Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Harry Potter i Piramidy Furmatu

30 postów w tym temacie

Rok 2006 będzie szczególnie pracowity dla pani J.K. Rowling. Będzie to bowiem rok, w którym powstanie ostatnia książka z głośnej i popularnej sagi o Harrym Potterze.

"Podchodzę do tego zadania z mieszanymi uczuciami podniecenia i przerażenia, ponieważ nie mogę się doczekać chwili, kiedy zacznę, opowiem finalną część tej historii i, w końcu, odpowiem na wszystkie pytania (czy kiedykolwiek odpowiem na wszystkie pytania? Postawmy sobie za cel odpowiedź na większość pytań). Ale też będzie w końcu po wszystkim, a ja nie bardzo potrafię wyobrazić sobie życie bez Harry''ego" - napisała pisarka na swojej stronie internetowej.


Książki z serii liczącej dotychczas 6 tomów sprzedały się w łącznej liczbie ponad 300 milionów. Od kilku tygodni autorka spisuje zamysł fabuły ostatniej, siódmej powieści z cyklu. "To tak, jakby patrzeć na mapę nieznanego kraju, w którym się wkrótce znajdę" - stwierdza zapytana o uczucia.

J.K. Rowling zamierza zacząć pisać już w styczniu. Nie wiadomo na razie nic, nie znamy tytułu ani żadnego z wątków. W dziale "plotki" na swojej stronie, autorka sugeruje, że książka zostanie ochrzczona na "Harry Potter i Piramidy Furmatu", ale nic jeszcze nie zostało przesądzone.


Nie znamy też odpowiedzi na chyba najważniejsze pytanie. Czy na samym końcu, w finalnej walce (przyjmując że taka będzie) Harry Potter zginie? "Daily Record" napisała we wtorek, że ostatni rozdział jest już wstępnie przygotowany, a autorka trzymając go pod kluczem nikomu nie pokazuje.

źródło: onet.pl

Już nie mogę sie doczekać ostatniej części. Jestem też ciekaw czy to już finalna wersja tytułu czy jeszcze nie. No cóż ale żeby sie o tym dowiedzieć musimy poczekać do 2007 roku. :) A co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VII cześć zapowiada się bardzo fajnie.
Przede wszystkim ciekawi mnie Snape, czy jest zdrjacą czy nie. Może Dumbledore miał rozszczpeioną duszę i jeszcze powróci ? :)
Mogłeś się dopisać do wątku Pottera, tam więcej ludzi siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swojej stronie JKR napisała też, że szósta część będzie się nazywała "HP and Pillar...", więc za bardzo bym w tytuł nie wierzył na takim etapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi o to, że autorka podała na swojej stronie inny tytuł szóstego tomu niż ten który otem okazał się tym prawdziwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przecytałem każdą część Harrego, czekam na siódmą, ale ile ona będzie musiała mieć stron, w końcu Harry musi zniszczyć wszystkie horkruksy, nie wyobrażam sobie, by nie pokonał Voldemorta, chociaż to już raczej było pewne po pierwszej części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo. Może zdarzył się kiedyś wypadek, ktoś mu pomógł, ktoś zaplanował z Dumbledorem stworzenie Homonkulusa itd.
A Snape (jesli Dumbledor miał homunkulusa) wiedział o tym i razem wykorzystali ten fakt, żeby w końdu dorwać tego złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 19:15, GameManiak napisał:

oczywiście że snape jest zdrajcą! przecież zabił dumbledora a on nie mugl miec horkruksa bo
nikogo nie zabil!

dziękuję ci w imieniu osób, którym właśnie popsułeś przyjemność z czytania 6 tomu --_--

osobiście również czekam na 7 część, choć zdecydowanie bardziej szukam dla siebie jakiejś nowej serii książek fanstasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 19:19, Full Wypas napisał:

nie wyobrażam sobie, by nie pokonał Voldemorta,
chociaż to już raczej było pewne po pierwszej części :)


Właśnie sobie wyobraziłem taką akcję: Harry pokonał Voldemorta, wychodzi na ulicę... i go Błędny Rycerz potrącił xD
Ale tak serio: Czytałem gdzieś, że J.K. Rowling sama juz nie wie czy chcę zabić Harrego czy nie... a jak to się skończy? Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle że Snape nie jest zdrajcą, to zapewne jakiś chytry plan Dumbledora, że Snape musiał zabić Dumbledora aby Voldemort mu zaufał i wyznał mu jakąś tajemnicę no i żeby nie myślał że Snape nadal jest dobry, mysle także że ostatnim horkruksem jest Harry i np. Voldemort zabijając go także zginie bo Harry zniszczy wcześniej wszystkie inne horkruksy. Mysle, że Ron z Hermioną będą ze sobą, a Malfoy stanie się dobry. Ja także nie mogę się doczekać przeczytania książeczki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najstarśi górale sp z.o.o plotkują między soba , że po 2 latach od wydania księcia półkrwi : ) Więc zapewne w ( Po polsku ) Około stycznia 2008 a po nagielsku to nie wiem : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! Byłem ciekaw co i jak, mam wszystkie pozostałe części więc siłą rzeczy i ten muszę zdobyć.

O tych "Piramidach..." jako tytule już kiedyś, gdzieś słyszałem. Więc mogłoby tak być, choć dużo to nie mówi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a ja przeczecztałem ze 6 razy każdą część i czekam na 7. Moja wizja jest taka:
Harry bije się z Sami-Wiecie-Kim i obaj padają mmartwi. Dumbledore wraca do życia i ratuje w ostatniej chwili Harrego. wcześniej Harry z Ronem i Hermioną niszczy horkruksy.W międzyczasie wraca Black.

AAAAAAAAAA kiedy będzie 7 już nie mogę się doczekać oszaleję!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować