Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed IV poprosi graczy o ocenę poszczególnych misji

28 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2013 o 20:58, Demagol napisał:

Ale czy będzie to wtedy przemyślane głosowanie czy tylko takie klikanie żeby dostać gadżet,
a?


A czy jesli nagrody nie bedzie, to glosowanie bedzie przemyslane, czy bedzie tylko klikaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagrody nie będzie, to będzie mniej osób do klikania. Myślę też, że taki osobnik kliknie raczej z głową.

Poza tym po co zachęcać czy w jakikolwiek sposób wymuszać głosowanie - niech ocenia ten, kto ma na to ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2013 o 21:12, Demagol napisał:

Jeśli nagrody nie będzie, to będzie mniej osób do klikania. Myślę też, że taki osobnik
kliknie raczej z głową.


Idealizujesz w tym momencie.

Możemy się tak przerzucać argumentami w nieskończoność, bo ja mogę teraz odpowiedzieć, na przykład, że ktoś może celowo zaniżać oceny misji, bo nie udało mu się jej zakończyć ze 100% powodzeniem... Oszołomy znajdą się zawsze i wszędzie. A wystarczy wprowadzić do systemu algorytm, który będzie wykluczał głosy tych osób, które klikają zawsze 5 gwiazdek (przyjmując, że to max) oraz 1 gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli komuś żadna misja się nie podobała lub wszystkie się podobały? Ja bym to po prostu zostawił - oceniasz i tyle. Danie za to jakichkolwiek nagród to droga do wypaczeń i chyba z tym się zgodzisz, bo jest do tego motywacja, jeśli z ocenianiem misji nie będą się wiązały żadne profity tego typu to powinien być względny spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jednym słowem: METACRITIC. Tam też nie ma żadnej motywacji, a mimo to ludzie robią taki shitstorm ocenowy, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Pewnych rzeczy nie unikniesz, jak napisałem wcześniej. A nic nie wnosząca nagroda (w rodzaju jakiegoś drobnego, kosmetycznego przedmiotu) może zachęcić do głosowania tych, którzy normalnie by tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować