Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Middle-earth: Shadow of Mordor na nowych obrazkach

21 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Grafiki można niestety policzyć na palcach jednej ręki (jedną z nich widzieliśmy już wcześniej i nie wszystkie pochodzą prosto z gry), ale lepszy rydz niż nic. Zwłaszcza dla fanów uniwersum Tolkiena oraz osadzonych w nim gier.

Przeczytaj cały tekst "Middle-earth: Shadow of Mordor na nowych obrazkach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję gigantyczny rape na fabule i ogólnie całym uniwersum. Dlaczego za gry w tym uniwersum zabierają się ludzie którzy nic o nim nie wiedzą? Już bym wolał grę opartą na Hobbicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że po wyjściu ostatniej kinówki Hobbita powstanie gra Lego nań oparta. O dziwo ostatnimi czasy lepsze są gry na bazie tych klocków od jakichkolwiek innych (Star Wars, Harry Potter, Piraci, Lord of the Rings właśnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Liczę na to, że po wyjściu ostatniej kinówki Hobbita powstanie gra Lego nań oparta. O
> dziwo ostatnimi czasy lepsze są gry na bazie tych klocków od jakichkolwiek innych (Star
> Wars, Harry Potter, Piraci, Lord of the Rings właśnie).

Przecież LEGO: The Hobbit jest już zapowiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma dobrej gry z universum LOTR poza strategiami, może w końcu wyjdzie jakaś gierka warta uwagi, a nie jakieś kmioty, które promują się marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 18:47, Alusowy napisał:

Póki co nie ma dobrej gry z universum LOTR poza strategiami, może w końcu wyjdzie jakaś
gierka warta uwagi, a nie jakieś kmioty, które promują się marką.


Ekhm... Lord of the Rings Online? LEGO LotR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ekhm... Lord of the Rings Online? LEGO LotR?
LOTR online nudzi na dłuższą metę, a LEGO to taki bardziej zapychacz czasowy, te gry nie są poważne ani ciekawe po prostu się miło gra i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 19:04, Alusowy napisał:

te gry nie są poważne ani ciekawe po prostu się miło gra i tyle.


To w takim razie jest to już kwestia osobistych preferencji, bo ja w LotRO gram prawie od początku istnienia gry i jakoś mnie do tej pory nie znudziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dalej nic nie wiadomo o fabule, cały czas mam nadzieję, że to będzie się działo na długo
> przed Wojną o Pierścień, bo jeśli w jej trakcie to trochę czarno to widzę.

Ta fabuła w ogóle nie pasuje... Przecież to gra o wojowniku wskrzeszonym przez ZJAWĘ. po pierwsze wskrzeszać potrafił tylko Suron The Necromancer, ale to i tak nie kompletnie (ciała nie wskrzeszał, tylko duszę). Po drugie CO TO K***A jest ta "zjawa"? Nie udane tłumaczenie Wriathów? Może jak to do jakiejś 5tej czy 6stej ery wsadzą (którą najpierw muszą wymyślić) to może nie będzie butthurtu wśród fanów... Ale w takim razie czego nie nazwali tego inaczej? No ale... przecież EA nigdy nie żeruje na markach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 22:48, gorzalka napisał:

Ta fabuła w ogóle nie pasuje... Przecież to gra o wojowniku wskrzeszonym przez ZJAWĘ


Przepraszam, ale skąd wziąłeś info o wskrzeszaniu przez "zjawę"? Bo w zapowiedziach (np. na IGN) jest info o tym, iż zostaje on wskrzeszony "with wraith-like abilities", a to zasadnicza różnica.

Dnia 16.12.2013 o 22:48, gorzalka napisał:

po pierwsze wskrzeszać potrafił tylko Suron The Necromancer


Sauron. I kogo on wskrzesił?

Dnia 16.12.2013 o 22:48, gorzalka napisał:

Może jak to do jakiejś 5tej czy 6stej ery wsadzą


"the game is set between The Hobbit and The Lord of the Rings, "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na screenie nr 2 to jest wieża Barad-dûr ? Bo z tych wcześniejszych nie wynikało, że będzie. A teraz znów nie wiem czy ją dopiero budują czy została zniszczona? Pogubiłem się w takim razie w jakich latach może toczyć się akcja gry.

//

Panowie nie ma co liczyć na dobry wątek fabularny, ta gra w tym aspekcie jest już przekreślona. Najpierw bohater wskrzeszony na lajcie, a mało kto taką moc posiadał aby przywrócić komuś życie.

Potem bohater śmigający sobie w pojedynkę po Śródziemiu, aż w końcu jego spacerek pod Czarną Bramę. Odnośnie tych kwestii nie mam pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 23:07, CristianoRonaldo napisał:

Pogubiłem się w takim razie w jakich latach może toczyć się akcja gry.


Wygląda na Barad-dur. A odbudowano ją w 2951 Trzeciej Ery. Biorąc pod uwagę fakt, że akcja gry rozgrywa się między Hobbitem (2941 TE) a Władcą Pierścieni (3019 TE), na razie wszystko pasuje.

Dnia 16.12.2013 o 23:07, CristianoRonaldo napisał:

Panowie nie ma co liczyć na dobry wątek fabularny


Powiem tak - ja bym się nie nastawiał tak negatywnie. W LotRO mamy do czynienia z klasami zajmującymi się magią (Rune-keeper i Lore-master), co w książkowym Władcy było raczej nie do pomyślenia, a jednak jakoś udało się je wpasować w uniwersum i nie przeszkadzają tak, jak mogłoby się wydawać.

Dnia 16.12.2013 o 23:07, CristianoRonaldo napisał:

Najpierw bohater wskrzeszony na lajcie


Ponownie - nic nie wiemy o fabule, poza bardzo ogólnym zarysem. Nieśmiało zauważę, iż Gandalf również został wskrzeszony w konkretnym celu, być może tu mamy podobną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 23:20, Ring5 napisał:

Nieśmiało zauważę, iż Gandalf również został wskrzeszony w konkretnym celu, być może tu mamy podobną sytuację.

Ale Gandalf nie był człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam, ale skąd wziąłeś info o wskrzeszaniu przez "zjawę"? Bo w zapowiedziach (np.
> na IGN) jest info o tym, iż zostaje on wskrzeszony "with wraith-like abilities", a to
> zasadnicza różnica.
>

Wybacz, albo to błąd w tłumaczeniu notki którą o te grze czytałem, ze względu na absurd tego pomysłu nieświadomie coś pomieszałem. Anyway wskrzeszony na dodatek z mocą upiorów (bo to o te Wriathy chodzi? czy znowu czegoś nie rozumiem)? C''mon...

> Sauron. I kogo on wskrzesił?
>

Czarnoksiężnika z Angmaru. Upiory. I Kasztelanów z Dol Guldur. Może nie ma tego w Tolkienowskich książkach, ale jest opisane w książkach od GW do bitewniaka. A uwierz mi one są napisane dobrze i logicznie. Więc są traktowane jako te "kanoniczne" że tak to nazwę.

> "the game is set between The Hobbit and The Lord of the Rings, "

Co potwierdza, że ta fabuła ma gigantyczne szanse na bycie bezsensowną i sprzeczną.

Poza tym nadal nie rozumiem jednego. Dlaczego na siłę wymyślają jakiegoś nieznanego herosa, który może stać się dzięki tym "wriath-alike" zdolnościom silniejszy od samego Saurona, skoro jest tyle historii w Śródziemiu mało znanych o których można by opowiedzieć? Jak choćby wojnę z Morgothem, czy upadek Gondolinu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 00:49, gorzalka napisał:

Anyway wskrzeszony na dodatek z mocą upiorów (bo to o te Wriathy chodzi?


Wraith, nie wriath.

Dnia 17.12.2013 o 00:49, gorzalka napisał:

Czarnoksiężnika z Angmaru. Upiory. I Kasztelanów z Dol Guldur.


Sauron nigdy nikogo nie wskrzesił. Głównie dlatego, że ani Angmar, ani reszta Upiorów tak naprawdę nie umarli. Znajdowali się oni w stanie "zawieszenia" między życiem a śmiercią.

Dnia 17.12.2013 o 00:49, gorzalka napisał:

Może nie ma tego w Tolkienowskich książkach, ale jest opisane w książkach od GW do bitewniaka.


Czyli jest to taki sam wymysł, jak twórczość autorów fabuły SoM.

Dnia 17.12.2013 o 00:49, gorzalka napisał:

Więc są traktowane jako te "kanoniczne" że tak to nazwę.


Kanoniczne są książki Tolkiena. Cała reszta, niezależnie od tego, czy to gry, filmy czy cokolwiek innego, to dorobiona przez kogoś historia.

Dnia 17.12.2013 o 00:49, gorzalka napisał:

Poza tym nadal nie rozumiem jednego. Dlaczego na siłę wymyślają jakiegoś nieznanego herosa,
który może stać się dzięki tym "wriath-alike" zdolnościom silniejszy od samego Saurona


Mało prawdopodobne, by stał się silniejszy od Saurona. Gdyby tak było, to zapewne by pokonał Saurona zanim na dobre wybuchła Wojna o Pierścień. Zapewne historia będzie podobna do tej z The Force Unleashed.

Dnia 17.12.2013 o 00:49, gorzalka napisał:

skoro jest tyle historii w Śródziemiu mało znanych o których można by opowiedzieć? Jak
choćby wojnę z Morgothem, czy upadek Gondolinu...


Bo licencje to śmieszne rzeczy. Na przykład EA ma licencję na FILMOWY świat Tolkiena, ale nie książkowy, na który licencję ma z kolei Warner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 00:41, ManweKallahan napisał:

Ale Gandalf nie był człowiekiem.


Nie napisałem, że był, napisałem, iż został wskrzeszony w pewnym konkretnym celu. Na razie nie wiemy, jaka będzie dokładnie fabuła gry i kto/co stoi za "wskrzeszeniem" bohatera, ale być może obie sytuacje mają ze sobą coś wspólnego. Podkreślam, że na razie wszystko to jest gdybaniem, bo szczegółów nie znamy i zapewne długo jeszcze ich nie poznamy, więc krytykowanie na podstawie "a bo mnie się wydaje" jest po prostu przedwczesne. Żeby była jasność - nie bronię tu EA i fabuły, po prostu uważam, że nie mamy jeszcze wystarczająco informacji by już teraz narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring5 dzięki za wyjaśnienie. Pasuje kiedy wziąć się za czytanie książek, bo jedynie trylogię Władcy Pierścieni przeczytałem i Hobbit + wszystkie filmy Petera oglądałem, jednak ciągnie ciągnie do tego bogatego uniwersum :)

PS

EA wgl ma coś do tej gry? No bo przecież wydawcą jest Warner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować