Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

W Poradniku pisze,ze walka z Wilekim Mistrzem jest "...trudna,bardzo trudna...",ale to jest łatwizna,grupke mutantów,która na poczatku finału cię okrąży rozwaliłem Igni na poziome "normalny",a żeby mistrza tak szybko nie wykończyć(Igni na maksymalnym poziomie,wszystko ulepszone)to sie z nim bawiłem co jakiś czas rzucając znak Aard lub Aksjii,nie dośc,że po walce mojej postaci nic prawie nie było(prawie pełne życie)to jeszcze zabiłem Króla Gonu,bo myślałem że będzie trudniejszym przeciwnikiem,Już walka z Azarem była trudniejsza,zresztą wg mnie najtrudniejsza w całej grze,z kościejem tez było nie łatwo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 10:32, Revar napisał:

W Poradniku pisze,ze walka z Wilekim Mistrzem jest "...trudna,bardzo trudna...",ale to
jest łatwizna,grupke mutantów,która na poczatku finału cię okrąży rozwaliłem Igni na
poziome "normalny",a żeby mistrza tak szybko nie wykończyć(Igni na maksymalnym poziomie,wszystko
ulepszone)to sie z nim bawiłem co jakiś czas rzucając znak Aard lub Aksjii,nie dośc,że
po walce mojej postaci nic prawie nie było(prawie pełne życie)to jeszcze zabiłem Króla
Gonu,bo myślałem że będzie trudniejszym przeciwnikiem,Już walka z Azarem była trudniejsza,zresztą
wg mnie najtrudniejsza w całej grze,z kościejem tez było nie łatwo ;P

No, w poradniku jak to zobaczyłem to sobie pomyślałem "kurczę, co o będzie?" , a okazała się przyjemna, nudna sieczka wszystkich za pomocą Igni czy miecza, a Króla Gonu rozwalić baaardzo łatwo.

Walka z Azar Javedem oczywiście, że była trudniejsza, a z Kościejem również. Ogólnie to najtrudniejszy moment to chyba dojście od Starego Dworzyszcza aż do walki z Azarem Javedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie, że pękłem ze śmiechu, gdy zabijałem magistra. Cała walka trwała... 5 sekund? Wystarczył drugi atak i już pokazał mi się filmik... 3 akty biegałem za tym gościem, by rozwalić go w 5 sekund, porażka >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 10:55, Full Wypas napisał:

Ja prawie, że pękłem ze śmiechu, gdy zabijałem magistra. Cała walka trwała... 5 sekund?
Wystarczył drugi atak i już pokazał mi się filmik... 3 akty biegałem za tym gościem,
by rozwalić go w 5 sekund, porażka >.<

Hehe, Magister był mega łatwy. Nawet te kikimory wojowniki nie przeszkadzały, bo Magister takim słabym bossem był, że trochę nawalania stalowym mieczem i leży. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 10:55, Full Wypas napisał:

Ja prawie, że pękłem ze śmiechu, gdy zabijałem magistra. Cała walka trwała... 5 sekund?
Wystarczył drugi atak i już pokazał mi się filmik... 3 akty biegałem za tym gościem,
by rozwalić go w 5 sekund, porażka >.<

<Spojler>
Powiem to w ten sposób, jeśli mamy 40 level to nawet na hardzie każdy może nam co najwyżej naskoczyć. Jeśli jednak nie nabijamy leveli to wtedy gra jest o niebo trudniejsza i ciekawsza. A jeśli w II akcie Azar zabrał nam książkę to wtedy pokonać magistra to już nie bajka.
</Spojler>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 10:55, Full Wypas napisał:

Ja prawie, że pękłem ze śmiechu, gdy zabijałem magistra. Cała walka trwała... 5 sekund?
Wystarczył drugi atak i już pokazał mi się filmik... 3 akty biegałem za tym gościem,
by rozwalić go w 5 sekund, porażka >.<

Ja go tylko raz Igni na maxie mocy przejechałem i już filmik był ;)A Jaskienie pełną Kikimor wyczyściłem w 75% uciekając przed królową :D

Kalejdoskop
Szkoda,że pod koniec gry pojawiają dopiero się tacy trudni przeciwnicy jak mutanci...Wg mnie w całej grze,najlepsze są Akt V i Epilog,bo tam pokazują się wszystkie konsekwencje naszych wyborów.A co do walki z Wielkim Mistrzem-Jest to bardzo łatwy przeciwnik,jak dla "Doświadczonego Wiedźmina" jest on taki silny jak...Cmentar,może Fleder,choć trudniejszymi przeciwnikami od Mistrza są Mutanci Zabójcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pyanie, mam 16 lvl i jestem na początku 3 rozdziału, jest to dobry ''wynik'' ( tj level), czy muszę gdzieś podexpić, i jeżeli tak to gdzie ? Kupiłem już pancerz za 5 tysięcy orenów, z tym że nie wiem, czy zbierać kasę na ten miecz za 1500 czy nie ? Czy kupić jakiś później ?
SPOJLER
O jaką ksiązke z 2 aktu chodzi? bo ja w tej wieży maga miałem takie zakończenie że poprostu wlazłem do wieży, wziąłem księge, wyszedlem na zewnątrz i zaczęła się walka :P
Koniec SPOJLERa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 12:05, Pernia napisał:

Hej, mam pyanie, mam 16 lvl i jestem na początku 3 rozdziału, jest to dobry ''wynik''
( tj level), czy muszę gdzieś podexpić, i jeżeli tak to gdzie ? Kupiłem już pancerz za
5 tysięcy orenów, z tym że nie wiem, czy zbierać kasę na ten miecz za 1500 czy nie ?
Czy kupić jakiś później ?

Najlepiej by było gdybyś poszedł na bagna i wykonał zadania-"Biały Kieł" oraz "Drapieżna Wywerna"."Biały Kieł" jest to zadanie,które polega na zabiciu przerośniętego wilka Worefa,który znajduję się koło Cmentarza Golemów."Drapieżna Wywerna" polega na zabiciu wywerny Moy,która znajduje się na wyspie Wywern,później trofea zanisiesz Łowczemu a z tego jest nieżła kasa ;).jak chcesz mieć troche PD to wykonaj równiez wszystkei zlecenia.Jak coś ja n apoczatku III aktu maiałem już chyba 21 Level.

Dnia 19.10.2008 o 12:05, Pernia napisał:

SPOJLER
O jaką ksiązke z 2 aktu chodzi? bo ja w tej wieży maga miałem takie zakończenie że poprostu
wlazłem do wieży, wziąłem księge, wyszedlem na zewnątrz i zaczęła się walka :P
SPOJLER

Chodzi ci chyba "Księge Alchemika",bo taka właśnie znajduej się w tej wieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 12:15, Revar napisał:

> Hej, mam pyanie, mam 16 lvl i jestem na początku 3 rozdziału, jest to dobry ''wynik''

> ( tj level), czy muszę gdzieś podexpić, i jeżeli tak to gdzie ? Kupiłem już pancerz
za
> 5 tysięcy orenów, z tym że nie wiem, czy zbierać kasę na ten miecz za 1500 czy nie
?
> Czy kupić jakiś później ?
Najlepiej by było gdybyś poszedł na bagna i wykonał zadania-"Biały Kieł" oraz "Drapieżna
Wywerna"."Biały Kieł" jest to zadanie,które polega na zabiciu przerośniętego wilka Worefa,który
znajduję się koło Cmentarza Golemów."Drapieżna Wywerna" polega na zabiciu wywerny Moy,która
znajduje się na wyspie Wywern,później trofea zanisiesz Łowczemu a z tego jest nieżła
kasa ;).jak chcesz mieć troche PD to wykonaj równiez wszystkei zlecenia.Jak coś ja n
apoczatku III aktu maiałem już chyba 21 Level.

Ok, to bije level i kasę, a kupić ten miecz czy zatrzymać kasę?

Dnia 19.10.2008 o 12:15, Revar napisał:

> SPOJLER
> O jaką ksiązke z 2 aktu chodzi? bo ja w tej wieży maga miałem takie zakończenie
że poprostu
> wlazłem do wieży, wziąłem księge, wyszedlem na zewnątrz i zaczęła się walka :P
> SPOJLER
Chodzi ci chyba "Księge Alchemika",bo taka właśnie znajduej się w tej wieży.

Mhm, czyli Azar ukradł mi księgę, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 12:32, Pernia napisał:

Ok, to bije level i kasę, a kupić ten miecz czy zatrzymać kasę?

Ale najpier napisz o jaki miecz ci chodzi

Dnia 19.10.2008 o 12:32, Pernia napisał:

> Chodzi ci chyba "Księge Alchemika",bo taka właśnie znajduje się w tej wieży.
Mhm, czyli Azar ukradł mi księgę, czy nie?

Jeżeli w II akcie dowiedziałeś się że Azar podszywa się pod Raymonda,to akt zakończy się walką.Jeżeli doszedłes do innego wniosku,to Azar cię ogłuszy i ci ją ukradnie.A z tego co napisałes to wnioskuje,że akt zakończył się walką,no a dalej nie pamiętam gdzie jest księga-Albo ma ją Kalkstain,ale nie da się jej już odzykać,bo ni cciekawego tam raczej nei ma,albo masz ją w ekwipunku "Przedmiotów Fabularnych",ale nie będziesz mógł jej użyć do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.A z

Dnia 19.10.2008 o 12:51, Revar napisał:

tego co napisałes to wnioskuje,że akt zakończył się walką,

Ten akt zawsze kończy się walką. Nieważne co zrobisz i tak będziesz walczył z ifrytami i Azarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej, mam pyanie, mam 16 lvl i jestem na początku 3 rozdziału, jest to dobry ''wynik''
> ( tj level), czy muszę gdzieś podexpić, i jeżeli tak to gdzie ?
<Spojler>
Ja proponuję:
- na początku kikimory robotnice nocami w W.Handlowej.
- bagna - warto użyć powoju (obrażenia kwasowe - bloedzuigery)
Kolejnymi miejscami dobrymi do expowania to :
Pochodzić kilka razy na:
- wyspa wiwern
- miejsce pojawiania się nocą alghuli i cmentarów na bagnach
- dojście portalem do elfiej kaplicy w kanałach (alpy)
- kuroliszki w jaskini na bagnach - nie oddając zbyt szybko piór dla skryby w ratuszu (przerywa odradzanie się kuroliszków) Ja natłukłem ich ok. 35. !!!
<Spojler>
> Kupiłem już pancerz za
> 5 tysięcy orenów, z tym że nie wiem, czy zbierać kasę na ten miecz za 1500 czy nie ?
> Czy kupić jakiś później ?
<Spojler>
Rozumiem, że masz już miecz hravall z wyspy wiwern z 2 aktu.
Jeżeli masz kasę i stać Cię to wykuj runy na srebrnym. Jeżeli brak Ci kasy to oprócz zleceń, kart i boksu dobrze można zarobić sprzedając niektóre składniki Kalksteinowi np. kwas ginatsy, kryształki alhambra. (nazwy mogą być błędne ale chyba wiadomo o co chodzi).
<Spojler>
> SPOJLER
> O jaką ksiązke z 2 aktu chodzi? bo ja w tej wieży maga miałem takie zakończenie że poprostu
> wlazłem do wieży, wziąłem księge, wyszedlem na zewnątrz i zaczęła się walka :P
> Koniec SPOJLERa
<Spojler>
Zobacz czy w przedmiotach fabularnych masz księgę Alzura. Jeśli tak to znaczy, że w późniejszym etapie gry będziesz miał podczas niektórych ważniejszych walk łatwiej.
<Spojler>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 12:32, Pernia napisał:

> > Hej, mam pyanie, mam 16 lvl i jestem na początku 3 rozdziału, jest to dobry

Spartaczyłem swojego poprzedniego posta, był on skierowany do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:33, jadam napisał:

> > > Hej, mam pyanie, mam 16 lvl i jestem na początku 3 rozdziału, jest to
dobry
Spartaczyłem swojego poprzedniego posta, był on skierowany do Ciebie


Harvalla nie mam, mogę go jeszcze w 3 Akcie zdobyć?
SPOJLER
Mam pytanie, spojrzałem w poradniku gry online, jest miecz stalowy dodający 100% obrazen i ignorujacy pancerz przeciwnika, w którym rozdziale można go dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:43, albX napisał:

Jestem w 5 akcie. Walcze z kosciejem ale nie wiem jak go zabic moze mi ktos pomoc z gory
dziekuje.

Puszczyk, Las Mariborski i Igni, Igni, Igni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok.. z poradnika wynika że Harvall powinien być, wiem już wszystko co jak i gdzie, tylko 2 pytania
1) Gdzie jest Velerad na początku 3 aktu ? Nie zrobiłem jeszcze tego questu z imprezą...
2) Do którego lvla powinienem expić tak, żeby nie miec problemów w dalszej części gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:57, Abi Dalzim napisał:

> Jestem w 5 akcie. Walcze z kosciejem ale nie wiem jak go zabic moze mi ktos pomoc
z gory
> dziekuje.
Puszczyk, Las Mariborski i Igni, Igni, Igni :)

Mi tam z eliksirów starczyła jaskółka :D Ale gdy grałem pierwszy raz i miałem bardzo słabą postać, to pokonanie kościeja było dla mnie niemożliwe...

O i mam pytanko co do pseudo przygody "Duma poety". Jak spoiler jestem w kanałach w pomieszczeniu z pochodniami i złodziejem za kratami to co mam tam zrobić? Wciskałem wszystkie pochodnie, nawet je gasiłem, ale nic to nie dawało... koniec spoilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 15:19, Pernia napisał:

Ok.. z poradnika wynika że Harvall powinien być, wiem już wszystko co jak i gdzie, tylko
2 pytania
1) Gdzie jest Velerad na początku 3 aktu ? Nie zrobiłem jeszcze tego questu z imprezą...
2) Do którego lvla powinienem expić tak, żeby nie miec problemów w dalszej części gry
?

Velerada znajdziesz dopiero na imprezie a ewentualne zlecenia dla niego możesz wykonać dopiero po niej.
Konkretnych poziomów niestety Ci nie podam. Ja do 3 aktu wszedłem na 20 lvl (średni poziom), wykonałem wszystkie zadania - również poboczne według spisu z poradnika, oprócz tego nabiłem jeszcze ze 2-3 levele na czystym expowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo wcześniej nikt nie podał odp... Czy tylko czy wszystkim ładuję się tak długo Wiedźmin? Otóż gdy włączam grę wybieram poziom średni i sterowanie myszą i się ładuję... Pierwsze tło to z znaczek Wiedźmina i na drugim przy końcu ładowania (obrazek przedstwia bramę i Dziiedzinien Kaer Moher... Czy jakoś tak, mogłem się pomylić) i czekałem tak z 7-8 minut a muzyka dalej szła... Straciłem cierpliwość i wyłączyłem grę. Tak jest za każdym razem gdy chce uruchomć grę. I nie wiem czy to wina gry, płyty czy mojego kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować