Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nastolatek aresztowany za teksty na czacie League of Legends, grozi mu do 8 lat więzienia

187 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2013 o 12:48, aope napisał:

A w PL jest wiele zabójstw z uzyciem noży. Zakazać albo ograniczyć dostęp. I do nożyczek
również! Najwięcej wykroczeń dokonuje się pod wpływem alkoholu - zakazać, na całym swiecie!
I oglądania telewizji tez zakazać/regulować, bo przecież oglądanie telewizji ogłupia,
a nie chcemy mieć głupiego społeczeństwa. A tak w ogóle to najlepiej odebrać obywatelowi
wszystkie prawa i zamknąć w pokoju bez klamek - dla dobra naszych dzieci. I zabronić
oddychać - bo przecież pod wpływem tlenu ludzie chorzy potrafią zabić.


A czy słyszałeś, żeby ktoś wkroczył z nożem do szkoły i zabił dwadzieścia osób? Nie! Dlaczego? Bo od takiego osobnika łatwiej jest uciec i łatwiej go obezwładnić. Po prostu tu chodzi o zasięg rażenia. Nie porównuj pistoletów do broni białej. Pistolet/karabin wykracza znacznie poza pewne normy bezpieczeństwa jakie powinny obowiązywać w każdym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 12:55, Hubi_Koshi napisał:

Nom ze strony psychopatów którzy zabijają góra setkę ludzi rocznie, za to odbiera broń
normalnym ludziom którzy mogli by się bronić przed uzbrojonymi bandziorami. Bandyci ZAWSZE
będą mieć broń, ograniczenia sprawiają jedynie że to uczciwi ludzie jej mieć nie będą.


Właśnie wcale nie zawsze. Zawsze to będą mieć w USA. W europie to już tylko ci najwięksi, którzy nie zajmują się zabijaniem zwykłych ludzi. Wyobrażasz sobie że w Polsce nagle rząd rezygnuje z moratorium na posiadanie broni? Każdy kibol by sobie kupił. Nie uważasz, że to spotęgowałoby zagrożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 13:02, peter000 napisał:

Właśnie wcale nie zawsze. Zawsze to będą mieć w USA. W europie to już tylko ci najwięksi,
którzy nie zajmują się zabijaniem zwykłych ludzi. Wyobrażasz sobie że w Polsce nagle
rząd rezygnuje z moratorium na posiadanie broni? Każdy kibol by sobie kupił. Nie uważasz,
że to spotęgowałoby zagrożenie?

Myślałem że właśnie o USA mówimy bo tam jest ogólny dostęp do broni. Ale tam na jakiekolwiek ograniczenia się nie zgodzą bo mają zwykłego Hopla na punkcie pukawek, facet bez pukawki to tam jak facet bez... hekhem narządów rozrodczych. No i jest jeszcze NRA które jest potężnym lobbym jeśli chodzi o broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie widzę, że się nie dogadamy. Ja zdania nie zmienię, wy również :P

PS kiboli podałem za przykład, żebyś wiedział o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować