdują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować