Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A ten radeon 3850 to w wersji na PCIe oczywiście. 2 tysiące na to wszystko, procesor, płyta, i drugi 3850, zapomniałeś o pamięci ram. Zaraz pomyślimy co by tu się nadawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reszta sprzętu to:
Pamięć ram - 4 GB Kingston HyperX Blu DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 200 - 250 zł
Karta graficzna - nie orientuje się w cenie 3850 ale chyba coś 200 - 250 zł
Procesor - najlepszy AMD Phenom II X6 1090T BOX Black Edition 925 - 975 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 19:43, kubapl40 napisał:

/ciach/


Ja bym Ci zaproponował coś takiego:

Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX - 655 zł
Płyta główna DFI LanParty DK AMD 790FXB-M3H5 - 369 zł
Pamięć Kingston HyperX Blu DDR3 2x2048MB 1600MHz CL9 - 175 zł
+
Radek HD3850 - 260 zł - ale pewnie będziesz musiał poszukać na Allegro bo w sklepach może być ciężko.

Razem: 1459 zł

Nie ma sensu wydawać zbyt dużo kasy na proca bo i tak te cztery rdzenie pociągną Ci wszystko co chcesz. Dodatkowo niedługą wyjdą Bulldozery od AMD i wtedy będziesz mógł przesiąść się na nową rodzinę proców.

Jakiej marki masz ten zasilacz? To ważne. Pozostałą kasę radziłbym wydać na dobry zasilacz jeśli ten co masz nie jest markowy. A jeśli planujesz później rozbudowę to i tak lepiej mieć już teraz porządną zasiłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przed użytkowaniem NOWEGO twardego dysku wewnętrznego (zamontowałem go od razu do obudowy przenośnej...) trzeba go jednak sformatować tradycyjną metodą? Bo Vista mi jakoś nie widzi tego urządzenia jako dysk lokalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 19:43, kubapl40 napisał:

Witam.

OK. Mam zamiar wymienić w PC bebechy.Komp OFC do grania. Wszelakie peryferia nie są potrzebne
jako że sprzęt działa w chwili obecnej i planuję jedynie upgrade.Do wymiany procek, grafa,
ram''y, płyta główna i jak zajdzie taka potrzeba to zasilacz. Wszystko nie powinno przekroczyć
2k PLN. ALE:

Po pierwsze Primo: w obecnym kompie mam Radeona HD 3850 i nie chciałbym wyrzucać tej
karty ale wsadzić ją w CrossFire z jakimś innym modelem. Do tego mam zasilacz 465 W i
wolną jedną 6-pinową wtyczkę na zasilanie grafiki i w tym chciałbym się zmieścić.

Po drugie Primo: Płyta główna oczywiście z dwoma wejściami PCI-E x16 i najlepiej już
na DDR3 jako że w przyszłości mam zamiar nadal ulepszać kompa.

Po trzecie Primo ULTIMO: Procesor preferował bym AMD, ale jak ktoś znajdzie coś ciekawego
& sensownego u INTEL''a to się nie obrażę.

Pozdrawiam.



Z tego co wiem to mostek w CrossFire jest giętki i można połączyć dwie RÓŻNE karty graficzne i jeśli to możliwe to taki mam zamiar. Druga karta graf. musi mieć JEDNO 6-pinowe (2x3) złącze zasilające bo takie mam wolne i bardzo niechętnie zmienię zasilacz. Nie zarabiam dużo; budżet mocno ograniczają rodzice a jak zmienię zasilacz na mocniejszy to jeszcze każą mi się dokładać do rachunków za prąd. Zasilacz be Quiet 465 W.

No i sprawa płyty gł. TYLKO ASUS. Przejechałem się na wszystkim poza nimi. Jestem absolutnym Fanboyem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

No to jak masz beQuiet to jest dobrze.

Jeśli modo tylko Asus to w takim razie
M4A89TD PRO - 580 zł
(albo M4A89TD PRO/USB3 jeśli chcesz USB 3.0 - różnica w cenie jakieś 80 zł)

a grafa to możesz wtedy się pokusić o np:
HIS Radeon HD 5770 IceQ+ Turbo 1GB DDR5 PCI-E - 550 zł

Wtedy wszystko razem z tym procem i ramem, które Ci podałem wyjdzie Ci jakieś 1960 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co ci podał Phobos

Łączenie H|D 3850 z jakąś nową kartą nie ma w ogóle sensu.

A co do samego zasilacza, praktycznie wszystkie są wyposażone w aktywne PFC, czyli zasilacz automatycznie dostosowuje się do poboru prądu. Jeszcze inaczej: przy takim samym kompie zasilacz 450W i 700W będą pobierały tyle samo prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 14:30, Misquamaqus napisał:


Erm, ale co jest nie tak z tym HD5770? Bo patrzę na podanego przez ciebie linka i:
a) Crysis - HD5770 > GTS450.
b) Alien vs Predator - HD5770 > GTS450
c) Dirt 2 - HD5770 < GTS450
d) Battlefield: Bad Company 2 - HD5770 > GTS450
e) Just Cause 2 - HD5770 > GTS450
f) Call Of Duty: Modern Warfare 2 - HD5770 > GTS450

Czyli Radeon wygrywa we wszystkich grach poza jedną. No chyba że chciałeś porównywać z GTX-em 460...który jest średnio o 200 zł droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zipcio...
Podalem wyzej plyte tansza o ponad 100 zl i karte drozsza o 100 zl.
Czyli czlowiek bierze asusa z mostkiem nforce 980a za 420 zl + gtx 460 1gb za 630 zl.
To jest ta sama cena co plyta na nforce 890 + amd 5770.

Wydajnosc w moim zestawie jest o ponad 30 % wyzsza bez straty na jakosci, a wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 15:00, Misquamaqus napisał:

Wydajnosc w moim zestawie jest o ponad 30 % wyzsza bez straty na jakosci, a wrecz przeciwnie.


A to przepraszam ;) Myślałem że uznałeś że HD5770 jako bezpośrednią konkurencję dla GTX-a 460, stąd moje zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 10:06, Misquamaqus napisał:

/ciach/


Mis, problem w tym, że kubapl40 chciał jaką kartę do CF :)
A GTX460 jednak w CF nie puści :) Mimo, że to bez dwóch zdań bardzo dobra karta :)

Merry Christmas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 21:07, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Mis, problem w tym, że kubapl40 chciał jaką kartę do CF :)
A GTX460 jednak w CF nie puści :) Mimo, że to bez dwóch zdań bardzo dobra karta :)

Merry Christmas :)


:)))... Gangster juz pisal, ze nie ma co robic CF z 3850 + cos nowego.
Wedlug mnie, taki uklad nie ruszy (za duza roznica w technologii), a poza tym trza by bylo kupic mobo z mostkiem AMD.

Nawet, gdyby 3850 + 5770 ruszylo w CF, to i tak gtx 460 bedzie wydajniejszy milion razy.
Amd 3850, to straszny grzmot bez anizotropu i antyaliazingu.
W porownaniu do 5770, jest to przed potopowa karta.
Kazdy uklad czy to CF czy SLI, jest zalezny od najslabszej karty.

Nadal uwazam, ze mobo i grafika zalinkowane w moim poscie wyzej, jest jak na razie najlepszy i miesci sie cenowo w podanych konkurencyjnych zestawach.

http://www.youtube.com/watch?v=urO5mdjDKN4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam do Was ogromną prośbę.
Otóż.
Mam kartę dźwiękową Creative Soundblaster 5.1 VX.
Wykasowałem jej sterowniki (miałem na płytce) gdyż chciałem wgrać nowsze.
Przeszukałem internet,odwiedziłem stronę Creative i nie znalazłem żadnych
pasujących sterowników..
Dodam iż mam Windowsa XP Home 32bit.
Owszem są na oficjalnej stronie ale tylko do Visty i 7.
Znalazłem też jakieś zmodowane pod XP jakieś Daniela K czy kogoś które zmieniają kartę w Soundblaster X-Fi.
Moja karta była w liście działających i po opiniach innych ludzi z tą kartą działa.
Ściągnąłem więc te stery. Dziś i wczoraj.
Wczoraj inną wersję i dziś inną wersję. Ale pojawił się ten sam problem.
Tzn. wszystko poszło dobrze,wgrało się,podczas instalacji pokazało się że nie spełniło testów zgodności z XP no ale kontynuowałem.
No i instaluje się -wybieram żeby nie restartował.Na końcu wymagany restart więc restartuje...
No i to samo co wczoraj..komputer się nie uruchamia...
Tzn. uruchamia się do momentu z logiem Windowsa i paskiem ładowania.
I ten pasek idzie i idzie...może nie potrzebnie restartowałem? Szedł już 5 minut...
No i cóż zrobię znów to co wczoraj czyli przywracanie systemu gdyż tylko to mi pomoże i cofnie mnie do momentu gdy znów mam tamte z tej płytki...kurcze nie wiem co się dzieje...
Może powinienem je wgrać ręcznie a nie przez SETUP?
Nie wiem co jest...Bardzo prosiłbym o Waszą pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 12:19, amek11 napisał:

Witam!
Mam do Was ogromną prośbę.
Otóż.
Mam kartę dźwiękową Creative Soundblaster 5.1 VX.
Wykasowałem jej sterowniki (miałem na płytce) gdyż chciałem wgrać nowsze.
Przeszukałem internet,odwiedziłem stronę Creative i nie znalazłem żadnych
pasujących sterowników..
Dodam iż mam Windowsa XP Home 32bit.
Owszem są na oficjalnej stronie ale tylko do Visty i 7.
Znalazłem też jakieś zmodowane pod XP jakieś Daniela K czy kogoś które zmieniają kartę
w Soundblaster X-Fi.
Moja karta była w liście działających i po opiniach innych ludzi z tą kartą działa.
Ściągnąłem więc te stery. Dziś i wczoraj.
Wczoraj inną wersję i dziś inną wersję. Ale pojawił się ten sam problem.
Tzn. wszystko poszło dobrze,wgrało się,podczas instalacji pokazało się że nie spełniło
testów zgodności z XP no ale kontynuowałem.
No i instaluje się -wybieram żeby nie restartował.Na końcu wymagany restart więc restartuje...
No i to samo co wczoraj..komputer się nie uruchamia...
Tzn. uruchamia się do momentu z logiem Windowsa i paskiem ładowania.
I ten pasek idzie i idzie...może nie potrzebnie restartowałem? Szedł już 5 minut...
No i cóż zrobię znów to co wczoraj czyli przywracanie systemu gdyż tylko to mi pomoże
i cofnie mnie do momentu gdy znów mam tamte z tej płytki...kurcze nie wiem co się dzieje...
Może powinienem je wgrać ręcznie a nie przez SETUP?
Nie wiem co jest...Bardzo prosiłbym o Waszą pomoc...



Nie ten temat.Ludzie ogarnijcie się i zacznijcie używać wyszukiwarki ... a Moderatorzy powinni zmienić nazwy tematów na prostsze do wyszukania, bo większość osób wpisuje komputera a nie kompa. To samo tyczy się tematu Problemy z Kompem ... zmieńcie na Komputerem i mam nadzieje, że więcej osób się ich doszuka ...

Tutaj masz link do tematu z takimi problemami.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=32118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się