Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: ciężko się patrzyło na oceny Ryse, ale na szczęście to nie wszystko

30 postów w tym temacie

@Vojtas
Oglądając filmik widzisz tylko QTE, przez co niestety masz błędne informacje. QTE są, ale działają w i nieco inny sposób niż w innych grach. Możesz z nich skorzystać, ale możesz dalej siekać wrogów w standardowy sposób. I nie wmawiajcie mi, że oglądanie filmów, a własna rozgrywka to to samo.

@Kafar
Napisałem tak, bo irytuje mnie jak ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia o danym tytule, wypowiadają się jaki to on słaby i beznadziejny.
Natomiast odnośnie drugiej części Twojej wypowiedzi, to zgadzam się z nią absolutnie. Czego jak nie usprawnionej grafiki, i szczegółów technicznych mogliśmy oczekiwać po nowej generacji ? Może w nowej części Forzy powinni dodać samoloty i helikotperki ? Dlatego piszę, że wszyscy oczekiwali nie wiadomo czego, a dostali podobne gameplaye z ulepszoną grafiką i fizyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 15:17, Lukasz915 napisał:

@Kafar
Napisałem tak, bo irytuje mnie jak ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia o danym tytule,
wypowiadają się jaki to on słaby i beznadziejny.
Natomiast odnośnie drugiej części Twojej wypowiedzi, to zgadzam się z nią absolutnie.
Czego jak nie usprawnionej grafiki, i szczegółów technicznych mogliśmy oczekiwać po nowej
generacji ? Może w nowej części Forzy powinni dodać samoloty i helikotperki ? Dlatego
piszę, że wszyscy oczekiwali nie wiadomo czego, a dostali podobne gameplaye z ulepszoną
grafiką i fizyką.


Ja jeszcze nie posiadam konsol nowej generacji tyle co grałem w te tytuły w miarę długo u znajomych i np. jako że jestem mozna powiedzieć fanem Killzone to ja dostałem to czego oczekiwałem, pokaz konsoli pod względem graficznym oraz co jak co.. starego dobrego killzone z jego atutami i wadami ;) Moze mam tylko 3 misje za sobą ale gra dała mi to czego oczekiwałem po prostu po kolejnym killzonie z tą różnicą że jest na PS4 (czyli wygląda przeobłędnie pięknie).

Ale jak widzę jak ludzie narzekają na nowego Killzona to też mi się nóż w kieszeni otwiera bo ich zarzuty to własnie to że oczekiwali niewiadomo czego po nowej generacji. Gdyby Shadow Fall pojawił się z taką grafiką na PS3 podejrzewam że średnia ocen była by spokojnie w granicach 90 i pewnie to samo było by z Ryse gdyby taki sam wyszedł na 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2014 o 14:58, Lukasz915 napisał:

Jak można obiektywnie ocenić produkcję oglądając gameplaye ? Jak można coś wiedzieć o
grze nie mając z nią bezpośredniego kontaktu ? Bzury opowiadasz.


Nie można i w tym rzecz. Filmiki mają ułatwić wybór danej gry. Obejrze/Poczytam i dopiero kupuję. Dlatego ludzie chcą od ciebie przedstawienia co Ci się podobało w tej grze aby zobaczyć, czy to sie zgadza z ich preferencjami. Po za tym, czy ja gdzieś napisałem, że ta gra jest słaba? Nie grałem w nią i nie mogę wystawić subiektywnej opinii.

Dnia 15.02.2014 o 14:58, Lukasz915 napisał:

I nie wmawiajcie mi, że oglądanie filmów, a własna rozgrywka to to samo.


To nie jest to samo i nikt w tym temacie Ci tego nie wmawia. Oczywiście, że własne granie jest o wiele lepsze niż oglądanie filmików. No chyba, że jest ciekawy komentator i ciekawie opowiada o grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Obejrzenie 20 minutowego gameplayu z tej gry było już na tyle nudne, że non stop
> ziewałem.
> >
> >
> > Tak się nie robi slasherów, jak zrobił to Crytek!
>
>
> Nie ma to jak oceniać grę po filmikach na yt. Grałem, skończyłem i bardzo mi się ta gra
> podobała. Ryse ma niesamowicie wciągającą historię i masę ciekawych rozwiązań. Recenzenci
> oczekiwali chyba "Microsoftowskiego God of Wara" i do dziś nie rozumiem tych niskich
> ocen. Ważne, że graczom się ten tytuł podoba, bo i opinie pozytywne i wyniki sprzedaży
> zadowalające.

Sama rozgrywka stawała się nudna, ale za to fabuła i jej przedstawienie to prawdziwy majstersztyk, ale !spoiler z tą walką bogów to trochę przesadzili... !spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 15:13, Dandzialf napisał:

Co tu dużo mówić. Jak na razie Ryse jest najładniejszą grą na nowe konsole co nie zmienia
faktu, że jest to typowy średniak. Ale co tu się dziwić. Crytek przyzwyczaił nas do ładnych
benchmarków :)

Crysis w porównaniu do innych FPSów dawał bardzo dużą swobodę i duże możliwości, nie nazwałbym go "benchmarkiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to u znajomego, na krótkie seanse w sam raz, ale, żeby przejść ją na raz to chyba naprawdę trzeba stać po między graniem w Ryse, a obiadem z wredną teściową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 15:17, Lukasz915 napisał:

Oglądając filmik widzisz tylko QTE, przez co niestety masz błędne informacje. QTE są,
ale działają w i nieco inny sposób niż w innych grach. Możesz z nich skorzystać, ale
możesz dalej siekać wrogów w standardowy sposób.


QTE to był przykład. To może być jakikolwiek inny ważny element gameplayu. Np. asortyment broni, rodzaje ciosów, etc. To wszystko można zobaczyć na filmie i są to fakty, a nie subiektywne doznania.

Dnia 15.02.2014 o 15:17, Lukasz915 napisał:

I nie wmawiajcie mi, że oglądanie filmów,
a własna rozgrywka to to samo.


Nikt Ci nie wmawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzenie 20 minutowego gameplayu z tej gry było już na tyle nudne, że non stop ziewałem.
>
>
> Tak się nie robi slasherów, jak zrobił to Crytek!

Mam xbo i rysa na start i szczerze gra jest bardzo dobra to nie typowy shlasher sa elementy przygodowki, jest specyficzny klimat a grafika to cos czego na high endowym pc nie uswiadczylem. Zal mi ludzi oceniajacych gry po filmikach z youtuba to po co grac skoro mozna obejrzec cala gre na youtube wogole po co chodzic do kina przeciez mozna obejrzec trailer na youtube i po sprawie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować