Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs: kilka słów o nadchodzących DLC i przyjaciółce Aidena

69 postów w tym temacie

Nawet jeśli DLC wycinane są z podstawki to co z tego? Mam producentów podać do sądu? Albo wydawcę? Mogę zaprotestować tylko w jeden sposób - nie kupić następnej gry od danego wydawcy/producenta.
Podejrzewam jednak, że wiele z DLC to jest zawartość, która została odrzucona w trakcie produkcji jako zbyt czasochłonna w stosunku do wartości treści w niej przedstawionych. Gdyby producent chciał wrzucić do gry wszystkie swoje pomysły, to pewnie gry powstawałyby po kilkanaście lat. A tak to pracę nad daną zawartością przenosi się na okres testowania podstawki i eliminacji błędów, kiedy część pracownikow jest już "bezrobotna".
Z filmow także wycina się wiele nagranych scen. Zdarzyło mi się oglądać wersje kinowe Wladcy Pierścieni, zdarzyło mi się też oglądać wersje z fragmentami, które zostały wycięte, żeby filmy nie trwały po 3,5 godziny.
Nie są one co prawda sprzedawane osobno, ale też często są to zaledwie kilkunastominutowe fragmenty.
W przypadku gier niektóre dodatki zapewniają mnóstwo godzin świetnej zabawy (ja w DLC do BF3 (CQ) spędziłem ponad 300 godzin).
No i ostatnia rzecz - nikt nie zmusza nas do zakupu DLC. Gralem w wiele gier, które doczekały się nawet kilku DLC, ale jakoś się bez nich obyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Dowody.


- Liczne wiadomości na przestrzeni kilku lat.
- Gracze, którzy wytykają takie rzeczy twórcom. (Nie mówię o tych, którzy mają końskie klapki na oczach. Tak, to m.in. ty)
- Twórcy, którzy pod naciskiem shitstormu desperacko się tłumaczą. (hej Capcom)

Ale co tam, ty chcesz tylko i wyłącznie linkiiiiii, bo nic innego nie wyznajesz. o_O

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Nie, nie mogłyby.


Tak, mogłyby.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

a) budżet (tak, nawet Rockstar ma ograniczenia)


"Z produktu wytnijmy to i to i tamto, a masom wciśnijmy kity, że nie było wystarczająco budżetu...".

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

b) data premiery


"...i wystarczającego czasu. Część to kupi i będzie ślepo nas broniła."

Wierz dalej w garbate aniołki.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

c) ogólne wpasowanie do gry (w dodatkach byli inni bohaterowie)


I przed właściwą rozgrywką w GTA IV CE wybierasz postać.

Bah, nawet w GTA1 masz do wyboru postacie, ale to się oczywiście nie liczy, bo to tak stara gra...

Da się, deal with it.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Ty zacząłeś z bezsensownymi argumentami.


Czyli nie masz żadnych dowodów, że Clara jest zrobiona d podstaw.
I ty uważasz, że ja mam bezsensowne argumenty (czyt. jesteś zbyt zaślepiony, żeby je dostrzec), za to ty sam nie masz nic.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Tak wygląda tworzenie gier. <ciach>


A czy Blizzard wtedy dokładnie opisywał co będzie w dodatkach zanim wydali podstawki?
Właśnie. A tu Ubisoft nawet nie ma przyzwoitości.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Mam większy kontakt z gamedevem niż ty. To na pewno.


Dowody.

I dopóki tego nie udowodnisz, jesteś oficjalnym aroganckim kłamcą.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

I powiedzmy, że mogłem kiedyś w taki czy inny sposób uczestniczyć w tworzeniu
jednej (jako tester, ale jednak).


Więc z miejsca jesteś alfą i omegą a reszta niech spada na szczaw.
Pff.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego <ciach>


W tym przypadku jest tak, że gra jest gotowa, a wątek z Clarą wywalamy i za nią żądamy dopłaty.

Oczywiście tego nie dostrzegamy.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Dobrze, niech będzie paranoja bądź niewiedza.


Możesz używać wszystkich takich zwrotów a i tak to nie zasłoni twojej arogancji.

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Oh, oh, jestem ten biedny i naiwny


Twoja naiwność polega na wierzeniu w tłumaczenia się twórców, a nie na wydawaniu swoich finansów.

Czytanie-ze-zrozumieniem, jaaaaa...

Dnia 25.01.2014 o 22:04, Henrar napisał:

Dokładnie.


Wymyśl coś swojego.


W skrócie: Twoja ślepota i naiwność są porażające.


@pawbuk

Odpowiedź dla ciebie będzie taka sama, jak dla Accida.
Nie będziemy się rozpisywać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

- Liczne wiadomości na przestrzeni kilku lat.

W tych wiadomościach nie bylo dowodów, tylko spekulacje od osób, które prawdopodobnie nie napisały w życiu linijki kodu.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

- Gracze, którzy wytykają takie rzeczy twórcom. (Nie mówię o tych, którzy mają końskie
klapki na oczach. Tak, to m.in. ty)

Żaden dowód, tylko paranoja. Graczom się wydaje, że gra powstaje ot tak. Patrz wykres, który wrzucił Dared00.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

- Twórcy, którzy pod naciskiem shitstormu desperacko się tłumaczą. (hej Capcom)

W przypadku gier multiplayer mają rację. Wszyscy muszą pobrać składniki DLC, by móc grać razem (jeżeli w DLC jest np. broń). Dzielić bazy graczy nikt nie chce.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

Ale co tam, ty chcesz tylko i wyłącznie linkiiiiii, bo nic innego nie wyznajesz. o_O

Bo twoje argumenty to nie argumenty.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

"Z produktu wytnijmy to i to i tamto, a masom wciśnijmy kity, że nie było wystarczająco
budżetu...".

Rozumiem dolary znajdą się same.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

"...i wystarczającego czasu. Część to kupi i będzie ślepo nas broniła."

I na tym miejscu powinienem zakończyć dyskusję. Nie masz kompletnego pojęcia, jak wygląda tworzenie... czegokolwiek? Myślisz, że deadline można przesuwać w nieskończoność? Czy jesteś serio tak naiwny, by myśleć, że jak na parę tygodni przed premierą lead designer wpadnie na pomysł wrzucenia np. motocyklów do swojego sandboksa, to nagle dostanie kasę, budżet zostanie zwiększony a cala ekipa skupi się na tym? Nie rozśmieszaj mnie.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

I przed właściwą rozgrywką w GTA IV CE wybierasz postać.

Bo takie było zalożenie projektowe dodatku. Tak, gry się tworzy względem wcześnie wybranych założeń, podobnie jak inne programy.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

Bah, nawet w GTA1 masz do wyboru postacie, ale to się oczywiście nie liczy, bo to tak
stara gra...

Tak do cholery. Porównywanie prostej gry 2D, która była robiona w maksymalnie 30(?) osób do gry z budżetem parunastu tysięcy dolarów do produkcji 3D, w której uczestniczyło paręset osób z ponad stu milionowym budżetem pokazuje, że nie masz o niczym kompletnego pojęcia.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

A czy Blizzard wtedy dokładnie opisywał co będzie w dodatkach zanim wydali podstawki?
Właśnie. A tu Ubisoft nawet nie ma przyzwoitości.

Ah, rozumiem, czyli jak ktoś siedzi cicho, to ma twoje przyzwolenie.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

I dopóki tego nie udowodnisz, jesteś oficjalnym aroganckim kłamcą.

Bardzo chętnie ci to udowodnię. Chcesz screeny na maila? Bo swojego imienia i nazwiska całemu gramowi ujawniać nie zamierzam.

Spoiler

No i wolę się do tej gry nie przyznawać :E

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

W tym przypadku jest tak, że gra jest gotowa, a wątek z Clarą wywalamy i za nią żądamy
dopłaty.
Oczywiście tego nie dostrzegamy.

Skąd wiesz, jak wygląda produkcja Watch Dogs i co z niej zostało wycięte? Obejrzyj obrazek od Dareda jeszcze raz. Dział artystyczny musi pracować, jak ta faza produkcji głównej gry jest skończona. Witamy w biznesie.

Dnia 26.01.2014 o 10:08, Cygi napisał:

Twoja naiwność polega na wierzeniu w tłumaczenia się twórców

Przynajmniej wiem, jak to wygląda "z drugiej strony barykady". Poproszę maila, dostaniesz dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żaden dowód na cokolwiek ^^
Jeśli content pochodzi z produkcyjnych odrzutów/pomysłów, które nie pasowały do głównego pnia fabularnego a płyta BD oferuje kilkadziesiąt gigabajtów wolnej przestrzeni, to po jaką cholerę miałbym to wszystko ściągać z internetu?;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 12:46, QST07 napisał:

Tak szczerze, to nie rozumiem jak wy możecie w ogole bronić DLC.


Normalnie - jak skończę wątek główny, a gra mi się podoba, to mogę sobie dokupić kolejne kilka godzin za kilkanaście złotych :)
Zresztą, są różne rodzaje DLC - małe pierdólki za kilkanaście groszy, kilkugodzinne dodatki fabularne, wielkie dodatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy sami z tego powodu przepraszali więc już ich tak tutaj nie broń, poza tym to były postacie do multi więc zwykłe wycięcie. Ale dla takich jak ty to prawdopodobnie nawet oficjalny komunikat od twórców że stosują takie praktyki dowodem by nie był. Teraz zresztą działają bardziej skrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 12:16, barti40k napisał:

DLC schowane na płytach z grami?

Żaden dowód. DLC powstają przed premierą gry, bo dział, nazwijmy go, koncepcyjno-artystycznym, skończył pracę nad główną grą i musi coś robić. A skoro najczęściej kończą pracę przed premierą, to równie dobrze można ich kreacje wrzucić na płytę.

Dnia 26.01.2014 o 12:16, barti40k napisał:

to pyły postacie to multi więc zwykłe wycięcie.

Kolejny przykład logiki w działaniu. Nie, nie każdy pomysł na postać do multi pojawia się na samym początku gry.
Anyway, jak nie chcesz dzielić graczy takimi pierdołami (mapy to co innego), to musisz dać pliki z postacią każdemu, nawet tym, którzy DLC nie kupią. Równie dobrze można mieć pretensje do Blizzarda, że każdy musi ściągać pliki z postaciami z kolejnych dodatków do WoWa a nie możemy w nie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 12:52, kodi24 napisał:

Jak zdecydujesz się pisać po naszemu, to może sam zauważysz bezsens swojej wypowiedzi;

Jak zaczniesz myśleć to może sam zauważysz bezsens swojego zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 12:55, Henrar napisał:

Kolejny przykład logiki w działaniu. Nie, nie każdy pomysł na postać do multi pojawia
się na samym początku gry.


Dobrze, ale co w takim razie stało na przeszkodzie aby dać te postacie w cenie gry? Ludzie którzy są gotowi płacić dodatkowo za to co już kupili i mają na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To także nie miało sensu- zamiast się głupio-mądrzyć, zapytaj wujka google jak przebiega proces produkcyjny gier, z jakich etapów się składa i co może być w danym momencie zrobione i z czego.
Moje zachowanie czy twoje banialuki nie mają tu żadnego znaczenia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 12:59, kodi24 napisał:

To także nie miało sensu- zamiast się głupio-mądrzyć, zapytaj wujka google jak przebiega
proces produkcyjny gier, z jakich etapów się składa i co może być w danym momencie zrobione
i z czego.
Moje zachowanie czy twoje banialuki nie mają tu żadnego znaczenia;

Na razie to ty się tutaj głupio-mądrzysz. Jeżeli coś znajduję się już na płycie, a żeby w to pograć trzeba za to dodatkowo płacić to jest to zwykłe naciąganie klienta. Ale rozumiem twórców, skoro są tacy naiwniacy którzy za to płacą to czemu tego nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z naciąganiem kogokolwiek, to decyzja wynikła na bazie procesu twórczego- jeśli wytwórca uznał, że dodatkowa zawartość ma zadebiutować razem z podstawką, to oczywistym jest że może chcieć wykorzystać nośnik, za który płaci. Robi tym samym dobrze wszystkim tym osobom, dla których ściąganie owej zawartości jest uciążliwe.

Ja rozumiem, że dodatkowa zawartość nie zawsze jest tym, czym chcielibyśmy ją widzieć, ale płacze o formę ich wypuszczania to czysty, niezmącony debilizm. Nie masz grama argumentu na ten stan rzeczy (same hipsterskie pierdu-pierdu), więc zwyczajnie daj sobie spokój;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 13:31, barti40k napisał:

Debilizem jest kupowanie takich pierdółek. Gdyby ludzie nie kupowali DLC to by ich niebyło,
proste.


Ale kupują i trzeba się z tym pogodzić :D Mi również zdarzyło się kupić DLC do kilku gier, bo niby czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować