Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

proszę o pomoc chciałbym kupić komputer za max 200zł (nie wliczając nagrywarki DVD , i wliczoną obudową czyli ok 1800-1850zl bez obudowy) na sprzęcie się wo gule nieznań Chciałbym żeby komputer działał sprawnie co tych nowszych grach(np mirrors edge i nowa prince of persia ) jeżeli to wo gule przy takiej cenie ale słyszałem że przy 2000zł można kopic naprawdę dobrego kompa więc raczej nie będzie zbyt wielkiego problemu .Czy byście mi mogli podać zestaw który waszym zdaniem jest najbardziej korzystny. bardzo proszę jeszcze raz i z góry serdecznie dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A więc tak - dobry komputer to nie problem, o ile wiesz gdzie kupić - dla przykładu Komputronik jest o jakieś 25% droższy od wielu innych sklepów. Już więc na wstępie proponuję ci skorzystać ze sklepów wysyłkowych typu www.agito.pl, www.gral.pl, www.apollo.pl. Wystarczy wybrać tam części (gral ma też konfigurator PC), podać swój adres, a kilka dni później dostaniemy złożoną "skrzynkę do domu". Dam ci też radę - nie daj się naciągnąć sprzedawcom. Pamiętaj, że oni mają na sprzęcie zarabiać, więc będą ci wpychać na siłę zelżałe w magazynie śmieci. Najlepiej po prostu ich ignorować :D

A tu masz konfig za jakieś 1940 zł (www.gral.pl)

Core 2 Duo E7300
Gigabyte EP45-DS3
2GB RAM A-Data Extreme Edition
WD 320GB (WD3200AAKS)
Radeon HD4850 Palit
CoolerMaster Elite 333 Black
Chieftec 450W

Taki komputer poradzi sobie z nowym Prince of Persia w maksymalnych detalach, z Mirror''s Edge też nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie też czytałem :)

Rzadko kiedy ktoś ma do wydania na kompa 4K choć się zdarza, najczęściej jest to 2 - 3 K
Procki z AM2+ spokojnie wejdą na AM3, odwrotnie już nie. Cena zdecydowanie nie jest jak narazie na naszą kieszeń, należy troszkę poczekać na obniżki bo takowe na pewno będą najbardziej co mi się podobna to pobór mocy 72 W na 4 jajka to całkiem fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:36, macieq24 napisał:

Czy wymiana Mugen''a na Ultrę 120A ma sens?


Nie. Ale już na Noctua NH-U12P na pewno. Sam kupiłem ten cooler pozbywając się Scythe Ninja. W moim rankingu najwydajniejszych chłodzeń wiatrakowych jest teraz (kolejność nie jest przypadkowa): Noctua, Scythe, .... dłuuuuugo nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 23:15, mrosi napisał:

Nie. Ale już na Noctua NH-U12P na pewno. Sam kupiłem ten cooler pozbywając się Scythe
Ninja. W moim rankingu najwydajniejszych chłodzeń wiatrakowych jest teraz (kolejność
nie jest przypadkowa): Noctua, Scythe, .... dłuuuuugo nic...


Hahahah... :E

~229zł za chłodzenie AC do procka? Człowieku...

Anyway, dzięki za odpowiedzi. Wymiana miałaby na celu oszczędzenie miejsca w budzie i lepszej cyrkulacji powietrza. Wiem, że zabrzmi to śmiesznie, ale boje się też o plastikowe kołki mocujące przy TAKIM ROZMIARZE Mugen''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 23:23, macieq24 napisał:

Anyway, dzięki za odpowiedzi. Wymiana miałaby na celu oszczędzenie miejsca w budzie i
lepszej cyrkulacji powietrza. Wiem, że zabrzmi to śmiesznie, ale boje się też o plastikowe
kołki mocujące przy TAKIM ROZMIARZE Mugen''a.


mam mugena od 5 misiecy i jakoś sie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 23:23, macieq24 napisał:

~229zł za chłodzenie AC do procka? Człowieku...


Jakie znowu AC? ArcticCooling to inna półka i zupełnie inna bajka...

Dnia 08.01.2009 o 23:23, macieq24 napisał:

Wiem, że zabrzmi to śmiesznie, ale boje się też o plastikowe kołki mocujące przy TAKIM ROZMIARZE Mugen''a.


Nie masz powodów. U mnie Ninja bez problemów pracowała ponad rok na takichże kołkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 23:23, macieq24 napisał:

Hahahah... :E

~229zł za chłodzenie AC do procka? Człowieku...

Anyway, dzięki za odpowiedzi. Wymiana miałaby na celu oszczędzenie miejsca w budzie i
lepszej cyrkulacji powietrza. Wiem, że zabrzmi to śmiesznie, ale boje się też o plastikowe
kołki mocujące przy TAKIM ROZMIARZE Mugen''a.


To jak Ci nie pasi chlodzenie od Mrosiego to kup hr-03 i go zmodyfikuj tak jak to jest na fotce :)))

20090109001838

20090109001954

20090109002024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 00:20, Misquamaqus napisał:


To jak Ci nie pasi chlodzenie od Mrosiego to kup hr-03 i go zmodyfikuj tak jak to jest
na fotce :)))



Świetna sprawa to chłodzenie. możesz o nim coś więcej napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 23:57, mrosi napisał:

> ~229zł za chłodzenie AC do procka? Człowieku...

Jakie znowu AC? ArcticCooling to inna półka i zupełnie inna bajka...


AC - Air Cooling, czyli chłodzenie powietrzem. ;)

Dnia 08.01.2009 o 23:57, mrosi napisał:

To jak Ci nie pasi chlodzenie od Mrosiego to kup hr-03 i go zmodyfikuj tak jak to jest na fotce :)))


Widziałem tego "moda" już wcześniej i nawet mi się spodobał. Co ciekawe, obudowa ze środka wygląda jak mój Antek 300, więc może... (fotka z forum PPC) Nie wiadomo tylko jak z temp.''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 00:28, Mateox86 napisał:

Świetna sprawa to chłodzenie. możesz o nim coś więcej napisać?


Nooo....byla sobie kiedys calkiem fajna karta graficzna gtx 260. Wujek mirek slicznie ja podkrecil i zazyczyl sobie jakiegos odlotowego chlodzenia do niej, wiec zaprosil kolege do domu, kupil 2x 0.7 bolsa i popijajac w ciepelku z kolezka zaczal szukac chlodzenia hr-03.
Jako, ze wujek mirek lubi allegro, to wlasnie tam zarzucil spojzenie i ku jego zdziwieniu znalazl swietna oferte sprzedazy, bo w cenie 100 zlotych za calego hr-03.
Wujek. m. natychmiast zakonczyl aukcje i napisal maila do kolesia....nie minelo pol godziny, a tu wiadomosc od klienta z aprobata i telefonem. W przeciagu 2 godzin gosciu dzwonil juz na domofon z chlodzeniem w reku. Oczywiscie doplacono 50 zlotych za dojazd i doreczenie do rak wlasnych.
Po zalozeniu chlodzenia na karte, wujek mirek bedac w stanie lewitacji, zaczal kombinowac przy karcie zmieniajac radiatorki na kosciach pamieci i w koncu przy kolejnej nie udanej probie przylepienia radiatorka do kosci pamieci, wyciagnal super gluta i w koncu przykleil...a co.
Karta uruchomila sie jak nalezy, ale po paru minutach rozowy obraz.
Okazalo sie, ze zle dziala glut na przewodnosc cieplna, wiec oderwal radiatorek od wczesniejszej kosci zarazem ja uszkadzajac.
Coz...na drugi dzien dopiero dotarlo do wujka mirka co sie stalo, ale bylo juz za pozno.

Po dwoch tygodniach meki panskiej, wujek m w koncu doszedl do siebie i postanowil cos zrobic w komputerze, bo juz tyle czasu minelo a tu zadnych zmian. Wiec wzial ow wujek chlodzenie w swoje zdolne raczki i zaczal ksztaltowac pipki chlodzenia. Okazalo sie, ze pomysl z przerobieniem hr-03 z gpu na cpu jest wykonalny i co najwazniejsze bardzo praktyczny. Calosc operacji zaowocowala znakomita wydajnoscia chlodzenia, bo jak by nie bylo jest tam 6 grubych heat pipek, oraz calosc zyskala na niesamowitej przestronnosci, jak widac na obrazkach. Wyglad moze nie powala z nog, chociaz zyskalem dosc wiele sympatycznych opini jak i negatywnych.
Calosc sprawuje sie znakomicie wliczajac w to pozbycie sie wentylatorka na cpu, a wykorzystujac coolerek wyciagowy 12 cm.
Na fotce oprawka mocujaca jak i radiatorek na cpu sa w pstrokatych kolorach co teraz jest pomalowane na czarno, przedstawiajac wrecz cudowna calosc z radiatorkami plyty glownej i reszty podzespolow.

Tyle pokrotce o moich zmaganiach z aligatorami :)))).

Moze byc ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 00:33, macieq24 napisał:

Widziałem tego "moda" już wcześniej i nawet mi się spodobał. Co ciekawe, obudowa ze środka
wygląda jak mój Antek 300, więc może... (fotka z forum PPC) Nie wiadomo tylko jak z temp.''ami.


Widziales na ppc, bo tam te fotki wkleilem.
Temperatury wedlog "real temp" maja sie : w idle przy e8400 @ 4.0 ghz okolo 32-33 st C a przy ortchosie po doslownie 5 minutach temp. osiaga okolo 50-51 st C az do prawie godziny...potem juz wylaczylem bo i po co meczyc kloca jak temp. jest stala.
Wiem, ze sie chwale, ale to najlepszy modding jaki zrobilem dla mojego kompa wlasnymi rekami.
Obudowa to antek three hundret a mobas to dfi p45 t2rs jak by kogos interesilo :)).
Duzo miejsca i jeden wentylek mniej. To jest najpiekniejsze w tym calym myku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 00:53, Misquamaqus napisał:

Tyle pokrotce o moich zmaganiach z aligatorami :)))).

Moze byc ?.


Wszystko pięknie i muszę powiedzieć, że i ładne i zapewne wydajne. tylko jak to na MOBO zamontować, bo jakoś nie bardzo mogę to pojąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 01:03, Mateox86 napisał:

Wszystko pięknie i muszę powiedzieć, że i ładne i zapewne wydajne. tylko jak to na MOBO
zamontować, bo jakoś nie bardzo mogę to pojąć


Ten maly radiatorek przykrywa stopke chlodzenia, ktora dolega do czapeczki procesora. Ten zlotawy radiatorek jest przycisniety na rogach ta niebieska obrecza, ktora kupilem jakies 3 miesiace wczesniej jako czesc zapinki na 775.
Calosc jest przykrecona jak widac nakretkami 3 mm do juz wczesniej zamocowanych srobek. Moge w kazdej chwili odkrecic chlodzenie nie wyciagajac plyty. Dostep jest 100 %.
Proste nie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o płycie Asus P5QL-E P43? Porównałem ją sobie do P5Q P45. Wyszło na to że jeżeli ktoś nie robi większego OC niż FSB 400-420 to nie ma co przepłacać 50-100zł i więcej za droższe modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 09:38, Galadin napisał:

Co myślicie o płycie Asus P5QL-E P43? Porównałem ją sobie do P5Q P45. Wyszło na
to że jeżeli ktoś nie robi większego OC niż FSB 400-420 to nie ma co przepłacać 50-100zł
i więcej za droższe modele.


Nie jest taka zla, ale musial bys zalozyc radiatorki na mosfety bo takie golutkie beda sie grzac niemilosiernie.
Tym bardziej, gdy planujesz jakies OC.
Reszta jest ciekawa...w koncu to asus a nie asrock :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 09:45, Misquamaqus napisał:

Nie jest taka zla, ale musial bys zalozyc radiatorki na mosfety bo takie golutkie beda
sie grzac niemilosiernie.


Możesz w Paint zaznaczyć o które chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Bardzo chciałbym prosic o pomoc, gdyż chciałbym dokonac zakupu nowego komputera, a zupełnie się nie znam na częściach... Mam do wydania max. 2100 zł (i tu prośba - gdyby i udało się znaleźc białą obudowę; wtedy nie byłby konieczny zakup nagrywarki, przemontowałbym ją ze starego kompa).
Sprzęt byłby do użytku domowego (gry + internet + praca w office + praca z prostymi programami muzycznymi, typu Guitar Pro).
Mam monitor Samsung SyncMaster 913N ( http://allegro.pl/item496061908_496061908.html).
Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się