Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2006 o 11:28, Niedzielka99 napisał:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30682 - AsRock CONROEXFIRE-eSATA2 Intel 945P
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31015 - Gigabyte GA-965P-S3 Intel P965

Wielkie dzięki,a czy myslisz ze z ta pierwszą płytą nic się nie powinno stać??A i mam jeszcze pytanko czy do tej płyty głównej podłącze każdy dysk twardy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:18, Niedzielka99 napisał:

Podłączysz następujące dyski:
a) Serial ATA II (4)
b) Serial ATA II (2) zewnętrzny
c) ATA/100 (2)
Tutaj masz test m.in. tej płyty: http://pclab.pl/art21863-3.html .

A czy możesz mi powiedzieć czy przez program CPU-Z moge sprawdzić jaki mam dysk twardy?/I ewentualnie gdzie to by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że cena AsRocka kusi :D Zapewne nic ci sie z nia nie stanie, o ile nie bedziesz w niej grzebac. O podkręcaniu też pewnie nie masz co marzyc. Kiedys miałem płytkę tej firmy i działa bezproblemowo. A na pewno mam lepsze wspomnienia niż po Gigabyte ( ale nie sugeruj się tym, jestem stronniczy bo mam urazę :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:37, hehe napisał:

Widze że cena AsRocka kusi :D Zapewne nic ci sie z nia nie stanie, o ile nie bedziesz w niej
grzebac. O podkręcaniu też pewnie nie masz co marzyc. Kiedys miałem płytkę tej firmy i działa
bezproblemowo. A na pewno mam lepsze wspomnienia niż po Gigabyte ( ale nie sugeruj się tym,
jestem stronniczy bo mam urazę :] )

Hehe,no mozna powiedzieć że kusi,ale nie wiem czy bedzie to dobry zakup.A czy bezpiecznie jest zamawiać takie rzeczy jak: płyta główna,procesor przez internet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:37, boduczek napisał:

A czy możesz mi powiedzieć czy przez program CPU-Z moge sprawdzić jaki mam dysk twardy?/I ewentualnie
gdzie to by było?

Jaki masz dysk pokazuje np w biosie. Albo wejdź w panel sterowania / system / sprzęt / menedżer urządzeń / tu masz zakładkę stacje dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:39, boduczek napisał:

> Widze że cena AsRocka kusi :D Zapewne nic ci sie z nia nie stanie, o ile nie bedziesz
w niej
> grzebac. O podkręcaniu też pewnie nie masz co marzyc. Kiedys miałem płytkę tej firmy i
działa
> bezproblemowo. A na pewno mam lepsze wspomnienia niż po Gigabyte ( ale nie sugeruj się
tym,
> jestem stronniczy bo mam urazę :] )
Hehe,no mozna powiedzieć że kusi,ale nie wiem czy bedzie to dobry zakup.A czy bezpiecznie jest
zamawiać takie rzeczy jak: płyta główna,procesor przez internet??


ja sobie tak 3/4 kompa zamówiłem ;P później sam tylko zmontowałem w domu. Jak coś to zamawiałem w Komputroniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja mam pytanie poradźcie mi jaką kupić pamięć USB (pendrive) tak od 200zł do 300zł, od 2 do 4 GB? Jakieś rady albo cuś ;P aha jak będę zamawiał to w... Komputroniku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2006 o 12:55, Konrad162 napisał:

ja sobie tak 3/4 kompa zamówiłem ;P później sam tylko zmontowałem w domu. Jak coś to zamawiałem
w Komputroniku.

No dobrze ,ale jak jest ze sprawą gwarancji?Dajmy np:Że po zamówieniu np płyty głównej mi nie działa,i jak ze sprawą gwarancji a z tego co wiem to serwis komputronika jest aż w Poznaniu a ja mieszkam w Katowicach;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:58, boduczek napisał:


> ja sobie tak 3/4 kompa zamówiłem ;P później sam tylko zmontowałem w domu. Jak coś to zamawiałem

> w Komputroniku.
No dobrze ,ale jak jest ze sprawą gwarancji?Dajmy np:Że po zamówieniu np płyty głównej mi nie
działa,i jak ze sprawą gwarancji a z tego co wiem to serwis komputronika jest aż w Poznaniu
a ja mieszkam w Katowicach;)...


przed chwilą zwrócili mi kase za mp3 którą u nich zamówiłem... jak będziesz postępował krok po kroku (według ich wskazówek/poleceń , zawartych w "regulaminie") to bęzie dobrze

PS jak coś to pisz na gg: 6772031 pogadamy troche swobodniej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:43, hehe napisał:

> A czy możesz mi powiedzieć czy przez program CPU-Z moge sprawdzić jaki mam dysk twardy?/I
ewentualnie
> gdzie to by było?
Jaki masz dysk pokazuje np w biosie. Albo wejdź w panel sterowania / system / sprzęt / menedżer
urządzeń / tu masz zakładkę stacje dysków.

Acha, i tam mi pisze że mam WDC WD1200JD-00GBB0 czy ta płyta obsłuży mój dysk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 13:12, boduczek napisał:

> > A czy możesz mi powiedzieć czy przez program CPU-Z moge sprawdzić jaki mam dysk twardy?/I

> ewentualnie
> > gdzie to by było?
> Jaki masz dysk pokazuje np w biosie. Albo wejdź w panel sterowania / system / sprzęt /
menedżer
> urządzeń / tu masz zakładkę stacje dysków.
Acha, i tam mi pisze że mam WDC WD1200JD-00GBB0 czy ta płyta obsłuży mój dysk??


huh nie spotkałem się nigdy z czymś takim aby płyta główna nie obsługiwała jakiegoś hdd (chyba że płyta głowna z 1997, a dysk z 2006 XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 17:13, Ryan Kam napisał:

Znacie jakieś strony gdzie można by napisac do fachowców i zapytać sie czy mogę roszerzyć kompa
???


zapytaj tu wspólnie do czegoś dojdziemy. przynajmniej nie zawadzi spytać. ja sam osobiście znalazłem tu wiele przydatnych porad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 18:43, Qbion napisał:

powiedzcie czy to prawda że jeśeli mam 256 ram ( ddr ) to moge dokupic tylko 256 ??


a to czemu???

tak musiałoby być jeśli chciałbyś by działały w trybie DualChannel to musiałyby być te same parametry i ta sama firma itp itd.....

jaką masz płytę główną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 18:48, Konrad162 napisał:

> powiedzcie czy to prawda że jeśeli mam 256 ram ( ddr ) to moge dokupic tylko 256 ??

jaką masz płytę główną??

asusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się