Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2007 o 17:04, karollo1a napisał:

Mam do was takie pytanie. Nie mogę oglądać filmów na moim kompie. Włączam i jest tylko sam
głos a nie ma obrazu. Proszę pomóżcie. Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Prosimy o zakiinstalowanie kodekow. Najlepsze to kaza lite mega codeck pack w wersji 3.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 16:10, mrosi napisał:

Jeśli ustawisz systemową na NTFS to nie utworzysz w Windzie kolejnych partycji w FAT.


Ale mozna w innym programie :)

Dnia 11.08.2007 o 16:10, mrosi napisał:

Bo najbezpieczniejsza. Podobno FAT jest szybszy . Z kolei odzyskanie danych w przypadku ich
utraty z NTFS jest znacznie droższe niż z FAT. Znam to z autopsji.


Sadze ze osob placacych za odzyskanie danych jest mniej niz 1% :)
Przyznam ze sam patrze na komputer z innego punktu widzenia i sprawa bezpieczenstwa (cokolwiek by to mialo w tym przypadku oznaczac) sie dla mnie kompletnie nie liczy. Imho najfajniejsza rzecza jest kompresja danych ''w locie'' przez co mozna zaoszczedzic calkiem sporo miejsca malym kosztem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 16:14, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../. Znam to z autopsji.
Nie pochwaliłeś się, czy odzyskałeś dane i czy dużo Cię to kosztowało. Jeśli rodzina zagląda
na forum, to na drugie nie odpowiadaj ;-D

Dzisiaj właśnie taki jeden pan się pytał w tym sklepie co zamawiałem komputer , koleś powiedział że odzyskanie danych może kosztować nawet kilka tysięcy , czy się opłaca ,]? Pewnie zależy od typów danych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:00, Phelela napisał:

/.../. > że odzyskanie danych może kosztować nawet kilka tysięcy , czy się opłaca ,]? Pewnie zależy
od typów danych ;]

Nawet kilkanaście tysięcy. Zależy to, między innymi, od stanu dysku i tego, ile razy nadgrywano te dane. Specjalistyczny sprzęt i programy, są w stanie wyciągnąć kilkakrotnie nadgrane dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 15:52, czaja24 napisał:

> Dobra klawiatura jednak do wymiany...
>
> Chce sobie kupic Apple Keyboard - ta nowa aluminiowa. Powie mi ktos, bo na stronie producenta

> nigdzie tego nie ma, czy ta nowa z apple.com, bedzie działac normalnie pod Vista, czy
XP?
>
> Kolejne pytanie czy będą mi działać wszystkie polsie znaki itp. Bo my chyba nie mamy Polskiej

> wersji klawiatury, tylko uzywamy English International, wiec problemow nie powinno być,
ale
> chce sie upewnić, czy aby nie zabraknie jakiegoś przycisku
widzisz polskie znaki nie zależą od klawiatury jako sprzętu tylko od wyboru kodowania ASCII
w systemie czyli układu klawiatury np polski (programisty)



No tak.. ale masz np. klawiatury francuskie, 2 rodzaje angielskich i inne... wiec sie zastanawiam czy przyokazji mamy polska wersje, ktora rozni sie czyms...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

& Phelela

/.../

Kilkanaście tysięcy złotych to pikuś. Z tego co wiem, Ontrack odzyskał dane wartości bodajże 1.000.000PLN za kwotę 900.000PLN dla jednej z większych korporacji medialnych w Polsce. I to praktycznie ze spalonych (zwęglonych dysków twardych). To jest dopiero jazda. Już nawet nie chodzi o kwoty. Wniosek z tego, że można praktycznie wszystko lub prawie wszystko odzyskać. Co się nie robi na tym świecie... Z jednej strony - dobrze. Bo jest szansa, że odzyska się coś co się straciło. A z drugiej strony, jeśli będzie człowiek chciał coś zniszczyć... A ktoś to odzyska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną Gigabyte GA-K8U
to jej parametry:
- http://macbit.com.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,32/option,com_virtuemart/Ite mid,33/

Mam w niej 512 DDR ale częstotliwość to tylko 200 mhz. Zastanawiam się nad kupnem 1024mb DDR - i czy może on mieć częstotliwość 400mhz? czy musi być taka sama jak ma druga kość?
-Procesor AMD Sempron 3000+ ( w Hardware Sensors Monitor wychodzi ze ma 60 stopni więc chciałbym do niego dokupić wiatraczek Pentagram NXC-100 AlCu Freezone)
-Grafika ATI Sapphire Radeon 9600 SE 256 mb
Co jeszcze (oprócz pamięci) warto by ulepszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 00:50, mateuszkalach napisał:

Mam w niej 512 DDR ale częstotliwość to tylko 200 mhz. Zastanawiam się nad kupnem 1024mb DDR
- i czy może on mieć częstotliwość 400mhz?

Nie, 400MHz to za mało. Nawet do twojego PC.

Dnia 12.08.2007 o 00:50, mateuszkalach napisał:

czy musi być taka sama jak ma druga kość?

Praktycznie musi.

Dnia 12.08.2007 o 00:50, mateuszkalach napisał:

-Procesor AMD Sempron 3000+ ( w Hardware Sensors Monitor wychodzi ze ma 60 stopni więc chciałbym
do niego dokupić wiatraczek Pentagram NXC-100 AlCu Freezone)
-Grafika ATI Sapphire Radeon 9600 SE 256 mb
Co jeszcze (oprócz pamięci) warto by ulepszyć?

Szczerze? Praktycznie wszystko. Karta graficzna jest już bardzo stara - nawet mimo iż prężnie się trzymała - jej czasy minęły. Procesor na razie chwilę pojedzie, ale też nie długo. Ot, najlepiej byłoby poczekać i wymienić cały PC na coś nowszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:37, mrosi napisał:

A ktoś
to odzyska...

Z moich dysków, które padły, nie odzyska, choćby się do tego wzięła firma Ontrack. Ja po prostu przecieram talerze papierem ściernym i magnesem. A niezależnie od tego, po co komu moje "dane"? Chyba, że gra w Morrowinda, Gothic''i, Diablo... postacie sa dosyć rozwinięte ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2007 o 03:27, Cmq napisał:

Szczerze? Praktycznie wszystko. Karta graficzna jest już bardzo stara - nawet mimo iż prężnie
się trzymała - jej czasy minęły. Procesor na razie chwilę pojedzie, ale też nie długo. Ot,
najlepiej byłoby poczekać i wymienić cały PC na coś nowszego.


Do kiedy poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 08:34, mateuszkalach napisał:

Do kiedy poczekać?


To pytanie musisz zadać raczej samemu sobie lub rodzicom. Jak już będziesz miał pieniądze na cały zestaw, to wtedy go kupisz, bo faktycznie ulepszanie tak starego sprzętu obecnie trochę mija się z celem. Generalnie jeśli masz gotówkę, to nie ma co czekać, bo niezależnie od tego gdzie lub co byś kupował, to i tak po pół roku Twój komputer drastycznie straci na wartości. Niestety taka jest cena postępu... Oczywiście zdarzają się przypadki, gdy warto poczekać z zakupem nowego sprzętu: gdy na rynek wchodzą nowe technologie (np. nowe procesory wielordzeniowe od AMD - ale do nich raczej wciąż daleko) lub jeśli jest zapowiadana znaczna obniżka cen pewnych produktów, ale obecnie o niczym takim na większą skalę nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ave!
W końcu po 6 latach jest możliwość, że będę miał nowiuśkiego piecyka :) Głównie potrzebny mi jedynie do neta i takie tam rzeczy związane ze studiami (obsługa Worda itp.). No cóż... Cały czas nie będę się przecież uczył, więc i pograć trzeba xD Kiedyś byłem obcykany w komputerach, cenach itp. Zaś teraz w ogóle nie wiem co ''dzieje sie'', ceny mnie zadziwiają itd. Zdaję się na Was. Pomóżcie złożyć mi dobrego kompa (nie mega-hiper-wypas), takiego, by CoD 2 na multiplayerze chodziło po ludzku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 10:17, Pustelnik 88 napisał:

W końcu po 6 latach jest możliwość, że będę miał nowiuśkiego piecyka :) Głównie potrzebny mi
jedynie do neta i takie tam rzeczy związane ze studiami (obsługa Worda itp.). No cóż... Cały
czas nie będę się przecież uczył, więc i pograć trzeba xD Kiedyś byłem obcykany w komputerach,
cenach itp. Zaś teraz w ogóle nie wiem co ''dzieje sie'', ceny mnie zadziwiają itd. Zdaję się
na Was. Pomóżcie złożyć mi dobrego kompa (nie mega-hiper-wypas), takiego, by CoD 2 na multiplayerze
chodziło po ludzku :P


Powiedz, ile masz na to kasy, a na pewno ci pomożemy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 10:17, Pustelnik 88 napisał:

Ave!
W końcu po 6 latach jest możliwość, że będę miał nowiuśkiego piecyka :) Głównie potrzebny mi
jedynie do neta i takie tam rzeczy związane ze studiami (obsługa Worda itp.). No cóż... Cały
czas nie będę się przecież uczył, więc i pograć trzeba xD Kiedyś byłem obcykany w komputerach,
cenach itp. Zaś teraz w ogóle nie wiem co ''dzieje sie'', ceny mnie zadziwiają itd. Zdaję się
na Was. Pomóżcie złożyć mi dobrego kompa (nie mega-hiper-wypas), takiego, by CoD 2 na multiplayerze
chodziło po ludzku :P

z tym codem to akurat zly przyklad dales, bo ta gierka pojdzie ladnie nawet na sprzecie za 3 stowki:)
no ale jak wyzej - powiedz ile kasy chcesz mniej wiecej przeznaczyc, czy ma byc kompatybilny z dx10 itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Miałem w przednim panelu taki mocny wiatrak: czy to mogło być chłodzenie dysku twardego??? Czy dysk twardy w ogóle potrzebuje chłodzenia???? To jest pytanie wymagające szybkiej odpowiedzi, bo już przełożyłem te wiatraki.... PS Tamten strasznie hałasował.... Czy to mogło być chłodzenie dysku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 12:50, Martin93 napisał:

Mam pytanie: Miałem w przednim panelu taki mocny wiatrak: czy to mogło być chłodzenie dysku
twardego??? Czy dysk twardy w ogóle potrzebuje chłodzenia???? To jest pytanie wymagające szybkiej
odpowiedzi, bo już przełożyłem te wiatraki.... PS Tamten strasznie hałasował.... Czy to mogło
być chłodzenie dysku???


Raczej nie. Ten wiatrak miał za zadanie wciągać chłodne powietrze do obudowy celem zapewnienia właściwego obiegu powietrza w obudowie. Jeśli hałasował, wystarczyło go wymienić. Koszt wiatraka 12cm średnicy to kwota rzędu ~15PLN więc nie ma tragedii.
Dyski twarde generalnie nie potrzebują chłodzenia. Chyba, że coś z nimi nie tak. Ale wtedy należałoby szukać innych rozwiązań.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 13:15, mrosi napisał:

> Mam pytanie: Miałem w przednim panelu taki mocny wiatrak: czy to mogło być chłodzenie
dysku
> twardego??? Czy dysk twardy w ogóle potrzebuje chłodzenia???? To jest pytanie wymagające
szybkiej
> odpowiedzi, bo już przełożyłem te wiatraki.... PS Tamten strasznie hałasował.... Czy to
mogło
> być chłodzenie dysku???

Raczej nie. Ten wiatrak miał za zadanie wciągać chłodne powietrze do obudowy celem zapewnienia
właściwego obiegu powietrza w obudowie. Jeśli hałasował, wystarczyło go wymienić. Koszt wiatraka
12cm średnicy to kwota rzędu ~15PLN więc nie ma tragedii.
Dyski twarde generalnie nie potrzebują chłodzenia. Chyba, że coś z nimi nie tak. Ale wtedy
należałoby szukać innych rozwiązań.
Pozdrawiam



O Boże!!!! Dzięki Ci!!!!! 15 zeta to spoko. Ale czy taki wiatrak za 15 zł będzie cichszy i będzie równie dobrze cyrkulował powietrze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 13:22, Martin93 napisał:

O Boże!!!! Dzięki Ci!!!!! 15 zeta to spoko. Ale czy taki wiatrak za 15 zł będzie cichszy


Będzie. Kup Arctic Cooling 12PWM - kosztuje ok. 18PLN. Jest wydajny i bardzo cichy.

Dnia 12.08.2007 o 13:22, Martin93 napisał:

będzie równie dobrze cyrkulował powietrze????


Będzie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1500 zł (z resztą dużo mam hajsu... wypłata itp. :))
Tak jak napisałem. Nie orientuję się teraz co jest wydajne, więc liczę na jakąś mądrą i obeznaną głowę, która mi doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 14:00, Pustelnik 88 napisał:

Ok. 1500 zł (z resztą dużo mam hajsu... wypłata itp. :))
Tak jak napisałem. Nie orientuję się teraz co jest wydajne, więc liczę na jakąś mądrą i obeznaną
głowę, która mi doradzi.


A czy komp ma byc pod DX10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się