Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Albo działa jedna albo druga, na przemian nie działają. Zintergrowaną kartę włączasz/wyłączasz w biosie. A o targach sprzętowych mi nic nie wiadomo. Zawsze można w googlu informacji o chipsetach poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 16:29, Vernio napisał:

Ale jest tak że zintegrowany działa np. na pulpicie itp a GeForce w grach czy ten radeon
jest wyłączony?


Jest taka możliwość ale jedynie w przypadku chipset + GPU musi być jednego producenta czyli w tym przypadku albo oba od nVidii albo od Ati
http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2521
http://www.frazpc.pl/artykuly/576/Nowinki/NVIDIA/HYBRID/SLI,/NFORCE/7/DLA/AMD/i/GEFORCE/8200
Ale ogólnie wydajność bardzo kiepska z powodu restrykcji normalnych GPU

Niby premiera ma być w 3 kwartale tego roku, ale kiedy dokładnie nie ma oficjalnych informacji. Pogłoski chodzą że sierpień / wrzesień wraz z premierą Windows 7, ale to tylko ploty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki za info. Choć niezbyt podoba mi się grzebanie w Biosie.:P Mam nadzieję że wyjdą płyty z nforce do tego czasu albo HD5xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość starego kompa ale chciałem sobie zmienić kartę graficzną. Dotychczas miałem geforce fx 5200... Jaką proponujecie, tak żeby weszła w to samo złącze? Parametry kompa:
procek 2,66ghz
1gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 10:49, lOkErS napisał:

Mam dość starego kompa ale chciałem sobie zmienić kartę graficzną. Dotychczas miałem
geforce fx 5200... Jaką proponujecie, tak żeby weszła w to samo złącze? Parametry kompa:
procek 2,66ghz
1gb ramu


Wiesz, bez płyty głównej, zasilacza trudno będzie cokolwiek wybrać. Wszystko możesz sprawdzić programem Everest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 11:04, Jedimax napisał:

> Mam dość starego kompa ale chciałem sobie zmienić kartę graficzną. Dotychczas miałem

> geforce fx 5200... Jaką proponujecie, tak żeby weszła w to samo złącze? Parametry
kompa:
> procek 2,66ghz
> 1gb ramu

Wiesz, bez płyty głównej, zasilacza trudno będzie cokolwiek wybrać. Wszystko możesz sprawdzić
programem Everest.


płyta prescott 800, p4i65g (tak jest na niej napisane, w evereście wyskakują krzaczki)
zasilacz 350w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nic innego nie przy płycie głównej? Prescott to rdzeń procka a chipset płyty, tu niedokładnie napisane ale myślę że o Intela 965 chodzi.

Dnia 04.05.2009 o 11:50, lOkErS napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płyta ma złącze AGP, i nic wiecej nie potrzeba, powiedz ile masz do wydania (to jest podstawa) oraz dokładnie, co to za zasilacz (przez jaka firmę został wyprodukowany)?

@gaweyn

co ma zasilać i jaki masz budżet bo dla mnie dobry, a niebyt drogi jest np. BQ za ok 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mode com 350w

na allegro obserwuję dwie licytacje kart:

geforce 6800 GT AGP
geforce 7300 GT AGP

czy będą one pasowały do mojego kompa? Czy zasilacz obie z tych kart uradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 13:45, lOkErS napisał:

czy będą one pasowały do mojego kompa? Czy zasilacz obie z tych kart uradzi?


Jeśli Feel III to możliwe, jeśli wcześniejsze wersje to szkoda kupować karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 12:50, GANGSTERR napisał:

@gaweyn

co ma zasilać i jaki masz budżet bo dla mnie dobry, a niebyt drogi jest np. BQ za ok
500 zł


budżet około 350 złotych :/ na pewno ma zasilać procek c2d e4600 karta graficzna narazie x1950 pro, ale właśnie się spsuła i planowałem zmienić na coś w deseń Radka 4770...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, jesli to MC to dobrze, FEEL III już gorzej ale nie jest zle, jesli to FEEL II lub I lub jakiś inny to tragedia

i jeszcze jedno

budżet, budżet, budżet ----> ile masz do wydania bo bez tego nikt ci nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: na starym kompie gra tylko brat. Chce dokupić sobie ramu(ma 1 gb) ale wyszło, że już nie ma za bardzo gdzie. Więc wyszło na to , że zostaje tylko dysk, napęd i zasilacz. Moglibyście coś za około 600 zł złożyć? Chodzi o procka, kartę graf, płytę gł. Nie ma to być coś nadzwyczajnego. Po prostu głownie rozchodziło się tu o ram ponieważ brat gra tylko w wowa. Gościu w sklepie złożył coś takiego: procesor intel celeron dualcore 2.0ghz, grafika 8600 gt, pł.gł gigabyte GA-G31M-S2C VGA CH8. Cena około 550 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek siekierę na kijek ;). Jeśli już naprawdę chcesz zmieniać kartę ale tu faktycznie nowy komp byłby lepszy to chociaż na 7600GT/8600GT, Radeon 2600XT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz a ta pamięć jaka jest DDR1 czy DDR2 bo fizycznie i elektrycznie się różnią.
Bym coś składał na 780G/790GX i jakiegoś athlona, fajna podstawa pod dalszą rozbudowę kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się