Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Cześć.
Mam duży problem.
Chciałem sobie odpalić kompa i pokazał się tekst że występuje problem ze znalezieniem jakiegoś pliku systemowego. po różnych akcjach typu naprawa systemu itp (wszystkie nieudane) okazało się że nawet reinstalki nie moge zrobić bo mi się zatrzymuje instalator po tym jak wybieram opcje instalacji. Podpiąłem inny dysk i zaistalowałem na nim system. Odpaliłem kompa i okazało się że stary dysk wogóle nie zostaje wykryty. Oblookałem całego neta i żaden ze sposobów na moj problem nie zadziałał więc dałem sobie spokój i pomyślałem że oddam go do naprawy. Ale żeby było śmiesznie i ciekawie odpiąlem ten dysk co wrzuciłem na niego system zostawiając ten stary w kompie. Moja siostra która nie wiedziała o awarii odpaliła kompa i okazało się że działa tak jakby ten drugi dysk był ciągle podłączony. Nie mam wogóle dostępu do starego dysku a przeciez innego nie mam w kompie (wiem że wydaje się niemożliwe ale właśnie pisze z tego kompa...). Czy może mi ktoś poradzić jak odzyskać dostęp do danych z tego starego dysku? Bardzo proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh już nie wiem gdzie pytać. Mam problem. Nie potrafię podzielić dysku na partycje na Viscie;/ Jakieś porady? A także, mam problem bo wszystkie moje graty (gry, pliki, programy) mam na C chciałbym go sformatować ale nie mogę, wiec tu jest moje pytanie, czy mogę wszystkie pliki przenieść jakoś na nowo stworzoną partycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:48, Artas15 napisał:

Eh już nie wiem gdzie pytać. Mam problem. Nie potrafię podzielić dysku na partycje na
Viscie;/ Jakieś porady? A także, mam problem bo wszystkie moje graty (gry, pliki, programy)
mam na C chciałbym go sformatować ale nie mogę, wiec tu jest moje pytanie, czy mogę wszystkie
pliki przenieść jakoś na nowo stworzoną partycję?


Dysku C: spod windowsa nie można sformatować, najlepiej jak wrzucisz płytę instalacyjną windowsa do napędu i z niej uruchomisz komputer (w BIOSie musisz ustawić wcześniej Boot sequence, albo coś takiego) i wtedy z instalatora możesz i sformatować każdy dysk i podzielić na partycje.

PS. Sformatowanie dysku C: wiąże się ze skasowaniem windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:48, Artas15 napisał:

Eh już nie wiem gdzie pytać. Mam problem. Nie potrafię podzielić dysku na partycje na
Viscie;/ Jakieś porady? A także, mam problem bo wszystkie moje graty (gry, pliki, programy)
mam na C chciałbym go sformatować ale nie mogę, wiec tu jest moje pytanie, czy mogę wszystkie
pliki przenieść jakoś na nowo stworzoną partycję?


Ściągnij sobie programik Gparted ( darmowy )
http://gparted.sourceforge.net/download.php

Utwórz partycję z miejsca wolnego które masz na C, sformatuj tą partycję i przeżuć pliki na nią. Wtedy możesz sformatować partycję C również tym programem lub sposobem który podał Ci Nufiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:44, 0HoMicide0 napisał:

> masz dobry zasilacz, wiec jest dobrze ;) podaj ile mozesz kasy wydać ?
>

około 300zł


HD 3850, HD 3870, GF 9600 GSO, 9600 GT (nie wiem dokładnie jak stoja ceny, cos z tych pownieneś znaleźć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zastanawiam sie nad wymiana dysku systemowego, na ktorym bedzie tylko system. Myslalem o WD Velocity Raptor, ale do glowy przyszedl mi dysk SSD o pojemnosci 64GB. Siedzi miw glowie Intel X25-M ale ciezko jest go dostac i ceny sa nie znane. Mozecie w razie czego polecic cos podobnego do tego intela??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:50, GANGSTERR napisał:

> > masz dobry zasilacz, wiec jest dobrze ;) podaj ile mozesz kasy wydać ?
> >
>
> około 300zł

HD 3850, HD 3870, GF 9600 GSO, 9600 GT (nie wiem dokładnie jak stoja ceny, cos z tych
pownieneś znaleźć)


HD 3850, HD 3870 - te dwa radeony są porównywalne do 8600gts, więc raczej wezmę jakiegoś geforca, który będzie współpracować z moim procesorem. I musi działać na zasilaczu Corsair 450W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2008 o 12:55, 0HoMicide0 napisał:

HD 3850, HD 3870 - te dwa radeony są porównywalne do 8600gts, więc raczej wezmę jakiegoś
geforca, który będzie współpracować z moim procesorem. I musi działać na zasilaczu Corsair
450W


lol, HD 3850 tak skopie GF 8600 GT ze nie da sie tego cenzuralnie opisac ;p HD 3850 i HD 3870 to poziom 9600 GT (ostatnie wersje sterownikow daly im duzego kopa). A czemu miałby nie działac ? Ja na tym corsairze trzymałem HD 4870 i działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:58, GANGSTERR napisał:


> HD 3850, HD 3870 - te dwa radeony są porównywalne do 8600gts, więc raczej wezmę
jakiegoś
> geforca, który będzie współpracować z moim procesorem. I musi działać na zasilaczu
Corsair
> 450W

lol, HD 3850 tak skopie GF 8600 GT ze nie da sie tego cenzuralnie opisac ;p HD 3850 i
HD 3870 to poziom 9600 GT (ostatnie wersje sterownikow daly im duzego kopa). A czemu
miałby nie działac ? Ja na tym corsairze trzymałem HD 4870 i działało.


Nie mówię o 8600GT DDR2, tylko 8600GTS DDR3 on jest dwukrotnie szybszy - taktowanie 675/2000MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja, zielony w temacie, który próbuje się dokształcać. ;P

Prosiłbym o jakąś konfigurację, na której w nowsze gry pogram na high. Ale żeby też cena kosmiczna nie była. ~~ Wiecie o co chodzi, konfiguracja do gier, o niezbyt wygórowanej cenie.

Satysfakcjonowała by mnie dobra karta i procek, ramu tez by się przydało dość dużo. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:04, Chaotizz napisał:

Witam, to znowu ja, zielony w temacie, który próbuje się dokształcać. ;P

Prosiłbym o jakąś konfigurację, na której w nowsze gry pogram na high. Ale żeby też cena
kosmiczna nie była. ~~ Wiecie o co chodzi, konfiguracja do gier, o niezbyt wygórowanej
cenie.

Satysfakcjonowała by mnie dobra karta i procek, ramu tez by się przydało dość dużo. ;>


niezbyt wubórowana cena nic nie mowi...podaj jaki masz budżet (i czy wliczac nowy dysk, bude i napedy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2008 o 13:00, 0HoMicide0 napisał:


Nie mówię o 8600GT DDR2, tylko 8600GTS DDR3 on jest dwukrotnie szybszy - taktowanie 675/2000MHz


jak tak dobrze sie znasz na kartach to po kij sie pytasz ?...

http://pclab.pl/art33745-4.html

www.gph.benchmark.pl - wybierz tam 8600 GT i HD 3850.. i pierwsze słysze, zeby DDR3 dawały 100% wydajności wiecej od DDR2. A taktowanie to nie wszystko. Liczy sie sama architektura rdzenia jak i ilość shaderów.

to ci powinno wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:10, Chaotizz napisał:

3,500 - 4,000 tysiące. Nie więcej.

Co do napędów, dysków itd. to i one by się przydały, wiec proszę o ich wliczenie.


ty to nazywasz umairkowany budzet ;p wiele ludzi dało by sie pociac, zeby moc dac tyle na kompa ;p Piszesz, jakbys miał do wydania 1000-1500 zł a tu wyskakujesz z taka sumka ;p

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
569 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
449 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
290 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
199 zł

Drugi dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
199 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
839 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator 690 Window /bez zasilacza/
290 zł

Zasilacz:
Corsair 620W [CMPSU-620HXEU]
499 zł

Razem: 3424 zł

dyski połączyc w RAID 0 (zwiekszy to wydajność) a na proca dokupić Scythe Mugen (chłodzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 12:53, MLODY2K6 napisał:

Witam.
Zastanawiam się nad wymiana dysku systemowego, na którym będzie tylko system. Myślałem
o WD Velocity Raptor, ale do głowy przyszedł mi dysk SSD o pojemności 64GB. Siedzi mi w
głowie Intel X25-M ale ciężko jest go dostać i ceny są nie znane. Możecie w razie czego
polecić coś podobnego do tego intela??


Jeśli widziałeś testy na anandtechu za intela zapłacisz 600$ i to jest cena hurtowa za 1000 sztuk ( aha test masz na pclabie też )
W tej chwili Raptor jest chyba optymalniejszym rozwiązaniem, na in4.pl jest test ale wersji 300GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:14, GANGSTERR napisał:

/.../

Dało by się to jeszcze jakoś przerobić na procesor 4-rdzeniowy, i kartę 1gb, lub bodajże 2x512 mb? ;P
Czy raczej to pogorszy wydajność?

No wiecie 1 upgrade (a raczej zamiana kompa, o ile wszystko dobrze pójdzie...) po pięciu latach. ;s Więc chciałbym jak najlepszą konfigurację, ale też nie przekraczająca podanej wyżej sumy. Chociaż i ten pomysł rozważę. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:28, Chaotizz napisał:

> /.../
Dało by się to jeszcze jakoś przerobić na procesor 4-rdzeniowy, i kartę 1gb, lub bodajże
2x512 mb? ;P
Czy raczej to pogorszy wydajność?

teraz do gier lepsza se wyzej taktowane 2 rdzeniowece niz nizej 4 rdzeniowce (no chyba ze bedzie krecił, wtedy mozna wziać Q9300, ale jesli nie, to pozostan przy E8400). 1 GB pamieci na karcie, hmm, a bedzie grał w rozdzielczościach 1900x1200 (Full HD) i wyzej ? jesli nie, to nie jest ci potrzebne tyle pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się