• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
miragnot

Baldur''s Gate II - samoistny restart.

Pytanie

Jestem zdesperowany, pomoc techniczna CDProjektu mnie ignoruje, więc zwracam się do Was użytkownicy tego forum.
Otóż, zakupiłem Baldur''s Gate II w Extraklasyce i już od początku miałem z tą grą kłopoty. Podczas instalacji, wyskakiwał błąd ,,złego" woluminu - jednakże gra dała się zainstalować. (Potem za radą, wrzuciłem obrazy CD na dysk twardy, i instalacja stała się bezproblemowa.) Przez dłuższy okres czasu mogłem cieszyć się pięknem miasta Amn, niestety gdzieś tak po dwóch dniach gra, zaczęła się bezceremonialnie wieszać i następował samoistny restart komputera. Tak też i jest do tej pory.
Nie pomogła, ani reinstalacja, ani nowe sterowniki karty graficznej, ani defregmentacja, ani skan antywirusowy...
Błagam pomóżcie.

system operacyjny: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) (2600.xpclient.010817-1148)

typ procesora i prędkość: Intel(R) Celeron(R) CPU 1.80GHz, ~1.8GHz

pamięć RAM: 512MB RAM

karta graficzna: NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro - 32.0 MB

wersja sterowników graf.: 6.14.0001.4345 (English) - nv4_disp.dll

karta muzyczna: C-Media Wave Device

wersja sterowników muz.: 5.12.0001.0630 (English) - cmaudio.sys

wersja DirectX: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Może jakiś wirus:? A jak z innymi grami, nie restartuje sie komp? Musisz sprawdzić bo ja tak miałem jak spaliła mi sie jakaś jednostka na płycie głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 19:55, bobek89 napisał:

Może jakiś wirus:? A jak z innymi grami, nie restartuje sie komp? Musisz sprawdzić bo ja tak
miałem jak spaliła mi sie jakaś jednostka na płycie głównej...


Co ciekawe, inne gry (EU 2, Beach Life, ET, itd.) działają idealnie, problem dotyczy tylko i wyłacznie Baldur''s Gate 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wina może leżeć w Twojej karcie graficznej. Riva TNT2 M64 była znana z tego, że w niektórych grach sprawiała problemy. Sugerowałbym jednak jakieś starsze sterowniki do niej, bo nowe nie są już oficjalnie obsługiwane przez starsze karty graficzne.

I na przyszłość, najlepiej dopisywać się do tego wątku: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&u=5461

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 20:13, Sarafan_Knight napisał:

Wina może leżeć w Twojej karcie graficznej. Riva TNT2 M64 była znana z tego, że w niektórych
grach sprawiała problemy. Sugerowałbym jednak jakieś starsze sterowniki do niej, bo nowe nie
są już oficjalnie obsługiwane przez starsze karty graficzne.

I na przyszłość, najlepiej dopisywać się do tego wątku: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&u=5461

:)


Zainstalowałem sterowniki - 56.64 (próbować ze starszymi), a co do tego topicu, to już sie na nim dopisywałem, bez odzewu.
Btw: Podczas aktualizacji przy pomocy najnowszego patcha wyskakuje mi taki błąd. Niewłaściwy plik: C:\Program Files\BioWare\Baldur''s Gate II\Override\Jaheira.bcs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 20:21, miragnot napisał:

Btw: Podczas aktualizacji przy pomocy najnowszego patcha wyskakuje mi taki błąd. Niewłaściwy
plik: C:\Program Files\BioWare\Baldur''s Gate II\Override\Jaheira.bcs.


To może oznaczać, że płyty są uszkodzone (brakuje/są wadliwe pliki), jeśli nie wpłynie inna (działająca) rada to radziłbym je wymienić u CDP (o ile to jest objęte dożywotnią gwarancją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 20:28, DragonLord napisał:

> Btw: Podczas aktualizacji przy pomocy najnowszego patcha wyskakuje mi taki błąd. Niewłaściwy

> plik: C:\Program Files\BioWare\Baldur''s Gate II\Override\Jaheira.bcs.

To może oznaczać, że płyty są uszkodzone (brakuje/są wadliwe pliki), jeśli nie wpłynie inna
(działająca) rada to radziłbym je wymienić u CDP (o ile to jest objęte dożywotnią gwarancją).


I zapłacić - 15,9 zł za przesyłkę i nośnik. Prawdopodobnie to będzie jedyne rozwiązanie, ale po trosze niesmaczne jest płacenie dwa razy za ten sam towar. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 20:21, miragnot napisał:

Btw: Podczas aktualizacji przy pomocy najnowszego patcha wyskakuje mi taki błąd. Niewłaściwy
plik: C:\Program Files\BioWare\Baldur''s Gate II\Override\Jaheira.bcs.


Wersja z NXK posiada już wszystkie najnowsze patche, więc dlatego nie możesz go zainstalować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja dorzuce od siebie że miałem podobny problem, ale z większością gier. Problem polegał na tym że po wyłączeniu gry (a jak miałem pecha to nawet w jej trakcie) komp sie resetował. Problematyczna okazała się karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną (karta zwała sie bodaj AC''97) po zainstalowaniu sobie Sound Blasterka wszystko zaczeło chodzić jak w szwajcarskim zegarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2006 o 09:02, Hubi Koshi napisał:

Ja dorzuce od siebie że miałem podobny problem, ale z większością gier. Problem polegał na
tym że po wyłączeniu gry (a jak miałem pecha to nawet w jej trakcie) komp sie resetował. Problematyczna
okazała się karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną (karta zwała sie bodaj AC''97) po zainstalowaniu
sobie Sound Blasterka wszystko zaczeło chodzić jak w szwajcarskim zegarku.


Też miałem taką kartę muzyczną, ale na szczęście zmieniłem.

Problem z aktualizacją rozwiązany, ale co z restartem - macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować