Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 20:55, DJ Szlafrok napisał:

> Co zrobić jak się zapomniało hasła ??

Może coś więcej? Chodzi Ci o hasło do BIOSa, do jednego z kont w Windowsie (wybaczcie
Linuksowcy, że tak po macoszemu Was traktuję, ale nie znam się ;-) ) czy może coś jeszcze
innego?

Do jednego z kont w Windowsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:39, JanoP napisał:

> > Co zrobić jak się zapomniało hasła ??
>
> Może coś więcej? Chodzi Ci o hasło do BIOSa, do jednego z kont w Windowsie (wybaczcie

> Linuksowcy, że tak po macoszemu Was traktuję, ale nie znam się ;-) ) czy może coś
jeszcze
> innego?
Do jednego z kont w Windowsie

Wpisz w google "łamanie haseł windows" i wybierz rozwiązanie które Ci najbardziej odpowiada, albo ręcznie, albo szybsze za pomocą programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 urchomieniu był napis: TRWA PRZYGOTOWYWANIE KOMPUTERA DO PIERWSZEGO URCHOMIENIA. jakos tak. potem musialem tylko wpisac nazwe uzytkownika, wpisac dwa razy hasło i potem ustawic date i godz. proste było ale potem napis zebym podał hasło podalem i niby w porządku ale potem napisane zebym zalogowal się w firmie toshiba wziąłem akceptuje i potem napisane ze nie mozna mnie zapisac z powodu braku internetu. i wtedy problem: pokazało mi się okienko w kturm są jakies rzeczy napisane kturych nie rozumiem i mozna tam cos wpisac ALE NIEWIEM CO! a mozna z tego tylko wyjsc krzyzykiem. CO MAM TERAZ ZROBIC CZY NIC NIE ZEPSUŁEM!?!?!?!?!?
to okienko to takie czarne jak przy włączeniu normalnego komputera. tam napis 4 razy ze usunięto cos a reszty nie rozumiem i mozna cos tam wpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z outlokiem dziś rano nauczyciel informatyki uczył nas jak się posłuiwać tym programem kazał nam ściągnąć swoje wiadomości z konta w necie do programu sćiągnołem przychodzę do domu chce sobie sprawdzić pocztę ale na stronie i nie mam żadnych wiadomości a w outlooku nie wiem jak się zalogować na to konto które zakładałem proczę pomóżcie odzyskać mi moje wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wiadomości ściągałeś do Outlooka w szkole?
Bo jeśli dobrze pamiętam, to Outlook pobierając wiadomości z serwera pocztowego, jednocześnie je stamtąd usuwa...
Tak więc, w tej chwili możesz je przeglądać tylko i wyłącznie w szkole (lub na komputerze) na które je pobrałeś - o ile nie skasowałeś profilu, bądź też wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 23:00, balduran2 napisał:

Znaczy się wiadomości ściągałeś do Outlooka w szkole?
Bo jeśli dobrze pamiętam, to Outlook pobierając wiadomości z serwera pocztowego, jednocześnie
je stamtąd usuwa...
Tak więc, w tej chwili możesz je przeglądać tylko i wyłącznie w szkole (lub na komputerze)
na które je pobrałeś - o ile nie skasowałeś profilu, bądź też wiadomości.

czyli nie mogę odzyskać wiadomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 23:08, filip1-1 napisał:

czyli nie mogę odzyskać wiadomości?

Nie wiem - może jakoś dało by radę je odzyskać.
Może trzeba by było napisać do administratora poczty - może mają jakiś backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 23:20, balduran2 napisał:

> czyli nie mogę odzyskać wiadomości?
Nie wiem - może jakoś dało by radę je odzyskać.
Może trzeba by było napisać do administratora poczty - może mają jakiś backup.

tylko jaki jest e-mail do niego poczte mam na o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:03, Forgotten napisał:

Hi! jak w Windowsie xp ustawić, aby pliki pokazywały swoje rozszerzenie:P?

tego musisz w właściwościach poszukać, po otwarciu któregokolwiek katalogu w ekspolerze . opcją nazywa się ukryj rozszerzenia znanych typów plików, i należy ją "odhaczyć". przejedź po górnym menu (ja spod Linuksa wiec ci nie sprawdzę)

Dnia 05.04.2008 o 19:03, Forgotten napisał:

...oraz aby w folderach widokiem nie była "ikona", a "lista"?

na górze masz menu widok, tam się to ustawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:36, sig. napisał:

> ...oraz aby w folderach widokiem nie była "ikona", a "lista"?
na górze masz menu widok, tam się to ustawia

Wiem, ale muszę tak robić w każdym folderze:P nie ma szybszego sposobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:17, Forgotten napisał:

> > ...oraz aby w folderach widokiem nie była "ikona", a "lista"?
> na górze masz menu widok, tam się to ustawia
Wiem, ale muszę tak robić w każdym folderze:P nie ma szybszego sposobu?

o ile pamiętam to pamięta typy folderów (czyli raz w folderze z np muzyką ustawisz, i już wszystkie takie będzie pamiętać)
ps mieszane (różna zawartość) są traktowane jako jeden rodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:17, Forgotten napisał:

> > ...oraz aby w folderach widokiem nie była "ikona", a "lista"?
> na górze masz menu widok, tam się to ustawia
Wiem, ale muszę tak robić w każdym folderze:P nie ma szybszego sposobu?


Oczywiście, że jest szybszy sposób: weźmy obojętnie jakie okno jakiegoś folderu z górnej zakładki wybieramy:
Dodatki -> widok -> ukryj rozszerzenie dla znanych plików odznaczasz tą opcje i cieszysz się przy nazwach pliku różnymi kropkami, rtf''ami, doc''ami, jpg''ami i takimi tam. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 00:42, Forgotten napisał:

Pff jakoś nie mogę znaleźć"dodatków":P


Mam angielską nakładkę na "okienka" więc może tam Toolsy są inaczej przetłumaczone.

20080406005743

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 00:58, s2nto napisał:

Mam angielską nakładkę na "okienka" więc może tam Toolsy są inaczej przetłumaczone.

"Tools", to zawsze "Narzędzia". Nie ma innego tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 01:17, Olamagato napisał:

"Tools", to zawsze "Narzędzia". Nie ma innego tłumaczenia.


W sumie masz rację, dzięki.

Czy utworzyć nowy folder?
Trapi mnie pewne zapytanie windowsa, czy raczej instalatora. Otóż gdy implementujemy jakiś program na dysk, pojawia się zwykle pytania na jakim dysku chcemy umieścić pliki z grą, a gdy zwykle to już określimy to przed nami wyskakuje pytanie: Nie ma takiego folderu, czy chcesz utworzyć nowy folder? i szczerze nie rozumiem tego - bo wyznaczając ścieżkę dla noweg programu w moim komputerze, to chyba oczywiste, że nie mam podobnego folderu utworzonego, a gdybym nawet miał to niepakowałbym tam całej aplikacji z grą. Więc o co chodzi? Bo pytanie pojawia się w co 3 programie, który instaluje - mam wpierw tworzyć na dysku folder z tą grą, a później w instalatorze wskazywać ta scieżkę, troche bez sensu nie uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 10:47, s2nto napisał:

Nie ma takiego folderu, czy chcesz utworzyć nowy folder? i szczerze nie rozumiem tego - bo wyznaczając ścieżkę dla noweg programu w moim komputerze, to chyba oczywiste,
że nie mam podobnego folderu utworzonego

To wcale nie jest oczywiste. Zależnie od tego jak kto sobie w systemie przyjął organizację może wcześniej przygotować całe drzewo katalogów dla gier. Jest to szczególnie istotne przy reinstalacji systemu lub jego migracji na szybszą maszynę. Po prostu jeżeli ktoś chce z jakichś powodów utrzymać dotychczasowe ścieżki instalacyjne, a nie ma zamiaru zapisywać ich na papierze, to najprościej skopiować strukturę folderów z istniejącej struktury na innym dysku.
I wtedy część instalatorów nie zapyta o tworzenie nowego foldera, a inna część wywali ostrzeżenie, że folder już istnieje. Bierze się to stąd, że są różne instalatory i różne skrypty instalacyjne. Do tej pory nie zostało to ujednolicone przez twórcę systemu. No, ale wynika to z ekstra bałaganiarskiego projektu systemu jakim jest Windows.

Dnia 06.04.2008 o 10:47, s2nto napisał:

a gdybym nawet miał to niepakowałbym tam całej aplikacji z grą.

A widzisz, to co ty uważasz za oczywiste mnóstwo ludzi uważa za wątpliwe (a programiści muszą mieć tych wątpliwości najwięcej bo to oni muszą przewidzieć wszelkie idiotyzmy użytkowników), a niewielka część ludzi wręcz uznałoby Twoje założenie, za kompletnie błędne.

Dnia 06.04.2008 o 10:47, s2nto napisał:

mam wpierw tworzyć na dysku folder z tą grą, a później w instalatorze wskazywać ta scieżkę, troche bez sensu nie uważacie?

Tak się dzieje gdy instalator programu/gry pozwala Tobie wybrać lub nazwać folder instalacyjny. Wtedy jeżeli utworzysz go, a jest to działanie pomocnicze i zupełnie nie związane z instalacją, to musisz naturalnie podać w którym folderze naprawdę chcesz instalować bo możesz przecież się pomylić i stworzyć kilka nowych folderów. Oczywiście porządny instalator powinien uwzględniać pomyłki użytkownika i dać szansę naprawienia jego pomyłki. Dla bezpieczeństwa instalatory nie pozwalają niczego usuwać (w trakcie instalacji) z istniejącej struktury katalogów. Dlatego program dodatkowo pyta czy stworzony wcześniej folder ma być naprawdę folderem instalacyjnym. Jeżeli odkryjesz pomyłkę, to masz możliwość wciśnięcia Back i poprawienie/utworzenie nazwy nowego foldera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż mój wujek kupił sobie nowy komputer i już miał wirusa. Wirus został usunięty kasperskim i po przeskanowaniu dysku 3 raz z maksymalną ochroną nic nie wykryło. Jednak jest pewien problem. Żeby otworzyć dysk lokalny to musi w Windowsie XP kliknąć na ikonę u góry okienka "Foldery" ponieważ jak kliknie dwukrotnie na ikonę dysku lokalnego lub prawym i otwórz to mu się wyświetla takie okienko w którym ma wybrać przez jaki program ma to otworzyć. Nazwa wirusa to win32. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować