Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rocksmith 2014 - recenzja

18 postów w tym temacie

Zbigniew Borowski

Nauka gry na gitarze to problematyczna sprawa. Przekonał się o tym każdy, kto przeżywał fascynację rockowymi kapelami i próbował się z sześciostrunowym instrumentem, starając się wyjść poza standardowy riff "Smoke on The Water". Patrząc na to, jak wyglądała moja gitarowa edukacja kiedyś, a jak rzeczy mają się dziś, czuje się jakbym był w zupełnie innym świecie. Nieważne, czy jesteś kompletnie zielony, czy jesteś samoukiem, który nie ma jakichkolwiek podstaw teoretycznych - Rocksmith 2014 posiada w swojej ofercie dla każdego coś dobrego.

Przeczytaj cały tekst "Rocksmith 2014 - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna, polecam każdemu kto chce nauczyć się grać na gitarze, a nie ma motywacji. :P Sam dzięki temu podniosłem swoje umiejętności. Co do stroika.... to też zależy od strun i samej gitary. Przed wymianą strun też mi nie chciało "załapać" dźwięków co było irytujące, ale po wymianie teraz wszystko ok. Polecam. Zasłużone 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia stroika jest cały czas dogrywana - gram w Rocksmith od momentu premiery i obecnie stroik działa już znacznie lepiej (mniej się waha i ma znacznie większą tolerancję). Zresztą nie tylko stroik : gdy gra wyszła, była niesamowicie zabugowana i niejednokrotnie odbierało to przyjemność grania. Trzeba jednak przyznać, że twórcy bardzo troszczą się od swój produkt i regularnie łatają co się da.
W tym momencie jest już właściwie idealnie i również mogę polecić każdemu, kto posiada (lub chce posiadać) gitarę elektryczną/bas. Ta produkcja to taki Ojciec Chrzestny II wśród gier muzycznych: genialna, kompletna, oryginalna, lepsza niż poprzednik i na tyle obszerna, że nie zdołacie jej ogarnąć przy jednym podejściu ;)

Swoją drogą, DLC są strasznie drogie, ale czasem warto zainwestować. Ostatnio wyszła paczka Muse i moim zdaniem te 5 kawałków to jedne z najlepszych rzeczy do ogrywania w Rocksmith ever (nawet jak ktoś nie przepada za zespołem). Są bardzo zróżnicowane i przy małym nakładzie pracy dają satysfakcjonujące efekty i dużo zabawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawuje się wersja na PC? Zgarnąłbym w jakiejś promocji na Steamie, ale muszę mieć pewność, że jest technicznie bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Rocksmith potrzebuje specjalnego kabla, żeby podłączyć gitarę do komputera, więc sam zakup gry na wyprzy na Steamie może się okazać stratą kasy, bo w Polsce nikt oficjalnie nie sprzedaje tego kabla, jak sam szukałem, aczkolwiek na takim Amazonie można znaleźć, ale niezbyt tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 13:34, TTTr96 napisał:

w Polsce nikt
oficjalnie nie sprzedaje tego kabla

Damn, o niezbędnym kablu wiedziałem, ale nie sprawdziłem dostępności i nie sądziłem, że to będzie aż taki problem. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie dotyczącej gitary dodawanej do gry. Czy opłaca się kupić taki zestaw? Czy
> lepiej poszukać gitary na własną rękę?
Cholera wie, co to za gitara...
Jakbym był Tobą, to poszedłbym do sklepu muzycznego i poprosił gościa co tam pracuje żeby wziął wiosło, które by polecił i coś zagrał. Raz, że zobaczysz jak brzmi, dwa że możesz wziąć gitarę do ręki, zobaczyć jak Ci leży.
Chyba, że nie masz sklepu muzycznego w okolicy. Wtedy zostają fora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Damn, o niezbędnym kablu wiedziałem, ale nie sprawdziłem dostępności i nie sądziłem,
> że to będzie aż taki problem. : /
Nie wiem, jak z 2014, ale poprzedni Rocksmith w edycji pudełkowej z kablem zawierał kod na steama. Z tym prawdopodobnie jest tak samo. Mogę się mylić, ale gram.pl nie oferuje chyba wersji z kablem, więc najlepszym wyjściem jest przejść się do empiku (z tym, że tam promocji raczej nie uświadczysz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji gramu na U jest dostępna jedynka z kablem za 100zł, chyba tyle samo kosztuje sam kabel na Amazonie, więc jest opcja sprawdzenia gierki przed zakupem wersji 2014 i jednocześnie posiadamy niezbędny kabelek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem,w końcu to Gram.pl , ale na ultima.pl kupiłem z kablem za 220 zł.na xboxa 360.Ogólnie gra zajebista. Sam pykam na basie bo łatwiejszy do ogarnięcia. Kupując Dlc oprócz piosenek dostajemy także efekty gitarowe i basowe, które możemy później wykorzystać grając jam z wirtualnym zespołem lub brzdękoląc samemu na ekranie głównym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 14:08, vorthess napisał:

czy ktos kto umie grac na gitarze to testowal? gram 8 lat i nie wiem czy jest sens to
kupowac :p


Jeżeli podchodzi ci tracklista i chciałbyś wykuć dany utwór na blachę to ta gra cię go nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się się ukryć, iż seria Rocksmith jest odkrywcza i niemalże doskonała pod każdym względem. Każdy kto gra lub chciałby zacząć grać na gitarze MUSI znaleźć się w jej posiadaniu, jak dla mnie 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony recenzją kupiłem wersję PC i... zawiodłem się. Od razu mówię że komentarz piszę jako gracz trochę lepszy niż średnio zaawansowany, który gra koncerty, komponuje i po prostu czerpie duży fun z grania.
Pierwsze wrażenie było takie, że Rocksmith robi mnie za debila. Każdy kawałek zaczyna od jakichś 30 procent dźwięków, a nie od setki i zwyczajnie się nudze. Riff repeater bardzo się tu przydaje, ale cholera - szybciej nauczam się prostej solówki z tabów niż patrząc na trójwymiarowy gryf w grze! Przez większość czasu zmagam się z systemem nauczania niż ze swoimi umiejętnościami. Chyba zaprzestanę w to grać, bo boję się regresu...

Lekcje - nie nauczyły mnie nic. Są za proste, banalne, a spędzam w nich za dużo czasu właśnie przez to, że nie wiem kiedy trafić jaką strunę, bo wciąż mi się myla. Bez sensu, Taby v Rocksmith - 2-0.
Na pochwałę zasługują minigierki do ćwiczenia skal, skale, tuner do różnorakich strojeń(C#, C standard, E#, Bb nawet) świetny session mode i to właściwie tyle.

Nie wystawiam oceny grze, bo nie chcę jej zaniżać, a to naprawdę dobry tytuł. Ale powiedzmy sobie jasno - nie dla osób, które już coś na gitarze umieją. Nie będą się dobrze przy niej bawili, będą się zmagali z systemem niż z własnymi umiejętnościami. Gdyby byla tańsza to poleciłym ją ze względu na kabel, dzięki któremu można sobie grać na słuchawkach nawet w nocy, podłączając do jakiegoś Guitar Riga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra współpracuje z innymi kablami/przetwornikami niż ten firmowy na PC?
Na konsolach pewnie nie - próbował ktoś może innych przetworników - myślę tu o Behringer GUITAR LINK UCG102.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować