Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Walentynki z Błyskawicą - Lightning Returns: Final Fantasy XIII z datą premiery i nowym zwiastunem

12 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Wiemy, kiedy rozpoczęta w Final Fantasy XIII i kontynuowana w Final Fantasy XIII-2 historia znajdzie swój finał. Trochę jeszcze poczekamy, więc na pociechę nowy zwiastun.

Przeczytaj cały tekst "Walentynki z Błyskawicą - Lightning Returns: Final Fantasy XIII z datą premiery i nowym zwiastunem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo stracę jeśli zacznę przygodę z FF od tej części? Ostatnio mam smaka na FF, ale tyle tych części już jest, że nie mogę się połapać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 13:49, filocer napisał:

Dużo stracę jeśli zacznę przygodę z FF od tej części? Ostatnio mam smaka na FF, ale tyle
tych części już jest, że nie mogę się połapać ;/

Bardzo dużo.
Zacznij od IV, a jeśli nie lubisz aż tak starych gier, to chociaż od VII.
Od Lightning Returns nie ma sensu zaczynać, tak samo jak od XIII, która dla wielu jest najsłabszą grą serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XIII to jest jakas masakra, tak liniowej i monotonnej gry to ze swieca szukac. Grafika piekna ale co z tego. Dwojka ponoc lepsza ale nie gralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dużo stracę jeśli zacznę przygodę z FF od tej części? Ostatnio mam smaka na FF, ale tyle
> tych części już jest, że nie mogę się połapać ;/

o ile się nie mylę to każda część opowiada inną historie i przeważnie w innym świecie więc dużo nie stracisz jedynie smaczki dla fanów. w tym przypadku powinieneś zacząć od XIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie IV to najlepsza część, a dodatkowo ta, która ukształtowała FF takim, jakim go znamy.
Bo wcześniejsze części to jednak nie było to samo.
A najlepiej jeśli ma się PSP i można zagrać w FF IV: Complete Collection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ła, jestem zaskoczony, że dla kogoś IV to najlepsza część.
Wg mnie jednak V i 6 są dużo lepsze pod każdym względem (mechanika i fabuła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

V jak dla mnie ma najsłabszą i najmniej ciekawą fabułę ze wszystkich "nowożytnych" Final Fantasy.
VI ma świetną fabułę, ale ja uwielbiam ten pierwotny, fantasy klimat czwórki. I pod względem mechaniki jest to zdecydowanie najlepsza część, ale głównie dlatego, że doczekała się wiele remaków które ją udoskonaliły.
Przydałby się porządny remake V i VI, aby pod tym względem zestawić teraz te gry.

I akurat IV ma duże grono fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja grałem we wszystkie remaki i reedycje IV (PS1, GBA, CC i 3D) i nie zauważyłem jakiś niesamowitych zmian w mechanice. Nie ma zmian poza lekkim liftingiem działania niektórych skilli :P
W IV brakuje możliwości jakichkolwiek grzebań w postaciach i chociażby dlatego stawiam wyżej V. Klasy to świetna zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 14:29, Harunia napisał:

XIII to jest jakas masakra, tak liniowej i monotonnej gry to ze swieca szukac. Grafika
piekna ale co z tego. Dwojka ponoc lepsza ale nie gralem.

nazwanie FF XIII liniową to mało powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować