Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2008 o 23:08, 143872 napisał:

To znaczy? Nie będzie działać czy co?

poprostu karta nie wykożysta w pełni swojej mocy

Dnia 31.08.2008 o 23:08, 143872 napisał:

Teraz mam nic :P Zepsuta karta Radeon 9200se. To jak z tym upgradem?

jak nie masz żadnej karty to kup ta, bo kupowanie czegoś poniżej jej nie ma już całkowicie sensu, a karta jakoś pecjalnie droga nie jest. Dwa, 5200+ pobiera 65W a 6000+ 125W prądu i szczerze mowiac, te 125W to moze byc spore obciązenie dla sekcji zasilania twojej płyty głownej ktore nie jest niczym chłodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:10, GANGSTERR napisał:

poprostu karta nie wykożysta w pełni swojej mocy

A dużo słabiej będzie chodzić? A żeby wykorzystać więcej to co powinienem zrobić? Ramu dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:10, GANGSTERR napisał:

poprostu karta nie wykożysta w pełni swojej mocy

pomijając fakt, że 3650 ma tyle tej mocy, co kot napłakał :P

@143872
jak chcesz na czymś dociągnąć do upgrade''a [bo dla mnie nawet dokupywanie 3650 do takiego proca jest bez sensu] to mogę ci sprzedać za kilkanaście zeta radeona 9000. w razie czego wal na GS albo maila [podpis]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:14, 143872 napisał:

> poprostu karta nie wykożysta w pełni swojej mocy
A dużo słabiej będzie chodzić? A żeby wykorzystać więcej to co powinienem zrobić? Ramu
dokupić?

powinieneś wymienić procek [co pewnie pociągnie za sobą zmianę zasilacza i płyty głównej i RAMu - bo stare części nie będą działać z nowymi] oraz kupić lepszą grafę niż 3650 :P
popatrz post wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd, sory ale nie wiedziałem że można podkręcić procka o 60% na powietrzu. Swoją drogą nie ma to tragicznych skutków w żywotności procesora? Bo jeśli tak, to nie wyczyn kupić taniego proca i go wykręcić by nam podziałał rok. Moje myślenie opierało się na tym że na powietrzu, o/c robi się max o 25% i więcej się nie da. No nic człowiek uczy się całe życie tak więc mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:14, 143872 napisał:

> poprostu karta nie wykożysta w pełni swojej mocy
A dużo słabiej będzie chodzić? A żeby wykorzystać więcej to co powinienem zrobić? Ramu
dokupić?

podaj socket jaki massz i ile masz do wydania. WYmiana tylko procka mogła by pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:19, Solstheim napisał:

Dobra mój błąd, sory ale nie wiedziałem że można podkręcić procka o 60% na powietrzu.
Swoją drogą nie ma to tragicznych skutków w żywotności procesora? Bo jeśli tak, to nie
wyczyn kupić taniego proca i go wykręcić by nam podziałał rok. Moje myślenie opierało
się na tym że na powietrzu, o/c robi się max o 25% i więcej się nie da. No nic człowiek
uczy się całe życie tak więc mój błąd.


wszystko zależy od egzemplarza (możliwości OC) a co za tym idzie, napięcia jakim musisz poddac proca. wynik 4 GHz i wiecej są już robione na 1,5 V co jest już dość wysoką wartością dla obcenych C2D i wtedy skracasz żywotność procka ale 3.6-3.8 jest w zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 07:39, GANGSTERR napisał:

podaj socket jaki massz i ile masz do wydania. WYmiana tylko procka mogła by pomóc

A jak to sprawdzić? Wymiana tylko procka nie pomoże bo przecież mam zepsutą karte graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako ze już dawno nie robiłem żadnego upgrade czas na na nowego kompa. Wymieniam wszystko oprócz monitora i napędu dvd. Na tec cel przeznaczam około 2500zł. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:07, lordrafalf napisał:

Co sądzicie o zasilaczu ModeCom Volcano Extreme 1000W?
Okazało się, że nie mają już mojego zasilacza w magazynie :|

No OK (są lepsze..), ale po co Ci aż 1000W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:58, Logan10 napisał:

Pytanie o proce, która seria jest najlepsza i dlaczego , E4... E7... czy też E8...
?

Czy może lepiej oszczędzić biorąc jakiegoś DualCora np. E2200.

Edit.Sorka miało być Edit a nie odp. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:33, Sirmaggus napisał:

Witam. Jako ze już dawno nie robiłem żadnego upgrade czas na na nowego kompa. Wymieniam
wszystko oprócz monitora i napędu dvd. Na tec cel przeznaczam około 2500zł. Co polecacie?


To co zwykle. Ceny ze sklepu gral.pl :)

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit) - 468zł

Płyta główna: Asus P5Q, P45, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX - 333zł

Pamięci: DDR2 4096MB 800MHz Geil Ultra (2x 2048MB) CL4 - 298zł

Dysk twardy: Samsung 640 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F1 - 206zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 333 Black (bez zasilacza) - 145zł

Zasilacz ATX 520W Corsair CMPSU-520HXEU (Fan 120mm) + Listwa EVER Standard 3m - 289zł + 29zł

Grafika - Radeon HD4870 Gigabyte 512MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 - 724zł

SUMA - 2492zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:58, Logan10 napisał:

Pytanie o proce, która seria jest najlepsza i dlaczego , E4... E7... czy też E8...
?

E8 króluje jeśli chodzi o wydajność. Jednak możesz oszczędzić, kupić tańszy i mocno go podkręcić.
Procki różnią się przede wszystkim FSB, pamięcią cache oraz procesem technologicznym, a także rdzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:58, Logan10 napisał:

Pytanie o proce, która seria jest najlepsza i dlaczego , E4... E7... czy też E8...


No...raczej która cena ci bardziej odpowiada - seria E8 jest najdroższa i w większości najwydajniejsza, E7 troszkę tańsza, E4 i E2 to poprzednia generacja i nie warto się nią zajmować. Jeżeli musisz oszczędzać to E7200 za 330zł będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:19, Solstheim napisał:

Dobra mój błąd, sory ale nie wiedziałem że można podkręcić procka o 60% na powietrzu.
Swoją drogą nie ma to tragicznych skutków w żywotności procesora? Bo jeśli tak, to nie
wyczyn kupić taniego proca i go wykręcić by nam podziałał rok. Moje myślenie opierało
się na tym że na powietrzu, o/c robi się max o 25% i więcej się nie da. No nic człowiek
uczy się całe życie tak więc mój błąd.


Solstheim oO Zaraz wyjdzie,że się chwalę ale co mi tam ;) Poszukaj moich wyników - gdzieś na forum zamieszczałem. Jak nie znajdziesz mogę wrzucić - na powietrzu zrobiłem o 100% OC. Proc śmiga i lata. Żywotność ? A co mi skoro procki na def taktach mają +/-12 lat. To mój podziała z 2 lata. Po tym czasie to ja będę miał pewnie jakiegoś sześciu rdzeniowca :) Ahh i sztuką jest kupić proca i go wykręcić ;) Do 3.2 Ghz każdy by dał radę ale przy 3.6 liczy się już umiejętności i szczęście ;) Wiem co mówię bo dwa razy podchodziłem do stabilnego 3.6 Ghz i nadal na pclabie nikt nie pobił mojego wyniku :) A gdyby nie to,że się troszkę boję i mam średni wentyl to robiłbym 3.7-3.8 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:34, DJ Danielus napisał:

Temperatury masz jakie oraz jakim chłodzeniem dysponujesz?


Tempy w okolicach 83 stopni a chłodzenie to AC Freezer 7 Pro - dawałem wam przecież wyniki tego OC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:43, dawidos170 napisał:

> Temperatury masz jakie oraz jakim chłodzeniem dysponujesz?

Tempy w okolicach 83 stopni

Mam nadzieję, że w stresie... ^^

Dnia 01.09.2008 o 12:43, dawidos170 napisał:

a chłodzenie to AC Freezer 7 Pro - dawałem wam przecież wyniki
tego OC ;)

Jakoś mnie to ominęło... :/ Nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się