Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2008 o 18:27, CBOOL22 napisał:

a jak podkręcić intel c2d e6300 na płycie gigabyte ga-g31m-s2l i na boxowym chłodzeniu


bez obrazy, ale płyta ta to badziew, i o 3 GHz na niej możesz zapomnieć...

ogolnie podkreca sie poprzez podnoszenie fsb w BIOS''ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:44, GANGSTERR napisał:

> a jak podkręcić intel c2d e6300 na płycie gigabyte ga-g31m-s2l i na boxowym chłodzeniu


bez obrazy, ale płyta ta to badziew, i o 3 GHz na niej możesz zapomnieć...

ogolnie podkreca sie poprzez podnoszenie fsb w BIOS''ie


Już go podkręciłem do 2.4GHz na 2.5 sie wyłącza przy napięciu 1.325V
a płytę będe wymieniał na crossfirex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2008 o 18:47, CBOOL22 napisał:

a płytę będe wymieniał na crossfirex


eee, na jaka ? CrossFireX to system łączenia kart graficznych od ATI, a nie zaden model płyty glównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:52, GANGSTERR napisał:


> a płytę będe wymieniał na crossfirex

eee, na jaka ? CrossFireX to system łączenia kart graficznych od ATI, a nie zaden model
płyty glównej

wiem chodziło mi na taką co obsługuje crossfireX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:37, CBOOL22 napisał:

>
> > wiem chodziło mi na taką co obsługuje crossfireX
> a tak z ciekawosci, co to dokładnie za płyta ?
http://allegro.pl/item499000642_asus_p5q_pro_p45_ich10r_dualddr2_1200_crossfire.html

płyta jest dobra, ale ta bedzie lepsza ;p
http://allegro.pl/item496666020_biostar_tpower_i45_rekordzistka_w_oc.html

btw, płyty na P45 nie zbyt idealne do robienie CF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tego uniknę, ale jednak zdecydowałem się na wymianę procka do kompa kupionego w 2006 roku.
Na oku mam mianowicie chyba najlepszego dwujajowca AMD pod AM2 - Athlon X2 6000+. Cena spadła z zaporowej 340zł do około 300zł (a jeszcze przed podwyżką proc kosztował 290zł).
Oczywiście każda gra i tak śmiga na max detalach 1280*1024 w dobrym framerate (>30 fps), ale myślę tu głównie o GTA4 i wykorzystaniu swojej karty w maksymalnym stopniu przez cały 2009 rok, ponieważ z premierą Win 7 będę kupował konfig od zera, a teraz na rynku nie ma klarownej sytuacji w co inwestować (tak jak to było z serią X2 w 2006 roku, czy z kartą GF8800 w 2007 roku).

Czy jeśli kupię tego procka, to wystarczy włożyć go na miejsce starego bez żadnej ingerencji w soft? Oczywiście OC mnie nie interesuje. Płyta główna MSI K9N Neo-F rev1. Chłodzenie BOXowe.
Co znaczy wersja TDW 89W? Jest tańsza o 100zł od wersji 125W o tej samej prędkości.
Jakiego przyrostu mocy mogę się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze nie każda gra działa Ci na max detalach... Chyba, że masz jeszcze inną grafę niż w podpisie...
Po drugie - bardzo wydajny komputer = Intel, wydajny komputer = AMD - to tak ad Twojej planowanej wymiany sprzętu.
Po trzecie - po wymianie procesora wskazana jest ponowna instalacja systemu. Bądź co bądź wymieniasz najważniejszą część komputera...
Poza tym piszesz o TDP (nie TDW) czyli maksymalnej mocy pobieranej przez procesor. Te, o których wspomniałeś to starocie. Obecnie minimum przyzwoitości to procesor maksymalnie 65W... (np. http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Athlon_64_X2_Dual_Core/katalog,kat,3546/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie zdziwiłbym się gdyby powstał post z ,,ale ten artykuł jest po angielsku" :D

Gdybym miał nieskończony hajs (proszę modów o nie degradację ;) ) to dałoby radę skombinować płytę główną na 2x ATI RADEON HD 4870 X2???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:48, Mr X napisał:

Hehe nie zdziwiłbym się gdyby powstał post z ,,ale ten artykuł jest po angielsku" :D

Gdybym miał nieskończony hajs (proszę modów o nie degradację ;) ) to dałoby radę skombinować
płytę główną na 2x ATI RADEON HD 4870 X2???


dałoby, tlyko nie ma to w ogole sensu. Nie istnieje procesor, ktory by to obsłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:48, Mr X napisał:

to dałoby radę skombinować
płytę główną na 2x ATI RADEON HD 4870 X2???

każda płyta na P45 (z dwoma PCIE) oraz na X48 i X38 potrafi obsłużyć R4870X2 x2

i nie dość że jak napisali nie ma procka (no może QX wykręcony na 8GHz :E) to nie ma takiego monitora (dla ludności) na którym była by na tyle wysoka rozdzielczość żebyś zobaczył różnicę między jedną R4870X2 a dwoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 10:15, mrosi napisał:

/.../

Jesteś pewien? A może n P45 nie ma dwóch slotów PCI-E x16...? Może sobie sprawdzisz...


co mam sobie sprawdzić ?
ja gdzieś pisałem o dwóch x16 ?
pomyśl i przeczytaj dokładnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będe kupował nowego kompa i chciałbym też wymieńci płyte główną i mam kilka pytań czy jak kupie płyte będe musiał reinstalować widowsa i formatować dysk jak tak to czy da sie to jakos obejśc drugie pytanie to jaka najlepsz kart była by za 250-300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:35, djmas napisał:

ja gdzieś pisałem o dwóch x16 ?


Niby nigdzie. Ale co po obsłudze dwóch Radków X2 jeśli złącza nie mają pełnej przepustowości.

Dnia 15.12.2008 o 12:35, djmas napisał:

pomyśl i przeczytaj dokładnie....


...echhh........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:54, FPS FPP TPP napisał:

Będe kupował nowego kompa i chciałbym też wymieńci płyte główną i mam kilka pytań czy
jak kupie płyte będe musiał reinstalować widowsa i formatować dysk jak tak to czy da
sie to jakos obejśc


Nie da. Z zasady po instalacji nowej płyty głównej, procesora stawia się na nowo system, chyba, że chcesz aby w najmniej odpowiednim momencie system się posypał.

Dnia 15.12.2008 o 12:54, FPS FPP TPP napisał:

drugie pytanie to jaka najlepsz kart była by za 250-300 zł


http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_serii_4600/Radeon_4670/Radeon_4670_512MB/katalog,kat,12878/
- ze wskazaniem na Asusa i HiS-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się