Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Były prezes THQ opowiada o tragicznych warunkach, w jakich pracowali twórcy Metro: Last Light

68 postów w tym temacie

polska tolerancja była tym fajniejsza

że w rezultacie wszyscy zamieszkujący tereny Korony i Pogoni powoli się polonizowali (poza Żydami)

ideał narodowców bez udziału narodowców XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 17:32, Ostrowiak napisał:

ideał narodowców bez udziału narodowców XD


Bo jedynym, co udaje się osiągnąć narodowcom jest zrażanie rozsądnych ludzi do zdrowego patriotyzmu.
Dlatego ideały narodowe realizują się tylko tam, gdzie narodowcy są spychani na margines, a gdzie indziej to radykalizm i upadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 15:44, LubieWafle napisał:

Hmm offtop się zrobił straszny, ale chciałbym tylko coś dodać do dyskusji - mówi się
Rosjanie, nie ruskie. To naprawdę jest pogardliwe określenie. Na forach rosyjskich czy
ukraińskich nie widzę słowa "polaczek" czy "polok" w formie, w jakiej by to występowało
w tym języku. Jeśli ktoś nie lubi tych narodów to ok, trzeba uszanować jego pogląd, jednak
promieniowanie negatywnymi emocjami czy pejoratywnymi określeniami uważam za czyn nie
na miejscu.
Jeśli chodzi o sam post... tak jak mówiłem, szkoda, że takie warunki są. Jednak jeśli
chodzi o Kijów, moje miasto, to aż tak źle nie jest. Ogrzewanie to wyłączają i w Polsce
podczas awarii. Tam te awarie występują może trochę częściej, ale to głównie w komunałkach.

Ja na forum ubisoftu widziałem najazdy Rosjan i Ukraińców, że jest polskie tłumaczenie Duel of Champions, a nie rosyjskie. Argumentacja na poziomie "Co to za język "polski", ile osób nim rozmawia" i porównania do Albanii.

Jednak tak jak Polacy sprzeciwiali się polonizacji Ukraińców i za to trafiali do więzienia, tak i byli Ukraińcy, którzy podzielili los mordowanych Polaków w Rzezi wykonanej przez UPA.
Dlatego neobanderyzm nie jest powstrzymywany w żaden sposób?


Powinniśmy pamiętać mroczne czasy historii i to, dlaczego blizna między narodami wielokrotnie była powiększana, jednak nie możemy zapominać też o wielkich zwycięstwach i o współpracy.

Ciężko o jakiejkolwiek współpracy tu mówić. Chyba, że w kwestii oddawania polskich dóbr kulturalnych czy pozwoleniu na niszczenie zabytków polskiego pochodzenia coś się ruszyło. I tak Ossolineum jest przykładem jak świetnie ta współpraca wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lubiący Wafle dodam jeszcze tyle , że wielu nacjonalistów odwołuje się do czasów kiedy
> Polska była potęgą - od morza do morza. Co , że niemal całą Litwę zamieszkiwali Rusini
> (Białoruś to pojęcie bolszewickie, znam Białorusinów którzy uważają się za Litwinów i
> sami twierdzą że Białoruś to wymysł lenina). Razem z końcem RON''u w 1795 upadł nie
> tylko organizm państwowy którego początki datuje się na unię w Krewie i koronację Jagiełły.
> Nacjonaliści odwołują się do tego tworu państwowego. Nie wiedzą że I Rzeczpospolita była
> najbardziej tolerancyjnym krajem w Europie - mnogośc kultur , narodowości. Nacjonaliści
> z takim podejściem nigdy nie odbudują potęgi Polski z czasów Jagiellonów...
>
>
Ten post to istny stek bzdur. Kto z historii Polski miał w szkole ocene wyższą niż 2 wie, że polski ruch narodowy zawsze odwoływał się tradycji piastowskiej będącej przeciwieństem wielonarodowej koncepcji Jagiellońskiej. Tak mówili Dmowski, Popławski i Balicki już w samych początkach RN. Po wojnie Bolszewickiej to właśnie socjaliści chcieli, aby Polska sięgała jak najdalej na wschód, natomiast narodowcy woleli, aby w granicach państwa były tereny zamieszkałe w większości przez Polaków. Idea Wielkiej Polski oraz idea Międzymorza to koncepcje polityczne (zwłascza ta druga). Dawniej i dziś nacjonaliści nie chcieli aby powtórzy się sytuacja taka jak w RON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 19:36, Hydro2 napisał:

Ja na forum ubisoftu widziałem najazdy Rosjan i Ukraińców, że jest polskie tłumaczenie
Duel of Champions, a nie rosyjskie. Argumentacja na poziomie "Co to za język "polski",
ile osób nim rozmawia" i porównania do Albanii.

Na mnie wielokrotnie Polacy najeżdżali, że jestem "ku*wą z Ukrainy, co się wypowiadasz u nas". Wielokrotnie też postawa polskich internautów - już nie odnośnie narodowości - pozostawia wiele do życzenia. Poza tym, jeśli porównasz popularność serii Might and Magic w Rosji czy na Ukrainie to rzeczywiście język Polski może być uznany za język pokroju albańskiego. Polska dla Rosji w kwestii terytorium czy języka jest w takiej skali, jak Słowacja (a może nawet mniejszej) do Polski. Jednak nawet jeśli to jest krzywdzące to czy na prawdę sprawą honorową i powodem do wyciągania szabelki jest widok sfrustrowanych internautów? Na YT, gdzie czasem piszę, widzę podobną tendencję. Kiedy ktoś spoza Polski skrytykuje Polskę, a jest z narodów byłej I RP, to jest od razu atakowany najprzeróżniejszymi bluzgami, pomimo że sam był kulturalny. To nie jest wyjście z sytuacji.

Dnia 17.05.2013 o 19:36, Hydro2 napisał:

Dlatego neobanderyzm nie jest powstrzymywany w żaden sposób?

Nie wiem, nie jestem politykiem, jednak w Polsce nie widzę powstrzymywania odwoływania się do ONR czy chwalenia marsz. Piłsudskiego, który to (wraz ze swoimi następcami) raczej Ukraińców nie lubił. Wina jest po obydwu stronach.

Dnia 17.05.2013 o 19:36, Hydro2 napisał:

Ciężko o jakiejkolwiek współpracy tu mówić. Chyba, że w kwestii oddawania polskich dóbr
kulturalnych czy pozwoleniu na niszczenie zabytków polskiego pochodzenia coś się ruszyło.
I tak Ossolineum jest przykładem jak świetnie ta współpraca wygląda

Ale to moja wina czy obecnych polityków jest, że Stalin tak podzielił świat? Nie jesteśmy bogatym krajem i szanujemy to, co zostało nam dane, chociaż jeśli ceną oddania Lwowa miała być smierć milionów zagłodzonych ludzi no to żałuję, że tak się stało. Wracając, nie mamy pieniędzy na przywrócenie świetności budynków, ktore wybudowali Polacy. Jeśli chodzi o zabytki tj. przedmioty to nie jest źle - tutaj widzę współpracę, tak samo jak na linii gospodarczej. Ja bym na miejscu polskiego rządu zabiegał do Szwecji o zwrot zagrabionych przedmiotów podczas wielu wojen, które miały zostać oddane, a nie zostały.

@Malin_POL
Nie czytałem może wszystkich dzieł waszych nacjonalistów, ale wiem o czym mówisz. Koncepcja piastowska, narodowa. Jednak pragnę zwrócić uwagę, że swoim zaślepieniem nacjonaliści doprowadzili do rzezi 200.000 Polaków po traktacie w Rydze. Co więcej - mylisz się w kwestii granic wschodnich. Były różne nurty narodowców. Jedni chcieli Wielką Polskę (nurt późny), drudzy Polskę piastowską (jak Dmowski i słynne "panowie, skróćmy tę Polskę trochę" wypowiedziane bodajże w 1919 roku) , a inni chcieli koncepcji polonizacyjnej (pośrednio Dmowski) , która po 1935 ostatecznie zwyciężyła w rządach... Sanacji, jak na ironię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 20:16, LubieWafle napisał:

> ile osób nim rozmawia" i porównania do Albanii.
Na mnie wielokrotnie Polacy najeżdżali, że jestem "ku*wą z Ukrainy, co się wypowiadasz
u nas". Wielokrotnie też postawa polskich internautów - już nie odnośnie narodowości
- pozostawia wiele do życzenia. Poza tym, jeśli porównasz popularność serii Might and
Magic w Rosji czy na Ukrainie to rzeczywiście język Polski może być uznany za język pokroju
albańskiego. Polska dla Rosji w kwestii terytorium czy języka jest w takiej skali, jak

Szczerze mówiąc mało mnie obchodzą wypowiedzi człowieka, który najeżdża łamaną angielszczyzną na poziomie w najlepszym wypadku A2 i ich niewyedukowanych pobratymców, ale nie manifestuję tego każdym postem wyrażając pogardę i wrzucając jedno zdjęcie z euro 2012

Dnia 17.05.2013 o 20:16, LubieWafle napisał:

Słowacja (a może nawet mniejszej) do Polski. Jednak nawet jeśli to jest krzywdzące to
czy na prawdę sprawą honorową i powodem do wyciągania szabelki jest widok sfrustrowanych
internautów? Na YT, gdzie czasem piszę, widzę podobną tendencję. Kiedy ktoś spoza Polski
skrytykuje Polskę, a jest z narodów byłej I RP, to jest od razu atakowany najprzeróżniejszymi
bluzgami, pomimo że sam był kulturalny. To nie jest wyjście z sytuacji.

To mnie raz objechano bo stwierdziłem, że Włochy nie za bardzo mogą siebie nazywać kontynuatorami Rzymu, a państwo Greckie w starożytności nie istniało

Dnia 17.05.2013 o 20:16, LubieWafle napisał:

Nie wiem, nie jestem politykiem, jednak w Polsce nie widzę powstrzymywania odwoływania
się do ONR czy chwalenia marsz. Piłsudskiego, który to (wraz ze swoimi następcami) raczej
Ukraińców nie lubił. Wina jest po obydwu stronach.

Ale to nie polscy urzędnicy na szczeblu premieria czy prezydenta lub władz lokalnych obejmują patronatem czy wsparciem finansowym ich działania. Co do Piłsudskiego, tak nie lubił, że aż z Petlurą się ustawił i miał zamiar im dać jakąs namiastkę państwa...

Dnia 17.05.2013 o 20:16, LubieWafle napisał:

Ale to moja wina czy obecnych polityków jest, że Stalin tak podzielił świat? Nie jesteśmy
bogatym krajem i szanujemy to, co zostało nam dane, chociaż jeśli ceną oddania Lwowa
miała być smierć milionów zagłodzonych ludzi no to żałuję, że tak się stało. Wracając,
nie mamy pieniędzy na przywrócenie świetności budynków, ktore wybudowali Polacy. Jeśli
chodzi o zabytki tj. przedmioty to nie jest źle - tutaj widzę współpracę, tak samo jak
na linii gospodarczej. Ja bym na miejscu polskiego rządu zabiegał do Szwecji o zwrot
zagrabionych przedmiotów podczas wielu wojen, które miały zostać oddane, a nie zostały.

Szwecji? Cóż, tak się składa, że chodzę na wykłady do byłego ambasadora RP na Ukrainie i z jego opowieści dotyczącej kwerendy Ossolineum wynikało, że pomimo prób układów władze ukraińskie celowo ukryły olbrzymią liczbę kolekcji uznanych za zaginione. Część z nich niszczeje do dzisiaj bo po prostu rząd nie chce ich wystawić publiczności, ale oddać też nie zamierza

Dnia 17.05.2013 o 20:16, LubieWafle napisał:

@Malin_POL
Nie czytałem może wszystkich dzieł waszych nacjonalistów, ale wiem o czym mówisz. Koncepcja
piastowska, narodowa. Jednak pragnę zwrócić uwagę, że swoim zaślepieniem nacjonaliści
doprowadzili do rzezi 200.000 Polaków po traktacie w Rydze. Co więcej - mylisz się w
kwestii granic wschodnich. Były różne nurty narodowców. Jedni chcieli Wielką Polskę (nurt
późny), drudzy Polskę piastowską (jak Dmowski i słynne "panowie, skróćmy tę Polskę trochę"
wypowiedziane bodajże w 1919 roku) , a inni chcieli koncepcji polonizacyjnej (pośrednio
Dmowski) , która po 1935 ostatecznie zwyciężyła w rządach... Sanacji, jak na ironię.

W sanacji akurat była koncepcja prometejska, zakładająca pomoc środowiskom i narodom przeciwnym Rosji. Uwaga, także pomoc wśród środowisk ukraińskich. Co do 200 tys, źródła proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 13:32, Vojtas napisał:

No ja mówiłem o polskich zasadach, bo praktyka może być zgoła inna. Tym niemniej jeśli
dyplom jest po angielsku, to OK, ale jeśli po polsku to urzędnik wydający go popełnia
błąd. Nt. urzędniczej nowomowy i lapsusów można napisać tomy.

Studia i dyplom jak najbardziej po polsku, na liście studentów cały czas była wpisana w transkrypcji angielskiej. I nie tylko ona - ludzie z Kazachstanu, Rosji itp. również. To nie wygląda na błąd jednego urzędnika, lecz normę na całym uniwersytecie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2013 o 22:39, Hydro2 napisał:

Szczerze mówiąc mało mnie obchodzą wypowiedzi człowieka, który najeżdża łamaną angielszczyzną
na poziomie w najlepszym wypadku A2 i ich niewyedukowanych pobratymców, ale nie manifestuję
tego każdym postem wyrażając pogardę i wrzucając jedno zdjęcie z euro 2012

Na zagranicznych filmikach, rosyjskich czy angielskich, albo na ich forach często widzę Polaka, który nawet się nie sili, aby coś napisać po angielsku (a jak już pisze, to często wygląda to gorzej niż A2). Nie twierdzę jednak, że każdy Polak to mój wróg czy coś, bo znalazło się kilku chamów, którzy wyzywają innych w swoim czy kiepsko w innym języku.
Tak spytam z ciekawości - jakie to było zdjęcie? :P

Dnia 17.05.2013 o 22:39, Hydro2 napisał:

To mnie raz objechano bo stwierdziłem, że Włochy nie za bardzo mogą siebie nazywać kontynuatorami
Rzymu, a państwo Greckie w starożytności nie istniało

No widzisz. ;) Internet jest pełen różnych ludzi : jedni są okrzesani, drudzy nie.

Dnia 17.05.2013 o 22:39, Hydro2 napisał:

Ale to nie polscy urzędnicy na szczeblu premieria czy prezydenta lub władz lokalnych
obejmują patronatem czy wsparciem finansowym ich działania. Co do Piłsudskiego, tak nie
lubił, że aż z Petlurą się ustawił i miał zamiar im dać jakąs namiastkę państwa...

Nie mówiłem, że władze wspierają wrogość internautów ale mówiłem o tym, że obie strony mają specyficzny charakter.
Do Piłsudskiego nie mam nic dopóki nie zwalczał naszych dążeń. Pomógł nam i cieszę się, że przeprosił za rząd w Rydze 1921, jednak nie uważasz, że potem jak nie akceptował 3 województw mających status specjalnych i poddawał ludność kolonizacji wojskowych to raczej nie są przyjazne działania? Kłóciły się one z jego polityką.
Jeśli chodzi o państwo... nie rób z nas błaznów. Mieliśmy w tym okresie kilka państw, a to Petlury było najbliższe ustanowienia czegoś wielkiego. Armia, sojusz z Polską, struktury podstawowe... z tego Lwowa tylko zrezygnował kiedy walczył o niego z Polakami, ale rozumiem go. Zrezygnował z niego wzamian za pomoc od Polski, co u nas jest traktowane w niektórych kręgach albo jako zdrada, albo jako akt męża stanu.

Dnia 17.05.2013 o 22:39, Hydro2 napisał:

Szwecji? Cóż, tak się składa, że chodzę na wykłady do byłego ambasadora RP na Ukrainie
i z jego opowieści dotyczącej kwerendy Ossolineum wynikało, że pomimo prób układów władze
ukraińskie celowo ukryły olbrzymią liczbę kolekcji uznanych za zaginione. Część z nich
niszczeje do dzisiaj bo po prostu rząd nie chce ich wystawić publiczności, ale oddać
też nie zamierza

Nie neguję, że mój kraj jest święty i bez winy, jednak nawet o wiele bogatsze i dojrzalsze demokracje jak Szwecja dopuszczają się czynów niezbyt dobrych. U nich też macie swoje dzieła kulturowe, jednak od nich nic nie chcecie. Zgadzam się, że nie jest to fair wobec Polski, że na Ukrainie trochę niezbyt ciekawie władze odnoszą się do pozostałości po Polsce, jednak nie jesteśmy osamotnieni. Polska także nie działa w porządku - liczne akty wrogości w mediach, władze zachęcające do odebrania nam Euro 2012 (jeszcze wtedy w związku z akcją z Tymoszenko) ...

Dnia 17.05.2013 o 22:39, Hydro2 napisał:

W sanacji akurat była koncepcja prometejska, zakładająca pomoc środowiskom i narodom
przeciwnym Rosji. Uwaga, także pomoc wśród środowisk ukraińskich. Co do 200 tys, źródła
proszę

Koncepcja prometejska u Sanacji umarła po 1935 roku, kiedy rozpoczęła się - może nie faszyzacja - , ale zgoła odmienna ideologia w polityce.
Jeśli chodzi o źródło to odsyłam to liczby Polaków mieszkających na Marchlewszczyźnie i na Dzierżowszczyźnie. Te tereny mogły być realnie wzięte do Drugiej RP po Rydze 1921, o czym świadczą zapisy rozmów władzy radzieckich zdolnych do ustępstw. Tak samo zasięg wojska polskiego (do Mińska) musiał wymusić na rządzie myśli, że to wojna wygrana i te tereny z przewagą Polaków w nich mogą być włączone. Tak się nie stało. Pierwszy lepszy folwark był dobrym pokazem co bolszewicy robią z ludźmi "innymi", albo po prostu z tymi, którzy nie chcą zostać ślepymi fanatykami od razu. Tutaj ND rozszerzyła zasięg na 200.000 Polaków.
Niektórzy negują prawdziwość dokumentów od bolszewików proponujących tereny Mińska i Kamenca, więc tego nie wymienię.

Ugh, mam nadzieję, że zrozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LubieWafle nie chce mi sie tych wszystkicch kilometrowych postow czytac ani na kazde zdanie odpisywac, ale powiedz mi tak szczerze, po co siedzisz na polskich forach i Polakow chcesz przekonywac do swoich racji? Nie macie u siebie forum o grach? Serio pytam, bo ja np. na ukrainskich czy ruskich forach nie siedze i mi zwisa co oni mysla o mnie czy o innych Polakach.
I tak jeszcze sobie mysle, ze mozesz sie czuc nieswojo czy cos wobec agresji czy niemilych postow, rozumiem to i wspolczuje, ale z drugiej strony to my jestesmy u siebie a ty jestes w gosciach (przynajmniej wirtualnie) wiec o co te cale pretensje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Harunia
Nie widzę problemu, kiedy w kulturalny sposób ktoś daje odpór ksenofobii skierowanej w jego kierunku. Zwłaszcza gdy nie on zaczął niezdrową dyskusję. Nie wyczułem jakoś specjalnie pretensji w w wypowiedziach Lubię Wafle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 01:23, Harunia napisał:

LubieWafle nie chce mi sie tych wszystkicch kilometrowych postow czytac ani na kazde
zdanie odpisywac, ale powiedz mi tak szczerze, po co siedzisz na polskich forach i Polakow
chcesz przekonywac do swoich racji? Nie macie u siebie forum o grach? Serio pytam, bo
ja np. na ukrainskich czy ruskich forach nie siedze i mi zwisa co oni mysla o mnie czy
o innych Polakach.

Bo mieszkam tutaj od 11 lat i mam polskie obywatelstwo? :) Chyba nie muszę się jakoś już izolować. Poza tym nie wmawiam swoich racji tylko mówię jak w moim rodzimym kraju to wygląda. Jeśli jednak ktoś atakuje mnie i moją nację to wolę powiedzieć, że dana osoba się myli i przedstawić jak my na Ukrainie patrzymy na pewne sprawy związane z Polską. Zdaję sobie sprawę, że może Cię nie obchodzić moje czy Ukraińców zdanie o Polakach, jednak czy nietaktem było napisanie o odcinaniu ogrzewania w Kijowie (jak to wygląda mniej więcej) czy napisanie, że ksenofobia czy nienawiść na linii Polska-Ukraina jest czymś co nas hamuje?
Internet to miejsce dość wolnościowe i ja byłem świadkiem jak ludzie z różnych krajów nie mieszkając chociażby w Wielkiej Brytanii i nie mając ich obywatelstwa tworzyli flame. Tutaj tego nie ma, bardzo mnie to cieszy, jednak jesli byś chciał dołączyć do jakiegoś forum ukraińskiego i nam nim pisać - proszę bardzo. Jeśli jeden czy dwóch użytkowników będzie wrogo nastawionych to bywa, na każdym portalu tak jest, ale dominuje raczej kultura.

