Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2006 o 17:24, Martimat napisał:

ja mam geile z komputronika ddr 400 cl 2,5 (4 kostki 512 mb) i nie nażekam! (juz ponad rok);
to zalezy od płyt głównych - z jakimi współpracują

Raczej powiedziałbym od wersji ramów - problemy dotyczą głównie tych ostatnich. Coś pochrzanili z koścmi.
Ale jak ktoś nie kręci to po kiego mu geile, corsairy czy pdp - a tu widze ludzie często wybierają właśnie takie i zarzekają sie jednocześnie, że nie będą kręcić [bez sensu ale jak kto woli].

p.s. naRZekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:37, Clegan napisał:

p.s. naRZekać ;)


dzieki - to przez nadświetlne pisanie na klawiaturze;

a kingstone''y? tez do kręcenia w sumie; jesli zwykła seria to niewiele się różnia te marki od siebie (tylko ceną); jak masz niewielka różnicę w cenie - to wybierasz lepszą markę. ale tu nasówa się myśl, że ceny znanych marek lecą w dół i jakość także (przynajmniej wersji value/zwykłych, nie wyczynowych tam dbają o jakość). to by potwierdzało twoja tezę o tym, iż awaryjność/problemowość zależy to od sierii pamięci a nie MoBo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:47, Martimat napisał:

a kingstone''y? tez do kręcenia w sumie;

oj bo będę bił :] kingstony są beznadziejnymi ramami do podkręcania - nawet te niby do tego przeznaczone hyperX kręcą sie baaardzo słabo, praktycznie masz to na każdym forum; na dodatek są to bardzo drogie ramy [tylko nie wiadomo za co się tu płaci] a często są gorsze od tańszych [mają wyższe cl]. Jednym słowem jakiś totalny idiotyzm jest z tymi ramami.

p.s. nasUwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 18:07, Widek napisał:

Dobrze wiemy że najlepszymi pamiątkami do krecenia są Geile :) Hehe, geil wymiata( Jestem
szczesliwym posiadaczem :P)

poczytaj parę postów wcześniej o geilach bo nie wiem po co produkujesz takie teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem tak bo to bardzo dobre pamieci i bardzo solidne jak do tej pory wielu ludzi spotkalem z tymi pamiatkami i nigdy nikt sie nie skarżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 18:50, Widek napisał:

Napisalem tak bo to bardzo dobre pamieci i bardzo solidne jak do tej pory wielu ludzi spotkalem
z tymi pamiatkami i nigdy nikt sie nie skarżył.

Najlepszą renomą cieszą się pamiątki których nie ma w Polsce albo można dostać jedynie z allegro lub zagranicy: mushkin, ocz, g.skill, chociaż widziałem kiedyś porównanie mushkinów i corsairów twinX i o wiele lepiej wypadły twinX.
A co do geili to nie chce mi się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 12:57, Matteos napisał:

Na szczęście jeszcze jest w czym wybierać, Tracer i Modecom mają ładne modele (z zasilaczami już gorzej).


Hmmm po obejrzeniu z bliska te obudowy już tak nie zachwycają, zwłaszcza od wewnątrz. Chyba jednak wezmę jakiegoś Chiefteca razem z zasilaczem 400W. Gdy przyglądam się niektórym modelom, to nie wydają mi już się takie brzydkie (ale cudowne to one nie są...). Ostatecznie to nie wybory miss, ważniejsza jest funkcjonalność i jakość. Postawię gdzieś pod stołem i nie będę patrzeć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:37, Clegan napisał:

Ale jak ktoś nie kręci to po kiego mu geile, corsairy czy pdp - a tu widze ludzie często wybierają
właśnie takie i zarzekają sie jednocześnie, że nie będą kręcić [bez sensu ale jak kto woli].


Jakie firmy zatem polecasz do komputera domowego "do wszystkiego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 20:02, Matteos napisał:

> Ale jak ktoś nie kręci to po kiego mu geile, corsairy czy pdp - a tu widze ludzie często
wybierają
> właśnie takie i zarzekają sie jednocześnie, że nie będą kręcić [bez sensu ale jak kto
woli].

Jakie firmy zatem polecasz do komputera domowego "do wszystkiego"?

- goodram - polskie b.porządne pamiątki za umiarkowaną cenę
- corsair vs
- a-data

Ogólnie każda markowa pamięć powinna chodzić bez problemu na fabrycznych ustawieniach [czyli jak włożysz i nic nie będziesz kombinował z ustawieniami w biosie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2006 o 20:26, Clegan napisał:

- goodram - polskie b.porządne pamiątki za umiarkowaną cenę
- corsair vs
- a-data

Ogólnie każda markowa pamięć powinna chodzić bez problemu na fabrycznych ustawieniach [czyli
jak włożysz i nic nie będziesz kombinował z ustawieniami w biosie].

p.s. kupując ramy nalezy szukać markowych z jak najniższym wskaźnikiem cl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 20:30, Clegan napisał:


> - goodram - polskie b.porządne pamiątki za umiarkowaną cenę
> - corsair vs
> - a-data
>
> Ogólnie każda markowa pamięć powinna chodzić bez problemu na fabrycznych ustawieniach
[czyli
> jak włożysz i nic nie będziesz kombinował z ustawieniami w biosie].
>
p.s. kupując ramy nalezy szukać markowych z jak najniższym wskaźnikiem cl.



Ja ze swojej strony polecam jeszcze PDP, niskie cl, bardzo dobrze sie kreca, cena calkiem umiarkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2006 o 20:34, Dominik84 napisał:

Ja ze swojej strony polecam jeszcze PDP, niskie cl, bardzo dobrze sie kreca, cena calkiem umiarkowana.


A Waś to czyta o czym sie tu pisze czy tylko ostatni post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 18:06, Clegan napisał:

> a kingstone''y? tez do kręcenia w sumie;
oj bo będę bił :] kingstony są beznadziejnymi ramami do podkręcania - nawet te niby do tego
przeznaczone hyperX kręcą sie baaardzo słabo, praktycznie masz to na każdym forum; na dodatek
są to bardzo drogie ramy [tylko nie wiadomo za co się tu płaci] a często są gorsze od tańszych
[mają wyższe cl]. Jednym słowem jakiś totalny idiotyzm jest z tymi ramami.

p.s. nasUwać ;)


no stary, ale mi wstydu znów narobiłeś. już boję się cokolwiek tu pisać :P (a sam wsztystkich za błedy męczę ...)

co do kingstona - zgadzam się, ogólnie drogie, a z tym podkręcaniem - fsb nie zwiększymy za bardzo (masz rację).

ja gdybym miał kasę - to kupował bym OCZ (rzeczywiście mało znane), mushkiny to dla fanatyków wg mnie; ale ogólnie zagdzam się z osoba, która stwierdziła iż poleca PDP. jak składałem kompa to ich wtedy nie było (a przynajmniej w dobrej cenie).

PS: znuf jakiegoś orta strzeliłem ? :P już się pilnuje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 20:38, Clegan napisał:


> Ja ze swojej strony polecam jeszcze PDP, niskie cl, bardzo dobrze sie kreca, cena calkiem
umiarkowana.

A Waś to czyta o czym sie tu pisze czy tylko ostatni post


A jak szanowny Pan mysli ?

Seria Signature Line od PDP jest tania, a ma lepsze tajmingi niz GoodRam i posiada radiatory, ktore z pewnoscia lepiej odprowadzaja cieplo niz samo powietrze (ddr sie troche jednak grzeja, a ddr2 tylko ciut mniej) plus zabezpieczaja przed fizycznym uszkodzeniem kosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2006 o 21:12, Dominik84 napisał:

A jak szanowny Pan mysli ?

Kupujący wyraźnie napisał, że nie chce grzebać w kompie [=podkręcać], to na chiny mu pdp że o radiatorach nie wspomnę ?
Albo bierze sie zwyczajne markowe kości albo idzie się w kierunku oc i to oznacza sporo większe wydatki i dokładny wybór ramów. Nie czarujmy się - większość osób raczej nie będzie podkręcać, oni chcą w miarę dobry sprzęt [aby chodził jak należy] za niewielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 23:02, Pitkit napisał:

Może mi ktoś napisać czemu cl ramów ma być jak najniższe i jaki to ma wpływ na wydajnosć.


To proste. Cl, czyli ich timingi to o ile dobrze rozumiem dostęp do pamięci w nanosekundach, a więc im mniej tym szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się