Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 21:48, Misquamaqus napisał:

Musze te propozycje przemyslec. Dzieki za zainteresowanie :))).



Ok.....biore asusa P5Q PRO.
Wiecej nie bede sie zastanawial bo dostane na leb :))).

Teraz ide posluchac jakiejs muzy...

20080914222720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:43, ziptofaf napisał:

Przecież napisałem, że zasilacz ma aktywne PFC. Innymi słowy, komp zawsze pobierze tylko
tyle mocy, ile mu potrzebne. Jak będzie trzeba 100W, to będzie brał tylko 100W. To, że
na zasilaczu pisze 400W nie znaczy, że tyle będzie brał komp.

Gdzieś widziałem testy, gdzie sprawdzali ile pobiera komputer z zasilaczem 200W vs. 1kW. Wyniki były o 50W korzystniejsze dla tego "mniejszego" tak więc lepiej w takich oszczędnościowych konfigach brać tyle ile trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:00, Voii napisał:

Zastanawiam się nad dokupieniem drugiej karty: 8800GT Zotac 512DDR3
Mam zasilacz 500Wat Cheiftech Proca E6400 @ 3.0Ghz i Płytę Asus P5N32-E SLI Plus i 3GB
DDR2 kingston HyperX 750Mhz. Raz: czy zasilacz wydoli, dwa czy procek nadgoni karty i
trzy: czy w ogóle się opłaca;)

Zasilacz będzie pracować "na styk" i może paść po pół roku. Procek - co prawda nie wystarczy, ale nie będziesz tracił aż tak wiele z wydajności.
Po trzecie - wymagana zmiana zasilacza, więc moim zdaniem się nie opłaca. Za koszt 8800GT + Be-Quiet 600W (a potrzebny jest zasilacz tej klasy) dostaniesz podkręconego fabrycznie Radeona HD4870 (Palit Sonic Dual Edition), który w sporej części gier rozgromi oba te GeForce''y w pojedynkę. A w innych będzie przegrywał minimalnie. I przy okazji bierze o jakieś 100W mocy mniej, co chyba też się liczy.

Dnia 14.09.2008 o 22:00, Voii napisał:

EDIT: pracuje na rozdziałce 1280x1024

A to pozostań na razie przy jednej karcie. Po co dokupować kolejną kartę, skoro gry działają ci płynnie w tej rozdzielczości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc:
- procesor w tej cenie jeszcze jakoś będzie
- grafa do chrzanu
- płyta główna j.w.
- dysk na ATA...
- nagrywarka sam szum....
- pamiątki - powiedzmy, że ujdą, ale są na granicy... dobrze, że chociaż 800MHz

Ciekawie gościu zrobił te karty rozszerzeń - niby zintegrowane, ale zdjęcia już innych urządzeń ;)

Jedynie co to buda fajna.

Hmm... A gdzie zasilacz? Martwię się, że będzie to jakiś złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:28, DJ Danielus napisał:

Gdzieś widziałem testy, gdzie sprawdzali ile pobiera komputer z zasilaczem 200W vs. 1kW.
Wyniki były o 50W korzystniejsze dla tego "mniejszego" tak więc lepiej w takich oszczędnościowych
konfigach brać tyle ile trzeba.


200W vs 1000W. To akurat bardzo duża różnica (pięciokrotna!), więc i czemu się dziwić. Ale 400W Chieftec to nie przesada, a rozsądek. Ewentualnie jeszcze model 350W. Poniżej tej granicy ciężko obecnie o dobre zasilacze (no, chyba, że Fortrony z Allegro. Te są OK.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Procek - może być.
Płyta główna - chyba wyjęta ze złomowiska. ECS? To się nawet do budżetowych PC-tów nie nadaje.
Karta graficzna - już lepiej było dać zintegrowaną z płytą główną typu HD3200.
Dysk twardy - ciekawe, jakiej firmy? Wsadzą jakiegoś Samsunga, który padnie po roku od zakupu i będą jaja.
Pamięci RAM - o 1GB za mało, ale parametry mają w porządku.
Nagrywarka - Sam-szum? O nie! To naprawdę wyje. A jak ma zły dzień, to w ogóle nie uruchamia płyt...
Obudowa + zasilacz - poza tym, że obudowa wygląda tandetnie (czerwony + czarny + różowy, błeeee!), to zasilacz jest naprawdę nędznej jakości i w każdej chwili może wybuchnąć razem z połową PC-ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...) A to pozostań na razie przy jednej karcie. Po co dokupować kolejną kartę, skoro gry działają

Dnia 14.09.2008 o 22:30, ziptofaf napisał:

ci płynnie w tej rozdzielczości?


Przyszłościowo. Przy tym kompie muszę pozostać następne dwa lata. Teraz po prostu mam odłożone trochę kasy i dylemat to czy tamto. Potem przyjdą studia, i trzeba się będzie zaopatrzyć w jakiegoś lapka, a na nim, jak wiadomo, nie pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:39, Voii napisał:

Przyszłościowo. Przy tym kompie muszę pozostać następne dwa lata. Teraz po prostu mam
odłożone trochę kasy i dylemat to czy tamto. Potem przyjdą studia, i trzeba się będzie
zaopatrzyć w jakiegoś lapka, a na nim, jak wiadomo, nie pogram.


A to po prostu sprzedaj obecnego 8800GT i na jego miejsce kup Radeona HD4870 (albo i GTX-a 260, jak wolisz Nvidię). Wyjdzie dość tanio (po odjęciu ceny sprzedaży obecnej karty jakieś 450 zł), a będziesz miał naprawdę szybką maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:32, DJ Danielus napisał:

A więc:
- procesor w tej cenie jeszcze jakoś będzie
- grafa do chrzanu
- płyta główna j.w.
- dysk na ATA...
- nagrywarka sam szum....
- pamiątki - powiedzmy, że ujdą, ale są na granicy... dobrze, że chociaż 800MHz

Ciekawie gościu zrobił te karty rozszerzeń - niby zintegrowane, ale zdjęcia już innych
urządzeń ;)

Jedynie co to buda fajna.

Hmm... A gdzie zasilacz? Martwię się, że będzie to jakiś złom.



dysk na SATA 2 a nie ATA

prosze o jakies konkretniejsze info a nie wyrazenie złom, do chrzanu. Konkrety jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:44, fiorellademon napisał:

dysk na SATA 2 a nie ATA

Podpisany był jako WD z naklejką ATA :P

Dnia 14.09.2008 o 22:44, fiorellademon napisał:

prosze o jakies konkretniejsze info a nie wyrazenie złom, do chrzanu. Konkrety jakies

Jest to równoznaczne ze słowem mało wydajny, ot. synonim taki ;) Powiedzmy sobie. Po prostu kolega źle kupił i raczej nie będzie zadowolony - mógł kupić na części i w podobnej cenie miałby lepszy sprzęcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:44, fiorellademon napisał:

prosze o jakies konkretniejsze info a nie wyrazenie złom, do chrzanu. Konkrety jakies


Do grania raczej się nie nadaje - normalnie za słabe. Stabilne to to też nie będzie bo zasilacz to bomba zegarowa, a płyta to staroć - może nie do końca się zgrywać z resztą, a w efekcie niebieski kolor często opromieni Twoją twarz. To tylko rozwinięcie słowa "złom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:57, Voii napisał:

> prosze o jakies konkretniejsze info a nie wyrazenie złom, do chrzanu. Konkrety jakies


Do grania raczej się nie nadaje - normalnie za słabe. Stabilne to to też nie będzie bo
zasilacz to bomba zegarowa, a płyta to staroć - może nie do końca się zgrywać z resztą,
a w efekcie niebieski kolor często opromieni Twoją twarz. To tylko rozwinięcie słowa
"złom".



na szczęście nie moją twarz tylko kolegi :D

Ja mam swojego E4300, 3GB RAM i X1950pro i ani mi sie śni tykac czegos takiego jak ten komp z linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam sentyment do DFI ;) (byłem a w sumie jestem szczęśliwym posiadaczem DFI LP nForce 4 ultra-d ;) ), UT jest wyższym modelem od DK, ale DK T2RS tez jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie zdążyłem z editem. Parę kwestii muszę dodać. DFI LP UT ma słaby dźwiek. Sam niedawno (1-2 miesiace tamu) zastanawiałem sie nad zakupem DFI LanParty DK P35 T2RS ale przeczytałem gdzies recke (nie pamiętam juz co w niej takiego było) ale troche sie do niej zraziłem i wybrałem Foxconn''a P35A-S, wiec cofam to co wczesniej powiedziałem i jak masz juz wybierac miedzy DFI a Asusem P5Q Pro to brałbym asusa.

EDIT:
A może to?

MSI P45 NEO2-FR - wyglad niezły, a na PCLabie tez dostała dobrą ocenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 23:50, GANGSTERR napisał:

Ehh, nie zdążyłem z editem. Parę kwestii muszę dodać. DFI LP UT ma słaby dźwiek. Sam
niedawno (1-2 miesiace tamu) zastanawiałem sie nad zakupem DFI LanParty DK P35 T2RS ale
przeczytałem gdzies recke (nie pamiętam juz co w niej takiego było) ale troche sie do
niej zraziłem i wybrałem Foxconn''a P35A-S, wiec cofam to co wczesniej powiedziałem i
jak masz juz wybierac miedzy DFI a Asusem P5Q Pro to brałbym asusa.


Ja mam osobna karte dzwiekowa creative wiec dzwiek na plycie mnie nie interesuje.

Ta dfi dark http://www.ceneo.pl/1171949 jest piekna. Taka prosciutka i o to mi wlasnie chodzi.
Musze to poukladac w jakas logiczna a wlasciwie sensowna calosc.
Trudny wybor...

Czy ta plyta obsloguje pamieci 1066 mhz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 23:56, Misquamaqus napisał:


Ja mam osobna karte dzwiekowa creative wiec dzwiek na plycie mnie nie interesuje.

Ta dfi dark http://www.ceneo.pl/1171949 jest piekna. Taka prosciutka i o to mi wlasnie
chodzi.
Musze to poukladac w jakas logiczna a wlasciwie sensowna calosc.
Trudny wybor...

Czy ta plyta obsloguje pamieci 1066 mhz ?.


Już chyba sobie przypominam, ten DFI ma bodajże problematyczny BIOS, cos sie czasapi sypie czy cos w tym stylu. P35 chyba nie wspiera pamięci 1066 MHz, dopiero P45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się