Dnia 18.05.2013 o 01:23, Harunia napisał:

I tak jeszcze sobie mysle, ze mozesz sie czuc nieswojo czy cos wobec agresji czy niemilych
postow, rozumiem to i wspolczuje, ale z drugiej strony to my jestesmy u siebie a ty jestes
w gosciach (przynajmniej wirtualnie) wiec o co te cale pretensje?

Nie mam pretensji i nie narzucam swojej woli oraz zdaję sobie sprawę, że jestem gościem na polskim portalu. Jednak tak jak wyżej napisałem, myślę, że miło będzie pod tematem newsa o skandalicznych warunkach pracy powiedzieć jak to mniej więcej mogło wyglądać. Wszystko zaczęło się od ataku na Ukrainę, Rosję i Białoruś, a ja po prostu chciałem wytłumaczyć, że błędnym jest myślenie - przynajmniej o Ukraińcach - , że są wrogami Polski i Słowian. Nie wiem co jest w tym złego. W internecie pełno jest takich dyskusji, ale są prowadzone na niskim poziomie i ograniczone do wyzwisk wychodzących z obu stron. Czemu w sytuacji, kiedy pod filmikiem o skokach narciarskich wypowiedź Jacobsena jest traktowana jako pogarda dal narodu polskiego (o płytkach i przerwie) i następuje tłumu spam pod norweskojęzycznym filmikiem w języku polskim to jest wszystko dobrze, a kiedy ja tylko próbuję normalnie powiedzieć, że pewien kolega chyba zbyt negatywnie i błędnie podchodzi to sprawy Słowian Wschodnich to już jest coś nietaktownego?
Jeśli jednak kogoś dotknęła moja próba wytłumaczenia sytuacji czy coś no to przepraszam.

@Ostrowiak
Gdzie napisałem, że chwalę Jaremę? Jest to postać kontrowersyjna w historii Ukrainy, ale głównie dominuje pogląd, że to zdrajca, który przeszedł na stronę Polaków, jeśli chcesz znać ukraiński punkt widzenia.
Poza tym czemu mówisz o Lwowie? To nie jest wina Ukrainy, że jest on po naszych granicach.

@eiri2 dzięki za słowa poparcia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Harunia
Zbastowałbyś trochę człowieku. Najeżdżasz na kogoś, bo pochodzi z Ukrainy? Czy Rosji albo Litwy, bo... bo co? Tym bardziej mnie to dziwi, zważywszy na fakt że - jak widzę - masz pojęcie o historii. A stanowcza większość konfliktów z innymi nacjami słowiańskimi powodowana były tym, że politycy się nie lubili. To, że w każdym narodzie znajdą się - nie licząc polityków - czubki mordujące innych ludzi, bo "On jest polaczkiem!" / "Bo to ruski" etc. to raczej oczywiste ale zasadniczo nasze narody dogadywały się dość dobrze. Jest też zresztą tak nadal, przynajmniej w normalnych kręgach (a nie jakiś narodowców czy innego neonazistowskiego ścierwa). Ilu znasz Rosjan czy Ukraińców? Z iloma piłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 03:15, Bartaz napisał:

@Harunia
Zbastowałbyś trochę człowieku. Najeżdżasz na kogoś, bo pochodzi z Ukrainy? Czy Rosji
albo Litwy, bo... bo co? Tym bardziej mnie to dziwi, zważywszy na fakt że - jak widzę
- masz pojęcie o historii. A stanowcza większość konfliktów z innymi nacjami słowiańskimi
powodowana były tym, że politycy się nie lubili. To, że w każdym narodzie znajdą się
- nie licząc polityków - czubki mordujące innych ludzi, bo "On jest polaczkiem!" / "Bo
to ruski" etc. to raczej oczywiste ale zasadniczo nasze narody dogadywały się dość dobrze.
Jest też zresztą tak nadal, przynajmniej w normalnych kręgach (a nie jakiś narodowców
czy innego neonazistowskiego ścierwa). Ilu znasz Rosjan czy Ukraińców? Z iloma piłeś


dziecko drogie, ukrainiec,rosjanin i litwin to zasadniczo ten sam typ człowieka. Nie oszukujmy się, to prości ludzie z morderczymi inklinacjami. Zasadniczo dzicz.
Własnie znajomość historii dobitnie to pokazuje.

Znam wielu, piłem z wieloma,byłem tam wiele razy - mam nawet szwagra z Ukrainy :D

a w kwestii złych warunków pracy jakie mieli tworząc grę - tam po prostu tak się żyje - nie róbmy z nich herosów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 18:29, LubieWafle napisał:

@Ostrowiak
Gdzie napisałem, że chwalę Jaremę? Jest to postać kontrowersyjna w historii Ukrainy,
ale głównie dominuje pogląd, że to zdrajca, który przeszedł na stronę Polaków, jeśli
chcesz znać ukraiński punkt widzenia.


Głupota własna, Jaremę chwalił pod niebiosa użyszkodnik 1569. Co do jego upodobań politycznych, Ukrainiec z niego mniej więcej taki jak z wojewody Kisiela.

Dnia 18.05.2013 o 18:29, LubieWafle napisał:

Poza tym czemu mówisz o Lwowie? To nie jest wina Ukrainy, że jest on po naszych granicach.


Bo to od upadku IIRP stereotypowe roszczenie wobec Ukrainy i stereotypowa kość niezgody, magnum opus komunistów w sztuce skłócania narodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 08:25, castlerock napisał:

dziecko drogie


Nie ma to jak dobre wejście do rozmowy!
Dziewiętnastolatku.

Dnia 19.05.2013 o 08:25, castlerock napisał:

ukrainiec,rosjanin i litwin to zasadniczo ten sam typ człowieka.


Patrz, ja jestem Polakiem, domniemuję, że tak samo jak ty. A jednak prezentuje całkowicie inny typ człowieka niż ty. Wytłumacz ten niesamowity fenomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 09:51, Zajanski napisał:

> dziecko drogie

Nie ma to jak dobre wejście do rozmowy!
Dziewiętnastolatku.

> ukrainiec,rosjanin i litwin to zasadniczo ten sam typ człowieka.

Patrz, ja jestem Polakiem, domniemuję, że tak samo jak ty. A jednak prezentuje całkowicie
inny typ człowieka niż ty. Wytłumacz ten niesamowity fenomen.


zaiste, fenomenalny jesteś :D to co prezentujesz to wiara, ze Rosja to nie jest stan umysłu :D
o co chodzi z tym 19-latkiem? bo jesli masz lat 19 to wybacz, ale jestes dzieciakiem ;)

nasi wschodni "przyjacieli" to niestety barbarzyncy i zaklinanie rzeczywistości tego niestety nie zmieni.

widzisz, w sumie śmieszne, ale nawet pisząc ksiązkę, tworzac grę pokazali jaka jest mentalność barbarzyńcy - patrz nieustanne wzajemna jatka w Metrze. Ot, i cały homo sovieticus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 11:29, castlerock napisał:

o co chodzi z tym 19-latkiem? bo jesli masz lat 19 to wybacz, ale jestes dzieciakiem
;)


a słyszałeś o czymś takim jak netykieta i wiążąca się z nią równość użytkowników forów internetowych?

bo stawianie się w pozycji starego dziada rzucającego od niechcenia "dziećmi" czy innymi "dzieciakami" w stosunku do maluczkich rozmówców tylko ujawnia, że nawet stary koń może być tępy jak małolat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mu zabraniam pisać? uważam ze ma dziecinne myslenie - no to mu to mówię. i tyle. Co, moze to też tez naruszenie netykiety? ja nazwe idiote idiotą, to tez źle?
w mysl takiej zakichanej poprawności dochodzi do tego, że niektórzy popaprańcy proponuja aby matki matką nie nazywać..
Don Kichot się znalazł..Pisz w temacie, a jak nie, to nie zawracaj gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 12:47, castlerock napisał:

w mysl takiej zakichanej poprawności dochodzi do tego, że niektórzy popaprańcy proponuja
aby matki matką nie nazywać..

co ma poprawność do protekcjonalności?

Dnia 19.05.2013 o 12:47, castlerock napisał:

Don Kichot się znalazł..Pisz w temacie, a jak nie, to nie zawracaj gitary.

dzięki tato :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować