Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2008 o 23:00, BAMPERS napisał:

No tak aż prawie z 9600 GT, dziś już nikt poważny (gdy to jakoś pracuje) nie spojrzy
w kierunku tej grafiki.


Bo ? Jeśli ktoś buduje tanią jednostkę centralną to uzna to za dobry wybór. Tańsza od 4850 a w dodatku wydajna bo pozwala pograć komfortowo a nie w 800*600 i minimum detali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:00, BAMPERS napisał:

No tak aż prawie z 9600 GT, dziś już nikt poważny (gdy to jakoś pracuje) nie spojrzy
w kierunku tej grafiki.

Wiesz co - może i w głównym kompie mam 2xHD4850, ale do czysto domowego użytku taka bestia mi niepotrzebna jakoś (poza tym główny komp jest okupowany przez całą rodzinę :)). A 9600GT jest tani i wystarczająco wydajny do normalnych gier. Zresztą - czemu nikt miałby na nią nie spojrzeć? Mass Effect - max. detale, Assassin''s Creed - max. detale. To dość dobry wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przecież nie chce się kłócić , ale uważasz że biorę z kosmosu te informacje ?
To moje źrudła:
http://forum.idg.pl/karty_graficzne_wideo-f102-problem_z_z_radeon_hd_4850-t 162193.html
http://forum.idg.pl/karty_graficzne_wideo-f102-mam_problem_z_ati_radeon _4850-t160329.html
http://forum.pclab.pl/t395229.html
http://forum.idg.pl/karty_gr aficzne_wideo-f102-problem_z_hd_4850-t155823.html
http://forum.pclab.pl/t408541.htm l
i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 23:03, GANGSTERR napisał:

> w kierunku tej grafiki.
bo wszyscy mają do wydania po 4k zł na nowego kompa zeby wsadzić sobie HD 4870X2 czy
tez GTX 280. Są liudzie, ktorych nie stać na kupno super wypasionych kompów i bedą skakać
z radości ze mają 9600GT. Człowieku, ale pieprzysz...



Ty dalej nie rozumiesz, i obrażasz żałośnie. Mówimy o czasie gdy był dostępny 8800 gts 512 ,8800 gt i 9600 gt
A wówczas Hd3870 był nie opłacalnym zakupem wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:09, ziptofaf napisał:

> No tak aż prawie z 9600 GT, dziś już nikt poważny (gdy to jakoś pracuje) nie spojrzy

> w kierunku tej grafiki.
Wiesz co - może i w głównym kompie mam 2xHD4850, ale do czysto domowego użytku taka bestia
mi niepotrzebna jakoś (poza tym główny komp jest okupowany przez całą rodzinę :)). A
9600GT jest tani i wystarczająco wydajny do normalnych gier. Zresztą - czemu nikt miałby
na nią nie spojrzeć? Mass Effect - max. detale, Assassin''s Creed - max. detale. To dość
dobry wynik...

Nie rozumiem twojej wypowiedzi , ja się odnoszę do hd 3xxx , 9600 gt jest dobrą, wydajną karciochą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:22, BAMPERS napisał:

Ty dalej nie rozumiesz, i obrażasz żałośnie. Mówimy o czasie gdy był dostępny 8800 gts
512 ,8800 gt i 9600 gt
A wówczas Hd3870 był nie opłacalnym zakupem wogóle.

.... a co mnie obchodzi (i ludzi kupujących teraz kompa) co było opłacalne rok temu. Liczy sie to co jest teraz.. . Ja cały czas mowie o sytuacji jaka jest teraz. I sam sobie zaprzeczasz. raz piszesz, ze normalny człowiek nie spojrzy na 9600 Gt a zaraz piszesz ze to swietna karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:19, BAMPERS napisał:

Ok, przecież nie chce się kłócić , ale uważasz że biorę z kosmosu te informacje ?
To moje źrudła:



A moje źródło nazywa się posiadanie karty ATI. 0 problemów. Za to pozytywy bo na 3850 byłem w stanie odpalić AAx2 w Crysisie.


BTW -> Jak na forum doradzają takie pro zajebiaszcze postaci to współczucia http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=424847 -> nie wiem czym się chwalić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:29, BAMPERS napisał:

Mój świat jest twoim , twój moim, mamy wspólne horyzonty.
Widzę że się opanowałeś ździebko.

na gram.pl juz troche jestem (ponad 1100 dni a drugie tyle byłem na cdprojekt.info) i widziałem wielu agentów, ale ty bijesz ich wszystkich. Bo z nimi jeszcze była mozliwa normalna dyskusja na argumenty, a z toba to troche ciezko to idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:34, GANGSTERR napisał:

> Mój świat jest twoim , twój moim, mamy wspólne horyzonty.
> Widzę że się opanowałeś ździebko.
na gram.pl juz troche jestem (ponad 1100 dni a drugie tyle byłem na cdprojekt.info)
i widziałem wielu agentów, ale ty bijesz ich wszystkich. Bo z nimi jeszcze była mozliwa
normalna dyskusja na argumenty, a z toba to troche ciezko to idzie..



I pewnie ty te dyskusje zawsze wygrywałeś , ponieważ oni rezygnowali gdyż:

''''Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ... Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ... A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

I się dziwisz że w pracy Cię czasem nie szanowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 23:36, BAMPERS napisał:

I pewnie ty te dyskusje zawsze wygrywałeś

nie

ponieważ oni rezygnowali gdyż:

Dnia 23.10.2008 o 23:36, BAMPERS napisał:


''''Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ... Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

szkoda, ze to ty pierwszy zaczełeś na mnie naskakiwać, a ja poprostu mówie to co mysle. Jesli jest to dla ciebie oznaka debilizmu to mi przykro. Tylko ze według tego debilem jest tez np. Robert Kubica (tez mówi to co mysli)

Dnia 23.10.2008 o 23:36, BAMPERS napisał:

I się dziwisz że w pracy Cię czasem nie szanowali.

nie wiesz co robiłem i skim pracowałem wiec sie nie wypowiadaj o czyms o czym nie masz zielonego pojecia. Módl sie, zeby toba nie pomiatano czy ignorowano w szkole czy tez pracy bo ci co przewaznie najwiecej klrzycza w internecie w prawdziwym zyciu maja problemy

nie jestes pierwsza i ostatnia osoba ktora wychwala tutaj GF a szczególnie GTX 260 pod niebiosa. Za przykład moze posłużyć chociażby Misquamaqus (każdy wie ze uwielbua AMD i Nvidie ;) )czy mrosi z ta róznica, ze oni zdaja sobie sprawe jakim konkurentem jest HD 4870 i nie mowia tak jak ty, ze to shit, ze nieopłacalny (przypomne, chyba kazdy serwis, a na pewno w Polsce, ze HD 4870 ma wydajność na poziomie GTX 260 ale przy znacznie lepszym współczynniku opłacalności - fakt jakze czesto pomijany przez ciebie). I jakoś z nimi jestes w dobrych stosunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wybacz, że się wtrącę, ale:
Nvidia też nie jest doskonała. Nie wierzysz?
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-57
Cytuję:
"Po prostu patrząc na wyniki testów nie widzimy tej przepaści między starszą generacją kart, a tą teoretycznie nową. Bardzo często dochodzi też do sytuacji, że jest wolniej(!!!), jak np. w Call of Duty 4, co tylko wzmacnia wrażenie „przeciętności” GF’a GTX-260. Oczywiście wszystkie te „wpadki” wynikają bezpośrednio zarówno ze słabości architektury GT200 jak i problemów natury sterownikowej - były one widoczne już przy teście GTX’a 280. Jednakże silniejszy brat posiadał na tyle dużą wydajność, że skutecznie maskował wszystkie błędy czy inne problemy."
Coś tam jeszcze masz do powiedzenia w kwestii sterowników ATI, o czym wspominałeś wcześniej? W starciu HD4870 vs GTX260, to ten pierwszy miał w miarę dopracowane sterowniki...Jak sam pisałeś - mówmy o kartach nowych, a nie starych, więc daruj sobie gadki nt. HD2xxx. Bo wtedy ja mogę skontrować nawet serią FX5xxx Nvidii. Jak cofamy się w przeszłość, to na całego przecież :)

Poza tym - psychicznie wysoki pobór mocy (nie no, 210W na GTX260 i bodajże 230 na GTX280 to "troszkę" za dużo jak dla mnie). Fakt, że 2xHD4850 są mniej prądożerne od GTX280 o czymś świadczy. Zwłaszcza, że są i szybsze, i tańsze (ale to tak przy okazji, nie o tym ma być spór) ;). A świadczy to po prostu o niedopracowaniu serii GTX2xx. Wykonanie tych kart w 65 nm to porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kontynuując wzajemne wycieczki osobiste

dyskusja z toba wygladała tak:

GTX 260

odpowiadasz na mojego posta, powiedzmy tam było 6 kontraargumentów. Ja ci odpowiadam na te 6 argumentów. To ty mi juz odpisujesz na bodajże 3-4 (i pojawiaja sie pierwsze obelgi). No to ja ci odpowiadam na wszystkie 3-4. No to ty byłeś w stanie odpisać na 1 i jeszcze po mnie pojechać. Po tem sie tylko kłocimy o obrażamy (nie wnikam kto bardziej)

HD 3870

mowisz i pokazujesz testy spzred roku. Ja ci mówie, ze sytuacja wraz z nowymi sterownikami sie zmieniła. To ty znowu o sytuacji sprzed roku. To ja i inne osoby podajemy ci zeszłoroczne testy i komentarze. A ty dalej o sytuacji sprzed roku (sam to stwierdziłeś).

juz sie nie moge doczekac odpowiedzi ale pogadamy jutro ;] ja koncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:49, GANGSTERR napisał:

szkoda, ze to ty pierwszy zaczełeś na mnie naskakiwać, a ja poprostu mówie to co mysle.
Jesli jest to dla ciebie oznaka debilizmu to mi przykro. Tylko ze według tego debilem
jest tez np. Robert Kubica (tez mówi to co mysli)

Ja, znowu błąd !
Ja do ciebie się nie odnisłem jeżeli mowa była o grafice hd 4850 i dopłacie około 400 zł, i to ja napisałem swoje zdanie , a ty je zanegowałeś.

Dnia 23.10.2008 o 23:49, GANGSTERR napisał:

nie wiesz co robiłem i skim pracowałem wiec sie nie wypowiadaj o czyms o czym nie masz
zielonego pojecia. Módl sie, zeby toba nie pomiatano czy ignorowano w szkole czy tez
pracy bo ci co przewaznie najwiecej klrzycza w internecie w prawdziwym zyciu maja problemy


Pewnie że nie wiem, jedynie widząc co wypisujesz za ofensywne prozy, mogę tyle wywnioskować względem twojej osoby.Każdy w życiu miewa problemy, nie tylko ci co krzyczą w sieci. Ja już ich sporo przetrwałem dlatego
jescze się trzymam. Co cię nie zabije , to cię wzmocni !

Dnia 23.10.2008 o 23:49, GANGSTERR napisał:

nie jestes pierwsza i ostatnia osoba ktora wychwala tutaj GF a szczególnie GTX 260 pod
niebiosa. Za przykład moze posłużyć chociażby Misquamaqus (każdy wie ze uwielbua AMD
i Nvidie ;)


Oj taaak, szczególnie teraz kiedy przeszedł na intel''a. A amd jest zawsze warte zainteresowania, jedynie ci którzy mają wrodzoną nienawiść do tego producenta mogą o nim pisać że to crap. Ja sam się przesiadłem z intela na AMD .

)czy mrosi z ta róznica, ze oni zdaja sobie sprawe jakim konkurentem jest

Dnia 23.10.2008 o 23:49, GANGSTERR napisał:

HD 4870 i nie mowia tak jak ty, ze to shit, ze nieopłacalny (przypomne, chyba kazdy serwis,
a na pewno w Polsce, ze HD 4870 ma wydajność na poziomie GTX 260 ale przy znacznie lepszym
współczynniku opłacalności - fakt jakze czesto pomijany przez ciebie). I jakoś z nimi
jestes w dobrych stosunkach


Mrosi i Misquamaqus zwyczajnie nie chcą wszczynać wojenek - jak to ma teraz miejsce, i wiedzą co mają , dlatego też dają sobie na wstrzymanie w takich tematach - od miesięcy zawładnietych monopolem HD48xx.
Ja też sobie zdaje sprwę z jej wydajności, ale biorąc całokształt dzisiejszych grafik - sterowniki, kompatybilność z gami (nvidia zawsze ją ma), ilość producentów robiących na tym gpu grafiki, zastosowane technologie , wolę nvidi''ę
Ja jestem w dobrych stosunkach z każdym kto potrafi w nich być, zawszę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:14, GANGSTERR napisał:

kontynuując wzajemne wycieczki osobiste

dyskusja z toba wygladała tak:

GTX 260

odpowiadasz na mojego posta, powiedzmy tam było 6 kontraargumentów. Ja ci odpowiadam
na te 6 argumentów. To ty mi juz odpisujesz na bodajże 3-4 (i pojawiaja sie pierwsze
obelgi). No to ja ci odpowiadam na wszystkie 3-4. No to ty byłeś w stanie odpisać na
1 i jeszcze po mnie pojechać. Po tem sie tylko kłocimy o obrażamy (nie wnikam kto bardziej)

HD 3870

mowisz i pokazujesz testy spzred roku. Ja ci mówie, ze sytuacja wraz z nowymi sterownikami
sie zmieniła. To ty znowu o sytuacji sprzed roku. To ja i inne osoby podajemy ci zeszłoroczne
testy i komentarze. A ty dalej o sytuacji sprzed roku (sam to stwierdziłeś).

juz sie nie moge doczekac odpowiedzi ale pogadamy jutro ;] ja koncze.



Rozmawiasz sam ze sobą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz, że się wtrącę, ale:
> Nvidia też nie jest doskonała. Nie wierzysz?

Nie jest doskonała, lecz doskonalsza od ati na pewno.

> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-57
> Cytuję:
> "Po prostu patrząc na wyniki testów nie widzimy tej przepaści między starszą generacją
> kart, a tą teoretycznie nową. Bardzo często dochodzi też do sytuacji, że jest wolniej(!!!),
> jak np. w Call of Duty 4, co tylko wzmacnia wrażenie „przeciętności” GF’a
> GTX-260. Oczywiście wszystkie te „wpadki” wynikają bezpośrednio zarówno ze
> słabości architektury GT200 jak i problemów natury sterownikowej - były one widoczne
> już przy teście GTX’a 280. Jednakże silniejszy brat posiadał na tyle dużą wydajność,
> że skutecznie maskował wszystkie błędy czy inne problemy."

Też to wczoraj czytałem , i wcześniej również.

> Coś tam jeszcze masz do powiedzenia w kwestii sterowników ATI, o czym wspominałeś wcześniej?

Względem sterowników zawsze, bo zawsze są niedociągnięcia, ostatnio było mówione o łacie dla sterownika ati do jakiejś gry - nie pamiętam tylko jakiej, bo mnie to obchodzi jak zeszłoroczny śnieg.

> W starciu HD4870 vs GTX260, to ten pierwszy miał w miarę dopracowane sterowniki...Jak
> sam pisałeś - mówmy o kartach nowych, a nie starych, więc daruj sobie gadki nt. HD2xxx.
> Bo wtedy ja mogę skontrować nawet serią FX5xxx Nvidii. Jak cofamy się w przeszłość, to
> na całego przecież :)

No właśnie jeżeli mowa o tamtym okresie, miałem radeon 9550 128 bit od od palita (tak zachwalanego) - pzerażający crap !
Pamięci elixir max taktowane na 220 mhz, gpu był w stanie wyciągnąć z 250 mhz na 340 Mz , oczywiście chłodzenie bardzo niereferencyjne , które go wręcz mroziło. Ale mowa o wydajności ,miejsza z grzebaniem.
Jej nie było po prostu żenada, Misquamaqus miał równocześnie Fx 5500 - gdy porównaliśmy ze sobą grafiki byłem przerażony co kupiłem, dlatego czym prędzej zamieniłem na jego egzemplarz ten złom.

> Poza tym - psychicznie wysoki pobór mocy (nie no, 210W na GTX260 i bodajże 230 na GTX280
> to "troszkę" za dużo jak dla mnie). Fakt, że 2xHD4850 są mniej prądożerne od GTX280 o
> czymś świadczy. Zwłaszcza, że są i szybsze, i tańsze (ale to tak przy okazji, nie o tym
> ma być spór)

Jak wiadomo grafika pobiera tyle energi tylko podczas trybu 3D , więc to drobny szczegół, nie istotny. dzisiaj się nie patrzy na pobór mocy z sieci, przy chęci gry w nowości w maksymalnych ustawieniach graficznych - to musi konsumować !!!


;). A świadczy to po prostu o niedopracowaniu serii GTX2xx. Wykonanie tych
> kart w 65 nm to porażka...

Jakim niedopracowaniu , są nie wydajne, krzaczą obrazem ,przegrzewają się ? Nie porażka , lecz ograniczenie technologiczne na dzień ówczesny.


Dwóch na jednogo to banda łysego .

20081024011736

20081024011746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 01:17, BAMPERS napisał:

> Wybacz, że się wtrącę, ale:
> Nvidia też nie jest doskonała. Nie wierzysz?

Nie jest doskonała, lecz doskonalsza od ati na pewno.


Jasne - właśnie to widać,że jest doskonalsza a większość wybiera ATI.

Dnia 24.10.2008 o 01:17, BAMPERS napisał:


> Coś tam jeszcze masz do powiedzenia w kwestii sterowników ATI, o czym wspominałeś
wcześniej?

Względem sterowników zawsze, bo zawsze są niedociągnięcia, ostatnio było mówione o łacie
dla sterownika ati do jakiejś gry - nie pamiętam tylko jakiej, bo mnie to obchodzi jak
zeszłoroczny śnieg.


Nawet nie wiesz o czym mówisz w tym momencie. A jak nie wiesz to daruj sobie.

Dnia 24.10.2008 o 01:17, BAMPERS napisał:

Jak wiadomo grafika pobiera tyle energi tylko podczas trybu 3D , więc to drobny szczegół,
nie istotny. dzisiaj się nie patrzy na pobór mocy z sieci, przy chęci gry w nowości
w maksymalnych ustawieniach graficznych - to musi konsumować !!!


Jak widać na przykładzie HD 4850 - nie musi.

Dnia 24.10.2008 o 01:17, BAMPERS napisał:

Jakim niedopracowaniu , są nie wydajne, krzaczą obrazem ,przegrzewają się ? Nie porażka
, lecz ograniczenie technologiczne na dzień ówczesny.


Takie ograniczenie jak to,że nie mają DX10.1 ? Oni nie chcą więc bzdur nie pisz. W dodatku przegrywają w stosunku cena/wydajność i nie chcesz tego argumentu zaakceptować. Jak jesteś bogaty to dla mnie możesz kupować sobie nawet 280 w Tri SLI. Ale większość ludzi patrzy przez pryzmat współczynnika ceny do oferowanej wydajności. A ten lepszy ma ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:49, GANGSTERR napisał:

nie jestes pierwsza i ostatnia osoba ktora wychwala tutaj GF a szczególnie GTX 260 pod
niebiosa. Za przykład moze posłużyć chociażby Misquamaqus (każdy wie ze uwielbua AMD
i Nvidie ;) )czy mrosi z ta róznica, ze oni zdaja sobie sprawe jakim konkurentem jest
HD 4870 i nie mowia tak jak ty, ze to shit, ze nieopłacalny (przypomne, chyba kazdy serwis,
a na pewno w Polsce, ze HD 4870 ma wydajność na poziomie GTX 260 ale przy znacznie lepszym
współczynniku opłacalności - fakt jakze czesto pomijany przez ciebie). I jakoś z nimi
jestes w dobrych stosunkach


Trochę nie tak...
Jak doskonale wiesz miałem 2 grafiki HD4870 w CF. W zasadzie dwoma powodami, dla których z nich zrezygnowałem były temperatury (wolę ciszę i chłód) i "obciążenie gniazdka". Nowe Radki owszem, mają najlepszy współczynnik wydajność/cena ale z temperaturami prac trochę pojechali. I w tym zakresie "nie podskoczą" NVidii (mój GTX260 w idle ma ~45*C w stresie, po kilku godzinach grania w Crysisa max 73*C, gdzie ATI już na wstępie miała 80*C). Dochodzi do tego zużycie prądu. Niestety 4870 zużywa go więcej niż GTX260. I tyle.
Co zaś do procków. Już dawno przeszedłem na C2D a niedawno na C2Q...
Ale żebym od razu był fanboyem NVidii... No wiesz.... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

Ja do ciebie się nie odnisłem jeżeli mowa była o grafice hd 4850 i dopłacie około 400
zł, i to ja napisałem swoje zdanie , a ty je zanegowałeś.

HD 4850 ? a ja myslałem ze mowimy o HD 4870. Nie każdego stać, zeby od tak dopłacić 400 zł do grafy. Jesli ty mozesz no to fajnie, gratuluje, ale miej na wzgledzie, ze nie kazdy moze szastac kasą.

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

Pewnie że nie wiem, jedynie widząc co wypisujesz za ofensywne prozy, mogę tyle wywnioskować
względem twojej osoby.

sie ciesz, ze nie pisze co ja wnioskuje na twoj temat (a wiedze pod względem takiej analizy mam)

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

> nie jestes pierwsza i ostatnia osoba ktora wychwala tutaj GF a szczególnie GTX 260
pod
> niebiosa. Za przykład moze posłużyć chociażby Misquamaqus (każdy wie ze uwielbua
AMD
> i Nvidie ;)

Oj taaak, szczególnie teraz kiedy przeszedł na intel''a. A amd jest zawsze warte zainteresowania,
jedynie ci którzy mają wrodzoną nienawiść do tego producenta mogą o nim pisać że to crap.

Przeszedł na AMD tylko ze względu na wydajność, bo marnował mu sie GTX 260 ale dalej jest sympatykiem AMD. Sam miałem wcześniej dwa proce AMD i byłem z nich bardzo zadowolony.

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

Ja sam się przesiadłem z intela na AMD .

twoj wybór

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

Mrosi i Misquamaqus zwyczajnie nie chcą wszczynać wojenek - jak to ma teraz miejsce,

i nie dziwie im sie jak widza takie psoty jak twoje. Jakbym wiedział jak to sie potoczy to bym cie olał...ale wydawałeś sie na osobe z ktora mozna normalnie pogadać. Niestety, myliłem się.

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

i wiedzą co mają , dlatego też dają sobie na wstrzymanie w takich tematach - od miesięcy
zawładnietych monopolem HD48xx.

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

- sterowniki

Jak ci już zostało udowodnione, Nvidia tez potrafi nawalic ze sterownikami ale ty tego nie akceptujesz. Poza tym, nvidia moze miec przejsciowe problemy technologiczne ale ATI juz nie

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

kompatybilność z gami (nvidia zawsze ją ma),

no nie zawsze, choc fakt, do nie dawna miała lepsza niz ATI, ale do nie dawna

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

ilość producentów robiących na tym gpu grafiki

szkoda, ze chociażby taki gainward, odwieczny producent GF zrezygnował z Nvidi na rzecz ATI i wyszło mu to raczej na dobre. Do tego GF tak zle sie sprzedają, ze mowi sie o odejsciui 4 kolejnych. Net tez jest pełen głosów, ze partnerzy Nvidi są coraz bardziej niezadowoloni z jej prudktów. Np. bodajże EVGA chciała zacząć spzredawać ATI ale te sie nie zgodziło.

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

zastosowane technologie

no tak, bo ATI stosuje technologie z XX wieku...ale jakosc potrafi dotrzymać kroku wydajnosciowo GF w swoim przedziale cenowym a najwydajniejsza karta na rynku jest HD4870X2

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

Ja jestem w dobrych stosunkach z każdym kto potrafi w nich być, zawszę !!!

jakos mnie nie przekonujesz

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

Rozmawiasz sam ze sobą ?

pogratulować odpowiedzi. Prawda boli ?

Dnia 24.10.2008 o 00:41, BAMPERS napisał:

lecz doskonalsza od ati na pewno.

no własnie nie, patrz wyżej

mrosi
wiesz, to normalne ze karty w CF czy tez SLI maja wieksze temp niz pojedyncze ;) W koncu sa miedzy nimi małe odległości.Fakt, HD 4870 ma gorsze chłodzenie, ale wystarczy kupic wersje nierefencyjna (tansza od GTX 260) i miec nizsze temp niz wspoomniany GTX ;) A pobór pradu pod obciązeniem maja podobny. Nie powiedziałem, ze jestes fanboyem ;) a tylko ze tez kiedys wyraziłeś opinie, ze GTX 260 jest lepszy, i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się