Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 09:03, ziptofaf napisał:

> I tu się mylisz, ponieważ DX10 wprowadza SM 4.0!!! Zresztą zobacz na porównania screenów
tych
> z 9c i 10!!!

Naprawdę? Ja tych olbrzymich różnic jakoś nie zauważyłem (nieco lepsze rozmycia i cienie).
PS Wlicz fakt, że Crysis, który korzysta z dobrodziejstw DX 10 wyglądał tak samo pod DX 9.0c
PS2 Wlicz fakt, że pewnie połowa screenów o których mówisz to jakieś demka technologiczne podobne
do 3D Mark''a na których nie wyrabia nawet 2x8800 ULTRA.

Zrozum, że z czasem się to ROZWINIE!!! A Crisis od początku byl robiony pod DX9c to dlateko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 09:10, Zgóda napisał:

Zrozum, że z czasem się to ROZWINIE!!! A Crisis od początku byl robiony pod DX9c to dlateko!


Do tego czasu wyjdzie DirectX 11...albo 10.3c
Na razie zresztą nie ma nawet prawdziwych gier pod DX 10, a jak już się pojawią, to będą miały takie wymagania, że dzisiejsze najmocniejsze karty nie podołają. Tak długo, jak gier pod DX 10 nie ma (Halo 2 się nie liczy - to przecież shit, a Lost Planet świetnie chodzi też pod DX 9), tak długo DX 10 nie jest nam potrzebny...
To tylko kolejna rewolucja do zabicia naszych portfeli (nawiasem mówiąc - udana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 08:58, Zgóda napisał:


I tu się mylisz, ponieważ DX10 wprowadza SM 4.0!!! Zresztą zobacz na porównania screenów tych
z 9c i 10!!!


Stań na głowie przed panami z nVidia i ATI. Jakby wypuścili nowego Mondeo z kropeczkami na lakierze to też byś kupił? :/

Looknij sobie co piszą o DX10, to że nowa wersja 10.1 nie będzie kompatybilna z dotychczas wydanymi kartami. Po co te tricki? Żeby wyciągać kasę od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że raz nie otrzymałem odpowiedzi, to powtarzam pytanie:
Czy moglibyście polecić mi jakiegoś joypada w cenie do 70, max. 80 zł? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 slotach pamięci regułą było że tylko na 2 działał dual channel, w niektórych płytach jak obsadzisz wszystkie gniazda pamięci prędkość była obniżana czyli jak było 400MMHz to spadało do 333Mhz. poza tym płyty od dobrych kilku lat posiadają już po 4 gniazda pamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 13:38, blacklio2 napisał:

Tak jak mówi producent żadnych dwu rdzeniowców na tej płycie z powodu innej sekcji zasilania

Jeśli już byś chciał tanim kosztem dual core to jedynie AsRock 4CoreDual-SATA2 VIA PT880 Ultra,
z dalszą możliwością upgrade grafiki i pamięci


To chyba najlepsze wyjście, teraz kupię płytę(dobrze, że nie jest zbyt wymagająca co do ceny), a pod choinkę wpadnie procesor i pamięci DDR2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 10:08, gaweyn napisał:

To chyba najlepsze wyjście, teraz kupię płytę(dobrze, że nie jest zbyt wymagająca co do ceny),
a pod choinkę wpadnie procesor i pamięci DDR2 :)


W tym momencie najlepszy wybór i jedyny, bo innej płyty o w/w parametrach nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnic między dx 10 a 9 faktycznie wielu nie ma. A co do 8800 GTS to nieważne czy ma dx 10 czy nie, bo i tak jest jedną z najbardziej wydajnych kart. A co do tego ramu doszedłem jednak do wniuosku, że najpierw zakupię proca, a ram potem. Dzięki za sugestie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok - po przezabawnej sytuacji z Service Pack 1 z Visty, postanowiłem, że kupie se jedynie karte graficzną, która wykorzystuje to co jest w XP w 100%...
No i zależy mi na tym, żeby ta karta graficzna nie przekraczała ceny 485 zł (wcześniej myślałem, żeby kupić GeForce 8600GT 256MB, ale może przy tym pozostanę). Na Vistę szybko się nie przeniosę(zrobię to, jeśli będzie naprawdę trzeba to zrobić), ze względu na to, że najlepsze gry, które będą w ciągu pół roku będą korzystać z DirectX 9c. Więc proszę o poradę w tej sprawie ;P
Też chodzi mi o to, żeby karta graficzna wystarczyła, żeby odpalić Crysis(ma wykorzystywać tylko DX 9c), Lost Planet(da się odpalić na XP) i Unreal Tournament 3 (ma chodzić nawet na stariusieńkich FX''ach).
Proszę o pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 09:17, ziptofaf napisał:

Do tego czasu wyjdzie DirectX 11...albo 10.3c
Na razie zresztą nie ma nawet prawdziwych gier pod DX 10, a jak już się pojawią, to będą miały
takie wymagania, że dzisiejsze najmocniejsze karty nie podołają. Tak długo, jak gier pod DX
10 nie ma (Halo 2 się nie liczy - to przecież shit, a Lost Planet świetnie chodzi też pod DX
9), tak długo DX 10 nie jest nam potrzebny...

ech nie zapominajcie, ze zeby grac na dx10 trzeba tez miec viste ;) podejrzewam, ze ogolna przesiadka nastapi okolo roku 2010. Piszesz, ze Lost Planet dobrze dziala nawet pod dx9... moze to dlatego, ze tak gra zostala skonstruowana? Gdyby nie zrobili pod dx9 to by nie sprzedali gry za dobrze. Ja widzialem porownanie screenow z dx9 a dx10 i chociazby woda w dx10 zrobila na mnie piorunujace wrazenei ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:07, Gol Galad napisał:

Ok - po przezabawnej sytuacji z Service Pack 1 z Visty, postanowiłem, że kupie se jedynie karte
graficzną, która wykorzystuje to co jest w XP w 100%...
No i zależy mi na tym, żeby ta karta graficzna nie przekraczała ceny 485 zł (wcześniej myślałem,
żeby kupić GeForce 8600GT 256MB, ale może przy tym pozostanę). Na Vistę szybko się nie przeniosę(zrobię
to, jeśli będzie naprawdę trzeba to zrobić), ze względu na to, że najlepsze gry, które będą
w ciągu pół roku będą korzystać z DirectX 9c. Więc proszę o poradę w tej sprawie ;P
Też chodzi mi o to, żeby karta graficzna wystarczyła, żeby odpalić Crysis(ma wykorzystywać
tylko DX 9c), Lost Planet(da się odpalić na XP) i Unreal Tournament 3 (ma chodzić nawet na
stariusieńkich FX''ach).
Proszę o pomoc :P

IMO najlepszym rozwiązaniem będzie Radeon 1900/1950, albo GeForce 7900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o taką wode mi chodzilo :P
http://img338.imageshack.us/img338/4250/93758924hd1.png dx9
http://img309.imageshack.us/img309/421/xbu0.png dx10

ogolnie chcialbym by wypuszczono dx10 dla XP, ale pewnie specjalnie zrobia tk by trzeba sie przerzucic na viste ;p a ja lubie w starsze gierki pograc a na viscie pewnie nie beda dzialac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:14, Araondoion napisał:

o taką wode mi chodzilo :P
http://img338.imageshack.us/img338/4250/93758924hd1.png dx9
http://img309.imageshack.us/img309/421/xbu0.png dx10

ogolnie chcialbym by wypuszczono dx10 dla XP, ale pewnie specjalnie zrobia tk by trzeba sie
przerzucic na viste ;p a ja lubie w starsze gierki pograc a na viscie pewnie nie beda dzialac
:/


Ano tak. Woda ver. DX10 jest genialna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem gdzie indziej, ale szukam też szczęścia tutaj...
Ostatnio ukazały się stery do kart ATI Catalyst 7,8. W opisie wymieniono mnóstwo funkcji, bajerów i przyspieszaczy dla nowych układów XT 2XXX, ja natomiast mam starego, kultowego Radeona 9800 Pro 128 MB i Win XP Home.
Czy instalowanie tych sterowników ma sens w przypadku starszych układów graficznych?
Czy w ogóle opłaca się cały czas aktualizować sterowniki - ja robiłem to tylko wtedy, gdy miałem problemy z daną grą (głównie te od EA grymaszą), czyli 3,4 razy oprócz instalacji tych sterowników z CD, który był w pudełku z kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 08:31, Nufiko napisał:

Hmm... A ja kiedyś gdzieś słyszałem, że jak mobo ma 3 sloty na ram i się zakupi 2x512 do duala
to potem żeby dalej mieć duala należy zakupić 1GB bo wtedy to działa niejako jako 2x1GB


I zgadza się. 2x512MB + 1x1GB w trzecim slocie = Dual channel. Chodzi tylko o to, że gdybym był na miejscu tomoliop wolałbym dołożyć do lepszego procka niż póki co dokupować pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:07, Gol Galad napisał:

Ok - po przezabawnej sytuacji z Service Pack 1 z Visty, postanowiłem, że kupie se jedynie karte
graficzną, która wykorzystuje to co jest w XP w 100%...
No i zależy mi na tym, żeby ta karta graficzna nie przekraczała ceny 485 zł (wcześniej myślałem,
żeby kupić GeForce 8600GT 256MB, ale może przy tym pozostanę).


Myślę - pozostań. Za 485PLN nie kupisz karty wykorzystującej 100% możliwości XP. Musiałbyś przynajmniej celować w 7900GT a to już jest kasa rzędu 800PLN i więcej.

Dnia 14.08.2007 o 11:07, Gol Galad napisał:

Na Vistę szybko się nie przeniosę(zrobię to, jeśli będzie naprawdę trzeba to zrobić), ze względu na to, że
najlepsze gry, które będą w ciągu pół roku będą korzystać z DirectX 9c. Więc proszę o poradę w tej sprawie ;P
Też chodzi mi o to, żeby karta graficzna wystarczyła, żeby odpalić Crysis(ma wykorzystywać tylko DX 9c),
Lost Planet(da się odpalić na XP) i Unreal Tournament 3 (ma chodzić nawet na stariusieńkich FX''ach).
Proszę o pomoc :P


Z tego co piszą o Crysis to musiałbyś celować raczej w 8800GTS lub GTX żeby pograć na przyzwoitej jakości. To trochę jak z G3. Niby na DX9 a nawet super wypaśne maszyny się na niej tną.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:39, Uspatente napisał:

Pytanie zadałem gdzie indziej, ale szukam też szczęścia tutaj...
Ostatnio ukazały się stery do kart ATI Catalyst 7,8. W opisie wymieniono mnóstwo funkcji, bajerów
i przyspieszaczy dla nowych układów XT 2XXX, ja natomiast mam starego, kultowego Radeona 9800
Pro 128 MB i Win XP Home.
Czy instalowanie tych sterowników ma sens w przypadku starszych układów graficznych?


Oczywiście, że ma sens. Musisz tylko najpierw na liście obsługiwanych przez daną wersję sterowników układów graficznych sprawdzić czy jest tam Twoja karta graficzna. Często jest tak, że nowsze stery nie obsługują starszych kart grafiki. Np. dla NVidii RivaTNT ostatnim sterownikiem wspierającym/obsługującym był 66.66 (bodajże) gdzie teraz są sterowniki o numerze 162.22

Dnia 14.08.2007 o 11:39, Uspatente napisał:

Czy w ogóle opłaca się cały czas aktualizować sterowniki - ja robiłem to tylko wtedy, gdy miałem
problemy z daną grą (głównie te od EA grymaszą), czyli 3,4 razy oprócz instalacji tych sterowników
z CD, który był w pudełku z kartą graficzną.


Jak zauważyłeś może mieć. Nowe sterowniki są coraz bardziej optymalizowane pod istniejące na dany czas aplikacje. W pewnym momencie może się okazać, że na swojej karcie nie będziesz mógł czegoś odpalić bo nie będziesz miał aktualnych sterowników.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się