Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Dubai, czyli cywilizacja XX wieku!

82 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2007 o 14:48, Nat-Sem napisał:

Budują, budują... a pracownicy z biednych krajów zasuwają za zaniżone stawki... Całe bogactwo
zbudowane przy pomocy taniej siły roboczej z biednych krajów azjatyckich...


Prawa rynku. Widocznie opłaca się ludziom jechać tam i budować za niskie stawki, tak jak Polakom jechać na zmywak do Irlandii.

Dnia 13.09.2007 o 14:48, Nat-Sem napisał:

Wszystko i tak w przyszłości zniknie pod wodą... jak podniesie się poziom wód i oceanów...


I uważasz, że tylko ty na to wpadłeś? Są na to przygtowani i odpowiednio to budują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiednio budują, czy nie... Nie ma to chyba tak wielkiego znaczenia. Zresztą w żadnym wypadku nie zachwyca mnie to wszystko, ani cieszy. Nie wiem dlaczego tak się wszyscy podniecają jakimiś śmiesznymi drapaczami chmur i jakimś śmiesznym Dubajem. Wszystko tam jest na pokaz i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem dlaczego tak się wszyscy

Dnia 13.09.2007 o 17:28, Nat-Sem napisał:

podniecają jakimiś śmiesznymi drapaczami chmur i jakimś śmiesznym Dubajem. Wszystko tam jest
na pokaz i tyle...


Hmmm? To znaczy, że lubisz te szare, obdrapane mury, i klockowate domy bez wyrazu? Oraz śmieci, brut i smród, tak?
Przecież Dubaj, to cudo architektoniczne!
To świadectwo, jak ludzkość posunęła się już w technice!
To pomnik naszej chwały, która się rozwija!
To nasza cywilizacja. cywilizacja ziemi. To sztuka.
Powinniśmy brać z tego przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 17:28, Nat-Sem napisał:

Nie wiem czy odpowiednio budują, czy nie... Nie ma to chyba tak wielkiego znaczenia. Zresztą
w żadnym wypadku nie zachwyca mnie to wszystko, ani cieszy. Nie wiem dlaczego tak się wszyscy
podniecają jakimiś śmiesznymi drapaczami chmur i jakimś śmiesznym Dubajem. Wszystko tam jest
na pokaz i tyle...


Może dlatego, że to właśnie u nas "wszystko" i "drapacze chmur" są "śmieszne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i Dubaj ma bardzo dużo nowoczesnych, cholernie drogich konstrukcji, ale kiedyś zbraknie na to pieniędzy. Otóż Dubaj znajduje się w ZEA, które leżą na półwyspie Arabskim, a jak wiadomo leżące tam państwa ( nie wszystkie ) zarabiają krocie na rozpowszechnianu i sprzedaży surowców naturalnych, czyli w skrócie nieodnawialnych źrodeł energii m.in. ropy naftowej. Co będzie jeśli surowce ulegną wyczerpaniu ? Zaczną się "lekkie" problemy i trzeba będzie się zastanowić co dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 17:59, LuQeMaStEr napisał:

Może i Dubaj ma bardzo dużo nowoczesnych, cholernie drogich konstrukcji, ale kiedyś zbraknie
na to pieniędzy. Otóż Dubaj znajduje się w ZEA, które leżą na półwyspie Arabskim, a jak wiadomo
leżące tam państwa ( nie wszystkie ) zarabiają krocie na rozpowszechnianu i sprzedaży surowców
naturalnych, czyli w skrócie nieodnawialnych źrodeł energii m.in. ropy naftowej. Co będzie
jeśli surowce ulegną wyczerpaniu ? Zaczną się "lekkie" problemy i trzeba będzie się zastanowić
co dalej ...



Czy zanim zaczniesz wypisywać takie pierdoły i ośmieszać się na forum ciężko poszukać przez minutę w necie informacji o strukturze gospodarczej Dubaju? A tak kończy się tym, że wypisujesz bzdury, bo nie chce ci się liznąć trochę wiedzy, a mi nie chce się cie wyporwadzać z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... nie wiem od czego zacząć.

1. Nie rzucaj się tak.
2. Główna część zysków ZEA pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej. Na kraje arabskie przypada około 30% światowego wydobycia tego surowca. Za jedną baryłkę ropy płaciło się niedawno ok. 80 dolarów
(1 baryłka ropy naftowej = ok. 159 l ) . Kraje Arabskie wydobywają około 395.000.000 ton tego surowca. No to sobie policz w takim razie jaki z tego będzie zysk.

I teraz cytat z wiki :

- " Pieniądze pompowane w Dubaj pochodzą z ropy ... "


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:03, LuQeMaStEr napisał:

Hmm ... nie wiem od czego zacząć.

1. Nie rzucaj się tak.


Nie pisz głupot.

Dnia 13.09.2007 o 19:03, LuQeMaStEr napisał:

2. Główna część zysków ZEA pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej. Na kraje arabskie przypada
około 30% światowego wydobycia tego surowca. Za jedną baryłkę ropy płaciło się niedawno ok.
80 dolarów
(1 baryłka ropy naftowej = ok. 159 l ) . Kraje Arabskie wydobywają około 395.000.000 ton tego
surowca. No to sobie policz w takim razie jaki z tego będzie zysk.

I teraz cytat z wiki :

- " Pieniądze pompowane w Dubaj pochodzą z ropy ... "


Fantastyczny materiał. Na temat krajów Arabskich, a nie Dubaju. Cytat z Wiki ( http://en.wikipedia.org/wiki/Dubai#Economy) :

Dubai''s gross domestic product as of 2006 was US$46 billion. (...) revenues from oil and natural gas currently account for less than 3% of the emirate''s revenues. It is estimated that Dubai produces 240,000 barrels of oil a day and substantial quantities of gas from offshore fields. The emirate''s share in UAE''s gas revenues is about 2%.

Czyli: 3% dochodów z surowców naturalnych, 240.000 baryłek możesz sobie porównać do liczby, którą sam rzuciłeś, a udział Dubaju w produkcji gazu w Emiratach to całe dwa procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2007 o 19:28, Blizzard Beast napisał:

Czyli: 3% dochodów z surowców naturalnych, 240.000 baryłek możesz sobie porównać do liczby,
którą sam rzuciłeś, a udział Dubaju w produkcji gazu w Emiratach to całe dwa procent.


No tak, ale zwróć uwagę na to, że to jest 3% światowego wydobycia ropy, i to wystarcza, aby się świetnie wzbogacić.
Oczywiście to nie jest cały dochód Dubaju, ale znaczna jego część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szczerze podoba mi się The World Island, i te ogromne hotele na morzu. Może to głupio lub śmiesznie zabrzmi, śniły mi się kiedyś, zanim wiedziałem, że coś takiego istnieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 16:45, cedricek napisał:

No tak, ale zwróć uwagę na to, że to jest 3% światowego wydobycia ropy, i to wystarcza, aby
się świetnie wzbogacić.
Oczywiście to nie jest cały dochód Dubaju, ale znaczna jego część.


Wpływ do budżetu pochodzący z ropy wynosi 3%. Dzięki temu, nawet jak im się ropa skończy, to na pewno nie wrócą do koczowniczego stylu życia.
Jeśli 3% ze 100 jest dla Ciebie znaczną częścią, to bez komentarza :|

Btw. polecam obejrzenie Dubaju na Google Earth. Z góry to wygląda jak jeden wielki plac budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 11:25, Astropath napisał:

Jeśli 3% ze 100 jest dla Ciebie znaczną częścią, to bez komentarza :|


zależy z jakiej sumy biorę te trzy procent.
Przecież jest znaczna różnica pomiędzy np. 3% piasku w wiaderku dziecięcym, a 3% na całej plaży, czy też świecie.

Dnia 20.09.2007 o 11:25, Astropath napisał:

Btw. polecam obejrzenie Dubaju na Google Earth. Z góry to wygląda jak jeden wielki plac budowy.


nie za bardzo ufam Google Earth, ponieważ te satelity, które wykonują zdjęcia, zdjęcia każdego terenu wykonuja raz na...
Nie pamiętam teraz... rok? 5 lat? 10?
w każdym razie nie patrzymy na w miare aktualny obraz miejsca, które oglądamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:38, cedricek napisał:

zależy z jakiej sumy biorę te trzy procent.
Przecież jest znaczna różnica pomiędzy np. 3% piasku w wiaderku dziecięcym, a 3% na całej plaży,
czy też świecie.


"Oczywiście to nie jest cały dochód Dubaju, ale znaczna jego część."

Ja tylko odpisałem, że jak wielka suma by się nie kryła za tymi 3%, to i tak jest to niewielka częśc budżetu (zdecydowanie nie znaczna :|). Więc nie można mówic, że Dubaj buduje sobie raj za pieniądze pochodzące z ropy (jak to niektórzy wcześniej pisali).

Dnia 20.09.2007 o 15:38, cedricek napisał:

nie za bardzo ufam Google Earth, ponieważ te satelity, które wykonują zdjęcia, zdjęcia każdego
terenu wykonuja raz na...
Nie pamiętam teraz... rok? 5 lat? 10?
w każdym razie nie patrzymy na w miare aktualny obraz miejsca, które oglądamy.


Zdjęcia na google earth z reguły nie są starsze niż 3 lata. Poza tym, tereny bardziej szczegółowe są sklejone ze zdjęc lotniczych, które są aktualizowane częściej. Owszem, nie jest to wgląd w bieżącą sytuację w Dubaju, ale zawsze można sobie obejrzec jak to wszystko jest rozplanowane i porównac ogrom palm z zabudowaniami na wybrzeżu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 18:23, Astropath napisał:

Ja tylko odpisałem, że jak wielka suma by się nie kryła za tymi 3%, to i tak jest to niewielka
częśc budżetu (zdecydowanie nie znaczna :|). Więc nie można mówic, że Dubaj buduje sobie raj
za pieniądze pochodzące z ropy (jak to niektórzy wcześniej pisali).


Niektórzy tak pisali.
Oczywistym jest, ze Dubaj nie tylko na ropie zarabia, lecz oczywistym jest także, że na ropie tez dosyć się wzbogacił.
Nawet te marne trzy procent wystarczają, żeby Dubaj był bogaty. A dochodzą do tego inne żeczy.
Te wszystkie pieniądze skumulowane razem dają nam to, co widzimy.
Oczywiście, ze nie bogaci się tylko na ropie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 18:23, Astropath napisał:

Zdjęcia na google earth z reguły nie są starsze niż 3 lata. Poza tym, tereny bardziej szczegółowe
są sklejone ze zdjęc lotniczych, które są aktualizowane częściej. Owszem, nie jest to wgląd
w bieżącą sytuację w Dubaju, ale zawsze można sobie obejrzec jak to wszystko jest rozplanowane
i porównac ogrom palm z zabudowaniami na wybrzeżu :]



Akurat Dubaj jest staaaaaaaary. Czekamy na aktualizację już bardzo długo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dubai Marina zawalił się dziś budowany most. Zginęło siedmiu robotników, piętnastu trafiło do szpitala. Most podobno uszkodzony jest nieznacznie (jakaś kolumna poszła, czy coś takiego), więc być może nie bedzie trzeba rozbierać go i budować od początku (co mogłoby znacznie opóźnić napięty terminarz mariny.

A z innej beczki, najwyższy projekt wieżowca w Dubaju, czyli Al Burj, właśnie został przeniesiony trwale z kompleksu Waterfront w inne miejsce, i choć oficjalnie nic nie wiadomo, wiele wskazuje właśnie na okolice Dubai Marina i Jumeirah Lakes Towers. Plotki? Takie, że wieżowiec będzie ZNACZNIE wyższy, niż którykolwiek z zapowiedzianych na Bliskim Wschodzi konkurentów. Domysły? Aktualnie - 228 piętr i 1050 metrów wysokości. Ale do finału budoy daleko, i wiele może się jeszcze zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować