Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

k... znowu zamiast edytować odpowiedzialem sobie na posta
Za 900 zł dorzucam Windows Vista Home Premium 64 bit do tego zestawu. Ewentualnie cena do negocjacji, ale to już na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 20:26, Szynkars napisał:

I5-2500k to bardzo mocny procesor i przy GTX 260 będzie się trochę nudził. Swoją drogą
dlaczego zależy Ci na płycie głównej właśnie od MSI? Od czasu do czasu można usłyszeć
o awariach płyt tej firmy, więc lepiej wziąć coś sprawdzonego. Poza tym napisz ile możesz
(będziesz mógł) przeznaczyć na nową kartę, ewentualnie inne podzespoły.



A jaką płyte główną do OC mogłbys polecic?? Myślę nad MSI bo teraz taką miałem i moją uwage zwróciły ich nowe modele skierowane własnie do oc. A co do funduszy na grafike to jeszcze nie wiem, myśle o czymś w okolicach 600zł. Nie narzekam na razie na swojego gtx260, wymienie go dopiero jaksie okaże ze nie daje sobie rady z bf3 w trybie dx10. Gdyz niejako to włąsnie pod tą gre modernizuje komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 21:56, gruchadrwa napisał:

A jaką płyte główną do OC mogłbys polecic??


Wszystko zależy od funduszy. Najrozsądniejszym wyborem będzie AsRock P67 PRO3 B3. Osiągniesz na nim tak samo dobre wyniki OC jak na tych super nowych najlepszych płytach MSI. Ewentualnie jeśli zależy Ci na możliwości zrobienia SLI / Crossfire to AsRock P67 Extreme4 B3. Te dwie płyty są najlepszym wyborem w swoich przedziałach cenowych.
Co do karty - do 600 zł najlepszy będzie Radeon HD6850. Ewentualnie możesz polować na jakąś okazję na allegro z HD5850, który jest trochę wydajniejszy od HD6850. Tu masz przykładową aukcję:
http://allegro.pl/sapphire-hd-5850-xtreme-1gb-gddr5-nowa-i1688312750.html
Jak widać chętnych nie brakuje. Ten model jest bardzo opłacalny, czasem można znaleźć go taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2011 o 22:09, Szynkars napisał:

Co do karty - do 600 zł najlepszy będzie Radeon HD6850.


Nigdy nie byłem pzrekonany do radeonów, jeżeli bede zmienial to na coś od nvidii, najpewniej an gtx460 bądź coś nowszego.
Dzięki za rade co do płyty głównej, zastanowie się nad tą drugą:) znasz może jakiś sklep w którym mogłbym ja zanleźć po atrakcyjnej cenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego nie przekonują Cię Radeony? W porównaniu HD6850 do GTX 460 1GB ten pierwszy jest trochę wydajniejszy, żre mniej prądu i często jest tańszy, więc do gier będzie to lepszy wybór. Widać marketing Nvidii dość mocno oddziałuje na ludzi.
Co do sklepów - sprawdź techplanet.pl i morele.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema
Zamierzam zmienić grafikę w najbliższym czasie. Jednak mam jakiś słaby zasilacz no name 400 lub 450w. Opłaca mi się wymieniać go na ten model Modecom Feel 3 500W ? Reszta sprzętu to Dual Core E5800 3.2 , 4 GB Ram, GA-P35-DS3. Chciałbym aby uciągnął mi coś typu 9600-800 Gt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 09:12, kochampinie22 napisał:

Jednak mam jakiś słaby zasilacz no name
400 lub 450w. Opłaca mi się wymieniać go na ten model Modecom Feel 3 500W ? Reszta sprzętu
to Dual Core E5800 3.2 , 4 GB Ram, GA-P35-DS3. Chciałbym aby uciągnął mi coś typu 9600-800
Gt.


Jeśli zależy Ci na ''zdrowiu'' komputera to nawet nie myśl o żadnym Feelu bo to szajs a nie zasilacz.
Zainwestuj w jakiś markowy XFX, OCZ, Seasonic, od biedy nawet Chieftec.
Poza tym do karty pokroju 9600-9800 GT a nawet mocniejszych to taki markowy 450 W spokojnie Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stanąłem przed okazyą niczego sobie - DDR3 GoodRam''a, 1333MHz, 4GB, identyczne, jak mam w moim aktualnym zestawie za troszeczkę poniżej 100 zł. Zastanawiam się, czy warto - większość informatyków twierdzi, że dual (miałbym wtedy dwie identyczne kości, więc dual by był) daje całkiem ładne korzyści, warto dla niego - i dla pamięci większej o 100% (byłoby wtedy 8192MB, czyli 8GB) warto inwestować te 100 zł do komputea, który ma raptem dwa miesiące?
Pytam się, bo cena naprawdę kusząca, zwłaszcza, że sklep realny, a nie internetowy, a na przyszłość by było...
Liczę na Waszą pomoc, wszak sam nie wiem, co o tym sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 23:33, Szynkars napisał:

Można wiedzieć dlaczego nie przekonują Cię Radeony?


Kolor zielony bardziej mi się podoba... Pozatym ciągle słyszę o niedopracowanych sterownikach tej firmy. jak dla mnie radki są dobre do filmów, nie do gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 11:57, gruchadrwa napisał:

Kolor zielony bardziej mi się podoba... Pozatym ciągle słyszę o niedopracowanych sterownikach
tej firmy. jak dla mnie radki są dobre do filmów, nie do gier


A Ty w to jeszcze wierzysz? To bajka równie stara jak to, że ziemia jest płaska z księżyc jest z sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz natomiast zacząłem się zastanawiać nad wymianą samej grafiki i kupnem mobo+procesor po wyjściu nowych amd bo może wtedy ceny troche spadną. Radeon HD6950 lub GTX 560 Ti dadzą radę na podkręconym E8400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:11, Shiroraikou napisał:

Teraz natomiast zacząłem się zastanawiać nad wymianą samej grafiki i kupnem mobo+procesor
po wyjściu nowych amd bo może wtedy ceny troche spadną. Radeon HD6950 lub GTX 560 Ti
dadzą radę na podkręconym E8400?



Jak podkręconym, jaka zasiłka i w jakich rozdziałkach grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz NOX Urano 600W(no nie jest to może najlepszy zasilacz, zawsze mogę wymienić) procka musiałbym jeszcze podkręcić, ale planuję conajmniej 3,6GHz, Gram w 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:52, Shiroraikou napisał:

Zasilacz NOX Urano 600W(no nie jest to może najlepszy zasilacz, zawsze mogę wymienić)
procka musiałbym jeszcze podkręcić, ale planuję conajmniej 3,6GHz, Gram w 1080p.



Nie ma szans. Musisz wymienić procesor na jakieś porządne cztery rdzenie, co więcej, o zasiłce niewiele słyszałem, może i ją watałoby wymienić.
Podstawa - procesor. Teraz już naprawdę warto inwestować w cztreordzeniowce, bo nowe gry je wykorzystują, a to pozwala mniej chamować grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej porady. Koleżanka szuka bezprzewodowych głośników do 350 zł. Zależy jej na jakości i dość dobrych basach. Proszę o propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 13:37, sirufok napisał:

Potrzebuję szybkiej porady. Koleżanka szuka bezprzewodowych głośników do 350 zł. Zależy
jej na jakości i dość dobrych basach. Proszę o propozycje.



Nie przesadzajmy - wątpię, żeby w tej cenie znalazło się coś dobrego. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to takie głośniczki SE, coś 200 zł kosztowały, tylko że one były do komórki, więc jakość będzie wątpliwa, a głośność znikoma... Budżet chyba zbyt mały. Nie uda się przewodowych? Za 350 zł można by już mieć coś naprawdę dobrego.
Albo słuchawki - w tej cenie są już całkiem niezłe bezprzewodowe modele. Głośniki - byłoby ciężko, o ile byłoby w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:52, Shiroraikou napisał:

Zasilacz NOX Urano 600W(no nie jest to może najlepszy zasilacz, zawsze mogę wymienić)


To go wymień. Jeśli zaczniesz podkręcać procesor lub modernizować sprzęt na tym zasilaczu to połowa podzespołów z samym zasilaczem włącznie może pójść z dymem. Ile możesz przeznaczyć na nowy zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się