Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V - przegląd ocen

73 postów w tym temacie

Jedyna gra w tym roku z mocna 10/10 jest jak dla mnie The Last Of Us. Gra wybitna pod kazdym względem.
Escapist ocenil Bioshocka Infinity najwyzsza ocena w ich skali 5/5 - tym samym jest to dla mnie malo wiarygodny recenzent. Jak widac kiepsko sie znaja na grach. Co do GTA 5 to nie spodziewam się szczególnej rewolucji względem 4. Ot kolejny dobry tytuł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby połączyć klimat jedynki z gameplayem dwójki i wszystkimi tam zawartymi pomysłami rozgrywki (bo design lokacji a zwłaszcza samochodów mi zdecydowanie nie podszedł) to wyszło by z tego najlepsze GTA, jakie mogłoby być. W to się fajnie grało, bo była prostota, wykluczająca jakieś kontakty z rodzinami, chodzenie na siłkę i ubierania bohatera, jakby to Simsy były.
Pozostałe części już mi po prostu nie przypadły do gustu. Jedne z niewielu gier, których do końca nie przeszedłem, bo mnie najzwyczajniej znudziły.
Trochę dystansu do ocen, bo niektórzy za bardzo się nimi sugerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra, której wystawia się 10/10 niekoniecznie musi być rewolucyjna, ale musi być dobra, a nawet bardzo dobra pod każdym względem. Musi być grą, która w ciemno przypasuje wielu graczom, która nie będzie obiektem narzekań, a chwalenia. Wielu ludzi narzeka na model zniszczeń, inni na to, że samochody źle się prowadzą. To już dyskwalifikuje GTA V z najwyższej oceny. Wystarczy taki "drobiazg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla ludzi, którzy nie wiedzą co to escapist - http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation
> źródło jednych z najlepszych recenzji gier. No ale wszyscy jarają się GTAV i każda osoba,
> która tego nie robi jest zła i głupia. Zobaczymy user score na metacriticu czy będzie
> tak samo wysokie (98/100 review score). Bo GTAIV też ma 98/100, ale user score 7.9 więc
> nie jest takie wspaniałe.

Zły i głupi jest ten, co twierdzi, że 7.9 to "nie jest takie wspaniałe". LOLOLOLOLO. I trudno się nie zgodzić z komentarzami powyżej - widać, że ta kobieta (recenzje musiała pisać kobieta, bo nie wyobrażam sobie, żeby dorosły mężczyzna używał słowa... kanalia, kolejny LOLOLOLOLO) nie grała wcześniejsze części GTA, bo tam to są dopiero "kanalie" (LOLOLOLO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 10:55, Sarturias napisał:

Gra, której wystawia się 10/10 niekoniecznie musi być rewolucyjna, ale musi być dobra,
a nawet bardzo dobra pod każdym względem. Musi być grą, która w ciemno przypasuje wielu
graczom, która nie będzie obiektem narzekań, a chwalenia. Wielu ludzi narzeka na model
zniszczeń, inni na to, że samochody źle się prowadzą. To już dyskwalifikuje GTA V z najwyższej
oceny. Wystarczy taki "drobiazg".


A co jeśli recenzent nie narzeka na model zniszczeń? Co jeśli mu dobrze prowadzi się auta? Zresztą, co ocena subiektywna. Jak będzie chciał to może postawić 10/10. Sam znam kilka gier, którym daję 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 11:00, TobiAlex napisał:

A co jeśli recenzent nie narzeka na model zniszczeń? Co jeśli mu dobrze prowadzi się
auta? Zresztą, co ocena subiektywna. Jak będzie chciał to może postawić 10/10. Sam znam
kilka gier, którym daję 10/10.


Oczywiście recenzja to subiektywna publicystyka, ale według mnie dobra recenezja zawiera też trochę obiektywizmu, spojrzenia na produkt z persepktywy ogółu konsumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 09:16, CDRV napisał:

Tytul brzmi Grand Theft Auto... od trzeciej czesci to ma coraz mniej wspolnego z "grand
teftem" Gra miala byc o kradziezy samochodow a jest o grze w golfa i innych pierdolach
czyli normalne simsy.


Zabawne. Jak wyszła IV to ludzie płakali, że tych "pierdół" nie ma a w San Andreas były. Teraz ludzie płaczą, że są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna gra w tym roku z mocna 10/10 jest jak dla mnie The Last Of Us. Gra wybitna pod
> kazdym względem.

Czy gameplay, który jest niemalże wizytówką szmelcu, który współczesna generacja nam oferuje nazywasz "wybitnym". The Last of Us gameplayowo nie oferuje niczego absolutnie nowego ani rewelacyjnego pod względem najbardziej podstawowych mechanik. Strzelasz tak samo jak strzelasz w Uncharted lub innym Tomb Riderze, skradasz się za pomocą mechanik i AI gorszych od tego co możesz zobaczyć gdzie indziej. Widzisz gameplay, który nie miesza się z fabułą w podobnym stopniu jak Spec Ops: The Line, który obnażył niemal wszystkie słabostki strzelanin tej generacji.

Nie wiem jak ty, ale ja mam już serdecznie dość tych "niezwykłych" i "pasjonujących" strzelanin, które każdy recenzent uważa za ósmy cud świat, a grywalnie jest to niemal ta sama głupia gra z mniej lub bardziej pasującymi bohaterami i fabułą.

Może The Last of Us nie jest grą złą, ale podobnie jak Bioshock Infinite, pokazuje jak branża za czasów 360 i PS3 nałożyła na samą siebie sztuczne bariery, których niestety żaden tytuł AAA nie może przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 09:57, NBlast napisał:

Teraz to niestety takie tytuły dostają wysokie oceny za sam hajp, sławę twórców czy tytuł.
Tak było juz w tym roku z Bioshock Infinite, tak było z Last of Us i tak będzie z GTA.


Wszystkie wymienione przez Ciebie gry zasługują na najwyższe oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 10:08, cHICEK napisał:

Nie ma gier 10/10. Bo to by musiał być tytuł doskonały którego każdy aspekt jest fenomenalny
i rewolucyjny przebijający wszystko co było. Ale jak widać dziennikarze czasem może bardziej
niż sami gracze ulegają hypowi.


Pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 11:05, TobiAlex napisał:

Pierdoły.

Tak ?
Mi się wydawało że oceny są subiektywne. Jeden da 10/10 a drugi tylko 8/10 albo 9/10.
I Ty może myślisz że jak FiFA 14 dostanie najwyższą ocenę to każdy w nią zagra ? A jak ktoś nie lubi sportówek ?
Nie ma gier idealnych, a 10/10 sugerowałaby że jest inaczej. Że wszyscy bez względu na preferencje gatunkowe powinni w nią zagrać.

GTA IV też dostawało 9 i 10 w wersji na PC. Później się okazało że skopana optymalizacja, recenzenci niby wiedzieli, ale pokładali wiarę w patche... poza misjami niewiele było do roboty, itp, itp.
Hajp hajp hajp !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 10:08, cHICEK napisał:

Nie ma gier 10/10.


Znowu ten jałowy argument... To po co dziesiątka jest na skali? O, tak tylko, jako punkt odniesienia? Nie rób jaj.

Dnia 17.09.2013 o 10:08, cHICEK napisał:

Bo to by musiał być tytuł doskonały którego każdy aspekt jest fenomenalny
i rewolucyjny przebijający wszystko co było.


Raczej tylko w twoim dziwnym wyobrażeniu. Grą 10/10 może choćby być gra, do której często się wraca, jedna z twoich ulubionych gier wszechczasów. Grą 10/10 może być taki Bioshock: Infinite, bo choć bywa że gameplayowo kuleje, to wciąż wydaje ci się że to genialny tytuł, którą zapamiętasz na zawsze (podobnie jak np. Planescape - Torment). Grą 10/10 może być GTA V, bo... A tu już lepiej samemu zagrać i znaleźć powód, dla którego może jednak zasłużyło na maksymalną ocenę.

@Bambusek

>Wszyscy psioczący na Escapist - poczekajcie aż recenzję napisze Quarters to Three, istnieje szansa, że dopiero będziecie mieli powody do krzyku :D

" But at this point I know enough to tell you — enthusiastically and without reservation — this is a game that deserves its inevitable commercial success, the adoring reviews that have probably just now been posted, and however many hours you can spare it." ehehehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 11:12, HentaiDymon napisał:

A najśmieszniejsze jest, że recenzent z The Escapist zaniża ocenę nie ze względu na gameplay,
tylko na fakt, że główni bohaterowie są kanaliami :D

To wbrew pozorom może mieć duży wpływ na grę.

Jeżeli nie lubię głównego bohatera którym mam grać, to odpiera mi to część przyjemności z zabawy.
Mi się np. kompletnie nie podoba postać Trevora. To jakiś walnięty psychopata. Zamierzam nim grać jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza skala ocen była w Gamblerze

"90-99% - Super, Mistrzostwo, Wybitna, KICK ASS!"
"100% - Takiej oceny nigdy nie przyznamy"

Pewnie coś zmieniłem, ale mniej więcej tak to wyglądało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna gra w tym roku z mocna 10/10 jest jak dla mnie The Last Of Us. Gra wybitna pod
> kazdym względem.
> Escapist ocenil Bioshocka Infinity najwyzsza ocena w ich skali 5/5 - tym samym jest
> to dla mnie malo wiarygodny recenzent. Jak widac kiepsko sie znaja na grach. Co do GTA
> 5 to nie spodziewam się szczególnej rewolucji względem 4. Ot kolejny dobry tytuł...

A dla mnie Escapist to bardzo wiarygodny portal, oceną BioShocka tylko to udowodnił.
Niestety reszta dość kiepsko zna się na grach skoro wystawiają GTA V 10/10.
Pozdrawiam

P.S. User Score 8/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

W GTA IV najpierw robiliśmy za taksiarza, a później zmuszono do udziału w durnych minigierkach co miało się ostatecznie składać na beznadziejny symulator randkowania. Nie przeskoczyłem tego etapu i z tego samego powodu GTA V nie ruszę nawet patykiem.

Dlaczego obecnie większość gier, a w szczególności tytuły AAA traktują się super poważnie? Bo GTA w wydaniu DMA było czymś zupełnie innym. Przemoc osiągała tak absurdalny poziom, że było to śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować